Hezký den ze Zlína, kde za chvíli začne tradiční moravské derby. Oba týmy dělí v tabulce tři body ve prospěch domácího celku.
0:01
0:16
Leška od bočního mantinelu nahazoval puk na najíždějící Köhlera s Důrasem, dříve u něj však byl Málek.

Rozhodčí: Kubuš (SVK), Müllner (SVK) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 4 988

1:09
Druhá lajna Vítkovic se usadila v útočném pásmu, ale bez jakéhokoliv efektu.
2:30
Čech pokazil brejkovou akci tři na dva.
3:32
Důras dobře forčekoval u mantinelu, ale nezvládl přihrávku na Lešku.
5:41
Míka střílel od modré, ale trefil jen Húževku. Vítkovický forvard mohl jít do brejku, ovšem domácí bek stačil na poslední chvíli v pádu puk odpálit do bezpečí.
7:48
Ujčík z pravého křídla střílel do Sedláčka.
8:30
Hrálo se snad pět minut bez přerušení, ale i bez většího vzruchu. Zápas zatím postrádá tempo.
8:49
Teprve teď dorazili hostující fanoušci a hned o sobě dávají vědět mohutným skandováním Vííííítkovice.
10:04
První velká šance zápasu. Pohl zpoza branku uvolnil Strapáče, jeho střelu z první mezi betony Sedláček vyrazil.
11:15
Po akci Káni zakončoval Ujčík, na poslední chvíli mu do rány vložil hokejku Hamrlík, takže puk skončil v ochranné síti.
11:44
Veselý objel branku a zkoušel zaskočit Málka, puk mu ovšem sjel z hole.
13:01
Walker přejel modrou a vystřelil, ovšem nepřesně.
13:31
Sedláček se za brankou nedomluvil s Hamrlíkem, ale hosté z toho nic nevytěžili.
14:22
Po Linhartově střele od modré tečoval Důras, Málek vyrazil a poradil si také s dorážkou.
16:03
Hra stále plyne s minimem přerušení i minimem vzruchu.
16:45
Vyloučen hráč Tesařík (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
17:02
Burger střílel z první z levého kruhu přesně k tyči, Sedláček tam ale nenechal místo a puk vyrazil.
17:54
Burger uvolnil Ujčíka, který ale při střele zlomil hůl. POkračoval nápor Vítkovic. Štefanka zblízka v tutovce trefil jen Sedláčkovy betony, Burger pak přestřelil odkrytou branku.
18:18
Kudělkova vysoká střela od modré skončila v Sedláčkově rukavici.
18:45
Tesařík je na ledě.
19:44
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2+2 min. za hrubost
19:44
Vyloučen hráč Ondráček (Zlín), 2 min. za hrubost
Voráček začal strkanici před Málkovou brankou, takže dostal dvojnásobný trest.
20:00
Zásahy brankářů: Sedláček 11 - Málek 9
První třetina nenabídla nic zajímavého. Hrálo se dlouho bez přerušení, tempo připomínalo spíš přátelské utkání. Jediné, co stálo za pozornost, byla vítkovická přesilovka.
Zlín začne druhou třetinu v přesilovce, která může trvat minutu a 45 vteřin.
20:01
20:42
Hamrlík sestřelil Málka, rozhodčí raději přerušili hru.
21:44
Ani Zlín svou první přesilovku nevyužil. Nebyl v ní zdaleka tak nebezpečný jako Vítkovice při své výhodě.
22:50
Holík parádně uvolnil Řezníčka, jeho přízemní střelu Málek vyrazil.
24:04
Vlachova formace dobře forčekovala, ale po špatných nahrávkách z toho nevytěžila vůbec nic.
24:30
Šedivý zůstal volný před Sedláčkem, který svým úspěšným zákrokem potěšil zlínské fanoušky.
24:47
Akci dva na jednoho zakončil Vlach střelou.
25:01
Vyloučen hráč Důras (Zlín), 2 min. za podražení
25:49
Čajánek obral o puk Malíka za vítkovickou brankou, ale nezvládl nahrávku na Veselého.
27:01
Vítkovice sehrály špatnou přesilovku, Zlín je kompletní.
29:07
Nejprve Tesařík parádním obranným zákrok obral o puk Szturce, který mohl jet sám na Sedláčka, pak na druhé straně jel do brejku Sýkora, Málek jeho střelu chytil.
29:27
Vyloučen hráč Malík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
29:41
Málek neudržel Hamrlíkovu střelu od modré, k dorážce se dostal Köhler, ovšem vítkovickou oporu zblízka neprostřelil.
31:09
Linhart dvakrát za sebou školácky ztratil puk ve vlastním obranném pásmu, takže Vítkovice se v pohodě brání.
31:27
Malík je na ledě.
32:41
Na obou stranách převažují nepřesnosti.
32:51
Ujčík vystihl Vlachovu rozehrávku a z pravého kruhu střílel mezi Sedláčkovy betony. Zlínský brankář byl pozorný.
33:57
Vyloučen hráč Linhart (Zlín), 2 min. za faul loktem
34:04
Káňa J. (Vítkovice) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Malík a Štefanka
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 0:1

Vítkovice využily přesilovku po sedmi vteřinách. Malíkovu střelu vyrazil Sedláček k volnému Káňovi, který snadno skóroval.
34:47
Vlach vystihl Štefankovu rozehrávku, ale dostal se s pukem do příliš velkého úhlu na to, aby backhandem Málka zaskočil.
35:00
Málek parádně vykopl Holíkovu střelu na vzdálenější tyč, přestože nic neviděl.
36:47
Čajánek na útočné modré obehrál dva protihráče a vystřelil, Málek opět bezpečně chytá.
38:49
Holík uvolňoval Čecha, který na jeho přihráku nedosáhl. Kdyby ano, mohl zakončovat do prázdné branky.
39:55
Leška podržel puk pro Hamrlíka, jehož střelu Málek vyrazil.
40:00
Zásahy brankářů ve 2. třetině: Sedláček 6 - Málek 9
Druhá třetina nabídla podobné divácké trápení jako ta první. Hosté jsou přeci jen o něco nebezpečnější, takže vedou zaslouženě.
40:01
40:01
Domácí trenér Vlach přeskupil složení útoků, na prvním křídle první formace Holík nahradil Důrase. Ten je ve druhé lajně s Čajánkem a Vlachem.
40:29
K odraženému puku se dostal Matějíček, ale shluk hráčů před sebou neprostřelil.
41:11
Třetí útok Zlína tvoří Veselý, Sýkora, Kubiš.
41:33
Sýkora, stojící volný před brankou, promáhal Míkovu přihrávku.
43:00
Zlín začal poslední třetinu ve vysokém tempu a snaží se vyrovnat. Každá lajna si vytvořila menší nápor i šance.
44:03
První šanci hostů v poslední části měl Ujčík, který objel Hamrlíka a vypálil do Sedláčka.
44:23
Důras (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Čajánek
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 1:1

Důras ujel po pravém křídle, sjel si do mezikruží, najel před Málka a přesně skóroval mezi betony.
45:09
Walker střílel zpoza obránce, Sedláček vyrazil do ochranné sítě.
47:45
Teprve poslední třetině nabízí parádní hokejovou podívanou. Tempo několikanásobně vzrostlo, hraje se nahoru dolů.
48:44
Strapáč kroužil s pukem za brankou, vyjel si před Sedláčka, ale obrana jeho střelu zblokovala.
49:16
Burger (Vítkovice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Kudělka a Káňa J.
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 1:2

Parádní akce hostů. Burger potáhl puk do útočného pásma, posunul jen na Kudělku. Jeho střelu z první Sedláček vyrazil k Burgerovi, který do odkryté klece snadno skóroval.
51:48
Burger z levé strany uvolňoval Ujčíka, který mohl zakončit do prázdné branky, ale promáchl.
52:09
Vítkovice druhým gólem otupily zlínský nápor a jsou teď nebezpečnější. Dobře brání a přecházejí do brejků.
53:09
Ondráček (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Honejsek
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 2:2

Zlín podruhé vyrovnává. Ondráček si z rohu najel mezi kruhy a ačkoliv byl hákovaný, v pádu prostřelil vše včetně Málka.
53:39
Ujčík kroužil za brankou a hledal si místo, kudy by zaskočil Sedláčka, jehož Burger stál v brankovišti, takže z toho nic nebylo.
54:30
Szturc po odpískání seknul Sedláčka, jako Zorro mstitel se na něj vrhnul Matějíček. Rozhodčí ale nevylučují.
55:37
Zápas sleduje 4 988 diváků.
56:02
Ondráček poněkolikáté vystihl rozehrávku, ale k zakončení se nedostal.
57:44
Slovenští rozhodčí odpustili hostům jasný faul za držení Důrase.
58:37
Sýkora (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Kubiš a Veselý
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 3:2

Obrovský nápor Zlína korunuje Sýkora, který zblízka dorážel.
59:22
Honejsek mohl rozhodnout, ale nezvládl blafák.
59:30
Málek odjel z branky.
59:43
Köhler (Zlín) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Hamrlík
Stav zápasu Zlín - Vítkovice 4:2

Köhler získal puk ve vlastním pásmu, projel celé hřiště a zakončil do prázdné branky.

4. 2. 2022 17:30Zlín–Vítkovice 4:1
23. 12. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 1:2
29. 10. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 2:1
17. 9. 2021 17:30Zlín–Vítkovice 3:6
28. 2. 2021 15:30Zlín–Vítkovice 4:6
9. 2. 2021 17:30Vítkovice–Zlín 3:0
17. 1. 2021 16:00Vítkovice–Zlín 3:0
1. 12. 2020 17:00Zlín–Vítkovice 2:1