Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže z předehrávky 4. kola extraligy mezi Libercem a Vítkovicemi.
Tipsport arena se postupně zaplňuje, Liberec letos čeká první zápas v domácím prostředí. Doposud si ve dvou utkáních venku připsal dva body za výhru prodloužení na Spartě.
Vítkovice už ukořistily o bod víc. Nejprve padly v bitvě na plzeňském ledě, poté si doma poradily s Litvínovem. Obě utkání přitom skončila až v prodloužení.

Rozhodčí: Homola (CZE), Kalivoda (CZE) - Kajínek (CZE), Podrazil (CZE)
Počet diváků: 3 492

0:01
0:31
Po pár sekundách se vítkovická obrana nechala přečíslit. Z křídla si před branku sjížděl Kudrna a příklepem trefil Málka do levé paže.
1:20
Darrell Hay se na na napřáhl na modré čáře, rána se mu však nepovedla. Puk podivěn poskočil a vůbec nedorazil k vítkovické bráně.
2:10
Liberecká věž vybojovala kotouč za soupeřovou brankou, další postup Tomáše Urbana už ale skončil neúspěchem. Přihrával na modrou čáru Výtiskovi, který kotouč nestihl dojet.
2:50
Před Vošvrdu nakoukly Vítkovice. Šedivý vyzkoušel brankářovu pozornost rychlou, prudkou střelou.
2:51
Trest týmu (Vítkovice), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
3:00
Nedvěd potvrdil svoji sílu na vhazování a buly v útočném pásmu vyhrál, Vítkovice ale rychle získaly puk a vyhodily ho.
3:31
Hned za chvíli vnikl do útočného pásma Klimenta, jako šipka proklouzl vítkovickou obranou a jeho střelu vyrazil Málek betonem.
4:21
Vítkovice se zdařile brání. Dvakrát vyklidily vlastní pásmo.
4:42
Teď ale před Málka nalétl Milan Bartovič. Střílel však pouze doprostřed, Málek puk ukryl v náruči.
5:12
Vítkovičtí hokejisté jsou zatím hodně stažení, číhají před červenou čarou a čekají, co domácí předvedou.
5:51
Puk se zaekl v chumlu hráčů u mantinelu. Málek dlouho mával lapačkou a nakonec opravdu sudí foukl do píšťalky.
6:29
Liberecké teď postihly potíže s rozehrávkou. Kudrnovu zpětnou nahrávku nikdo nepochopil, a málem se tak k puku protlačili Vítkovičtí. Stáli však tak daleko od branky, že to nestihli.
7:12
Chaotické minuty pokračují. Liberečtí po sobě metají kotouče, Vítkovičtí přihlížejí.
8:01
Nakonec se u mantinelu otevřel prostor pro Michala Bártu. Liberecký útočník najížděl na Málka z pravého křídla a zkusil ho prostřelit mezi betony.
8:35
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), 2 min. za podražení
8:45
Sloboda (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pohl
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:1

Stačilo pár vteřin, jedna přihrávka a Vítkovice už vedou. Nepříliš razatní střela Karola Slobody proskočila mezi betony brankáře Vošvrdy, který přes hradbu hráčů vůbec střelce neviděl.
9:14
Vyloučen hráč Vošvrda (Liberec), 2 min. za zdržování hry
Gólman Vošvrda pokazil rozehrávku, vyhodil kotouč mimo hřiště, a Liberec bude znovu hrát v oslabení.
9:57
Před Janem Káňou se po Ujčíkově pasu odkryla velká část branky, Vošvrda se ale mrštně přesunul a šanci zneškondil.
10:48
Na brankovišti se potuloval Svačina, převzal puk, jenže zblízka branku přestřelil.
11:14
Liberec tentokrát neinkasoval, už je hraje v plném počtu.
12:12
První liberecká formace si předala několik nadějných přihrávek, Vítkovičtí se však pokaždé stihli přilepit na hráče s pukem. Znemožnili tak souvislejší nápor na Málkovu branku.
12:50
Vítkovice rozhodně s důrazem nešetří a v osobních soubojích Liberecké přehrávají. Také proto zatím neinkasovali.
13:10
Zaútočil obránce Pavlů. Nastřelil Málka a skoro dosáhl na dorážku. Hned nato však musel pelášit zpátky, aby zastavil vítkovický brejk.
13:45
Vyloučen hráč Štefanka (Vítkovice), 2 min. za sekání
Teď už to ale s důrazem přehnali. Na vítkovickou lavici trestů míří Štefanka.
14:23
Liberec ještě v přesilovce nic nepředvedl. Čakajík v první chvíli udržel pásmo, hned vzápětí ho ale zase ztratil.
14:51
A Vošvrda dokonce musel zastavit hru. Vítkovičtí zaútočili i ve čtyřech.
15:32
To je špatná přesilovka. Liberečtí udrželi útočné pásmo nejdéle na sedm sekund.
15:51
Pohl (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:2

Ještě k tomu inkasují druhou branku. Parádní sólo předvedl Petr Pohl. Uprchl po levém křídle, kličkou do středu ošálil obránce a puk zavěsil rovnou pod horní tyč. Vošvrda se jen převaloval v brankovišti.
16:40
Liberec se snaží, ale Vítkovice zatím pečlivě brání. Pokus obránce Dernera ani k Málkovi neprošel.
17:03
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
17:54
Třetí liberecká přesilovka vypadá stejně jako ty předchozí. Vítkovice vymetají puky z vlastní třetiny, liberecké útoky končí na modré čáře.
19:03
Liberec na chvíli zavřel soupeře v jeho třetině, puk však stejně přes Málka neprotlačil. Bárta přitom stál uplně sám u levé tyče.
19:46
Vyloučen hráč Výtisk (Liberec), 2 min. za hákování
Roman Szturc se proplétal libereckou obranou, tak ho Výtisk zahákoval.
20:00
20:01
20:45
Liberec vstoupil do druhé třetiny nádherným průnikem Michala Bárty. Útočník si narazil puk o hrazení, přebruslil couvajícího obránce a dlouhou kličkou vytáhl Málka mimo postavení. Gumový muž ve vítkovické bráně se ale tak natáhl, že dobře mířenou střelu rukou vyrazil.
21:46
Vítkovice se ve své přesilovce neprosadily, Liberec už pokračuje v plném počtu.
23:10
Roman Szutrc zůstal v prostoru mezi třemí libereckými hokejisty, přesto mohl hned dvakrát vystřelit. Druhá rána mířila jen těsně mimo branku.
23:39
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za sekání
24:10
Bártova šikovnost se Liberci v oslabení hodí. Udržel kotouč na pár vteřin mimo obranné pásmo.
24:13
Svačina (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Húževka a Pohl
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:3

S Libercem už je to špatné. Soupeř podruhé uspěl v přesilovce, když využil přečíslení na brankovišti. Húževka nastřelil Vošvrdu a odražený kotouč doklepl do brány Vladimír Svačina.
25:42
Kudrna vlétl do třetiny a pálil. Mířil však přímo doprostřed, do chráničů Romana Málka.
26:43
Málek zlikvidoval i dalaší samostatný únik. Po Bartově neúspěchu ujel obraně i Lukáš Vantuch, střelu brankář vyrazil a stihl se rozložit i proti dorážce.
27:32
Derner zaváhal v rozehrávce, kotouč mu přeskočil hokejku jen kousek od brankoviště. Vítkovičtí se puku nakonec nezmocnili.
28:24
Rychlá souhra vítkovické formace mohla přinést čtvrtou branku. Húževka v přečíslení tři na dva těsně minul bránu.
29:40
Liberečtí se hodně těžko prokousávají k brance. Vítkovičtí dokáží soupeře odtlačit alespoň k mantinelu nebo do rohu.
30:29
Ujčík (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Burger
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:4

Když se Viktoru Ujčíkovi nabídne takováto možnost, většinou se nemýlí. Burger vyslal spoluhráče do úniku a Ujčík ho proměnil perfektní střelou do růžku.
31:12
A mohl obýt ještě hůř. Húževka z dobré pozice opět jen těsně minul branku.
31:41
Vakova střela se odrazila od tyče a v následném přerušení Liberec střídá brankáře. Vošvrdu nahrazuje Marek Pinc.
32:54
Vyloučen hráč Kajínek (Liberec), 2 min. za napadení
33:09
Pinc zažívá ostrý start do zápasu. Znenadání se před ním objevil volný Tomáš Káňa a libereckého gólmana trefil do chráničů.
33:56
Vítkovice dlouho kroužily kolem Pincovy branky, nakonec ale nic nevymyslely. Liberec odpálil puk.
34:47
Teď se vychýlila vítkovická branka. To se domácím hokejistům hodí...
34:54
Kajínek se vrátil na led, Vítkovice přesilovku nevyužily.
35:30
Liberec spálil další šanci, respektive ji vychytal výborný Roman Málek. Kudrna v nájezdu ze křídla zasáhl do ramene.
37:10
Neuspěl ani Vak. Před Málkem měl dost místa i času, jenom nenašel místo v Málkově postoji.
38:09
Koncovka Liberce je zoufalá. Domácí hokejisté si vypracovali slušný počet šancí, jenže jim chybí střelec, který v takových případech neselže.
38:54
Vyloučen hráč Šedivý (Vítkovice), 2 min. za hákování
Liberečtí na pár doteků vyslali vpřed Nedvěda. Šedivému chyběla rychlost, a tak musel protihráče zahákovat.
39:23
Kudrna tečoval před Málkem Trončinského nahození, puk zamířil mimo branku.
40:00
40:01
40:12
Liberečtí energicky vlétli do poslední části. Rychle si předali kotouč a Kudrna zblízka přehazoval kotouč za Málka. Nepvoedlo se mu to.
41:02
To zadunělo. Vak vyslal ostrou ránu, která trefila Málka do masky. Liberecký útočník se pak přijel otřesenému gólmanovi omluvit.
42:10
Už se zdálo, že Vítkovice přidají pátý gól. Jenže pak Marek Pinc vyzvedl lapačku do výšky a v ní vězel puk, který Jan Káňa sklepával do prázdné branky.
43:19
Káňa T. (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Burger a Ujčík
Stav zápasu Liberec - Vítkovice 0:5

Debakl a ještě před domácími fanoušky. Další vítkovický zásah připravil Tomáši Káňovi liberecký Trončinský, který chyboval a dovolil protihráči bez přípravy vypálit.
43:32
Vyloučen hráč Húževka (Vítkovice), 2+2 min. za hru vysokou holí
43:40
Utkání sleduje na liberecké poměry slabá návštěva, 3492 diváků.
43:59
Málek ukryl kotouč i po náporu Jana Víška. Puk na pár sekund vyjel za brankářovými betony, nikdo ho ale za čáru nedoklepl.
44:40
R8na Kudrny letěla přesně do Málkova klína.
45:20
Zápas v rohu neměl vítěze. Rozhodčí přerušili hru a bude se vhazovat ve vítkovické třetině.
46:12
Pavlů se naprosto ustřelil. Z modré čáry kotouč vylétl až do ochranné sítě.
47:10
Málek vyrazil další ránu Kudrny, liberečtí útočníci už neví, kam střílet.
47:32
Liberecká přesilovka skončila. Domácím nestačili ani 4 minuty početní výhody v kuse.
48:31
Úsilí obou mužstev už není nikterak vysoké. O výsledku je rozhodnuto.
48:47
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za podražení
49:15
Čakajík nastřelil Nedvěda, který číhal u tyče. Puk se mu odrazil od nohy, jenže na opačnou stranu než stála branka.
49:30
Vyloučen hráč Kajínek (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
50:47
Szutrc skočil na led a začíná krátká přesilovka Vítkovic.
51:40
Nedvěd čekal na útočné modré na přihrávku, která by ho vyslala do brejku. Přišla. Nebyla však přesná a kapitán Liberce ji nezpracoval, jak chtěl.
52:59
Za Pincem zvonila tyčka. Trefil ji Jan Káňa, jehož střela z levého křídla byla téměř dokonalá.
54:30
Domácí se v útoku pletou sami sobě. U zadního mantinelu se srazili dva liberečtí hokejisté a ještě během toho vyhodili konstrukci z původní pozice.
55:21
Šedivý mohl vyjet k dalšímu úniku, jenže mu scházela rychlost. Obrana ho tak dostihla.