Český výběr přiletěl do Stockholmu až dnes v poledne, od 19:30 vstoupí do Švédských her LG Games duelem s domácím výběrem.
Tre Kronor mají v týmu několik hráčů NHL, ale největší hvězdy jsou z Evropy: útočníci Nylander, Weinhandl a mladík Omark. Do branky může nastoupit talentovaný Gustavsson, který vychytal české střelce ve čtvrtfinále posledního MS.
LG Games jsou posledním ze čtyř tradičních turnajů seriálu Euro Hockey Tour. Letošní tabulka je vyrovnaná, Češi jsou sice třetí, ale na vedoucí Rusko ztrácí jen čtyři body. Pomohla především výhra na domácím turnaji v Karlových Varech.

Rozhodčí: Kadyrov (RUS), Lärking (SWE) - Dahmén (SWE), Källin (SWE)

Rozhodčími jsou Finové Laaksonen a Partanen, na čarách dva Švédové.
0:01
0:31
Oba týmy se oťukávají, po Markově zásahu končí puk na zakázaném uvolnění.
1:21
Třetí útok Švédů se na chvíli usadil v pásmu, ale ke střele se nedostal.
1:55
Střela, kterou z úhlu vyslal Harju, letěla mimo branku.
2:24
Češi poprvé v útoku. Po Koukalově zpětném pasu pálil Čáslava, ale jeho střelu srazili obránci.
2:45
Čtvrtý český útok je zatím nejživější. Markstromovi vypadl puk po střele z úhlu těsně vedle branky.
3:18
Wallin se dostal ke střele z úhlu, reprezentační debutant Paverlec si prostor u tyčky pohlídal.
4:10
Markův útok sevřel Švédy, po tvrdé ráně Marka se k dorážce dral Nakládal, ale k puku to měl příliš daleko.
4:45
Opět pálil harju, tentokrát nepříjemně přes obránce. Pavelec šel do rozkleku a puk chytil.
5:08
Švédové si při tlaku vynutili dvě šance. Střelu zblízka Pavelcec jentaktak vykopl, další pokus pak mířil mimo.
6:22
Švédové jsou aktivnější, jejich první lajna sevřela čtvrtou českou pětku. Koukal nakonec vyhodil puk.
7:20
Švédská ofenzivní aktivita pokračuje, Češi jen vyhazují. Přesto je v hale Globen absolutně komorní atmosféra.
8:16
Omark tak dlouho motal hlavy obráncům u mantinelu, až se protlačil až před Pavelce a stačil i vystřelit. Gólman si nadvakrát poradil.
9:30
Češi se na chvíli dostali do pásma, ale s pukem se nehnuli od mantinelu.
10:00
První desetiminutovka nenabídla příliš zajímavý hokej. Hra se většinou odbývá v rozích.
11:11
Vampola pěkně vystřelil z otočky, pak se snažil dorážet Novotný, ale gólman měl už puk v lapačce.
13:00
Po hluché minutě se Švédové málem dostali do brejku dva na jednoho, ale na modré zblokoval pas Nakládal.
13:23
Vyloučen hráč Barinka (Česko), 2 min. za držení protihráče
Češi se budou muset bránit v oslabení.
14:03
Kvapil dojel vyhozený puk a s Rolinkem šel v oslabení ve dvou na jednoho. Kvapil udělal pěknou stahovačku a pak nahrál Rolinkovi, ten už ale přejel a dostal puk na brusle.
14:29
Nevjětší šance přicházejí v oslabení. Po úspěšném napadání trefil Blaťák tyčku švédské branky!
15:23
Barinka je na ledě, Češi hrozili ve čtyřech víc než Švédové v pěti.
15:53
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za sekání
Debutant Nakládal stráví dvě minuty na trestné lavici, je tu další švédská přesilovka.
17:34
Kašpar (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně)
Stav zápasu Švédsko - Česko 0:1

Švédská přesilovka přinesla opět obrovskou šanci Česka. Kašpar se dostal k puku a zleva si najel před branku. Tam zamíchal pukem, naznačil kličku a poslal ho k bližší tyači ležícího gólmana.
18:46
Vyloučen hráč Persson (Švédsko), 2 min. za hákování
První přesilovku si zahrají Češi, trochu přísně vyloučený Persson putuje na trestnou lavici.
19:32
Češi se při zámku do šance nedostali, domácí vyhodili puk.
19:54
Bla%ták nahodil puk do lapačky Markstroma, bude se vhazovat ve švédském pásmu.
20:00
V porvní třetině se hrál rychlý hokej, ale při hře pět na pět bez zajímavých momentů. Ty přišly až ve dvou oslabeních českého výběru. Při prvním trefil Blaťák tyč, při druhém dal Kašpar gól. Jinak ale byli aktivnější Švédové, vyslali na Pavelce 9 střel, Češi na druhé straně jen 6.
Atmosféra je nedůstojná domácímu utkání Švédů. V poloprázdné hale Globen je povětšinou ticho jako v divadelních ochozech.
20:01
20:29
Češi ve zbytku přesilovky zatopili Švédům. Markostrom řešil Čáslavovu střelu a šanci druhého beka Rachůnka.
20:46
Švédové jsou v pěti.
21:20
Rundblad vlétl do pásma, kde zachytil vyhazovaný puk a nahodil ho na branku. Těsně před Pavelcem ještě tečoval Paajarvi-Svensson, ale gólmana nepřehodil.
22:09
Aktivní Harju potřetí v zápase otestoval Pavelce, ten vyrazil ramenem.
22:32
Hubáček v protiútoku pálil z úhlu, gólman neměl problémy.
24:21
Mladík Paajarvi-Svensson projel českou obranou, zastavil ho až Pavelec.
24:30
Hedman (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pääjärvi-Svensson
Stav zápasu Švédsko - Česko 1:1

Je vyrovnáno. Po následném tlaku předvedli Švédové krásnou kombinaci, kterou mezi kruhy zakončil obránce Hedman.
24:44
Rolinek hned kontroval, jeho střelu neudržel Markstrom v lapačce. Švédští beci se ale o puk postarali.
26:45
Vyloučen hráč Novotný (Česko), 2 min. za podražení
Výtečným bruslením a pěknou kombinací se domácí opět dostali do šance, při níž fauloval Novotný. Švédsko hraje třetí přesilovku.
27:54
Po velkém tlaku Švédů vyhodil Němec puk z pásma.
28:45
Zbytek přesilovky se už švédským hráčům nepovedl. Dokonce se provinili zakázaným uvolněním.
28:48
V závěru oslabení ještě Nakládal pod tlakem špatně rozehrál a byla z toho švédská šance. S tou si ovšem proadil Pavelec.
29:10
Vyloučen hráč Nylander (Švédsko), 2 min. za nedovolené bránění
Nylander blokoval Rolinka bez puku a je velmi přísně vyloučen. Česko hraje přesilovku.
30:20
Ani hráčům v červeném se v přesilovce nevede. Švédové už dvakrát vyhodili.
31:10
Češi ani druhou přesilovu nevyužili, soupeř je v pěti.
32:16
Weinhandl zakroužil útočným pásmem a hezkou přihrávkou hledfal spoluhráče před brankou, Čáslava vložil do přihrávky hůl.
33:15
Marek nabídl fatální hrubkou puk Švédům. Martensson šel sám na Pavelce, zkoušel podobný trik jako Kašpar při českém gólu. Pavelec ale dal včas betony k sobě.
33:55
Koukal pálil z otočky, ale Rundblad jeho pokus zablokoval.
34:41
Trest týmu (Švédsko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Švédové špatně střídali a budou se tak muset bránit v oslabení.
35:37
Trest týmu (Česko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
I Češi hráli v šesti, bude se proto hrát 4 na 4.
36:19
Bombu Lindstroma ze středního pásma chytil Pavelec do lapačky.
36:41
Švédové jsou v pěti, začíná jejich přesilovka.
37:37
Češi se v krátkém oslabení ubránili za přispění obránce Němce, který nejdřív špatně vyhazoval puk, ale pak zblokoval švédskou střelu.
38:14
Marek se dral do brejku s Kovářem, ale přihrávku mu poslal na paty.
38:16
Švédové hráli opět v šesti! Začíná česká přesilovka.
39:29
Přesilovka se nedaří. když už se Češi usadili v pásmu, zlomil Blaťák hůl při pokusu o střelu z "první".
40:00
Druhá třetina byla o něco zajímavější než první především díky častým přesilovkám. Kuriozitou byly tři vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě po sobě. švédové vyrovnali díky dravosti talentovaných mladíků, šance měli ale i Češi.
40:01
40:16
Je po přesilovce.
40:40
Vyloučen hráč Andersson (Švédsko), 2 min. za podražení
Voráček se prodíral dopředu, fauloval ho soupeř a Češi si opět zahrají proti čtyřem.
42:40
Přesilovky se Česku daří hrát čím dál hůř. V této švédského gólmana vůbec neohrozili. Žlutí jsou kompletní.
43:09
Pavelec si po delší době sáhl na puk. Tvrdou střelu Bergforse z pravé strany v pohodě kryl.
43:50
Hra se zrychlila, jezdí se nahoru dolů.
44:00
Vyloučen hráč Harju (Švédsko), 2 min. za nedovolené bránění
Harju najel do Pavelce a je vyloučen. Češi budou mít přesilovkový reparát.
45:00
Po krátké přihrávce od zadního mantinelu měl šanci Novotný, ale střelou bez přípravy trefil jen gólmana.
46:00
Přesilovka se tentokrát Česku povedla. Třetí útok zamkl v závěru švédy a sérií nahrávek a střel si vytvořil tři slibné šance. Markostrom odolal.
46:46
Čechy vydařená přesilovka nabudila. Růžička pěkně nabruslil před branku, Markstrom vyrazil a pak raději puk zalehl.
48:01
Češi se dál tlačí do útoku, Rolinek otestoval Markstroma, který má čím dál tím víc práce.
48:33
Češi špatně stříali. Švédové díky tomu šli do brejku, ale zpackali ho.
48:41
Vyloučen hráč Pettersson (Švédsko), 2 min. za podražení
Švédové jsou pošesté za sebou vyloučeni.
49:06
Vyloučen hráč Martensson (Švédsko), 2 min. za hrubost
Opět vyloučení Švédů! Češi budou hrát minutu a 35 vteřin pět na tři!
50:37
Češi hráli dvojnásobnou přesilovku příliš sterilně. Čáslava čtyřikrát pálil z pozice mezi kruhy, ale švédsští beci dobře blokovali jeho střely. Po poslední z nich se strhla mela před brankou při snaze Marka a Voráčka o dorážku.
50:41
Švédové jsou ve čtyřech.
50:54
Kašpar vypálil z levého kruhu strany a trefil břevno! Rozhodčí konzultovali situaci podle videa, ale rozpažují.
51:06
Je po českých přesilovkách, domácí jsou v pěti.
51:49
Po pěkné zadovce se dostal do šance Nylander, ale tísněný Hubáčkem neměl moc času a prostoru. Pavelec jeho slabou střelu stačil vyrazit betonem.
52:45
Červenka s Klepišem vystartoval do brejku. oba hráči si vyměnili puk, ale finální nahrávku Klepiše tečoval švédský bek a Červenka puk před prázdnou brankou minul.
53:33
Novotného nahození šikovně tečoval Vampola, ale gólman rozklekem puk vyrazil.
54:14
Vyloučen hráč Novotný (Česko), 2 min. za hákování
Přesilovku si zahrají tentokrát Švédové.
55:15
Barinka napotřetí vyhodil puk z pásma.
56:14
V závěru přesilovky si domácí vynutili tlak. Martensson otestoval Pavelce, Johansson pálil mimo. Češi se ubránili.
56:45
Petterson minul těsně před brankovištěm nahozený puk.
57:18
Švédský nápor sílí, domácí nechtějí prodloužení. Hedman pálil od modré, ale trefil jen spoluhráče.
58:00
Z8pas sleduje pouze něco málo přes 6600 velmi tichých diváků. Na řadě jsou poslední dvě minuty základní hrací doby.
58:20
Kašpar pěkně individuálně prošel do pásma, vystřelil ale těsně mimo.
58:33
Vyloučen hráč Gřegořek (Česko), 2 min. za držení protihráče
Česko bude třetinu dohrávat v oslabení, trenér Švédů Gustafsson si vzal oddechový čas.
59:12
Švédský nápor přerušil hvizd rozhodčího kvůli opět přísně posouzenému postavení švédského útočníka v brankovišti.
59:35
Nahození Franssona lapil Pavelec nad hlavou do rukavice jako baseballový shortstop.
60:00
V pětiminutovém prodloužení bude pokračovat švédská přesilovka ve výhodném poměru 4 na 3.
60:01
60:33
Češi se v oslabení ubránili.
61:02
Vyloučen hráč Němec (Česko), 2 min. za hrubost
Češi budou znovu oslabení ve třech proti čtyřem! Švédové mají obrovskou šanci získat druhý bod.
61:26
Čáslava se pustil do křížku s Anderssonem, který dotíral před Pavelcem. Nevylučuje se.
62:15
Petersson tvrdě střílel z levého kruhu, Pavelec se stačil přesunout.
62:43
Kašpar ujel do brejku, dostal se za branku a ztratil puk. Švédové pak šli tři na jednoho, ale zpomalili akci a skončili jen v rohu.
63:02
Česká trojice se ubránila, Němec je na ledě.
63:55
Češi se dostali do brejku tří proti dvěma. Rolinek tečoval nahození Rachůnka, Markstrom vyrazil a poradil si i s dorážkou Marka.
64:17
Češi mají velký tlak, Červenka opstře střílel z levého kruhu a Markstrom tak tak vyrazil puk lapačkou.
64:32
Nápor pokračoval, skončil ale střelou Blaťáka, která byla tečovaná do ochranné sítě.
65:00
Česko v prodloužení přežilo nepříjemné oslabení a nevyužilo následné šance. Utkání tak rozhodnou až nájezdy.
Po úpravě ledu budou následovat tři nájezdy na každé straně. Z té švédské by trenéři neměli vynechat mladého šikulu Omarka, Češi by zase mohli nasadit Marka.
0:0
Weinhandl (Švédsko) nájezd neproměnil
Střelu mezi betony Pavelec chytil.
0:1
Klepiš (Česko) nájezd proměnil (1 gól v sezóně)
Klepiš předvedl nádherný bekhendový blafák, poslal puk pod břevno.
0:1
Pääjärvi-Svensson (Švédsko) nájezd neproměnil
Pavelec ohlídal pokus o blafák jednou rukou.
0:1
Voráček (Česko) nájezd neproměnil
Voráček přestřelil.
0:1
Omark (Švédsko) nájezd neproměnil
Omark si najelo podél české střídačky obloukem, ale pokus o bekhendovou střelu mu nevyšel. Česko vítězí na nájezdy.

6. 5. 2023 16:00Česko–Švédsko 4:3
9. 2. 2023 19:00Česko–Švédsko 2:1
18. 12. 2022 16:30Česko–Švédsko 0:4
10. 11. 2022 18:30Česko–Švédsko 1:4
15. 5. 2022 19:20Česko–Švédsko 3:5
5. 5. 2022 19:00Česko–Švédsko 2:1
30. 4. 2022 16:00Česko–Švédsko 9:3
19. 12. 2021 9:00Česko–Švédsko 2:3