Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


KOMENTÁŘ: Bez lesku i reflektorů. Nedůstojné jmenování trenéra Jandače

Josef Jandač před hokejisty Sparty | foto: ČTK

15 2016
Za poslední měsíce zvali novináře na hokejový svaz kde k čemu. Třeba, že se svaz v tažení proti vymýcení korupce spojí s iniciativou Loveckorupcniku.cz. Že se veteráni chystají na turnaj do Ruska a že si v Jihlavě střihnou mač se Slováky. Že dorostenecká liga má nového sponzora, že ženy vyrážejí na světový šampionát, že pro ten mužský v Praze sepsala song skupina Kabát a i třeba na víc než dvě hodiny kvůli problematice mládežnického hokeje. Že ale Josef Jandač bude už po světovém šampionátu novým koučem reprezentace, odbyli pánové ze svazu krátkou tiskovou zprávou, která vybraným novinářům přistála do elektronické pošty ve čtvrtek v 16.23.

Jako by nešlo o nic převratného, jako by se v hokeji šéfové národního týmu střídali co týden (pravda, za posledního půl roku jde již o třetí jméno, což je víc než za předchozích 10 let), jako by najednou v kase naplněné zlaťáky po květnovém MS nebylo na kafe a chlebíčky, které tak nějak k tiskovým konferencím patří.

Ne, tohle není stížnost novináře, jenž by měl pocit, že je pupkem veškerého dění, ale vážná kritika těch, kteří na svazu zodpovídají za komunikaci, jíž se dnes vzletně říká PR.

Je ostudné, když nový kouč, na němž se výkonný výbor jednomyslně shodl, nevchází na scénu v záři reflektorů, televizních kamer, ale v utajení. Bez lesku a grácie.

Je to nedůstojné nejen hokeji jako národnímu sportu, ale i k veřejnosti a v neposlední řadě sponzorům, protože kdy jindy by jejich logo mělo svítit na obrazovkách než ve čtvrtek za zády Josefa Jandače a Tomáše Krále, šéfa svazu.

Jsou to dva roky, co Alois Hadamczik končil u národního týmu emotivním výlevem v Rádiu Orion, bez jiného veřejného vysvětlení, což později označil za chybu.

Je smutné, že v obdobném duchu teď pokračuje i samotný svaz.

Autor:


Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal BirnerAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze