Hezký sváteční večer z Brna. Kometa při zápase, který je zlatým hřebem šedesátiletých oslav k založení klub, hostí Kladno.
V brance Komety se po dvouzápasové odlmce představí objev sezony Marek Čiliak. Brňané také poprvé k zápasu nasadí posilu z Pardubic - Pavla Brendla, který je hned na ledě při úvodním buly.
0:01

Rozhodčí: Homola (CZE), Mikula (CZE) - Bryška (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 7 200

0:12
Hanzlík hned v začátku zkusil pozornost kladenského Chábery.
0:24
A hned další přerušení. Opět se bude vhazovat ze středového kruhu.
0:57
Hlaváš nahazoval před branku na Pateru, ten na puk nedosáhl a končí v rohu kluziště, kde jej uzmuli domácí.
1:33
Žižkovo nahození ukrývá do lapačky Chábera. Vzazuje se před kladenským golmanem.
1:45
Burian (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kuboš a Žižka
Stav zápasu Kometa - Kladno 1:0

Puk po ráně od modré doskákal před brankoviště, kde hlídkoval Burian. Ten nadvakrát překonal Cháberu a využil tak nedůrazného bránění kladenského Majeského.
3:00
První rána Brendla v novém dresu Cháberu nepřekvapila. Se svou lapačkou si prostor u levé tyče pohlídal.
3:25
Kometa v útoku nic nevytvořila a u puku jsou hosté.
3:54
Tečovaná rána Hlaváče končí v ochranné síti. Vhazuje se v obranném pásmu Brna.
4:18
Dalecký nezvládl zpracování puku a zavinil ofsajd. Hra se stěhuje do středního pásma.
4:50
Čtvrtý útok teď zaměstnává obranu hostů. Žádnou šanci si však nevypracoval.
5:51
Brendl z rohu posílá excelentní pas na Čermáka. Ten, ač sám, před bránou Cháberu nepřekonal.
6:13
Vyloučen hráč Hlaváč (Kladno), 2 min. za držení protihráče
Kometu chystá první přesilovka v zápase.
6:15
Z buly se hned Kladno na pár vteřin osvobozuje.
6:40
Svoboda teď neudržel stabilitu a přichází v útočném pásmu o puk.
7:05
Oba celky střídají své formace.
7:34
Hruška pálí z uctivé vzdálenosti. Jeho střelu branku minula.
8:13
Kladno se ubránilo a kromě Hruškovy střely se nic zaznamenánihodného nestalo.
8:50
Burian v dobré pozici podruhé dnes Cháberu nepřekonal, kotouč mu sjel po čepeli a netrefil ho ideálně. Skóre je pořád 1:0.
9:29
Němec se prodíral podél levého mantinelu. Bez úspěchu.
10:15
Dragoun vyzýval před brankou Mchače. Jeho skákavou výzvu však nezkrotil a Čiliak je zatím víceméně bez práce.
10:55
Machač vjel do domácího obranného pásma příliš rychle. Postavení mimo hru.
11:35
Ke střele se u levého kruhu dostal Stach. Brněnskou branku však kladenský útočník minul.
12:23
Burian přišel o puk. Žádné nebezpečí pro domácí to však neznamenalo. Kladno opět porušuje ofsajdové pravidlo.
12:51
Kempný propagačně pálí těsně za červenou čarou. Chábera si připisuje snadný zákrok.
13:23
Káňa (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kempný a Němec
Stav zápasu Kometa - Kladno 2:0

Tlak graduje další brankou Komety. Druhá útočná formace uzavřela hosty v obranném pásmu. Káňa pohotově u tyčky doklepl Kempného pokus a zvyšuje na 2:0 pro domácí.
14:25
Němcova rána byla zbytečná. Čarový odpískal ofsajd. Hra se teď trochu zklidnila.
14:50
Kladno se po delší době dostalo k Čiliakovi, ale brněnskou branku hosté neohrozili.
15:35
Kaberle nezištně prodloužil na Machače, ten v dobré rychlosti pohotově vypálil, Čiliak byl na zemi včas a připisuje si dobrý zákrok.
16:27
Svoboda se prodíral do šance. Těsně před Cháberou se snažil o forhendovou kličku, ale golman mu jeho záměr pohotově vystihl a svým tělem zamezil puku k cestě do branky.
16:38
Další technická rána Svobody, opět je vítěz Chábera. Projektil vytěsnil za branku.
16:49
Smolný moment pro kladenského beka Majeského. Po nešťastném pohybu končí na ledě, z něhož mu musí pomoci maséři a míří do kabin. Vypadá to na problém s ramenem.
16:59
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za sekání
Poprvé si přesilovou hru vyzkouší i Rytíři.
17:45
Kladno úvodní část početní výhody sehrálo kostrbatě. Kometa vyhazuje a oba celky střídají.
18:30
Kladno se ne a ne dostat do přesilovkového postavení.
19:00
... a už se mu to ani nepovede, Kometa je kompletní.
19:22
Čermák (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Brendl a Hanzlík
Stav zápasu Kometa - Kladno 3:0

Brendl si u levého kruhu poradil se dvěma beky a posunul puk na volného Čermáka. Ten si puk našteloval na forhend a samotnému před Cháberou mu nedělalo problém ho dnes potřetí překonat.
19:58
Kladno jen odevzdává puk za branku Komety a první dějství je minulostí.
20:00
Kometa svým fanouškům zatím nachystala povedený dárek k šedesátému výročí. Na ledě hraje prim a zaslouženě vede o tři branky.
20:01
20:20
Kometa změnila dresy, ale hru ne. Opět se usadila před kladenskou brankou.
20:01
Střídání Střídání brankářů hostů. Z branky odešel Jan Chábera, nahradil ho Lukáš Cikánek
20:57
Kladno se trápí vepředu. Mnoho akcí končí podobně jako ta Dragounova. Ujel po křídle, servíroval před branku, ale tam ani jeden Rytíř.
20:47
Hlaváčovo nepříjemné nahození Čiliak kryl a následný závar také vyřešil.
22:41
Tempo z první třetiny opadlo. Teď se o ohrožení kladenské branky pokoušel Zohorna. Obětavý bek Kladna srazil ránu do ochranné sítě.
23:00
Prostoje na ledě využívají fanoušci ke zpěvu klubové hymny.
23:31
Rudovský se protlačil až před Čiliaka, ve stísněné pozici už ale nestihl dobře zakončit. Bekhendem se snažil přehodit Čiliakův beton, marně. Kometa stále hraje vzadu s nulou.
24:31
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Kempný (Kometa) za hákování
Kempný hasil na modré svůj kiks a Dalecký pojede trestné střílení.
24:31
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Dalecký (Kladno) neproměnil
Forvard Kladna sporné rozhodnutí nevyužívá. Při nájezdu mu slovenský brankář domácích do kličky vložil hokejku, tím střelce rozhodil a Dalecký netrefuje bránu.Stav je stále 3:0 pro domácí.
25:10
Vzlet Komety brzdí rozhodčí. Ofsajd.
25:24
Doudera nenápadně vypálil z levého kruhu, Čiliakův levý beton byl na místě.
26:02
Puk propadl až ke Kováčikovi. Jeho projektil prosvištěl kolem kladenské branky. Následný závar před svatyní hostů gólem neskončil.
27:16
Vyloučen hráč Jankovič (Kladno), 2 min. za zdržování hry
Bek Kladna zazmatkoval a ve stížené pozici odpálil puk do zakázaných prostor.
27:38
Žižka z první pálí z pravé strany. Cikánek se přemístil včas.
28:15
Prudká rána Tomáše Svobody. Kladenský strážce branky chytá, ale tlak Brňanů pokračuje.
28:54
Zvláštní situace. Kometa hraje přesilovku, ale dopouští se zakázaného uvolnění.
29:16
Kladno má na ledě pět bruslařů a připisuje si do statistik ubráněné oslabení.
30:15
Kometa hraje v pohodě s vědomím tříbrankového náskoku. Oproti tomu Kladno v útočné třetině nedokáže trvale udržet puk.
31:02
Nosek dvakrát v akci. Nejprve jej vyzval k ráně Dočekal. Z následného brejku se řítili Kladenští dva na jednoho, ale bek Komety v leže přihrávku vystihl.
31:46
Čiliak po ráně Doudery je na svém místě a včas zaklekává. Vhazování v brněnské třetině.
32:20
Svoboda vystihl kladenskou rozehrávku. Proti trojici rytířů je však bez šance. Padá, ale nevymodlil si ani vyloučení.
33:20
Leoš Čermák zůstává po souboji u mantinelu ležet v rohu kluziště. Sudí pro jistotu přerušuje hru, ale brněnský kapitán se zvedá z ledu a naštvaně odjíždí na střídačku.
33:33
Hořava ani nadvakrát neprocedil ránu k Čiliakovi. A Kladno se muselo rychle vracet na vlastní polovinu.
34:01
Cikánek si připisuje snadný a spolehlivý zásah lapačkou.
34:38
Dragoun obkroužil s pukem obrannou třetinu Brna, ale nic nevymyslel. Do zakončení ho nepustil jeho strážce a spoluhráči se mu nenabídli.
35:10
Závar u levé tyčky Brňanů končí pouze vhazováním a drobnou výměnou názorů.
35:41
Čiliak měl teď trochu potíže se žabičkou poslanou z poloviny hřiště, nejdříve betonem a pak hokejkou posílá puk do bezpečí.
36:28
Kováčik napálil puk jen do Dragouna a na zteč mohli vyrazit hosté. Daleko se ale nedostali.
37:20
Káňa nezpracoval přihrávku, a proto se musí vrátit ke své brance. Zakázané uvolnění.
37:45
Svoboda rozvlnil kladenskou síť. Jenom boční, Cikánek nemusel zasahovat.
38:03
Vyloučen hráč Hořava M. (Kladno), 2 min. za hákování
Do třetice všeho dobrého, či zlého? Kometu čeká další přesilovka.
38:44
Brnu se teď nedaří založit postupný útok vstříc kladenské brance.
39:52
Brendl nezpracoval Kubošovu skákavou nahrávku a hosté posílají kotouč do středního pásma. To je také poslední, co bylo ve druhé třetině k vidění na ledě.
40:00
V retrodresu Rudé hvězdy sázeli branky, v dresech ZKL jeli na údržbu. Hokejisté Komety i po druhé třetině drží tříbrankové vedení. Nejvíce domácím zatrnulo při trestném střílení, ale Čiliak udržel pohodlný náskok.
40:01
40:50
Kladno začalo trochu aktivněji, ale kromě jedné rány, která minula brněnskou bránu, zatím nic nepředvedlo.
41:12
Káňa dojel odražený puk před Cikánkem, ale plácl do něj příliš slabě. Golman Kladna stihl šourající kotouč zachytit.
41:25
Vyloučen hráč Dočekal (Kometa), 2 min. za sekání
41:50
Hlaváč dostal pěknou křižnou přihrávku, ale černý předmět, určený ke hře, míjí.
42:59
Kladenská přesilovka zatím zapadá do koloritu dnešního zápasu. Nyní se navíc hosté páchají další prohřešek, ofsajd.
43:35
Hlasatel oznamuje, že domácí tým je v plném počtu.
44:03
Brněnské zakázané uvolnění znamená přesun hokejistů k Čiliakově brance.
44:41
Burian se dostával do slibné příležitosti, ale povyk je zbytečný. Sudí viděli brněnské postavení mimo hru.
45:05
Vyloučen hráč Tenkrát (Kladno), 2 min. za hákování
45:20
Na Noskovu dělovku dokázal Cikánek včas zareagovat, jeho betony secvakly ve spravný moment.
45:40
Brendla div nevyrazil dech kladenskému golmanovi. Z dobré pozice mezi kruhy moc nepřemýšlel, neumísťoval a vsadil na sílu.
46:05
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za podražení
Síly na ledě se na 60 vteřin vyrovnají.
46:20
Miloslav Hořava váhal se střelou od modré a nabídl tak možnost Burianovi, aby se do jeho rány vložil. Ten sklízí za obětavý zákrok potlesk vyprodané Kajot Areny. Následuje komerční pauza.
46:40
Burian teď trochu krkolomně kličkoval na levé straně, nakonec je zbaven čistě puku.
48:10
Co nevyřešila pozorná čtveřice brněnských hráčů pohlídal Čiliak a Kometa se opět ubránila.
47:08
Tenkrát se vrací na scénu a Kladno čeká zkrácená přesilová hra.
48:58
Němec (Kometa) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Káňa
Stav zápasu Kometa - Kladno 4:0

Nejdříve se neprosadil Kempný, ale Procházkovo vyhození chytá Káňa. Skvělou přihrávkou nachází u pravé tyče svého parťáka z útoku a ten propasíruje puk mezi betony kladenského brankáře.
49:50
A fanoušci Kometu chtějí "bůra".
50:27
Kladno je dnes vepředu bezradné. Tentokrát Stach nedokáže poslat kotouč na Čiliaka ani přes bránícího modrobílého beka.
51:20
Paterova prudká přihrávka prolétla jako ufo brněnskou třetinou a puku se zmocňuje Kometa.
52:13
Dragounovo nahození do výstroje skrývá Čiliak, nevadil mu ani stínující útočník před jeho brankovištěm.
52:32
Zápas při příležitosti šedesátiletého výročí založení jihomoravského klubu je vyprodaný.
52:55
Hruška vyvezl kotouč až do útočné třetiny, zpětnou přihrávkou ale nikoho nenašel a modrobílí se vrací pro puk až ke své brance.
53:30
Wasserbauer po tvrdém nárazu se Stachem, upadl. Zvedl se a upadl znovu. Otřesenému útočníkovi pomáhají na střídačku lékaři.
54:30
Růžička si pohotově dojel opuštěný puk u pravého kruhu. Čiliak měl trochu štěstí, že jeho rána minula jeho klec.
55:12
Vyloučen hráč Hořava P. (Kladno), 2 min. za hákování
Ujíždějící Svoboda donutil kladenského beka k faulu.
56:02
Dragoun teď na polovině Brna nastřádal cenné sekundy.
56:40
Nyní to moc nevypadá, že by na ledě bylo o jednoho hráče Komety víc. Ale fanouškům to moc nevadí.
57:03
Svoboda z pár kroků vysoko přestřeluje Cikánkovu branku a hra se posouvá do středního pásma.
57:40
Káňa padá po souboji s kladenským Jankovičem, ale sudím se zřejmě už nechce vylučovat.
58:40
Burianova zadovka končí na hokejkách hostů a ti vyrážejí k jednomu z posledních útoků.