Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEOCHAT: Rusko je jiná země, ale hlady netrpím, žertoval Francouz

10 2016
Moskva (Od našich zpravodajů) - Vychytal rozhodující nájezdy zápasu s Lotyšskem, svými zákroky deptal hokejisty Švédska a byl jedním z hlavních strůjců pondělního vítězného obratu. Gólman české hokejové reprezentace Pavel Francouz odpovídal ve videochatu z dějiště šampionátu se čtenáři a diváky iDNES.cz.

V úterý dostali hokejisté od trenérů národního mužstva volno. S trochou nadsázky se dá napsat, že hráči dostali pokyn: „Koho neuvidíme, ten vyhrál“.

Češi si potřebovali po náročném a velmi vyvedeném začátku turnaje odpočinout fyzicky a také pročistit hlavu.

Než však pětadvacetiletý brankář Francouz vyrazil na procházku do města, našel si chvilku na čtenářské dotazy a v hotelu Crowne Plaza, kde bydlí všechny týmy moskevské skupiny kromě domácích Rusů, byl hostem videochatu iDNES.cz.

Podívejte se na celý průběh videochatu s Pavlem Francouzem

Reportéři na místě vybírali z více než 30 položených otázek. Francouz, který loni výrazně přispěl k historickému titulu Litvínova a v poslední sezoně hájil barvy ruského Čeljabinsku, ochotně odpovídal.

Fotogalerie

Hodně dotazů mířilo na jeho případný návrat do Litvínova nebo na vztah s reprezentačním kolegou Dominikem Furchem, který vychytal čisté konto v úvodním duelu šampionátu s Ruskem.

Někteří čtenáři pouze poděkovali plzeňskému rodákovi za výkony v brance při výhrách nad Lotyšskem a Švédskem. Jiní popřáli hodně štěstí.Jeden čtenář si vzpomněl i na Francouzovu zálibu v létání. (všechny otázky si můžete přečíst ZDE)

Při otázce na život v Rusku, která je i vzhledem k místu konání mistrovství světa teď aktuální, se Francouz pousmál a řekl: „Rusko je jiná země, ale hlady tady netrpím.“

Autoři: , ,
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze