Hezký podvečer, vítejte u podrobné on-line reportáže ze závěrečného utkání Českých her v Brně. Domácí tým bude bojovat s Ruskem o prvenství v seriálu Euro Hockey Tour.
Češi by se triumfu v sérii EHT dočkali po čtrnácti letech. Poslední a jediné vítězství si zatím Češi připsali v historicky druhém ročníku soutěže 1997/1998. Naopak Rusové obhajují první místo z loňska.
Do české branky se postaví Jakub Kovář, k týmu se už včera připojil také útočník Michael Frolík. Proti Rusům nastoupí v eltiní formaci vedle Plekance a Tenkráta.

Rozhodčí: Levonen (FIN), Lärking (SWE) - Gebauer (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 7 200

Ruskou branku bude hájit Konstantin Barulin. Předchozí dva zápasy odchytala předpokládaná jednička pro mistrovství světa Semjon Varlamov.
Obě mužstva držela minutu ticha za fanouška, který zkolaboval během včerejšího duelu mezi Švédskem a Ruskem.
0:01
0:23
První sekundy drželi puk Rusové, Kovář si dokonce už připsal zákrok, když vyrážel pokus z brankové čáry.
1:03
Kutlák odtlačil za vlastní brankou od puku Tarasenka a založil první český útok. Vpřed spěchá Michal Vondrka, který dnes musí tvrdě bojovat o nominaci na šampionát.
1:34
Českou ofenzivu zastavil ofsajd. Následně však domácí tým vyhrál vhazování a může zkusit další atak.
2:10
Barulin na Petružálkovu ránu vůbec neviděl, musel se sklánět, aby našel puk. Nakonec pokus vyrazil do rohu hřiště.
2:54
Koukal s Průchou krátkými přihrávkami přehrávali Rusy v útočné třetině. Střeleckou pozici si ovšem nakonec nevypracovali.
3:42
Češi zase zavřeli soupeře před ruskou brankou a nakonec pálil od modré čáry Čáslava. Od Kuljominovy brusle se puk odrazil do ochranné sítě.
4:24
Tarasenko prohnul zápěstí a vyslal opravdu tvrdý pokus přes obránce. Puk těsně přeletěl horní tyč Kovářovy klece.
5:31
Tlustého výpad Rusové zneškodnili a mají puk na hokejkách. Utkání má slušné tempo, ovšem oba celky zatím před vlastní brankou pečlivě brání.
6:21
Vletěl do pásma jako uragán, pak mezi dvěma beky útočník Koukal vypálil na Barulina. Kotouč se odrazil do vzduchu a zůstal na horní síťce, hokejisté ho však vrátili zpátky do hry.
7:11
Po rychlé souhře pálil z levého křídla Plekanec. Barulin chytil kotouč do náručí.
8:21
Hemský klasicky v útoku kouzlil s pukem. Prohodil si ho přes obránce a už stál před Barulinem. Místo zakončení ještě hledal u tyčky volného Vondrku, jenže ten přihrávku minul.
9:24
Kuzněcov dlouho kroužil s pukem, pak ho ale ztratil a nechal Čechy vyjet do protiútoku.
10:10
Koukal se ocitl v dobré pozici mezi kruhy, kam mu namířil pas Průcha. Střelu z voleje pokryl Barulin.
11:01
Za chvíli poslali další puky na branku ještě Čáslava a Frolík. Barulin neví, kam se dřív přesunout.
12:08
Vyloučen hráč Nedvěd (Česko), 2 min. za sekání
Po ruském náporu fauloval Petr Nedvěd. Rusové si zahrají první přesilovku.
12:42
Češi zblokovali dva Kuljominovy pokusy, ale Rusové stále pokračují v přesilovkovém tlaku.
13:12
Kovář zakročil u pravé tyčky a Češi mohli po minutě vystřídat.
14:05
Kovář v závěru přesilovky famózně zasáhl proti ráně Širokova z pravého křídla. Rychle se přesunul a pokus z voleje vytěsnil lapačkou.
15:00
Vyloučen hráč Burmistrov (Rusko), 2 min. za hru vysokou holí
Nedvěd se vrátil na led a za pár vteřin faulovali Rusové. Vondrku zasáhl vysokou holí Burmistrov.
15:31
Barulin stál u tyčky a nenechal se zaskočit zakončením Plekance, který se pokusil o výpad zpoza branky.
15:54
Balaťákovo nahození tečoval Hemský vedle branky, pak nadějně střílel Nedvěd. Rusům se nakonec povedlo vyhodit puk.
17:00
Němec v poslední šanci na střelu v přesilovce trefil pouze útočníka před sebou. Rusko už pokračuje v plném počtu.
18:31
Oba výběry nepřesně rozehrály, a tak se vystřídaly v držení kotouče.
19:01
Kovář předvedl další parádní zákrok. Zaripovovi dosedla skákavá přihrávka přes šířku pásma přesně na čepel, ale český brankář se hbitě přemístil, přiložil ruku na beton a střelu vykryl.
20:00
Čeští hokejisté pokračují v atraktivní a zajímavé hře z předchozích zápasů na turnaji. I proti Rusům si vypracovali několik dobrých příležitostí, zároveň však hrozil i soupeř. Brankář Kovář si zapsal těžké zákroky proti ráně Širokova nebo Zaripova ze závěru třetiny.
20:01
20:30
Kovář vytáhl betonem prudkou ránu Kornějeva, Rusové vsotupili do druhé třetiny energicky.
21:19
Hemský s Nedvědem si předávali puky kolem ruské branky, další přihrávka na Čáslavu ale už přejela modrou čáru a vystavila mužstvo do ofsajdu.
23:11
Ketov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zaripov
Stav zápasu Česko - Rusko 0:1

Vincour s Blaťákem si neporozuměli při rozehrávce v útočné třetině a Rusové vyrazili do brejku. Ketov proletěl kolem levého mantinelu a nepřibrzdil ani na brankovišti. Obkroužil klec a než stačil Kovář zjistit, kde soupeř stojí, rychle zasunul puk za tyčku.
23:57
Vyloučen hráč Čáslava (Česko), 2 min. za hákování
24:51
Jemelin střílel od modré vedle, ale Rusové stále drží pozice v útočné třetině.
25:41
Kalininův pokus vyrazil Kovář před sebe a obránci puk ukryli mezi sebe, načež ho po chvíli vystřelili z obranné třetiny.
25:57
Češi už hrají v plném počtu. Přečkali náročné oslabení, při kterém je Rusové svírali a drtili.
27:13
Mladá ruská letka Burmistrov, Kuzněcov, Tarasenko se prala na brankovišti. Hledala puk, zároveň odstrkovala domácí hokejisty. Po menší potyčce se vylučovat nebude.
27:53
Vyloučen hráč Nikulin (Rusko), 2 min. za hrubost
Nikulin sedí na trestné lavici. Sudí posoudili jeho agresivitu v souboji s Frolíkem jako příliš vysokou.
28:31
Nedvěd zápěstím mířil pod horní tyč, Barulin kryl pokus lapačkou.
28:37
Vyloučen hráč Nakládal (Česko), 2 min. za hrubost
Tentokrát zase finští rozhodčí potrestali za šarvátku pouze českého hokejistu. Přestože ruský bek Medvěděv už počítal s dvěma minutami a seděl na trestné lavici, tak ho sudí vytáhl zpátky a síly na ledě se vyrovnají.
29:18
Plekanec se pokusil vyslat do úniku Hemského, tomu se ale nepovedlo dlouhou přihrávku zpracovat.
30:49
Obránce Nakládal skočil z trestné lavice, převzal přihrávku a najížděl sám na branku. Svižnou ranou minul cíl.
31:06
Vyloučen hráč Kuljomin (Rusko), 2 min. za podražení
Češi budou hrát v početní výhodě. Kuljomin fauloval Průchu, jehož rána se chvíli předtím odrazila do ochranné sítě.
32:00
Vyloučen hráč Plekanec (Česko), 2 min. za krosček
Z přesilovky znovu sešlo. Plekanec před brankou krosčekem srazil Jemelina.
32:19
Kovář se natáhl pro vysoké nahození ruského kapitána Nikulina.
32:40
Frolík málem prošel ruským lesem, obránci ho ale nakonec přibrzdili a vzali mu puk.
33:10
Začala krátká ruská přesilovka, hosté se snaží získat útočné pásmo.
34:01
Češi vyhodili puk a vystřídali, jenže Rusové je pak před Kovářem přečíslili. Širokov poslal ránu z mezikruží do horní tyče.
35:23
Plekanec z rohu útočného pásma nahodil puk do brankoviště, kam najížděl Vincour. Barulin před ním zakročil hokejkou.
35:41
V ledu se objevila velká díra, rozhodčí posílají hokejisty do kabin.
35:41
Zbytek druhé třetiny se dohraje až po patnáctiminutové pauze. Na kluzišti vznikla poměrně široká trhlina, kterou musí technici zaledovat. Rozhodčí poslali oba týmy do šaten už před koncem druhé dvacetiminutovky, aby nemusely zbytečně čekat na opravu.
Soupeři už jsou připraveni, dohraje se zbytek druhé třetiny.
36:23
Kovářovi vypadla Kuljominova střela do brankoviště. Nakládal se ale rychle zorientoval a rychle ho odpálil před blížícím se Žerděvem.
37:10
K volnému Vondrkovi, který číhal u pravé tyče, neprošel nadějný pas od Hemského. Puk zabrzdila hokejka ležícího beka.
37:37
Petružálek (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Novotný a Kašpar
Stav zápasu Česko - Rusko 1:1

Celý čtvrtý útok se zapojil do souhry, která přinesla vyrovnávací gól. Kašparovu přihrávku od mantinelu přistrčil Novotný na druhou tyč Petružálkovi, který přes položený beton zavěsil pod horní tyč.
37:49
Hned po vhazování nabruslil Šipačov do útočného pásma a tvrdou ranou nastřelil horní tyč!
38:16
Vyloučen hráč Šipačov (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Stejný hráč ale pak fauloval a Česko bude hrát přesilovku.
38:54
Nedvěd (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Plekanec
Stav zápasu Česko - Rusko 2:1

Brněnské Rondo se otřásá, Petr Nedvěd využil přesilovku. Plekanec zatáhl puk do třetiny a poslal pas do brankoviště, kde Rusové neuhlídali důrazného čtyřicátníka. Puk prošel mezi betony Barulina do sítě.
39:51
Petružálek ještě v závěru třetiny dvakrát střílel, poprvé mu ránu zblokovala obrana, pak puk vyrazil Barulin.
40:00
Opět se mrazí díra v ledu, který v teplém počasí a ve vyprodané hale ztrácí na kvalitě. Po krátké pauze bude zahájena třetí třetina.
40:01
40:39
Burmistrov mířil od modré čáry do připraveného Kováře.
41:14
Vondrka hledal prudkou přihrávkou Hemského, kotouč útočníka nezastihl.
42:01
Kovář betonem vyrazil ostrou ránu Kuljomina, který dnes hraje opravdu aktivně.
42:26
Vyloučen hráč Němec (Česko), 2 min. za hrubost
Němec se u střídaček nepohodl s Jemelinem, rozhodčí souboj sledovali a vyloučili českého obránce. Přesilovka pro Rusko.
42:44
Kalininovi se rána svezla z čepele a padala k pravé tyčce. Kovář přišel o brankářskou hůl, ale puk zachytil lapačkou.
43:10
Nakládal vyčistil obrannou třetinu, poslal puk za ruskou branku.
44:26
Český tým je kompletní. Ještě než stihl dobruslit Němec do obranné linie, střílel Šipačov. Kovář pokus zneškodnil.
44:45
Vyloučen hráč Kašpar (Česko), 2 min. za hákování
Vzápětí fauloval Ketova Lukáš Kašpar. Češi budou pokračovat jenom ve čtyřech.
45:13
Plekanec středem hřitě vyhodil puk, pak se Rusům vůbec nepodařila rozehrávka. Z jejich přesilovky dost ubylo.
45:48
Vyloučen hráč Kuljomin (Rusko), 2 min. za napadení
Kuljomin nejprve uprchl svému hlídači Novotnému a po zakončení do betonu brankáře spadl kvůli kontaktu s obráncem Kutlákem na Kováře. Rozhodčí ho vyloučil za napadení.
46:45
Začíná sedmdesátisekundová přesilovka českého týmu.
47:14
Po Nakládalově ráně se puk odrazil mezi brusle ruských hráčů, nikdo z domácích hokejistů nedokázal doklepnout puk do volné části branky.
47:48
Rusové už jsou také v plném počtu. Do útoku se tlačí útok mladíků s Kuzněcovem a Tarasenkem.
49:14
Puk přeskočil přes Nakládalovu hůl a Burmistrov toho hned využil. Tvrdě vypálil a Kovář musel zakročit.
50:23
Ketov naznačil, že objede branku, ale nakonec přihrál k bližší tyči. Tam nikdo ze sborné nestál.
51:31
Petružálek ještě mohl vylepšit povedený večer. Sebral kotouč chybujícímu Žerděvovi a řítil se sám na branku. Střílel mezi Barulinovy betony, ale ruský brankář puk udržel.
51:31
Ledová břečka v horké brněnské hale se zase musí zamrazit. Na hřišti už je technik, který plní novou díru.
52:21
Petružálkův pas, jenž mířil na rozjetého Koukala, srazil soupeř mimo branku. Ale domácí pokračují v náporu.
52:48
Vyloučen hráč Rjasenskij (Rusko), 2 min. za hákování
53:00
Nakládal trefil Těreščenka a oslabení Rusové vytlačili hru ze své třetiny.
53:43
Vyloučen hráč Nikulin (Rusko), 2 min. za hru vysokou holí
Český tým bude hrát po faulu na Nedvěda minutu a pět sekund přesilovku pět na tři.
53:43
Trenér Hadamczik si vzal oddechový čas, aby probral strategii ve vylepšené početní výhodě.
54:00
Krajíčkova střela bez přípravy letěla mimo. Česko drží útočné pásmo.
54:51
Rusové už jsou ve čtyřech. Hemský dlouho držel puk, ale nikoho v dobré pozici nenašel.
55:14
Tentokrát si sjel na Hemského přihrávku Němec, před brankou ovšem puk minul.
55:43
Nikulin opustil trestnou lavici, Rusko přečkalo oslabení poměrně snadno.
56:41
Barulin přizvedl Vincourovu střelu z jízdy, puk narazil do tvrzeného skla.
57:21
Rusům se krátí čas, Češi pečlivě brání modrou čáru.
58:10
Pěknou Nikulinovu ránu vyrazil Kovář před sebe, obránci se pak postarali, aby nikdo nemohl dorážet.
58:25
Vyloučen hráč Širokov (Rusko), 2 min. za hru vysokou holí
Širokov fauloval Průchu a vzal Rusům šanci zatlačit Čechy do obrany.
59:01
Němec neudržel útočné pásmo, ale Češi drží puk a hlídají si náskok.
59:34
Plekanec vtrhl do útočné třetiny, objel branku a o soupeře se snažil odrazit puk do sítě. Neuspěl.

12. 2. 2022 14:10Rusko–Česko 5:6
18. 12. 2021 13:30Rusko–Česko 5:2
14. 11. 2021 12:30Česko–Rusko 2:5
21. 5. 2021 15:15Rusko–Česko 4:3
15. 5. 2021 15:00Česko–Rusko 4:0
14. 2. 2021 12:00Česko–Rusko 4:7
19. 12. 2020 13:30Rusko–Česko 4:1
8. 11. 2020 12:30Česko–Rusko 0:3