Česko vstupuje do druhého zápasu reprezentační sezony. V tom prvním mladý tým plný nováčků nepropadl, ale s domácím Finskem prohrál 1:2. Švédové porazili v prvním utkání Rusko po nájezdech.
V české brance by měl proti Švédsku debutovat v národním týmu třinecký gólman Šimon Hrubec. Trenér Vladimír Růžička udělal i další změny v sestavě: reprezentační premiéra čeká i Adama Poláška s Dominikem Simonem, hrát budou také Milan Doudera a Petr Holík.
Oba celky jsou na ledě a chystají se na buly. Hartwall Arena není ani poloprázdná.

Rozhodčí: Levonen (FIN), Rantala (FIN) - Puolakka (FIN), Suominen (FIN)

0:00
0:48
Romanova formace se dostala do šance, Pohl se snažil dorážet před brankou, ale Nilsson puk odrazil do rohu.
1:22
Češi jeli do nadějné akce tři na dva, ale přihrávku od mantinelu zblokovali švédští beci.
2:02
Od začátku se hraje bez přerušení, Češi zatím dobře kontrolují vlastní modrou a nepoští soupeře do šancí.
2:48
První přerušení přišlo až po nadějné střele Svačiny, který v brejku pálil z levého kruhu. Nilsson puk ztlumil na hrudi a přikryl před dotírajícím Poláškem.
4:30
Předešlá minuta nepřinesla žádný zajímavý moment. Oba týmy dobře brání modrou čáru a do útoku se neprosadili. Hrubec je dost dlouho bez práce.
5:12
Sudí přimhouřili očko při zákroku na Simona, který přesto v pádu hezky přiklepl puk spoluhráči. Švédové však akci ubránili.
6:11
Češi šli důrazně před soupeřovu branku. Nilsson však puk chytil a dorážku nepřipustil, takže v síti skončil jen jeden z útočících hokejistů.
8:00
Ze série vhazování v útočném pásmu Češi nic nevytěžili. Celkově jsou však aktivnější než Švédové a dobrým forčekingem si dovedou vynutit nápor.
8:49
Zatímco Hrubec se v jednom brankovišti nudí, Nilsson má v tom druhém co dělat. Zohorna hezky projel kolem branky a nahrál Douderovi, jehož střelu zlikvidoval švédský gólman.
9:03
Hrubec poprvé zasáhl po nahození ze středního pásma, které bez potíží chytil do lapačky.
9:40
Švédové se poprvé dostali do šance. Klasen střílel z úhlu, Hrubec si tyčku pohlídal. A to i při Klasenově následné dorážce.
10:01
Švédové se několika přihrávkami nakrátko dostali z buly v obranném pásmu až před Hrubce, který raději přikryl klouzající puk lapačkou.
10:44
Polášek se po závaru dostal ke střele, trefil však jen blokujícího hráče.
11:51
Kubalík se Simonem pěkně sehráli brejk dva na dva. Překřížili se a Kubalík poslal přihrávku křížem ke druhé tyčce. Simon však vrtící se puk netrefil přesně.
11:54
Švédský trenér Pär Marts si překvapivě brzy vzal oddechový čas a na střídačce divoce gestikuluje. S hrou Švédů, které aktivní Češi nutí k chybám v rozehrávce, vůbec není spokojen.
13:23
Radil se dvakrát dostal k puku v ideální pozici. V obou případech však trefil výtečně se pohybujícího brankáře Nilssona.
13:59
Seveřané po delší době v útoku: Danielsson projel celým pásmem až za branku a našel Lundqvista na modré. Střelu bez přípravy Hrubec vyrazil.
15:23
Švédové dobrým napadáním vybojovali puk a Burström pálil od modré. Trefil však jen blokujícího Romana.
16:07
Filippi se prosmýkl za obranu a sekundu měl puk v dobré šanci. Skvělým obranným zákrokem mu však zezadu vypíchl puk bek Lundgren.
16:40
Rozhodčí pustili zakázané uvolnění a Švédové se divoce drali za pukem. Vše musel vyřešit až Hrubec.
17:03
Akce zlínských odchovanců končí na nákrčníku gólmana Nilssona. Holík z rohu nabil zpětným pasem Zámorskému, jenž pálil hned bez přípravy. Trefil však Nilssona do krku a rozhodčí přerušili. Brankář je v pořádku.
19:00
Švédové se snažili napadat, ale Češi se díky dobrému pohybu z kleští dostali.
19:50
Švédové dlouho drží puk, ale do českého pásma se ne a ne dostat.
20:00
Český tým byl v první třetině lepší, jen škoda, že to nevyjádřil gólem. Hokejisté nutili dobrým pohybem a napadáním Švédy k chybám v rozehrávce a těžili z nich brejky i šance. Ty však pochytal solidní gólman Nilsson, jehož slabinou je snad jen časté vyrážení puků.
20:00
20:40
Vyloučen hráč Zohorna (Česko), 2 min. za podražení
Zohorna podrazil Ericssona v útočném pásmu. Češi se poprvé musí bránit v oslabení.
20:59
Hrubec po buly dobře odehrál puk až do útočného pásma.
21:17
Ericsson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Hersley
Stav zápasu Česko - Švédsko 0:1

Švédsko využívá přeislovku. Ericsson našlápl ve středním pásmu a projel kolem trochu statického Poláška až k brance, kde se zápěstím trefil k protější tyči.
21:39
Ericsson (Švédsko) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Paulsson
Stav zápasu Česko - Švédsko 0:2

Ericsson dává druhý gól v rozmezí 22 sekund! Češi špatně pokryli najíždějícího útočníka, který dostal přihrávku do trojúhelníku z rohu a podruhé v krátkém čase překonal Hrubce střelou k tyči.
22:20
Filippi (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Pláněk
Stav zápasu Česko - Švédsko 1:2

I Češi odpovídají bleskově. Plánek vybojoval puk pro libereckého útočníka, který v brejku dva na dva stáhl puk a přes beka se trefil pod břevno.
23:15
Vyloučen hráč Lundqvist (Švédsko), 2 min. za sekání
Lundqvist přehnal důraz při napadání, první přesilovku si zahraje český celek.
23:31
Češi se rozestavili do deštníku, ale Birner pokazil přihrávku a dostal tak tým z pásma.
24:15
Vyloučen hráč Paulsson (Švédsko), 2 min. za sekání
Paulsson sekl Vitáska přes hokejku a Češi tak mají možnost skórovat v minutu dlouhé přesilovce pět na tři!
24:47
Zámorský pálil bez přípravy, ale jeho pokus tečoval jeden ze Švédů do obličeje rozhodčího. Ten je otřesný a odchází na ošetření do kabin.
25:01
Zámorský mířil vedle, ale Roman měl slibnou šanci při dorážce. Nilsson se dobře přesunul.
25:15
Švédové jsou ve čtyřech, Češi by potřebovali větší přesnost přihrávek, tkeré nelétají tak, aby mohli hráči střílet bez přípravy.
26:15
Česko přesilovkovou sérii prohospodařilo, ve zbytku početní výhody se nedostalo ke střele a Švédové jsou kompletní.
27:06
Smoleňák s Birnerem si vyměnili puka vybojovali pásmo, zpětná přihrávka pak šla na Mozíka. Ten od modré pálil bez přípravy, ale Nilsson si dal pozor a puk ztlumil na hrudi.
28:42
Pohl pěkně nechal puk do tandemu Svačinovi, který našel křížem Romana. Jeho střelu však Nilsson vytěsnil lapačkou.
29:59
Švédský brejk: Wandell si vyměnil puk s Klasenemm na poslední chvíli střelu zblízka ztlumil Vitásek.
31:00
Agilní Filippi se po hezké kombinaci dral po pravé straně do protiútoku, nakonec však jen poslal lehkou bekhendovou střelu na Nilssona, jenž s pukem neměl problém.
32:44
Češi vybojovali dobrým forčekingem puk, Smoleňák od zadního mantinelu našel Radila. Ten však netrefil branku.
32:55
Vyloučen hráč Klasen (Švédsko), 2 min. za hákování
Češi si mohou vyzkoušet přesilovkový reparát.
34:09
Kouč Růžička nasadil do přesilovky čtvrtou pětku a ta ji hraje velmi dobře. Přes minutu měla tlak v pásmu. Simon našel křížem Filippiho, který však z pravé tyčky nemířil přesně.
34:52
Zámorský (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Polášek
Stav zápasu Česko - Švédsko 2:2

Česko využívá přesilovku tři vteřiny před jejím koncem. Zámorský dostal puk na modré a prostřelil Nilssona, jenž neviděl přes dva clonící české útočníky.
35:39
Vyloučen hráč Radil (Česko), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovku si zahrají Švédové. Radil pošimral Urboma holí v obličeji.
36:12
Česká čtveřice dostala puk z pásma a může střídat.
36:40
Hrubec přišel při zákroku o hokejku a musel chytat s holí od obránce. Češi však dvě střely zablokovali a pak vyhodili puk.
37:39
Češi se tentokrát celkem v poklidu ubránili, Radil je na ledě.
38:17
Češi chybují v rozehrávce. Engqvist se díky tomu protlačil z rohu až k tyčce, ale Hrubec si jeho nájezd pohlídal a puk sbalil do lapačky.
39:08
Švédové se dostali do krátkého přečíslení, Janmark-Nylen najel do šance, ale místo střely pokazil přihrávku.
39:23
Smoleňák (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Birner
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:2

Birner vybojoval puk a nabídl ho Smoleňákovi. Český kapitán si stáhl puk pod sebe a střelou tahákem přes obránce se krásně trefil pod břevno Nilssonovi branky.
39:46
Petersson (Švédsko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Klasen
Stav zápasu Česko - Švédsko 3:3

Češi s náskokem do druhé přestávky nepůjdou. Klasen najel do pásma a měl příliš mnoho času, takže zasekl a vymyslel střílený pas na najetého Peterssona, jenž tečoval puk za Hrubcova záda.
40:00
Po první třetině, v níž dominoval švédský brankář Nilsson, začaly padat góly. Česko vyvážilo minutu nekoncentrovanosti postupným vyrovnáním a dokonce se mu povedl obrat v zápase. O ten však v poslední minutě 2. třetiny rychle přišel.
40:00
40:09
Danielsson se hned po vhazování zranil a zůstal ležet u mantinelu. Po chvíli se bolestivě zvedl a posunul se na střídačku.
40:33
Po rychlé české akci a Svačinově pasu od modré se Pohl ocitl sám před gólmanem. Stál však zády k brance a měl puk na bekhend, takže ho nedokázal protlačit skrz Nilssona za čáru.
43:08
Rychle bruslící ostravský útok s Romanem a Svačinou je ve třetí třetině zatím nejaktivnější. Navzdory krátkému tlaku se však teď do šance nedostal, donutil však aspoň soupeře k zakázanému uvolnění.
44:00
Rychlí Češi se celkem jednoduše dostávají do pásma, tam se však už neprosazují. Švédové zakládají útoky mnohem složitěji a často bez úspěchu.
45:21
Rahimi si počkal ve středním pásmu na Kubalíka a čistě ho sestřelil. Švédové se však vůbec nedovedou prosadit ve středním pásmu a dostat se do souvislejšího útoku.
46:40
Češi jeli do brejku dva na jednoho. Zohorna však nedokázal přihrát Smoleňákovi, jeho pokus vystihl klekající si obránce Rahimi.
47:13
Další velkou šanci měl Birner, který dostal puk do ideální pozice před branku a trefil tyčku!
49:02
Švédové na chvíli zmáčkli český tým, ale Brithen z úhlu netrefil branku.
50:09
Thuresson se elegantní otočkou zbavil Mozíka a nebezpečnou střelou otestoval Hrubce. Ten pak řešil ještě bekhendovou dorážku.
51:02
Vyloučen hráč Svačina (Česko), 2 min. za podražení
Peterson se nažil proletět mezi dvěma bránícími hráči a doplachtil k zemi. Poměrně přísné vyloučení dává Švédům šanci na rozdílový gól.
52:10
Petersson dostal puk před branku, na poslední chvíli ho však zablokovali beci a jeho střela neměla razanci. Dvě Danielssonovy střely pak zablokovali obránci a poté Hrubec.
52:50
Češi dvakrát vyhodili a těší se na konec oslabení.
53:02
Hrubec vyrazil střelu od modré ve chvíli, kdy Svačina naskočil na led.
54:09
Důrazný Holík vybojoval puk ve střetu se dvěma hráči, Valský však o něj pokusem obhodit si beka o konstrukci branky hned zase přišel.
54:37
Urbomovu střelu po krátkém švédském tlaku zlikvidoval Hrubec.
54:47
V další švédské šanci se ocitl Paulsson, ale zblízka v tísni namířil skákavý puk vedle.
55:22
Švédský tlak sílí. Hrubec parádně zlikvidoval obrovskou šanci Wandella, jenž se ocitl v ideální pozici před českým brankářem.
56:00
Svačina skočil na led, ale musel skočit hned zpět na mantinel, aby netečoval zbloudilý puk a Češi tak nehráli v šesti.
57:21
Pohl najížděl na pravém křídle, ale jeho střelu tečoval jeden z obránců mimo.
57:37
Vyloučen hráč Urbom (Švédsko), 2 min. za hákování
57:37
Vyloučen hráč Filippi (Česko), 2 min. za nesportovní chování
Filippi se prosmýkl kolem Urboma, ten ho hákoval. Podle názoru rozhodčích však liberecký forvard pád přifilmoval, což je zvláštní minimálně s ohledem na předchozí vyloučení Svačiny.
59:18
Pohl dostal luxusní přihrávku od Romana a byl sám u pravé tyčky, ale puk mu přistál lehce vzadu a střela nebyla přesná ani razantní.
59:37
Oba vyloučení jsou na ledě. Zápas nejspíš míří do prodloužení.
60:00
Češi získávají na Karjala Cupu první bod, Švédové třetí. O vítězi zápasu rozhodne pětiminutové prodloužení, nebo nájezdy.
60:00
60:37
Petersson s Wandellem se snažili prosadit na levém křídle, oba je však zastavili obránci.
61:00
Krejčík hledal najetého Valského, ten však měl puk na dlouhou hůl.
61:44
Kempný riskantní rozehrávkou vystavil jednoho z útočníků do potíží. Ztrátu puku využil Hershley, ale jeho bombu vyrazil Hrubec.
62:14
Radil se Zohornou si pěkně prostrčili puk do šance, ale před Nilssonem měli málo času i prostoru.
63:02
Petersson nahazoval puk z úhlu, Hrubec byl pozorný.
63:11
Simon se ukázkově vrátil a sebral soupeři puk. Češi se však do následného útoku nedostali.
64:15
Švédové přidali. Zmáčkli soupeře v pásmu a Fransson měl šanci ke střele od modré. Hrubec ji však viděl a puk přikryl.
65:00
V prodloužení se nerozhodlo, o vítězi poledního duelu se bude licitovat v nájezdech.
0:0
Engqvist (Švédsko) nájezd neproměnil
Hrubec si pohlídal pokus o forhendový blafák.
0:0
Smoleňák (Česko) nájezd neproměnil
Smoleňák si hezky stáhl puk na bekhend, ale Nilsson betonem zasáhl.
0:1
Klasen (Švédsko) nájezd proměnil (1 gól v sezóně)
Klasen bleskovou střelou zápěstím trefil mezi betony.
0:1
Svačina (Česko) nájezd neproměnil
Svačina najel od pravého mantinelu, ale přestřelil branku.
0:2
Petersson (Švédsko) nájezd proměnil
Petersson se prosadil bekhendovou kličkou, Švédové podruhé za sebou vyhráli na Karjale v nájezdech.

6. 5. 2023 16:00Česko–Švédsko 4:3
9. 2. 2023 19:00Česko–Švédsko 2:1
18. 12. 2022 16:30Česko–Švédsko 0:4
10. 11. 2022 18:30Česko–Švédsko 1:4
15. 5. 2022 19:20Česko–Švédsko 3:5
5. 5. 2022 19:00Česko–Švédsko 2:1
30. 4. 2022 16:00Česko–Švédsko 9:3
19. 12. 2021 9:00Česko–Švédsko 2:3