Pro domácí hráče sezona končí za pískotu diváků.
Vítkovice vyhrály i třetí utkání série a postupují do čtvrtfinále.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Turčan (CZE) - Pavlovič (SVK), Pouzar (CZE)

Střela na prázdnou branku šla mimo, icing hostí.
59:23
Tvrdou střelu z pravé strany Štěpánek uschoval v klíně, čas domácích se krátí.
59:16
Přerušeno ve středním pásmu, vhazuje se u modré čáry hostí, domácí zůstávají v šesti.
58:24
Puk mířil do prázdné branky Liberce, včas jej však dojel Žabka.
58:06
Domácí jdou na buly v šesti, hrají power-play.
58:06
Arenou zní pískot, vhazovat se bude u branky hostí. Domácí vybírají oddechový čas.
58:00
Poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:14
Vhazuje se vlevo od Leinonena, liberečtí hráči už jsou v křeči, hosté naopak ve velké pohdě.
56:30
Hraje se převážně ve středním pásmu a je to více šavlovačka než kombinační hra.
55:08
Vítkovice se ale v pohodě brání a vyrážejí do brejků, při jednom z nich nyní před Leinonenem promáchl pěknou přihrávku Klimek.
54:00
Domácí se nadechují k závěrečnému finiši.
53:18
Hosté kompletní.
52:18
První minuta přesilovky je pryč, hosté dvakrát vyhodili puk k Leinonenovi.
51:31
Domácí začínali přesilovku v útočném pásmu, hned po buly se dostali ke střele, před Štěpánkem clonili tři hráči, ale hostující gólman puk přesto zpacifikoval v náručí.
51:18
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
50:48
Utkání sleduje 4578 diváků.
50:00
Deset minut do konce třetí třetiny. Domácí se snaží tlačit do útoku, hosté ale umně brání, Štěpánek je pozorný, navíc domácí netrefují branku ani z dobrých střeleckých příležitostí.
49:23
Vítkovice oslabení přežily, domácí se proti Štěpánkovi neprosadili.
47:23
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Sotva se domácí ubránili oslabení začnou hrát přesilovku.
45:35
Hosté budou pokračovat ještě 1:35 min. v přesilovce 5 na 4.
45:35
Kvapil (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Šimíček a Burger
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 1:3

Hosté ukázkově rozebrali domácí obranu, Kvapil už mířil do odkryté branky.
45:10
Hosté si vybrali oddechový čas a radí se před přesilovkou.
45:10
Vyloučen hráč Modrý (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Modrý vyhodil puk do hlediště a hosté mají výhodu přesilové hry 5 na 3, která může trvat až dvaašedesát vteřin.
44:12
Vyloučen hráč Kolmann (Liberec), 2 min. za hákování
Vítkovice budou hrát 11 vteřin 4 na 3, potom klasickou přesilovku.
42:23
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za nesportovní chování
Burger byl faulován Jarešem při brejku, ale dle sudích pádu pomohl a vyloučeni jsou oba hráči současně.
42:23
Vyloučen hráč Jareš (Liberec), 2 min. za hákování
42:00
Liberec se ubránil a hraje v plném počtu.
41:20
Jak dosud hráli hosté výborné přesilovky, nyní se dosud nedostali do pásma.
40:26
Pabiška ujel po levém křídle, jeho střelu Štěpánek zlikvidoval, o chvíli později nastřelili domácí tyč.
40:01
Hosté zahajují třetí třetinu přesilovkou.
40:01
Ve druhé třetině se hosté dostali do dvoubrankového vedení, domácí po jediné chybičce Vítkovic v obranné fázi Kašpaříkem snížili. Domácím ale stále nevycházejí přesilovky, ve kterých se ani nedokáží dostat do tlaku. Do třetí třetiny navíc vstoupí po dalším zbytečném faulu oslabeni.
40:00
40:00
Vyloučen hráč Šachl (Liberec), 2 min. za krosček
Po skončení druhé třetiny zcela zbytečně Šachl krosčekoval soupeře a po zásluze byl vyloučen.
39:39
Hosté odehráli oslabení v útočném počtu a v pohodě se ubránili.
38:39
V první minutě přesilovky paradoxně aktivnější hosté, Burger se tlačil do šance, domácí diváci místo povzbuzování pískají.
37:39
Vyloučen hráč Krstev (Vítkovice), 2 min. za krosček
Tlak domácích vyústil ve faul exlibereckého hráče.
36:03
Ve velké šanci byl Vrbata, Štěpánek vzájemný souboj vyhrál.
35:13
Hunkes se snažil zastavit soupeře tělem u mantinelu, hostující hráč ale včas uhnul a Hunkes se zranil. Zvedl se až po delší době a je odváděn z ledu lékařem.
34:46
Oba týmy hrají v plném počtu.
34:00
Nabuzený Kašpařík se dral zprava do další šance, tentokráte Štěpánka nepřekonal.
32:46
Vyloučen hráč Jurečka (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
V jednom okamžiku vylučovali oba rozhodčí za zákroky na obou polovinách hrací plochy.
32:46
Vyloučen hráč Šachl (Liberec), 2 min. za držení protihráče
32:01
Kašpařík (Liberec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Vrbata
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 1:2

Hosté propadli ve středním pásmu, Kašpařík najížděl z levé strany na Štěpánka a skrz betony mu puk procedil do sítě.
31:22
Neurovnanou fázi hry hosté uklidňují icingem.
30:21
Hosté v plném počtu.
29:21
V první minutě přesilovky se pořádně zapotil Štěpánek, ale puk za svá záda nepustil.
28:54
Vyloučen hráč Barinka (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Vzájemné vyloučení za potyčku před Štěpánkem. Domácí pokračují ve hře 5 na 4.
28:54
Vyloučen hráč Kašpařík (Liberec), 2 min. za sekání
28:21
Vyloučen hráč Strapáč (Vítkovice), 2 min. za hákování
28:00
Burger (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Hubáček a Stehlík
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:2

Trvalý tlak hostů přinesl zasloužené ovoce v podobě druhé branky.
27:49
Vítkovice jsou permanentně před domácí brankou, jejich tlak opět přerušil Leinonen.
26:47
Leinonen skryl puk do lapačky a dává svým spoluhráčům možnost oddechnutí.
26:29
Domácí jsou v plném počtu, Leinonen předvedl čtyři pěkné zákroky a udržel skóre ve stejné výši.
25:09
Domácí jsou ve čtyřech. Hosté hrají přesilovku dobře, ale domácí drží Leinonen.
24:29
Vyloučen hráč Pabiška (Liberec), 2 min. za sekání
Čtyřicet vteřin přesilovky pět na tři pro hosty.
23:09
Vyloučen hráč Jiruš (Liberec), 2 min. za podražení
Další rodící se brejk hostí zastavil faul domácího beka.
22:54
Štěpánek teď dvakrát podobně bravurně zasáhl proti šancím Jiruše a Šachla.
22:28
Do rychlého výpadu od vlastní branky vyrazil kvartet vítkovických hráčů, obránce vyšachoval, ale na už ležícího Leinonena nevyzrál. Finský brankář si vysloužil ovace domácího kotle.
21:46
Obě družstva hrají v plném počtu.
21:34
Závar před Štěpánkem odstartovala střela Bartoviče, hostující gólman nakonec puk zalehl.
20:56
Nejprve Štefanka s Krenželokem a nyní Burger s Hubáčkem aktivně forčekují domácí při rozehrávce, Liberec zahrál zakázané uvolnění.
20:06
Hosté začínají druhou třetinu icingem. Oba týmy budou hrát ještě sto vteřin ve čtyřech.
20:01
Vedení Vítkovic po první třetině je zasloužené. Hosté byli aktivnější, důraznější a dokázali využít svoji přesilovku 5 na 3. Domácí podobnou výhodou naopak pohrdli a i proto jsou zatím o krůček pozadu.