Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šimek při ruském tlaku potřeboval lázně: Mrzelo mě, že nám lidé nevěřili

7 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Radim Šimek hrával ještě v minulé sezoně prvoligový hokej v Benátkách nad Jizerou. Letos v kariéře přeřadil o několik rychlostních stupňů. Šimkova jízda přes extraligový titul s Libercem pokračovala k úspěšné premiéře na mistrovství světa v Rusku.

Šimek také pomohl k překvapivému vítězství 3:0 nad favorizovaným domácím celkem. „Hodně jsem se na zápas těšil. Musím říct, že jsem si to užil, až na některé momenty, kdy nás zamkli v pásmu a byl jsem zralej na lázně, ale jinak to bylo dobrý,“ řekl 23letý obránce po utkání.

Jaké to vlastně bylo, když jste strávil v závěru druhé třetiny na ledě skoro tři minuty v kuse?
Byl jsem tam s Honzou Kolářem, Rusové měli střídačku u našeho pásma. Vyměnili asi čtyři lajny během tří minut. Já jsem se jenom modlil, abychom to dostali ven, naštěstí jsme to ubránili.

Jak jste takový „kolotoč“ pak vydýchával?
Do konce třetiny jsem už na led nešel, o přestávce jsem si dal nohy na lavičku, aby se mi trochu prokrvily a bylo to zase dobré.

Jaký je pocit, když jste jako podceňovaný tým zaskočili favorita?
Když jsem četl komentáře od lidí, jak nám nevěřili, tak mě to mrzelo. Jsem rád, že jsme to zvládli, tak doufám, že teď lidé změní názor a budou nám fandit.

Ale nebyli jste skoro až překvapení, že se nekonal tlak domácích?
Řekli jsme si, že na nás vlítnou, ale že nebudeme na nic čekat a vlétneme na ně taky, ať jsou překvapení oni. Bylo dobré, že jsme vstřelili gól, pak to opadlo. Výborně zachytal Dominik Furch, naštěstí jsme to zvládli.

K výhře pomohlo i to, že jste jako beci ukázali, že jste aktivní. Souhlasíte?
Když obránce podpoří útok, tak vzniká přečíslení z druhé vlny. Určitě je to cesta, kterou chceme jít.

A taky jste zblokovali hodně střel.
To je taky součást naši hry, když puk nedoletí na branku, nemůže to být gól. Útočníci hráli obětavě. Hodně puků zblokovali. Patří jim velký dík.

Taková výhra zvedne týmu sebevědomí, že?
Určitě, ale musíme se držet při zemi, ještě nás čeká šest zápasů ve skupině. Je to teprve první krok. V sobotu máme Lotyše, musíme dobře zregenerovat, protože zápas s Ruskem nebyl vůbec jednoduchý. Musíme s pokorou vstoupit do dalšího utkání.

Podívejte se, jak vítězství proti Rusku hodnotil další obránce Kundrátek

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze