60:00
Utkání končí vítězstvím domácího Kladna. Ti si ho dnes plně zasloužili. Kometa sice chtěla, tlačila se do zakončení, ale nepřesné přihrávky ji brzdily v dlouhodobějším tlaku.
60:00
59:50
Domácí už si závěr zápasu hlídají a mají dokonce další šanci. Hovi je však na místě.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Turčan (CZE) - Jindra (CZE), Kreuzer (CZE)
Počet diváků: 3 208

59:31
Do branky se musí vrátit Hovi. Rozhodčí totiž bude vhazovat před jeho brankou.
59:25
Hra 6 proti 5 je sice v režii brněnských, ale těm stále chybí přesná koncovka. Cikánek se ani nemusí pořádně v brance ohánět.
59:07
Domácí vyhazují a už jsou v plném počtu.
58:38
Na ledě je šest brněnských hráčů, Hovi už v brance není!
58:38
Kometa si bere time out.
58:38
Teď přišla po delší době sporadická střela hostů, ale s tou si bez problémů poradil Cikánek.
58:30
Hosté se marně snaží dobýt branku domácích. Ti skvěle brání a nepouštějí Brno ani do pořádného zakončení.
57:34
Pro Brno začíná devadesáti vteřinová přesilovka. Do konce zápasu zbývají dvě a půl minuty. Je čas na kontaktní branku.
57:06
Vyloučen hráč Toman (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
Tohle je poslední šance pro Kometu, jak se dostat zpět do zápasu.
57:01
Už se hraje pouze 5 na 4, ale ne nadlouho. Rozhodčí pro změnu vylučuje domácího borce.
56:15
Domácí fanoušci už se radovali z branky, ale puk se zasekl pouze ze strany branky. Bude se vhazovat po pravé ruce Hoviho.
55:34
Vyloučen hráč Mojžíš (Kometa), 2 min. za zdržování hry
Tak to je hodně nepříjemné. Brněnský Mojžíš vyhodil puk za mantinel ve vlastním obranném pásmu a poslal svůj tým do třech. To je velká šance pro domácí.
54:55
Vyloučen hráč Ovčačík (Kometa), 2 min. za držení hole
54:40
Hosté se snaží přejít rychle do útoku, ale stále brzdí nepřesnosti. Toho teď využívají domácí. Vymodlili si faul.
54:00
Kalla se obtočil kolem brněnské branky, ale puk do ní usměrnit nedokázal. Hovi se na čáře dobře roztáhl.
53:40
Když už to vypadá, že by Kometa mohla udeřit, přijde nepřesná přihrávka a Kladno se hned hrne do rychlého protiútoku. Tentokrát ho neproměnilo, ale bude se vzahovat v obranném pásmu Brna.
52:51
Zdá se, že inkasovaná branka Brno opět trošku nakopla. Bude se vhazovat u branky Cikánka.
52:10
Atmosféra na stadionu zůstává skvělá. Oba tábory fanoušků dál povzbuzují svůj tým. Fandové Komety rozhodně nepřestávají věřit svému týmu. Do konce zápasu je času dost.
51:04
Kometu brzdí řada nepřesných přihrávek. Především v tom ztrácí na domácí. Ti tak zaslouženě vedou o dvě branky.
50:18
Valský (Kladno) vstřelil branku (2. gól v play-out) , asistence Kalla
Stav zápasu Kladno - Kometa 3:1

Kometa přestala hrát aktivně, už netlačila na domácí, jak bylo potřeba a Kladno to hned trestá. Puk u branky vybojoval skvěle Kalla a Valský už neměl problém puk usměrnit do odkryté branky.
49:16
Za minutu jsme tu měli hned čtyři prerušení. Teď se konečně hraje delší dobu a puk mají na svých holích hráči Komety.
48:05
Hosté mohli udeřit a nebyl to nikdo jiný než Dopita. Při kladenských však zatím stojí štěstí. Cikánek nemusel nakonec ani zasahovat. Domácí brání skutečně pečlivě a skáčou do střel Brna.
47:30
Hra se teď trošku uklidnila. Tlak Brna ustal a toho využívají domácí, kteří se více tlačí před Hoviho.
45:42
Tribunami to teď jen zahučelo. Nebylo to však kvůli hokejové akci, ale ohlášením počtu diváků. Na zápas Kladna s Kometou si našlo cestu 3 208 diváků. Atmosféra tomu odpovídá. Slyšet jsou oba fanouškovské tábory.
44:30
Po delší době se dostali kladenští k brance hostů, ale nic než pár přihrávek u mantinelu z toho nebylo.
43:25
Domácí jsou teď hodně ustrašení, nejsou schopni se dostat k puku. Kometa toho využívá a zápas ovládá.
42:52
Hra je teď hodně přerušovaná. Hraje se však stále před Cikánkem. Kometa sahá po vyrovnání.
42:45
Hostující fanoušci jsou opět nabuzeni a hlasitě skandují jména svých miláčků. Zápas bude ještě hodně zajímavý. Stav 2:1 k tomu doslova vyzývá!
42:27
Huml (Kometa) vstřelil branku (1. gól v play-out)
Stav zápasu Kladno - Kometa 2:1

Tak pozor! Nejdříve promarnil velkou příležitost domácí Kuchler, když minul puk těsně před Hovim. Z brejku pak přišel trest, když Huml procedil puk pod betony Cikánka. Kometa je zpátky ve hře.
42:00
Oba týmy už jsou v plném počtu a Kladno vyhazuje.
41:30
Brno začalo třetinu tlakem, ale to především díky přesilovce. Ta však pokračuje ve stejném rytmu jako ty předcházející. Kometa si není schopna vypracovat větší šanci, jen marně obléhá branku Cikánka.
40:01
40:00
39:58
Vyloučen hráč Mrázek (Kladno), 2 min. za hru vysokou holí
Drtivý tlak hostů skončil až dvě vteřiny před koncem třetiny, kdy zahrál vysokou holí Mrázek. Hosté začnou závěrečnou třetiny přesilovkou.
39:50
Hraje se stále před Cikánkem. Teď se před ním po zakázaném uvolnění Kladna bude vhazovat. Poslední šance hostů, jak udeřit ještě do přestávky.
39:15
Brno nasazuje lajnu s Dopitou. Chce si vytvořit v poslední minutě druhé třetiny tlak, což se mu daří.
38:35
Po delší době se osmělují také domácí, ale po získání puku se nikam nehrnou a tak většina akcí končí nepřesnou přihrávkou.
38:05
Do konce druhé části zbývají poslední dvě minuty. Kladno je málo aktivní, zahrává si, aby inkasovalo.
37:30
Puk skončil na střídačce Kladna. Hosté se marně snaží docílit nějaké větší šance.
37:05
Zápas pokračuje už zase v plném počtu. Kometa je dál v útočném pásmu.
36:45
Hostům se přesilovka nedaří. Síce jsou většinu času nasunuti v útočném pásmu, ale šance nemají.
34:59
Vyloučen hráč Kalla (Kladno), 2 min. za hákování
Tlak Komety může pokračovat, bude hrát dvě minuty přesilovku.
34:44
Brno se dostává do mírného tlaku. Jeho hráči cítí, že by měli vstřelit kontaktní branku. Zatím jim však schází přesnější hra, kvůli které nejsou schopni dostat se do pořádně šance.
33:41
Kladenský Melka si zopakoval situaci z úvodu druhé třetiny. Opět jen z rychlého protiútoku sám na Hoviho. Tentokrát mu najížděl ještě jeden spoluhráč. Melka však volil prudkou střelu, kterou Hovi zachytil mezi betony.
32:49
Domácí Kalla je při chuti. Teď jel z úhlu sám na Hoviho, ale ten jeho pokus zápěstím lapil.
32:36
Po delší době se hraje v plném počtu. Druhá třetina je zatím jasně v režii domácích, kteří se dostali do dvoubrankového vedení. Kometa zbraně rozhodně neskládá, ale její snaha je zatím marná.
31:43
Kometa teď hraje krátkou přesilovku. Z ní zbývá 23 vteřin.
31:20
Hosté se nevzdávají a i přes dva rychlé údery za sebou dál útočí. Zatím je však kladenská obrana pozorná.
30:26
Kalla (Kladno) vstřelil branku (3. gól v play-out) , asistence Mrázek a Toman
Stav zápasu Kladno - Kometa 2:0

Co se Kladnu nepovedlo ve dvojnásobné přesilovce, si vynahrazují nyní. Před brankou se prosadil Kalla.
30:06
Vyloučen hráč Eberle (Kladno), 2 min. za sekání
Bude se hrát 4 na 3.
30:06
Domácí mají velký tlak, ovšem ten teď končí zbytečným faulem. Fandům na kladenském stadionu se to však nelíbí, což dávají najevo hlasitým pískotem.
29:31
Vyloučen hráč Huml (Kometa), 2 min. za držení hole
Kladenským se naskýtá skvělá možnost dvojnásobné přisilovky. Uvidíme, zda se jim povede navýšit skóre.
29:10
Hosté nevyužili přesilovku, naopak teď musí odolat zkrácenému oslabení.
28:56
Vyloučen hráč Varaďa (Kometa), 2 min. za hákování
27:59
Domácím se zatím nedaří vyhodit. Teď je zachraňuje lapačka Cikánka.
27:10
Vyloučen hráč Toman (Kladno), 2 min. za nedovolené bránění
Po inkasované brance se Kometa tlačí do útoku. Teď bude hrát dvě minuty přesilovku.
25:59
Procházka (Kladno) vstřelil branku (1. gól v play-out) , asistence Bělohlav
Stav zápasu Kladno - Kometa 1:0

Tak to byla hodně rychle využitá přesilovka. Tentokrát už byl Hovi na střelu Libora Procházky krátký.
25:35
Vyloučen hráč Mojžíš (Kometa), 2 min. za krosček
23:30
Pěknou kombinaci hostů teď zakončoval z levého kruhu Dopita, ale branku netrefil.
23:55
Zápas je teď jako na houpačce. Chvíli se tlačí dopředu domácí, chvíli brňané. Branky se však zatím diváci nedočkali. Uvidíme, co přinesou následující minuty.
23:40
Další slibná příležitost pro domácí, kterou teď ostře dohrávají obránci Komety. Celou akci zakončoval z úhlu Patera, ale Hovi byl opět připraven. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce.
22:50
Rychlý protiútok domácích zakončoval Melka, ale sám proti Hovimu neuspěl.
22:15
Tentokrát se do útočné třetiny prosadili hosté, ale jejich střely jsou zatím blokovány dobře organizovanou hradbou těl kladenských.
21:20
Začátek druhé části je opatrný. Domácí se sice více tlačí do koncovky, ale hosté zatím dobře brání.
20:01
I závěr první třetiny se odehrál v pásmu hostů. Ti dobře bruslili a prosazovali se aktivním napadáním i kombinací. Kometa zatím nemůže chytit herní rytmus.
20:00
18:58
Proti Paterově ráně opět dobře zasáhl Hovi. Kometa na něj hodně spoléhá, Kladno ji v první třetině jasně přehrává.
17:00
Kladno je aktivnější, jeho akce jsou mnohem nebezpečnější. Jen díky Hovimu je stav stále bezbrankový. Naposledy Hovi zlikvidoval nebezpečnou střelu Eberleho z otočky.
14:59
Další šanci Kladna likviduje Hovi. Toman projel po pravé straně až před brankáře, ale bekhendem ho nedokázal přehodit.
14:15
Kalla se dostal až před Hoviho, ten ale vyrazil jeho střelu a vleže si poradil i s dorážkou Valského.
13:24
Domácí se ubránili, i když měli namále při sólu Humla, který se s pukem dostal až před branku. Tam mu ale sjel z hole a beci ho uklidili do bezpečí.
11:39
Ta ale rychle skončila, Kometa je v pěti a Kladno ve čtyřech.
11:24
Vyloučen hráč Frolík (Kladno), 2 min. za hákování
Brno bude hrát výhodnou přesilovku 4 na 3.
9:39
Vyloučen hráč Zubíček (Kometa), 2 min. za hru vysokou holí
Bude se hrát 4 na 4.
9:39
Vyloučen hráč Gengel (Kladno), 2 min. za hrubost
7:53
Hosté se ubránili, dokonce měli šanci, když v oslabení ujel Divíšek. Před Cikánkem ale nemířil přesně a puk letěl mimo.