Příjemné nedělní odpoledne, vítejte u on-line reportáže z utkání hokejové extraligy mezi Vítkovicemi a Zlínem. Zápas začne v 17:00.
Na ledě zatím předvádějí své umění jen cheerleaders v barvách vítkovického klubu, hráči by se měli na ploše objevit za malou chvíli.
Vše je už připraveno k úvodnímu buly, zápas brzy začne.

Rozhodčí: Souček (CZE), Turčan (CZE) - Tošenovjan (CZE), Hlavatý (CZE)
Počet diváků: 4 174

0:01
0:36
První náznak šance si vypracovali domácí, ale Burgerova přihrávka od zadního mantinelu na Svačinu byla nepřesná.
1:12
Útočnou snahu Zlína brzdí ofsajd, vhazuje se ve středním pásmu.
2:13
Pohl obkroužil branku a snažil se protlačit puk k bližší tyči, Sedláček byl pozorný a dobře zasáhl.
2:33
Poprvé musel zasahovat domácí brankář Málek, ale střela Hamrlíka od modré mu příliš problémů nezpůsobila.
3:03
Sedláček musel zasahovat dvakrát v krátkém sledu - nejprve pálil Šedivý, pak ještě dorážel Ovčačík, ale bez úspěchu.
4:28
Sedláček musel zasáhnout maskou a tvrdou střelu jednoho z domácích hráčů srazil do ochranné sítě.
5:40
Pohl dlouho držel puk v útočném pásmu, hledal komu by přihrál, ale nikdo ze spoluhráčů nebyl ve výhodné pozici. Pak vítkovický útočník o kotouč přišel.
7:52
Svačina (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Huna a Burger
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 1:0

Domácí jdou do vedení! Zlínské obraně ujeli Huna se Svačinou, prvně jmenovaný přesně přihrál druhému, který už neměl problém zblízka trefit odkrytou část branky.
8:14
Vyloučen hráč Tomas (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
Zlín má šanci odpovědět na inkasovaný gól z přesilové hry.
8:29
Vyloučen hráč Linhart (Zlín), 2 min. za sekání
Ale krátká přesilovka je u konce po faulu Linharta.
8:59
Sedláčka prozkoušel střelou od pravého mantinelu rozjetý Šedivý, brankář Zlína puk vyrazil betonem do rohu. Ještě předtím ale spálil šanci Svačina, když nedokázal trefit puk poskakující v brankovišti.
10:29
Vyloučený Tomas se vrátil do hry, Vítkovice měly krátkou přesilovku. Využít jí ale nedokázaly.
11:19
Vyloučen hráč Vrána (Vítkovice), 2 min. za hrubost
11:19
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za hrubost
Hráči na obou stranách jsou vyloučeni za vzájemnou potyčku u mantinelu.
11:52
Tvrdou střelu Balaštíka od pravého mantinelu Málek zlikvidoval efektním máchnutím lapačkou.
13:19
Oba týmy už pokračují v plném počtu.
13:45
Se střelou vítkovického Húževky z levé strany si Sedláček snadno poradil.
14:15
Zlín se dlouho nemohl vymanit z tlaku domácích, nakonec až Hamrlík vyhazuje na zakázané uvolnění. Vhazuje se před Sedláčkem.
14:51
Po přiťuknutí Klimka pálil pěkně zápěstím Pohl, mířil Sedláčkovi mezi betony, ale hostující brankář je včas sklapl k sobě.
15:40
Na ledě mají zatím převahu Vítkovice, ale v hledišti je situace opačná. Fanoušci Zlína teď bouřlivě skandují: Vyrovnat, vyrovnat! Hokejisté je ale zatím nevyslyšeli.
16:33
Po zakázaném uvolnění domácích se bude vhazovat před Málkem.
17:44
Zlín se v závěru třetiny trochu probudil a tlačí se víc před domácí branku. Na Málka pálili postupně Sýkora, Řezníček a Čech, vítkovický brankář ale pokaždé dobře zasáhl.
18:58
V závěru třetiny se ještě do útoku vrhli vítkovičtí, ale jejich pokus o vypracování šance skončil nepřesnou přihrávkou v útočném pásmu
20:00
20:01
20:12
Hned v úvodu druhé třetiny vyhodili domácí puk přes všechny čáry, vhazuje se před Málkem.
20:52
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hákování
Zlín si na začátku druhé části zahraje přesilovku.
21:15
Puk skončil na střídačce Zlína, vhazuje se před brankou domácích.
22:03
Přesilovka se zatím hostům moc nedaří, Vítkovicím se teď podařilo vyhodit puk z obranného pásma.
22:52
Burger naskočil z trestné lavice a okamžitě našel před brankou rozjetého Hunu, který ale zakončil nedůrazně.
Vyloučen hráč Hamrlík (Zlín), 2 min. za krosček
Situace se obrátí a po vypršení Rehákova trestu si přesilovku zahrají Vítkovice.
27:30
Huna (Vítkovice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Ujčík a Burger
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 2:0

Hosté se sice v oslabení ubránili, ale jen co Hamrlík naskočil na led, inkasují druhý gól! Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval Huna a zblízka překonal Sedláčka.
28:08
Zlín se pokusil odpovědět, ale střela Čecha od levého mantinelu byla hodně nepřesná a skončila v ochranné síti za brankou.
30:01
Vítkovice se po vstřelném gólu nechaly trochu zatlačit do defenzivy, ale Zlín si zatím žádnou příležitost ke skórování nepřipravil.
30:27
Domácí Húževka napřáhl kousek za modrou čárou, ale trefil jen lapačku připraveného Sedláčka.
31:04
Po zakázaném uvolnění hostů se hra stěhuje před Sedláčka.
32:37
Vítkovičtí teď mají častěji puk na holích, před brankou se do šance tlačil Klimek, ale obrana hostí ho dokázala zablokovat.
34:05
V posledních minutách šance nepřicházejí. Domácí kontrolují hru, Zlín se zatím kombinačně nedokáže prosadit a nevytváří si ani náznaky příležitostí.
35:11
Po přihrávce Balštíka střílel od modré příklepem Hamrlík, trefil ale jen nejbílže clonícího obránce Vítkovic.
35:27
Vyloučen hráč Důras (Zlín), 2 min. za hákování
36:40
Vlach (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Rachůnek I.
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 2:1

Zlín zaskočil Vítkovice gólem ve vlastním oslabení! Po přihrávce Rachůnka se individuálně prosadil Vlach, zasunul puk k bližší tyči a zápas najednou získává nový náboj.
37:27
Důras je zpátky na ledě, Zlín pokračuje v pěti.
37:52
Teď jdou navíc domácí do oslabení, Zlínu se otevírá šance na vyrovnání skóre.
39:32
Köhler (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Balaštík a Leška
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 2:2

A Zlín opravdu přesilovku využívá! Přihrávku Balaštíka mezi dvěma obránci proměňuje ve vyrovnávací gól Köhler, který se trefil do mezery mezi Málkovými betony.
40:00
40:01
40:48
Zlín začal tak, jak skončil druhou třetinu - aktivně. Hned z prvního útoku ohrozil Málka střelou z pravého křídla Balaštík.
41:30
Mezi dvěma vítkovickými hráči se pěkně protáhl zlínský Holík, ale na třetím protihráči už ztroskotal a do zakončení se nedostal.
41:40
Ale hned z protiútoku mohli udeřit domácí! Klimek přebruslil soupeře, protlačil se před branku, ale zblízka napálil puk jen do horní tyče.
43:11
Jeden z vítkovických hráčů přihrál puk rukou, vhazovat se bude ve středním pásmu.
43:51
Zakázané uvolnění hostů. Zlín po aktivním vstupu do třetí třetiny teď trochu polevil a nechává hrát domácí.
45:12
Domácí skoro minutu drželi puk v útočném pásmu, ale pak vystihl nepřesnou rozehrávku Balaštík. Z pravé strany zkusil zakončit, ale byl už hodně z úhlu a branku netrefil.
46:42
Postup Zlína směrem k brance domácích zastavilo postavení mimo hru.
47:38
Po zakázaném uvolnění hostů se bude vhazovat před Sedláčkovou brankou.
48:45
Poslední minuty jsou opatrné. Jako by ani jedno z mužstev nechtělo udělat chybu, která by už mohla být osudná.
49:10
Huna (Vítkovice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Káňa J.
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 3:2

Ale chyba nakonec přichází a na svědomí ji mají obránci Zlína. Neuhlídali totiž v rohu kluziště Káňu, který v pádu přistrčil najíždějícímu Hunovi a ten přesně trefil skákavý kotouč. 3:2!
51:01
Trest týmu (Zlín), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Snahu Zlína o vyrovnání brzdí vyloučení za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí útočník Čech.
51:48
Vítkovičtí v klidu kombinují v útočném pásmu a nikam se neženou.
52:41
Malík (Vítkovice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Burger
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 4:2

Vítkovice využívají přesilovku a zdá se, že mají vítězství na dosah. Malíkova první střela ještě skončila těsně vedle, pak se ale od Burgera puk k domácímu bekovi vrátil a ten ho z mezikruží napálil tvrdě do levého horního rohu branky.
52:55
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
52:55
Vyloučen hráč Ujčík (Vítkovice), ot 10 min. za nesportovní chování
Ujčík protestoval u rozhodčího proti vyloučení, tak mu sudí udělil navrch ještě desetiminutový osobní trest. Vítkovický útočník si dnes už zřejmě nezahraje.
53:31
Hra he teď dost kouskovaná, často se přerušuje. Ani jeden tým tak nemá čas a prostor na to, aby se dostal do šance.
54:02
Zlínu se dařilo kombinovat v útočném pásmu, ale jediným výsledkem této činnosti bylo slabé nahození Linharta od modré, které gólman Málek snadno přikryl.
54:48
Vyloučen hráč Balaštík (Zlín), 2 min. za držení protihráče
55:31
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Pohl
Stav zápasu Vítkovice - Zlín 5:2

S nejvyšší pravděpodobností je rozhodnuto. Už po vypršení Ujčíkova trestu vybojoval puk za brankou Pohl a nahrál najíždějícímu Vránovi, který v klidu umístil kotouč za záda Sedláčka.
56:40
Vítkovičtí fanoušci už slaví, zdá se, že vítězství už jejich týmu neuteče.
57:29
Sýkora na chvíli zůstal sám před Málkem, ale skákavý kotouč nedokázal dobře zpracovat a musel o něj znovu bojovat v rohu hrací plochy.
58:22
59:30
Zápas se dohrává. Domácí v klidu drží puk v útočném pásmu a nezdá se, že by se Zlín ještě vzmohl na nějaký útočný výpad.

4. 2. 2022 17:30Zlín–Vítkovice 4:1
23. 12. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 1:2
29. 10. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 2:1
17. 9. 2021 17:30Zlín–Vítkovice 3:6
28. 2. 2021 15:30Zlín–Vítkovice 4:6
9. 2. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 3:0
17. 1. 2021 16:00Vítkovice–Zlín 3:0
1. 12. 2020 17:00Zlín–Vítkovice 2:1