Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Židlický patřil k nejlepším. Přitom jsem od čtyř ráno nespal, říká

Marek Židlický hrál před letoškem na MS naposledy v Bratislavě 2011. | foto:  Michal Růžička, MAFRA

14 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Za poslední dva týdny byl jen jednou na ledě, ale jak o něm řekl jeho parťák Zbyněk Michálek: "Nebylo to vidět. Přinesl hře klid, a to se bude ještě zlepšovat." Marek Židlický se těm slovům jen usmál: "Fakt to nebylo vidět? Tak super, díky."

Dlouho obránce v zámoří čekal na smlouvu, které se zatím nedočkal. Dlouho na něj čekal kouč Hadamczik a dočkal se ho téměř 'last minute'.

Židlický do Stockholmu přiletěl v pondělí před polednem, stihl jeden trénink a rozbruslení a po necelých 30 hodinách skočil do zápasu. "Jak se cítím? Ani se neptejte."

Více o zápase

Česko - Norsko 7:0

Kvůli časovému posunu byl v úterý vzhůru už ve čtyři ráno a jen koukal do zdi. A i po utkání se bál, kdy usne. "Jsem děsně rozpumpovanej."

V zápase však žádné aklimatizační trable nebyly znát. Hrál si s pukem, rozdával přihrávky, v závěru si i zaútočil. "Rozjezdil jsem se a dostal se do toho. Dobré bylo, že jsme dali rychlé góly, a to nás uklidnilo," vypráví.

Stejně jako Tomáš Plekanec, který rovněž proti Norům odehrál první duel na letošním mistrovství, i on odmítl roli spasitele. Jenže asi nebude velká náhoda, že s nimi v sestavě se Češi tak rozjeli. "Zvedli se všichni kluci, hráli jsme opravdu perfektně. Snažím se ostatní povzbudit, aby šli se sebevědomím nahoru."

Ve čtvrtek jeho i zbytek týmu čekají Švýcaři, kteří překvapili vítězstvím ve skupině a jen jedním ztraceným bodem. Židlický, který sice proti Švýcarům v prvním utkání nehrál, přesto říká: "Začíná se od nuly a my se nemůžeme podceňovat. Hrajeme o všechno, ale když se budeme soustředit na náš výkon, uspějeme."

Autor:


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze