Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Malá hala a lístky na hokejové mistrovství na Slovensku rychle mizí

Hala v Bratislavě prochází rekonstrukcí, hotová bude na přelomu roku. | foto: Organizační výbor MS 2011iDNES.cz

3 2010
Speciální hodiny v centru Bratislavy, které odpočítávají, za jak dlouho začne na Slovensku hokejové mistrovství světa, právě dnes ukazují 178 dní. Přesto pro fanoušky, kteří budou chtít naživo sledovat zápasy české reprezentace, nastávají dny, kdy by si měli pořídit vstupenky a případně zajistit bydlení.

"Začali jsme prodávat lístky teprve před měsícem, a to pouze balíčky na základní skupiny, kvalifikační skupiny a play-off, i tak je pryč 125 tisíc vstupenek, zhruba třetina z toho, co jsme si dali za cíl," říká generální ředitel organizačního výboru Igor Nemeček. "Obrovský zájem je o skupiny, kde hrají Češi a Slováci."

Neděste se. Vstupenky pořád jsou, ale ubývají. A to především kvůli kapacitě bratislavské haly, ve které Češi budou hrát. Slováci totiž proti původním plánům nepostavili novou arénu pro 14–15 tisíc lidí, ale zrekonstruovali Stadion Ondreje Nepely. A ten má kapacitu lehce přes devět tisíc diváků.

Chtěli jsme vybudovat novou arénu v Petržalce, ale to není záležitost hokejového svazu, nýbrž státu. Nakonec se bratislavský primátor rozhodl pro rekonstrukci stávající haly, kam se víc lidí nevejde," přiznává Nemeček. "Mezinárodní hokejová federace IIHF však nic proti kapacitě nenamítala."

Navíc po odečtení míst pro sponzory, organizátory a novináře jde do prodeje na české zápasy jen 7 700 vstupenek. A jak si je pořídit? Objednat je lze přes adresu www.ticketportal.sk a až do konce listopadu budou v prodeji pouze balíčky na skupiny. Pořídíte si tak vstupenky na všech šest zápasů základní skupiny, ve které budou Češi (oni sami v ní odehrají tři zápasy).

Ceny se pohybují od 201 do 273 eur (od pěti do necelých sedmi tisíc korun). Od 1. prosince pak budou k dostání i vstupenky na jednotlivé dny a od 1. února i lístky na jednotlivé zápasy. Ty samozřejmě vyjdou levněji (od tisícovky na jeden zápas v základní skupině), ale hrozí, že v případě české reprezentace budou vyprodány či hodně probrány.

Přes oficiální stránky 2011.iihfworlds.com si lze zajistit i ubytování, nebuďte ale zaskočeni cenou. Ceny budou v době šampionátu o hodně vyšší a už v současné době je téměř nemožné sehnat v Bratislavě dvoulůžkový pokoj pod 100 eur za noc.

I proto se většina českých diváků bude vracet domů nebo přespávat za hranicemi u Břeclavi. Odkud je to do slovenské metropole necelá hodina autem i vlakem.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze