Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Zlato, to je náš cíl. Kvůli tomu tady jsme, pravil Michálek po postupu

Český obránce Zbyněk Michálek (vpravo) se snaží odstavit od puku Martina Plüsse. | foto: AP

15 2013
Stockholm (Od našeho zpravodaje) - Oklepali se z nejhoršího a už si začínají věřit. Čeští hokejisté podruhé dobře zahráli a cítí, že mohou na mistrovství světa dojít daleko. Třeba až do finále, nebo dokonce ke zlatým medailím. "To je náš cíl," řekl po postupu do čtvrtfinále obránce Zbyněk Michálek.

Nebyl duel s Nory snazší, než jste původně čekali?
My jsme si to udělali snazší svou hrou. Nastoupili jsme na ně od první minuty, dali rychlé góly a oni odpadli. Norové už pak neměli o co hrát a šlo jen o to, aby se nikdo nezranil. Myslím, že do čtvrtfinále můžeme jít se sebevědomím. Když budeme hrát stejný hokej, můžeme myslet na úspěch.

Berete Švýcary jako přijatelného soupeře?
Před turnajem jsem doufal, že na ně narazíme. Akorát jsem si myslel, že my budeme první a oni čtvrtí. Švýcaři sice nemají takové renomé, ale hrajou tady výborný hokej. To, co tady zatím předvádějí, je úžasné. Porazili Kanadu, Švédy i nás a zůstávají jediným neporaženým týmem na turnaji.

Zůstáváte tedy pevně na zemi?
Určitě to nebude nic lehkého, oni půjdou do zápasu s tím, že nemají co ztratit. Myslím, že bude jenom na nás, abychom ukázali, že jsme lepší tým. Pokud budeme hrát svou hru, tak si myslím, že ten lepší tým jsme.

Dá se říct, že turnaj začíná teprve teď?
Tak to taky bereme, že turnaj začíná až teď. Všechno je smazané, všichni začínají od nuly. Co bylo, se zapomene a koukáme před sebe. Náš velký cíl je vyhrát zlato, kvůli tomu tady jsme. Tým máme dobrý, zvedáme se a uděláme pro to všechno.

Pomůže vám psychicky, že jste si zápas s Norskem užili?
Určitě. Po první třetině jsme si říkali, že je to snad poprvé, kdy jsme přišli do šatny, byli v klidu a nenervovali se. Z tohoto pohledu to byl pohodový zápas, který nám dodá sebevědomí do dalšího průběhu turnaje.

Jste silnější i díky tomu, že jste si sáhli na dno?
Myslím, že jo. Pokaždé, když přijde kritika na tým, kluky to spojí. Chceme vyhrát jeden pro druhého, protože máme výbornou partu a užíváme si plno srandy. A to i přes to, co se píše a říká. Už jenom kvůli tomu chceme všem ukázat, že neměli pravdu.

Navíc máte v týmu Plekance se Židlickým.
Jsou to dva ohromně zkušení hráči, od první minuty bylo vidět, že týmu dodali klid, který předtím trošku chyběl. Myslím, že se ještě budou zlepšovat stejně jako celý tým. Židla třeba nebyl dva týdny na ledě, a stejně to na něm nebylo poznat. To samé Pleky. Vletěl na led, nemusel si na nic zvykat a hned dominoval. Určitě jsme s nimi silnější.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze