Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Pastrňák načerpal síly na Rudém náměstí: Šampionát dospělých si užívám

9 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Jeho jmenovec Radek Pastrňák ze skupiny Buty zpívá o letících vránách, které „nespěchají, šetří síly“. Hokejista David Pastrňák přesně to udělal na mistrovství světa v neděli. Zpráva o jeho zranění fanoušky vylekala. „Cítil jsem se v pohodě,“ vzkázala po pondělním rozbruslení 19letá hvězdička z Bostonu, nejmladší člen národního týmu.

Můžete říct, co vás trápilo?
Mám menší zranění už delší dobu, je to starší a v zápase s Lotyši se mi trochu vrátilo. Ale není to nic vážného.

Takže se dá říct, že budete potřebovat vždy po náročnějším programu odpočinek?
Záleží. Mohlo hrát roli i to, že jsme odehráli dva zápasy ve dvou dnech. Každopádně po tom volnu už cítím mnohem líp, na ledě to bylo v pohodě.

Co jste v neděli dělal?
S klukama jsem přijel na trénink na zimák, ale šel jenom na regeneraci. Večer jsem se s některými spoluhráči byl podívat na Rudé náměstí. Ale hlavně jsme si pořádně odpočinuli.

Byl jste už někdy v Moskvě?
Jsem tu poprvé, takže jsem se rád prošel do centra. Je to pěkné město a procházku jsme si užili. Načerpali jsme i psychické síly.

Fotogalerie

V této sezoně jste reprezentoval už na juniorském šampionátu. V čem se liší mistrovství světa dospělých?
Na tohle kouká celá Česká republika, je to něco výjimečného. Jeden z největších rozdílů je právě atmosféra. V Evropě se jedná o vrchol sezony. Zatím si turnaj užívám. Doufám, že nám to půjde dál.

V čem jsou „dvacítky“ jiné hokejově?
Jsme tam ještě všichni junioři a na ledě trošku létáme, tady je to už víc o taktické vyzrálosti, také důraz v soubojích je o level výš. Rychlost je v obou kategoriích srovnatelná.

Na přelomu roku jste přiletěl posílit národní tým z Bostonu jako prvotřídní hvězda? Připouštíte si, že vás tak někdo může brát i tady, navíc když jsou hráči NHL jenom další dva?
Jsme tady jeden tým. Nezáleží, kdo kde hraje.

Spolupráce v prvním útoku s kapitánem Tomášem Plekancem a Romanem Červenkou zatím funguje. Máte radost?
Určitě. Jsme tam od toho, abychom si vytvářeli šance a dávali nějaké góly. Zatím se nám to celkem daří, tak doufejme, že to bude pokračovat.

K dalším soupeřům máte trochu blíž, dvě sezony jste působil ve švédské soutěži. Co máme čekat?
Vyrovnaný zápas. Švédové mají výborný tým, ale my se chceme soustředit na sebe. Musíme hrát disciplinovaně a bez faulů. Když budeme dodržovat taktiku, nebudeme mít problém vyhrát.

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze