Hezký podvečer, vítejte u on-line reportáže z pátého čtvrtfinále play-off mezi vítězem základní části Zlínem a moravským rivalem z Vítkovic. Série je vyrovnaná 2:2.
Poslední dvě utkání měla podobný průběh se smutným koncem pro zlínského favorita. Žlutomodří berani v obou duelech v Ostravě výrazně vedli, v prvním utkání dokonce 3:0, přesto nakonec ani jednou nevyhráli.
0:01

Rozhodčí: Hradil (CZE), Šindler (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 5 615

0:56
Jako první zaútočili Vítkovičtí, povzbuzení dvěma posledními úspěchy. Až k Sedláčkově brance se ale neprotlačili.
1:43
Zámorského utekl puk od hokejky v hodně nebezpečném prostoru: před vlastní brankou. Huna se po kotouči sápal, ale nedosáhl na něj.
2:09
Kolem vítkovické branky se obtočil Ondráček a hned z otočky střílel. Šíndelář se sesunul do rozkleku a střelu pokryl.
2:18
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
3:01
Čajánkovu ránu vítkovická čtveřice zablokovala, k dalším pokusům se domácí nedopracovali.
4:18
Malík skočil do hry. Zlínští první početní výhody nevyužili, ani pořádnou šanci si nevypracovali.
4:50
Pár hokejistů zvedlo ruce nad hlavu, puk se totiž ocitl ve vítkovické brance. Jenomže se dostal z opačné strany. Holík na chvilku nadzvedl klec a puk mezitím podjel pod konstrukcí.
6:10
Vítkovice se ocitly pod silným tlakem. Nejprve po Veselého střele proplachtil puk nad horní tyčí, pak v dobré pozici pálil rozjetý Köhler, ale minul.
6:31
Vyloučen hráč Leška (Zlín), 2 min. za hákování
Po velké příležitosti Vítkovic, kdy skončil puk na tyčce zlínské branky, fauloval Leška. A první přesilovku budou mít i hosté.
7:21
Vítkovicím se zatím nedaří podržet útočné pásmo. Když se snaží ve tretině rozehrát, ztratí puk.
8:31
Přesilovka skončila. Vítkovice sotva překročily modrou čáru, na střelu si ani netroufly.
9:34
Bartánus dvakrát trefil spoluhráčovy brusle a Vítkovice pak ztratily útočnou třetinu.
10:41
Ujčík střílel z nečekané pozice u mantinelu. Hned z otočky. Sedláček se musel rychle hýbnout, aby stihl kotouč zachytit.
10:22
Huna vpadl jako tank před branku a chtěl sklepnout přihrávku zpoza branky za Sedláčka. Dva obránci ho museli zneškodnit.
10:40
Vyloučen hráč Zámorský (Zlín), 2 min. za hákování
Zámorský nechal dvakrát dorážet Hrušku, pak ho ještě fauloval. Vítkovice budou hrát druhou přesilovku.
11:32
Voráčkovu žabku se snažil tečovat Huna. Netrefil se, a tak Sedláček skryl puk v lapačce.
11:45
Barinka posunul puk na modré čáře na Stehlíka, který hned střílel ke vzdálenější tyči. Sedláčka protáhl, ale nepřekonal.
12:31
Káňovu přihrávky vyklepli domácí hokejisté z pásma. Zámorský se za pár sekund zapojí do hry a přesilovka Vítkovic skončí.
14:02
Po delší době kontroluje puk Zlín. Hledá cestu skrz vítkovickou obranu, která rozhodně nepatří k těm nejpevnějším.
15:12
Volný puk poskakoval kolem vítkovického brankoviště, ale ani Köhler ani Ondráček na něj nedosáhli.
16:10
Zase rozehrávají Vítkovičtí proti zformované obraně soupeře. Puk často putuje k Malíkovi, na nějž zlínské tribuny podrážděně bučí.
16:54
Honejsek pronikl středem vítkovické obrany. Uvolnil se na útočné modré a projel mezi oběma obránci. Pak ho Húževka srazil, a tak mladý útočník Zlína nezakončil tak, jak chtěl.
18:32
Leška pálil z levé strany, pozici neměl úplně ideální. Šindelář navíc stál ve správném postavení, a tak střelu v pohodě odrazil.
19:02
Dva protihráči se srazili kousek od vítkovické modré. Puk zůstal volný, dobruslil k němu Čajánek a příklepem střílel. Branku však minul.
60:00
Vyloučen hráč Barinka (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Barinka se v posledních sekundách třetiny ohnal po Okálovi a na záčatku další fáze bude sedět na trestné lavici.
20:00
První třetina nabídla poměrně svižný hokej s několika málo šancemi. Vítkovice trefily tyčku, jinak častěji stříleli domácí. Utkání je ale vyrovnané a nelze tipovat, kdo nakonec získá třetí čtvrtfinálový bod.
20:01
20:31
ZLínští začínají třetinu v přesilovce. Od modré vyslal ránu Tesaířk, ale puk prolétl jen nad brankou.
21:23
Linhartův kotouč byl před vítkovickou brankou tečovaný, ovšem mimo tři tyče nemířil.
21:45
Šindelář zasáhl u pravé tyče proti Veselému a Barinka pak odpravil puk na druhou stranu hřiště.
22:00
Hosté jsou v plném počtu.
22:15
Tesařík (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Honejsek
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 1:0

Zlín vede po krásném gólu obránce Tesaříka. Honejsek ho uvolnil do nebráněného prostoru a Tesařík příklepem poslal puk do vzdálenějšího růžku branky. Kotouč se zhoupl v síťce a rychle vyletěl ven.
22:38
Tesařík (Zlín) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Melenovský a Ondráček
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 2:0

Radim Tesařík skóroval dvakrát během jediného střídání! Domácí obránce tentokrát jenom nahodil od modré čáry, před brankou projela dvojice hráčů, a Šindelářovi lacině propadl puk výstrojí. Takový večer zlínský matador ještě nezažil.
24:42
Vyloučen hráč Ondráček (Zlín), 2 min. za vražení na hrazení
Vítkovice mají možnost odpovědět v početní výhodě.
25:48
Zaskočeným hostům se v přesilovce zatím nevede. Naopak do brejku málem vyrazil soupeř...
26:10
Puk doputoval k pravé tyčce na Húževku, ale vítkovický hokejista v těžké pozici vůbec netrefil branku.
26:42
Ondráček je na ledě, vítkovická přesilovka skončila.
28:00
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za držení hole
28:32
Zámorský střílel bez přípravy z pokleku, ale střela moc prudká nebyla. Šindelář se přesunul a puk vyrazil.
28:51
Další zlínské možnosti už byly vážnější. Opět střílel Zámorský a pak Tesařík, který si troufá na hattrick. Mířil nad Šindelářův beton a vítkovický gólman si nebyl moc jistý, zda má puk ve výstroji, nebo ne.
30:00
Je po zlínské přesilovce. Vítkovice jsou v plném počtu a mohou zkusit snížit ztrátu.
31:04
Po Zámorského střele se chvilku motal puk v brankovišti. Šindelář ho jen srazil před sebe. Obránci ho stačili odehrát.
31:45
Zlínští ještě zesilují tlak. Soupeř přestal hrát a Honejsek s Čajánkem začali rozebírat obranu. Chtěli dostat puk před prázdnou branku, ale už nezakončili.
31:57
Vyloučen hráč Stehlík (Vítkovice), 2 min. za krosček
Stehlík srazil Lešku, Zlín bude hrát v početní výhodě.
32:43
Zlínští se vystavili do postavení mimo hru. Utkání se přiostřuje. Množí se drobné rozmíšky, padají pohlavky a sekerky. Hokejisté obou stran často diskutují s rozhodčími. Nervozita stoupá.
33:10
Zlínské obraně prchl po pravém křídle Svačina. Sedláček škrtl střelu ramenem, puk se ještě otřel o hroní tyčku a spadl do ochranné sítě.
33:46
Hamrlík (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Linhart a Holík
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 3:0

I o třetí zlínský gól se postaral obránce. Hamrlík v přesilové hře zápěstím poslal puk před branku, kotouč prošel přes clonící hráče a propadl Šindelářovi pod rukou.
34:15
Nadějnou šanci Bartánuse vychytal bezchybný Sedláček. Slovenský útočník se protáhl za obranu a zvedl puk k pravé tyčce. Brankář zasáhl lapačkou.
34:34
Vyloučen hráč Szturc (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
35:09
Čajánek (Zlín) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Zámorský
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 4:0

Zlín využil další přesilovku a vede už téměř nedostižným náskokem. Zámorský napřáhl na modré čáře a přestože mohl střílet, poslal prudký puk na hůl volného Čajánka, který ho usměrnil za bezmocného brankáře.
36:02
Vítkovický Bartánus schytal knock-out od čárového rozhodčího Jelínka. Toho podrazil omylem Čajánkem a nasměroval ho tak do jízdy protihráči. Bartánus se dlouho zvedal z ledu, ale bude nejspíš v pořádku.
37:32
Okál se pár kroků za modrou čárou ocitl ve volné mezeře. Střílel a Šindelář dobře zasáhl.
38:02
Vítkovičtí utekli zlínské obraně. Dva se řítili na brankáře, ale zároveň si vezli na zádech obránce. Roman posunul puk doprava na Hunu, který minul branku.
38:54
Vítkovice za nepříznivého stavu hodně riskují. Jednou jim útočný výpad vyšel, dvakrát se po chybě dostali do brejku soupeři. Šindelář podržel tým.
39:31
Před zlínskou brankou hrozil Szturc. Sedláček vůbecc nevěděl, kde je puk, ohlížel se za sebe. Byl naštěstí pro Zlín pod jeho nohou.
40:00
Vítkovice oba předchozí zápasy otočily z hodně nepříznivé situace, ovšem tentokrát to už ve třetí třetině budou mít hodně těžké. Prohrávají 0:4. Tvrdý úder jim nejprve zasadil Tesařík, který se trefil dvakrát za 23 sekund, další góly přidali ještě Hamrlík a Čajánek.
40:01
41:35
Huna vyjel zpoza tyče a pokusil se bekhendem překvapit Sedláčka. Nevyšlo mu to. Gólman nenechal místo k zakončení.
41:43
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za podražení
43:10
Přihrávka zpoza branky uvolnila do volného prostoru Honejska. Zlínský útočník střílel bez přípravy, ovšem nezacílil přesně.
43:43
Přesilovka domácích skončila. Zlínští už nepotřebují střílet další góly, takže ani moc u branky nehrozili.
45:41
Rehák našel trochu prostoru a vniknul do útočné třetiny. Jeho průnik ale brzo skončil, puk pak ujel směrem k Sedláčkovi, který ho přikryl.
46:31
Zlínským stadionem obíhá mexická vlna. Fanoušci si užívají zápas, jejich mužstvo kráčí k třetímu bodu ve čtvrtfinálové sérii.
47:11
Vítkovický Sloboda v poslední moment zabránil pátému gólu. Puk, který se už snažil doklepnout do branky Honejsek, jednoruč odehrál pryč.
48:34
Zlín drtí soupeře v útočné soupeře a vůbec ho nepouští k vlastní brance. Dnes to na velký obrat nevypadá...
48:59
Vyloučen hráč Rehák (Vítkovice), 2 min. za podražení
49:45
Svačina v oslabení vyhodil puk z vítkovického pásma. Ale co je to platné, když jeho tým prohrává o čtyři góly. Potřebuje také zaútočit.
50:59
Další početní výhoda odezněla. Vítkovicím zbývá už jen deset minut a nic nenapovídá tomu, že ještě udělají zápas napínavý.
52:54
Balaštík promáchl puk, který mu před nabídl Ondráček. Zkušený útočník dosud v sérii nebodoval, dnes začínal pouze jako náhradník, a tak by si potřeboval zvednout sebevědomí.
54:45
Vítkovice se bijí se zlínskou obranou. Zatím neúspěšně. Domácí hokejisté snadno brání vlastní třetinu.
55:34
Vítkovičtí drží puk, ale k soupeřově brance mají daleko. Vůbec se jim nedaří připravit kombinaci, která by vedla skrz vítkovickou obranu.
56:15
Káňa se vytočil z rohu a střílel ke vzdálenější tyči. Sedláček nastavil puku svou lapačku.
57:43
Obě strany se snaží dohrát zápas a už přemýšlí o dalším duelu, který přijde v úterý na vítkovickém ledě.
58:54
Melenovský s Balaštíkem ještě tropí soupeři potíže v útočné třetině, ale jejich snaha zatím k ničemu nevede.
Utkání proběhlo v režii domácího celku, který se odrazil dvěma Tesaříkovými góly během 23 sekund. Soupeře do vážnějších možností nepustil a ujal se vedení v sérii 3:2. Šestý zápase se odehraje v úterý v Ostravě.

4. 2. 2022 17:30Zlín–Vítkovice 4:1
23. 12. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 1:2
29. 10. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 2:1
17. 9. 2021 17:30Zlín–Vítkovice 3:6
28. 2. 2021 15:30Zlín–Vítkovice 4:6
9. 2. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 3:0
17. 1. 2021 16:00Vítkovice–Zlín 3:0
1. 12. 2020 17:00Zlín–Vítkovice 2:1