Hezký podvečer. Vítejte u on-line přenosu z předehrávky 29. kola mezi Vítkovicemi a Libercem. V duelu tabulkových sousedů se bude hrát o třetí místo.
Za Vítkovice si první extraligový start připíše junior Tomáš Pavelka.
0:01

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Lacina (CZE) - Bláha (CZE), Kostka (CZE)
Počet diváků: 3 142

0:39
Hunkes (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Nedvěd
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 0:1

Hned po úvodním vhazování se před vítkovickou brankou strhla lavina libereckých šancí a Málek jí podlehl. Kudrna vyloženou příležitost ještě neproměnil, následně však Nedvěd našel nehlídaného Jiřího Hunkese, a ten se ranou z pravého kruhu trefil přesně pod víko.
1:50
Liberečtí ztratili kotouč ve středním pásmu, Voráček ihned nasměroval kotouč na zrychlujícího Tomase, který mířil do útočné třetiny. Proti Pincovi ale neuspěl.
2:40
Do útočného pásma vlétl z pravé strany liberecký Kudrna, Málek proti jeho ráně zasáhl lapačkou.
4:02
Domácí Klimek se protáhl kolem mantinelu až do brankoviště. Následné dorážky a pokusy o zakončení však přerušil hlavní rozhodčí, Vrána se totiž nedovoleně pohyboval v brankovišti.
5:06
Liberečtí jsou aktivnější a Vítkovice pouze hlídají, aby se ještě nezvětšila jednogólová ztráta.
6:06
Moravec (Liberec) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hořava M.
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 0:2

Hořava vyhrál vhazování tak šikovně, že puk doklouzal přesně na hůl Jiřího Moravce. V dnešním duelu už druhý úspěšný bek ze středu třetiny zamířil nad beton vítkovického brankáře.
7:03
Vyloučen hráč Bárta (Liberec), 2 min. za sekání
Bárta nedovoleně zastavil rozvíjející se útok pod velením vítkovického Huny.
8:34
Malík od modré zaslal puk před Pince, který postavil pevnou zeď před hladovými Ostravany. Ani jeden útočník puk do sítě neprotlačil.
9:03
V poslední sekundě přesilovky si Vítkovičtí vytvořili tutovku! Nekrytý Huna zblízka nastřelil dobře postaveného Pince.
9:15
Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Burger
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 1:2

Vítkovice ale využily následný nápor. Burger střílel přes clonícího Jana Káňu, jenž v zápětí z dorážky přehodil ležícího Pince.
9:43
Vyloučen hráč Kudrna (Liberec), 2 min. za hrubost
Vítkovice hned po pár sekundách dostanou možnost k vyrovnání. Po Kudrnově faulu si zahrají druhou přesilovku.
11:43
Liberečtí tentokrát přečkali oslabení bez vážnějších startostí. Vítkovice zahrozily opět až po vypršení Kudrnova trestu. Klimek po první nepovedené ráně nastřelil břevno!
12:15
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), ot 20 min. za nesportovní chování
Obránce Marek Malík kuriózně oslabuje svůj tým. Protestoval proti běžnému zakázanému uvolnění tak vehementně, až mu sudí naplánovali cestu do kabiny.
12:37
Vyloučen hráč Tomas (Vítkovice), 2 min. za podražení
Navíc o chvíli později porušil pravidla Tomas. Liberec si zahraje přesilovku.
14:37
Liberec ale v přesilovce působil marně. Málek vůbec nemusel zasahovat.
15:07
Libereckou akci přerušil hlavní rozhodčí. Nelíbilo se mu počínání Andreje Podkonického, jenž manévroval v brankovišti.
16:38
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), 2 min. za podražení
18:38
Vítkovice sice početní výhodu odehrály převážně v útočném pásmu, ovšem vystřelit zřejmě zapomněly. Pinc tak zůstal proti svému bývalému celku bez práce.
19:46
Pinc ukryl puk pod lapačkou. Po nahození Bariny se k němu totiž nebezpečně přibližoval Lukáš Klimek.
20:00
Liberec po vítězství na ledě vedoucího Třince rozebral v úvodních minutách i dalšího špičkového protivníka. Dva obránci zajistili pohodlné vedení, které domácí alespoň jednou brankou zmírnili.
Trefil se dvacetiletý útočník Jan Káňa, který si ve své nováčkovské sezoně mezi seniory počíná zatím skvostně. S jedenácti brankami mu patří třetí místo v tabulce střelců.
20:01
21:19
Z hole vítkovického Szturce putoval puk skrz k brankoviště až k zamýšlenému adresátovi Ujčíkovi. Útočník na kotouč těsně nedosáhl.
22:59
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Pohl
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 2:2

Vítkovice vrací utkání do nerozhodného stavu. Pohl za brankou zamíchal s kotoučem, přihrál Petru Vránovi, který si počkal až Pinc odkryje horní část klece a zavěsil.
24:34
Barinka vyslal do brejku Petra Pohla, jehož nehlídal žádný z beků. Puk ale nezachytil, projel kolem něj na zakázané uvolnění.
25:44
Vyloučen hráč Vrána (Vítkovice), 2 min. za sekání
Libereckým se naskytla možnost odvety. Dvě minuty budou hrát v početní výhodě.
27:44
Liberečtí přesilovku promrhali. Kombinace v útočné třetině nepřinesly ani jednu ránu na branku.
28:45
Obránce Hunkes odvrátil vítkovický obrat! Z brankové čáry odpálil kotouč, který Pincovi propadl po ráně Tomase.
30:03
Hostující kapitán Nedvěd bekhendem prostrkoval puk do brankoviště, kde se nacházely liberecké hokejky. Málek ale jeho pas vystihl a pokryl kotouč.
31:25
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za krosček
32:40
Trnka se vrhl proti ráně z nebezpečné pozice a podařeným zákrokem zastoupil Romana Málka.
33:25
Vítkovice oslabení ustály a míří opět do útoku.
34:20
Tomas pohlednou stahovačkou překonal obránce a bleskovou střelou těsně minul levou tyč.
34:35
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za hákování
36:13
Liberec výborně ohradil obrannou třetinu. Vítkovice se zatím vůbec neprobili k brance.
36:35
Moravec se vrátil na led. Jeho spoluhráči odvedli dobrou práci.
38:30
Burger převzal kotouč od Káni a z dobré pozice pálil na Pincovou bránu. Pokus ale zastavil obětavý pád libereckého beka.
38:50
Z protiútoku dostal příležitost k palbě produktivní obránce Trončinský. Zamířil ale jen do hrudi brankáře Málka.
39:44
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (9. gól v sezóně) , asistence Pohl
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 3:2

Pár vteřin před druhou přestávkou opět zafungovala spolupráce dvojice Vrána - Pohl! Petr Pohl pronikl z pravého křídla až na kraj brankoviště, odkud přihrál rozjetému spoluhráči. Vrána si poté Pince vychutnal bekhendovou kličkou.
40:00
40:01
40:08
Huna se pokusil nenápadně proklouznout mezi libereckými obránci. Ti ho skřípli a nechali kotouč doklouzat až k Pincovi.
40:55
Pohl si povedenou stahovačkou vytvořil prostor u modré čáry a vyslal kotouč proti Pincovi. Liberecký gólman vyrazil do ochranné sítě.
41:25
Ujčík trochu moc komplikoval přečíslení dvou na jednoho. Pokoušel se vrátit Tomasovi jeho pas, spoluhráč už ale nic podobného nečekal. Puk se tak neškodně odrazil od brusle mimo a do branky doklouzal pouze Tomas.
43:04
Voráček (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Burger a Pohl
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 4:2

Možná klíčová chvíle utkání! Burger nastřelil nejprve tyč. Pak si ale dojel pro puk a přihrál do zadní linie Tomáši Voráčkovi, jenž ranou nad lapačku překonal Pince.
45:19
Málek zklidňuje chaotické chvíle. Trončinského ránu od červené čáry schoval pod lapačku.
46:10
Vrána si mohl připsat již hattrick! A to opět díky osobnímu nahravači Pohlovi, jenž mu tentokrát servíroval prudký pas před odkrytou branku. Vrána však nestačil přesně zamířit.
47:26
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), 2 min. za hákování
Šance pro Liberec, jak ještě ohrozit vítkovické vítězství. Dvouminutová přesilovka.
48:20
Hořava M. (Liberec) vstřelil branku (13. gól v sezóně) , asistence Vak a Derner
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 4:3

A Liberec se chopil možnosti! Teč Miloslava Hořavy proklouzla až za Málka. Rozhodčí si sice ještě siutuaci zopakovali na videu, gól po krátké chvíli ale uznali.
49:30
Vyloučen hráč Moravec (Liberec), 2 min. za sekání
51:13
Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Burger a Barinka
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 5:3

Liberecký brankář Pinc trochu pomohl svému bývalému celku. V přesilovkové kombinaci se kotouč chopil Jan Káňa a z brankové čáry nahodil kotouč do gólmanova betonu. Pinc dostatečně nezakryl mezeru mezi tyčí a vysloužil si posměšné pokřiky z tribun.
52:49
Vyloučen hráč Trončinský (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
Trončinský ještě oslabuje závěrečný tlak svého celku. Vítkovice získaly další dvě minuty, jež je mohou posunout k vítězství.
53:56
Ujčík se neukvapil se zakončením a sám zblízka na Pince nvystřelil. Na místo toho si počkal na Tomase, jenž ze vzduchu strefil brankářovu hruď.
55:59
Káňovy ruce vystřelily nahoru, gól nakonec ale nepadl. Vítkovický útočník útočící na hattrick totiž z bezprostřední blízkosti přestřelil odkrytou bránu!
57:55
Libereckému Pincovi zavařili vlastní obránci, když změnili směr Klimkovy rány. Pinc na poslední chvíli stačil srazit betony k sobě.
58:30
Po oddechovém čase bude hrát Liberec power-play.
58:35
Kudrna (Liberec) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Trončinský a Nedvěd
Stav zápasu Vítkovice - Liberec 5:4

Vítkovíce zasáhl liberecký blesk! Nedvěd vyhrál vhazování na Trončinského, jenž od modré odeslal puk na brankoviště. Nejrychleji ho našel Kudrna a vrátil Liberec do hry.
59:20
Brankář Pinc opět ohrozil vlastní celek. Za brankou upadl na puk, který chtěl rozehrát, a okamžitě na něj vyrazilo několik útočníků. Spěchající liberečtí beci nakonec situaci vyřešili.
59:47
Liberec hraje opět bez brankáře. Vhazovat se ale zřejmě bude ve středním pásmu poté, co Nedvěd přihrával rukou.
Vítkovice liberecký tlak přestály a získaly tři body. Rehák udržel kotouč u zadního mantinelu, když si na něj lehl. Domácí mužstvo se tak díky třem bodům posune na druhé místo tabulky.

5. 3. 2023 16:30Liberec–Vítkovice 2:1
20. 1. 2023 17:30Vítkovice–Liberec 2:0
4. 12. 2022 15:00Liberec–Vítkovice 2:3
21. 10. 2022 17:30Vítkovice–Liberec 6:3
8. 3. 2022 17:20Liberec–Vítkovice 6:1
10. 2. 2022 17:30Vítkovice–Liberec 1:4
5. 12. 2021 15:00Liberec–Vítkovice 4:3
17. 10. 2021 16:00Vítkovice–Liberec 1:0