Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Dobře jsme se naladili na Švýcary, řekl Fleischmann, autor dvou gólů

Čeští hokejisté slaví trefu Tomáše Fleischmanna, vpravo zklamaný norský hráč Mads Hansen. | foto: Reuters

14 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Byl pod palbou kritiky, protože na mistrovství světa zdaleka nesplňoval to, co se od něj čekalo. S příchodem Tomáše Plekance však rázem ožil a za sedm minut nasázel Norsku dva góly. "Užil jsem si to, protože hrát s Tomem je zábava. Myslím, že to bylo poznat," usmál se útočník Tomáš Fleischmann.

Nepřekvapila vás ta gólová smršť? Plekanec přijel, nastoupil a za 11 minut měl tři asistence.
To mě nepřekvapilo, protože je to vynikající hráč. Vidí a rozehrává puky přesně do pozic, odkud můžete dát gól. Hlavně jsme si ale přenesli ze zápasu s Kanadou nasazení a tempo, to bylo rozhodující.

Bylo to tedy důležitější než přínos Plekance?
Ten nám pomohl hlavně gólově, protože jsme doteď branky nedávali. Tím uklidnil celý tým a vzápětí se začali gólově prosazovat i ostatní.

Vy sám jste se prosadil poprvé na turnaji. Ulevilo se vám?
Ne, já jsem na tom pořád stejně. Nějak výjimečně dobře se necítím. Škoda, že jsem nedal hattrick, protože tam šance byly. Ale když jsme vyhráli, tak jsem spokojený. Myslím, že jsme se dobře naladili na čtvrtfinále.

V něm narazíte na Švýcary. Je to nejlepší soupeř?
Neřekl bych, protože neprohráli jediný zápas. Jsou sehraní, což nám naopak nějakou chvíli zabralo. Ale teď se tým i s pomocí Plekance a Židlického zvedl, tak uvidíme. Bude to zajímavý souboj.

Dá se říct, že už je všechno trápení zapomenuto?
Ne, to určitě ne. Musíme makat, protože nás nečeká nic jednoduchého. Ve čtvrtek bude zase důležité, jak se nám povede začátek a jestli dokážeme dát brzy gól. Snad jsem si nějaký schoval.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze