Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme si přiznat, že si Švédové vyhrát zasloužili, řekl Michálek

Čeští hokejisté na tréninku před úvodním utkání mistrovství světa s Běloruskem. Na snímku jsou Jan Hejda (vlevo) a Zbyněk Michálek. | foto: Šimánek VítČTK

5 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Neschovával se za fráze a na rovinu přiznal, že si v utkání se Švédskem nezasloužili vyhrát. "Pokud budeme hrát takhle, moc daleko to na mistrovství světa nedotáhneme," řekl hokejový obránce Zbyněk Michálek.

V čem jste zaostávali?
Švédové nás roztáhli a využívali svou rychlost a sehranost. Přečíslovali nás, útočili v plné rychlosti, což se tady v Evropě těžko brání. Vůbec jsme na jejich hru nedokázali reagovat. Musíme se zlepšit. Nebýt Saláka, určitě jsme dostali víc gólů.

Nedaří se vám v útočné fázi, čím to?
Zatím se nedaří v koncovce. Strávíme hodně času po rozích a za bránou, což je takový ten český hokej. Jinak to hrát neumíme... Ale takhle to nepůjde. Přitom máme bojovníky jako Hanzal, kteří se nebojí jít před bránu. Toho musíme využít.

Dokážete hru zjednodušit?
Určitě by to nebylo od věci. Někdy až moc vymýšlíme a hlavně v obraně nemáme žádného tvořivého hráče. Právě proto se musíme víc tlačit do zakončení a do střelby.

Asi byste přivítali, kdyby do Stockholmu přiletěl Marek Židlický, že?
Hráč jako on je k nezaplacení. Český hokej takového beka do ofenzivy nemá. On umí založit rychlý protiútok, podržet puk při přesilovce na modré čáře, tohle je alfa a omega dnešního hokeje.

Skutečně by tým tolik zvednul?
Dali bychom za jeho příjezd cokoli, protože s ním bychom byli o hodně silnější. Chápu jeho situaci, kdy si musí nejdřív v NHL podepsat novou smlouvu, takhle by se zachoval každý z nás. Snad stihne všechno dotáhnout do konce co nejdřív.

Není varování, že jste ještě nedali gól při hře pět na pět?
Zase buďme rádi, že nám aspoň funguje přesilovka. Ale je pravda, že hra v plném počtu je taková všelijaká. Ale to jsme zpátky u toho, že se musíme víc tlačit do brány.

Nemůže být paradoxně dobře, že vidíte své nedostatky hned na začátku turnaje?
To je pravda. Teď máme den volna a můžeme si všechno v klidu rozebrat. V pondělí nás čeká další těžký zápas se Švýcary, kteří ukázali, že jsou výborní. Proti Švédům lítali od první do poslední minuty a bylo znát, jak jsou sehraní. Vůbec bych nepodceňoval a nezařazoval do druhé garnitury. Je to jeden z top týmu, navíc na vzestupu.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze