Rozhodčí: Rantala (FIN) - Sadovnikov (RUS), Zachkarenkov (RUS)

Česká čtvrtá formace skvěle napadá a Rusové si neví rady.
2:57
To je škoda! Radil perfektně prohodil puk na Sobotku, který se s Kubalíkem málem dostal do přečíslení, ale akci bohužel zastavil ofsajd.
3:21
Jordán se snaží zastavit silného Světlakova, ale ten se těžko odstavuje od puku. Rusové se teď na chvíli usadili v české obranné třetině, k ničemu vážnému se nicméně nedostali.
5:03
Furch se vyznamenal! Maskou intuitivně zastavil ránu Ljubuškina, který před ním byl úplně sám.
5:40
Plotnikov (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kovalčuk a Bělov
Stav zápasu Rusko - Česko 1:0

Furch sice opět čaroval, když krásně zastavil tečovanou střelu betonem. Ale na následnou dorážku Plotnikova už byl krátký. Úvodní tlak se tedy Rusům vyplatil.
6:59
První velká šance Česka. Pavelka se pěkně uvolnil na modré čáře a pak našel Formana. Ten si musel puk hodit do forhendu a ruský brankář Šesťorkin se stihl přesunout.
8:21
Dacjuk (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kovalčuk
Stav zápasu Rusko - Česko 2:0

Opět udeřila první pětka Rusů. Veterán Dacjuk dorazil střelu Kovalčuka, kterou Furch sice zpomalil, ale nezastavil. A Dacjuk už to měl lehké - u odraženého puku byl první.
8:58
Vyloučen hráč Hanzl (Česko), 2 min. za hákování
Češi dostali už dva góly, a teď navíc budou hrát v oslabení.
9:06
Kovalčuk hned po buly vypálil, ale trefil jednoho z českých obranců.
9:53
Plotnikov málem střílel z velké blízkosti! V poslední chvíli mu naštěstí zvedl hokejku jeden z beků.
11:27
Tkačov A. (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Andronov a Antipin
Stav zápasu Rusko - Česko 3:0

Češi hrají mizerně, už potřetí dostali podobný gólů. Furch byl opět v těžké pozici. Tečovanou střelu jen se štěstím vyrazil na Tkačova, který bez problémů dorazil.
12:53
Rusové skvěle brání střední pásmo, málokterý z českých útoku touto překážkou prošel.
13:40
Furch má další zákrok - tentokrát zastavil průnik Tkačjova.
15:39
Vyloučen hráč Ljubuškin (Rusko), 2 min. za hru vysokou holí
Češi si zahrají první přesilovku. Podaří se jim snížit?
16:25
Jeřábek nahodil puk na Šesťorkina a ten ho bez potíží pokryl.
16:32
Rusům se povedlo vyhodil, Čechům zbývá ještě minuta početní výhody.
17:15
Poláškova bomba od modré byla sražená, Rusové následně opět vyhazují.
18:06
Vypadalo to na ruský icing, ale Kovalčuk neskutečně zrychlil a puk se mu povedlo dojet. I na téhle situaci je vidět, jak moc se dnes Rusové snaží.
20:00
Ruské hvězdy ukázaly, že jsou na tento zápas dobře připravené. Dacjuk a Kovalčuk byli u dvou gólů, další pak přidal Tkačjov. Češi nestíhají, většina jejich útoků končí už ve středním pásmu. Souvislejší tlak si vytvořili až během přesilovky v závěru první třetiny.
20:00
21:23
Češi zahájili třetinu mírným náporem, do šance se prodral Kämpf. V tísni ale trefil jen gólmana.
23:45
Češi jsou ve druhé třetině aktivnější a Horák to mohl přetavit v gól. Po pěkné akci však trefil tyčku a Radil při dorážce letící puk promáchl.
26:08
Jandačův tým ve druhé třetině Rusy jednoznačně přehrává, ale gól stále chybí. Po dalším tlaku k němu měl blízko Zohorna, jenž dostal ideální pas Hanzla od zadního mantinelu, ale skákavý puk dlouho krotil a pak trefil už připraveného gólmana do betonu.
26:44
Vyloučen hráč Tomášek (Česko), 2 min. za podražení
27:38
Vyloučen hráč Kovalčuk (Rusko), 2 min. za podražení
Sobotka spadl po přišlápnutí puku a Kovalčuk je přísně vyloučen spíš za předchozí sekání. Bude se hrát 4 na 4.
27:46
Zohorna (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Jordán
Stav zápasu Rusko - Česko 3:1

Češi se po buly natlačili před branku a Jordánovo nahození se odrazilo od Zohornovy nohy do branky. Zkoumalo se video, ale u toho se verdikt potvrdil.
28:01
Hanzl se dostal do dobrého průniku mezi beky a trefil Šesťorkina do ramene.
28:44
Tomášek je na ledě, Češi budou ještě dohrávat přesilovku.
29:23
Kubalík dobře clonil gólmanovi při benezpečné střele Jeřábka, ale Šesťorkin přesto pokus českého beka lapil.
29:50
Sborná je kompletní ve chvíli, kdy ruský gólman zlikvidoval Radilovu střelu a pak puk kryl i při Sobotkově snaze o dorážku.
30:20
Vyloučen hráč Jakovlev (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Česká aktivita dělá Rusům potíže a nutí je faulovat, sborná se znovu bude bránit ve čtyřech.
31:28
Sannikov najížděl v oslabení mezi beky. Ti však dokázali puk v poslední chvíli odpálit.
32:20
V závěru přesilovky se Češi dostali do tlaku. Kousal dostal dobrý přímý pas a Zohorna mohl po jeho střele dorážet do odkryté branky, ale puk na hraně netrefil ideálně. Rusko je v pěti.
32:27
Pokračující tlak sborná vyřešila zakázaným uvolněním a kouč Znarok si raději vzal oddechový čas.
33:12
Rusové se osvobodili z pásma opět jen za cenu zakázaného uvolnění.
33:17
Po Šesťorkinově zákroku se strhla menší mela, ale rozhodčí všechno všas roztrhli.
33:27
Vyloučen hráč Bělov (Rusko), 2 min. za nedovolené bránění
Další ruské vyloučení po Pavelkově střele a následném českém tlaku.
35:27
Češi ostřelovali ruskou branku ze všech stran, ale beci sborné dobře vyklekali české pokusy a některé z nich navíc přišly z moc ostrých úhlů. Rusko je opět kompletní.
37:40
Rusko se poprvé ve druhé třetině dostalo do souvislého náporu a unavilo v pásmu českou pětku. Ta však bránila solidně a nepustila soupeře do větší šance.
38:53
Světlakov se dvěma kolegy se dostali do šance, ale střelu zblízka v poslední chvíli zablokovala hokejka českého beka.
39:45
Česko bude dohrávat třetinu v přesilovce. Po strkanici Sobotky s Dacjukem se navíc strhla hromadná šarvátka, ale za tu se vylučovat nebude.
40:00
Ve druhé třetině mělo Česko velkou herní převahu, ale chybělo víc gólů. Šesťorkinovi pomohla i tyčka a zbytek českých šancí pochytal. Přesto je výkon Jandačova celku příslibem do třetí části.
40:00
40:30
Češi se v přesilovce zatím marně snaží dostat do pásma.
41:45
Sborná je kompletní, i když Češi ve druhé polovině přesilovky byli nebezpeční. Střely Jeřábka, Zohorny ani Radila však v brance neskončily.
42:20
Hanzl byl na chviličku před brankou a dostal puk a hokejku. Tísněn dvěma beky se však neprosadil přesnější střelou a gólman puk kryl.
42:58
Tělegin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Světlakov
Stav zápasu Rusko - Česko 4:1

Zatímco Češi tlačí a útočí, Rusové střílejí góly zdánlivě z ničeho. Tělegin tečoval nahození Světlakova od mantinelu z velkého úhlu.
44:26
Vyloučen hráč Forman (Česko), 2 min. za nedovolené bránění
Forman strhl k ledu soupeře a oslabil český tým.
46:00
Šalunov předvedl pěknou individuální akci a dostal se i ke střele, ale Furch jeho pokus vykopl. Jinak se Česku dařilo držet soupeře v přesilovce na distanc.
46:26
Český celek je kompletní.
47:43
Furch vyřešil velký nápor Rusů, když chytil bombu Kovalčuka a následně pokryl puk před dorážkami.
49:30
Vyloučen hráč Pláněk (Česko), 2 min. za podražení
Pláněk trefil Šimakova nedovoleně a Sannikov se mstil pěstmi, ale to už potrestáno nebylo.
51:26
Češi se bez větších potíží ubránili.
53:11
Horák najížděl po pravé straně a pěknou střelou nad ledem otestoval Šesťorkina.
53:38
Vyloučen hráč Dacjuk (Rusko), 2 min. za hru vysokou holí
I gentleman Dacjuk si posedí na trestné lavici.
54:40
Češi tlačí, ale góly a a ne přijít. Největší šanci měl Sobotka, který měl na kruhu spoustu času i místa, ale zamířil jen do gólmana.
55:38
Horák zblízka tečoval puk do Šesťorkina a ukončil tak velmi dobře sehranou přesilovku, v níž Češi mačkali ruskou čtyřku celé dvě minuty. Recept na gólmana však nenašli.