Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Čtenáři byli mírní. Hokejistům udělili za výkon proti Švédsku trojku

HRAJTE TO TAKHLE. Český trenér Alois Hadamczik vysvětluje hráčům, jak mají hrát závěrečnou přesilovku v utkání proti Švédsku. | foto: Reuters

5 2013
Zápas se jim nepovedl, přesto ho mohou považovat za dobrý. Podle hodnocení čtenářů iDNES.cz totiž čeští hokejisté v sobotním utkání na mistrovství světa proti domácí Švédsku hráli na trojku. Podruhé za sebou byl nejlepším z týmu brankář Alexander Salák.

Salák stejně jako proti Bělorusku dostal nejvyšší počet jedniček (663), tentokrát se mu však nikdo ani nepřiblížil. Útočník Jakub Voráček získal nejlepší známku v necelé polovině případů. Vzorným "studentem" zůstává mladík Tomáš Hertl, který si za výkon proti Švédsku zapíše do indexu dvojku.

Podobné hodnocení měl i střelec jediného gólu Jiří Hudler, horší dvojku si vysloužil obránce Ladislav Šmíd.

Jinak však hvězdy z NHL dostaly od čtenářů trochu varování: "Musíte se zlepšit!" Třeba útočníci Tomáš Fleischmann a Radim Vrbata dostali nejvíce pětek, Vrbata je vůbec nejhorší z celého týmu (průměrná známka 3,68).

Celkově hodnotilo český národní tým 849 čtenářů a udělili výslednou známku 2,80. Ve slovním hodnocením by to bylo "dobře", kouč Alois Hadamczik i jeho tým si však uvědomují, že příště by to mělo být ještě lepší.

Další zápas sehrají Češi v pondělí s rozjetým Švýcarskem, ve Stockholmu se začíná v 16.15.

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze