Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Irgl, Novotný, Hubáček. Kéž bychom takhle spolu zůstali, přejí si

Český hokejista Jiří Novotný v utkání proti Finsku. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

25 2013
Jako odměnu pro nejlepšího hráče utkání vyfasoval hodinky. "Jenže já hodinky nenosím, tak nevím, co s nima budu dělat," poznamenal Petr Hubáček. Jeho o kousek dál stojící parťák Zbyněk Irgl k tomu s úsměvem dodal: "Už jsem se na ně díval a líbily se mi. Tak uvidíme."

Právě tito dva muži zařídili domácí reprezentaci vítězný start do Českých hokejových her v Brně, k triumfu nad Finskem 3:2 oba přispěli gólem.

Jako první se ve 26. minutě trefil Hubáček, který v jízdě zpracoval přihrávku od Jiřího Novotného a umístil puk do horního růžku finské svatyně. "V mém případě jde všechno nedat. Střelec jsem nikdy nebyl a nebudu, to mám po taťkovi," dobíral si bývalý kapitán Komety sám sebe.

"Upřímně: když to takhle dostanu, tak zavírám oči a snažím se to trefit směrem k bráně. Jsou hráči, co to z deseti případů trefí osmkrát. A pak jsou takoví, jako já, kteří to takhle dají jednou."

Gól byl výsledkem souhry celého útoku, při které hrál důležitou roli i Irgl. "Zbyňda odvedl výbornou práci tím, že šel do branky, stáhl na sebe hráče a tím mi otevřel prostor," děkoval Hubáček kamarádovi. Na ledě se mu odvděčil ve 47. minutě, kdy mu z levé strany nabil na vítěznou branku.

Fotogalerie

Trio Irgl, Novotný, Hubáček je vůbec v ráži. Ve čtvrtek se střelecky prosadila obě křídla, v nedávném duelu se Slovenskem zase dvakrát skóroval jejich centr. "Už jsme spolu odehráli celkem dost zápas a myslím, že si fakt vyhovujeme. Každý jsme trošinku jiný a máme jiné úkoly, ale dohromady si sedíme," popisuje Hubáček. "Bylo by fajn, kdybychom jako trojka zůstali i dál."

Toto přání se nesplní, protože Irgl víkendové duely v Brně vynechá, aby doléčil zánět nosních dutin. I on si však spolupráci v lajně pochvaluje. "Alfou a omegou je Hubasův pohyb. Když se doplňujete a vždycky dva hráči bojují o puk, je to pro soupeře hrozně těžké," přibližuje forvard Dinama Minsk.

Novotný v této trojici plní roli zametače. "V některých fázích jsme domluvení, že my s Hubasem valíme dopředu a Jiřina si pohlídá zadek. Sbírá ty puky, co odpadnou," líčí Irgl.

Aktivním projevem se však představil celý český tým, hlavní pozornost publika ovšem logicky patřila "panu domácímu", tedy Hubáčkovi. "Chtěl bych lidem poděkovat za hezké přivátání po dvou letech v Brně. Snažil jsem se nějak krotit emoce, abych je nedával najevo, ale bylo fajn si tady zase zahrát," řekl útočník finského Jyväskylä.

Jen typickou brněnskou děkovačku ještě musí tým naučit. "Dopředu jsme neměli nic připravené a koukali jsme jeden na druhého, co dělat. Já jsem musel na rozhovor do televize, takže jsem si to nemohl vzít na starost. Třeba se příště polepšíme."

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze