Zákaz pro trenéra Vsetína platí, potvrdil hokejový svaz. Pokutu snížil

Juraj Jurík, trenér juniorů Vsetína | foto: Zdeněk NěmecMAFRA

11 2018
Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje potvrdil trest pro vsetínského trenéra za kauzu okolo sporného gólu v extralize juniorů z počátku září. Zákaz činnosti na devět měsíců pro trenéra Juraje Juríka platí v plné výši, pokutu pro klub naopak výbor snížil na 20 tisíc korun.

Proč by si někdo nechal dát dobrovolně branku?

V juniorských ligách od nové sezony platí pravidlo, že po každém zápase, který by jinak normálně skončil po základní hrací době, následuje prodloužení. V něm mohou týmy urvat další bod do tabulky. 

Vsetín měl 9. září před koncem utkání za stavu 0:4 vyloučeného hráče na trestné lavici. O tři body ze základní hrací doby už nebojoval, upínal se alespoň na bod, který mohl získat v následném prodloužení.

Proto trenér Jurík přes útočníka Jana Vašenku vzkázal vlastnímu gólmanovi Jakubu Málkovi, ať si nechá vstřelit ještě jednu branku, aby se dorovnal počet hráčů na ledě.

Vsetín před deseti dny pro iDNES.cz potvrdil, že se proti původnímu verdiktu disciplinární komise odvolal. „Podali jsme celkem čtyři odvolání, protože jsme dostali čtyři disciplinární tresty. Očekáváme, že se příští čtvrtek dozvíme výsledek jednání výkonného výboru,“ řekl jednatel vsetínského klubu Daniel Tobola.

Vsetín žádal o zrušení trestu nebo následně o překlasifikování trestu na jinou kategorii než „ovlivnění výsledku“. Za ten byl klub trestán pokutou 80 tisíc korun, zákazem činnosti na 9 měsíců pro trenéra Juríka a podmíněným zákazem činnosti pro hokejistu Jana Vašenku a gólmana Jakuba Málka.

Ve čtvrtek výkonný výbor ČSLH potvrdil, že původní trest pro trenéra Juríka platí. Pokutu naopak z 80 tisíc snížil na 20 tisíc. Klub na dotaz iDNES.cz odpověděl, že se zatím vyjadřovat nebude a sám vydá tiskovou zprávu.

Oficiální znění tiskové zprávy, kde svaz zdůvodňuje rozhodnutí: 

Po projednání případu výkonný výbor ČSLH trest, uložený trenéru Juraji Juríkovi, potvrdil a finanční pokutu, uloženou klubu VHK Vsetín, snížil na 20 000 Kč. Odvoláním proti trestům, uloženým hráčům, se výkonný výbor ČSLH nezabýval, protože nebylo podáno oprávněným subjektem, a nesplňovalo předepsané náležitosti.

Výkonný výbor ČSLH se neztotožnil s názorem klubu, že skutková podstata provinění nebyla správně kvalifikována, neboť pokynem trenéra brankáři, že „v případě střeleckého pokusu na branku proti tomuto střeleckému pokusu nemá zasahovat“, nedošlo podle mínění klubu k ovlivnění výsledku. Neztotožnil se ani s názorem, že „hranice fair play nejsou pevně určeny ani stanoveny, a jejich výklad je závislý na konkrétní situaci“ a uložený trest je proto „nesprávný a nepřiměřený“.

Podle názoru výkonného výboru ČSLH k ovlivnění výsledku utkání v důsledku trenérova pokynu jednoznačně došlo, přičemž trenér byl – s přihlédnutím k polehčujícím okolnostem – potrestán zákazem činnosti na nejnižší hranici sazby, kterou DK ČSLH v podobných případech umožňuje.“

Autor:


Nejčtenější

Bek Hronek se rozkoukává v NHL. Jeho Detroit sžírá série proher

Filip Hronek v dresu Detroitu

Když naposledy natáčel rozhovor pro klubový web Red Wings, neopomenul zmínit až magicky znějící...

Vrána a Kempný bodovali za Washington, výhru ale nakonec brala Florida

GÓÓÓL! Český útočník ve službách Washingtonu Jakub Vrána slaví svou trefu proti...

VIDEO Čeští hokejisté, útočník Jakub Vrána (1+1) a obránce Michal Kempný (0+1), bodovali za Washington v...Nejlepší střelec extraligy odchází. Bulíř jde za Jandačem do KHL

Útočník Michal Bulíř z Liberce.

Aktuálně nejlepší střelec hokejové extraligy Michal Bulíř míří z Liberce do Magnitogorsku do KHL. S...

Kladno zasadilo rychlý úder v prodloužení, Jihlava rozdrtila Přerov

Jihlavská radost v zápase se Slavií.

Kladenští hokejisté stále bez Jaromíra Jágra vyhráli přestřelku na ledě Frýdku-Místku až v...

Ona je muž! Ženský hokej vyřešil skandál tvrdými tresty

Hokej - ilustrační foto

Skandál s nádechem komedie. Hokejové Berounské Lvice v první lize postavily proti Roudnici nad...

Další z rubriky

Hokejisté Budějovic vyhráli ve Vsetíně, Kladno padlo v Litoměřicích

David Gilbert z Českých Budějovic střílí na vsetínského brankáře Davida Gábu.

Hokejisté Českých Budějovic ve šlágru 15. kola druhé nejvyšší soutěže zvítězili ve Vsetíně 3:2 a...

Vítěznou sérii vsetínských hokejistů protáhl sváteční střelec

Vsetínský Ondřej Slováček projíždí kadaňskou obranou.

Nepatří mezi kanonýry. O to více si každého gólu považuje. Trefa ze sobotního prodloužení domácího...

Hodonínský kouč se dočkal omluvy. Trestní oznámení za nadávky nepodá

Mezi hodonínským obráncem Janem Fišerou (v oranžovém) a havlíčkobrodským...

Před týdnem oznámil, že pokud se nedočká omluvy za nadávky při druholigovém utkání hraném v...

Najdete na iDNES.cz