Pardubická Tipsport arena už se pomalu plní a vše je připraveno pro začátek posledního utkání národního týmu.
Ještě před samotným duelem ovšem na ledě proběhne rozloučení Tomáše Rolinka a Petra Čáslavy s jejich reprezentačními kariérami.
0:00

Rozhodčí: Björk (SWE), Holm (SWE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 6 585

0:20
Rusové se sice po vítězném vhazování českého týmu dostali ke kotouči, ale je z toho zakázané uvolnění.
1:28
Rusové jsou stále na kotouči, ale zatím nedokázali najít cestičku do svého útočného pásma.
1:55
Na dlouhou přihrávku číhal rozjetý Orsava, ale puk k němu nedošel.
2:19
Od modré nahazoval kotouč Lukáš Klok, ale netrefil branku.
3:20
V nebezpečné pozici pro český tým byl Pavel Bučněvič, jenž po objetí branky zkusil překvapit domácího gólmana, ale nepochodil.
4:45
Tak to mohlo být 1:0 pro Rusko, když jeden z hostujících útočníků dostal přihrávku přímo před Ritticha, ale ten jeho střelu skvěle zastavil betonem!
6:03
Zadina protečoval kotouč do útočného pásma, ale zde jej získali hosté a zakládají útok.
6:34
Ilja Kablukov to zkoušel bekhendem z pravé strany, ale jeho střela českou branku neohrozila.
7:53
Vyloučen hráč Tichonov (Rusko), 2 min. za podražení
Češi si dnes jako první zahrají přesilovou hru. Viktor Tichonov odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.
8:36
Chytil (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zadina
Stav zápasu Česko - Rusko 1:0

Přesilovky jdou českému týmu na turnaji parádně! Tichonov seděl na trestné lavici jen necelou třičtvrtě minutu a může jít ven. Filip Zadina nahodil kotouč na ruskou branku a za záda Košečkina jej dopravil Filip Chytil.
9:19
Poměrně nebezpečné ruské nahouzení od modré čáry do lapačky schovává David Rittich.
9:54
Vystřelit zkusil Matěj Stránský, ale Košečkin byl pozorný.
11:22
Rusové čekají za brankou na vystřídání.
12:14
Hraje se poměrně opatrný hokej. Teď jsme v Pardubicích svědky komerční přestávky.
12:44
Dominik Kubalík se protáhl do útočného pásma a posílal přihrávku na útočnou modrou, následná střela však Košečkina neohrozila.
13:12
David Rittich trochu zariskoval, když vyrazil proti volnému kotouči a snažil se rozehrát. Příliš se mu to ovšem nepodařilo a musel honem rychle zpátky.
14:23
Střelec první branky Filip Chytil se tlačil do dalšího zakončení, ale tentokrát si s ním poradil ruský obránce.
15:38
Filip Chlapík ujížděl na Košečkina ve dvou na jednoho, ale povedenou stahovačkou si vytvořil prostor zkusil vystřelit přes obránce. Košečkin jeho pokus vyrazil.
16:01
Do bitky se pustili Lukáš Klok s Nikitou Sošnikovem. Souboj skončil vítězstvím hostujícího borce.
16:01
Vyloučen hráč Klok (Česko), 2 min. za hrubost
A logicky se tak bude vylučovat. Dvě minuty za hrubost pro Lukáše Kloka. a Filipa Chlapíka...
16:01
Vyloučen hráč Sošnikov (Rusko), 2 min. za hrubost
...A také pro Nikitu Sošnikova. Rusko si zahraje přesilovku.
17:02
Češi ovšem vyhazují kotouč.
17:29
Šťastný zachytil ruskou rozehrávku, ale do útoku nemohl, protože kolem sebe neměl žádné spoluhráče.
17:56
Alexej Bereglazov zkusil vystřelit, ale neúspěšně.
18:01
Češi jsou kompletní.
18:41
Filip Chytil prošel ruskou obranou, ale nakonec jej přece jen od kotouče ještě před zakončením stihl odstavit jeden z obránců.
19:55
Rusové drží útočné pásmo, ale dostat se do šance se jim nedaří.
20:00
Skončila nám první třetina. Češi se během ní dostali do vedení, když další přesilovku na turnaji využil po Zadinově nahození Filip Chytil. Druhá třetina začne zhruba v 15:11.
20:00
20:14
Stránský (Česko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Tomášek
Stav zápasu Česko - Rusko 2:0

Parádní vstup národního týmu do druhé dvacetiminutovky! Z ostrého úhlu nahodil na Košečkina kotouč David Tomášek a za záda ruského brankáře puk dorazil Matěj Stránský.
21:30
Dopředu mířili také Rusové, ale je z toho pouze ofsajd.
22:21
Dinar Chafizullin vystřelil od levého mantinelu, ale Rittich stihl včas zareagovat a vykopl kotouč betonem.
23:23
Yegor Jakovlev vystřelil z mezikruží a hnal se na Ritticha pro dorážku, ale zpacifikoval jej domácí obránce mezitím co český brankář přerušil hru.
24:22
Maxim Mamin vyjel zpoza branky a zkusil překvapit Ritticha. Domácí gólman však dalším zákrokem přerušil hru a na ledě se strhla mela.
24:22
Vyloučen hráč Stránský (Česko), 2 min. za hrubost
A bude se vylučovat. Za český tým byl na dvě minuty za hrubost vyloučen Matěj Stránský...
24:22
Vyloučen hráč Tichonov (Rusko), 2 min. za hrubost
...Na ruské straně si dvě minuty za hrubost odsedí Viktor Tichonov a dvě minuty za sekání Maxim Mamin. Přesilovka pro Česko.
25:53
Početní výhoda ale Čechům zatím příliš nejde. Teď je při přechodu do útoku zastavil ofsajd.
26:22
Rusové jsou v plném počtu.
26:59
Filip Chlapík se po objetí branky cpal do zakončení, ale Košečkin prozatím další puk za svá záda nepustil.
27:10
Zakázané uvolnění českého národního týmu.
27:55
Alexej Byvalcev střílel z levé strany, ale branku vůbec netrefil.
28:21
Vyloučen hráč Kousal (Česko), 2 min. za vražení na hrazení
Rusko si zahraje další přesilovku. Dvě minuty za vražení na hrazení pro Roberta Kousala.
28:34
Češi vyhazují kotouč přes všechny čáry.
29:03
Michal Moravčík zachytil kotouč a uháněl dopředu, chtěl ještě přihrát spoluhráči do druhé vlny, ale puk neprošel přes obránce.
29:22
David Rittich kryje střelu od modré čáry.
29:44
Při dalším přechodu do útoku Rusy zastavuje ofsajd.
30:21
Kousal je zpět na ledě, český tým je kompletní.
30:49
Tichonov číhal na přihrávku ze druhé vlny, ale skvěle ji zastavil domácí obránce.
31:37
Vyloučen hráč Gavrikov (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Přesilovka pro Českou republiku. Vladislav Gavrikov dostává dvě minuty za držení.
32:40
Domácím se příliš nedaří. Rusové si oslabení dobře hlídají a nepouští soupeře do útoku.
33:32
David Šťastný se snažil přihrávat před branku, ale ruský obránce mu úmysly překazil.
33:37
Rusové jsou kompletní.
33:58
Trest týmu (Rusko), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Ale ne na dlouho. Ruská sborná špatně vystřídala a Češi si zahrají další přesilovku. Menší trest odpyká Pavel Bučněvič.
34:26
Bekhendovou přihrávku posílal před branku Filip Pyrochta, ale nikdo ji nepřijal.
34:58
Rusové opět v pohodě vyhazují kotouče.
35:56
David Šťastný byl na konci dobré kombinace českého týmu, ale finální střela z mezikruží se mu nepovedla!
35:58
Rusové v pěti.
36:29
Vyloučen hráč Chlapík (Česko), 2 min. za držení hole
A teď si hosté zahrají dokonce přesilovku. Filip Chlapík totiž dostává dvě minuty za držení hole.
36:49
Dmitry Kagarlickij pálil z levého kruhu pro vhazování, ale kotouč zablokoval domácí obránce a k Rittichovi se tak střela vůbec nedostala.
37:36
Skvělý David Rittich! Úplně sám před ním byl Aleksander Barabanov a dokonce se po střele dostal i k dorážce, ale český gólman oba pokusy parádně zlikvidoval.
38:29
Češi jsou v pěti.
39:37
Jakub Orsava v útočném pásmu dojel odražený kotouč, ale jeho příklep letěl mimo!
39:50
Na samý závěr druhé třetiny tu máme ještě zakázané uvolnění Ruska.
40:00
Dobrou šanci měl ještě pár vteřin před koncem David Šťastný, ale od něj odražený kotouč Košečkin zastavil. Skončila tedy druhá třetina, ve které Češi zásluhou Matěje Stránského navýšili své vedení na stávajících 2:0.
40:00
40:28
Na modré čáře napřahoval Hrbas, ale jeho střela neprošla.
40:33
Vyloučen hráč Byvalcev (Rusko), 2 min. za držení protihráče
Na začátku třetí třetiny si český tým zahraje přesilovku. Dvě minuty za držení si odsedí Alexej Byvalcev.
41:36
Přesilovka ale opět českému týmu nejde. Rusové kontrolují hru a vyhazují.
42:02
Matěj Stránský chtěl přímo před Košečkinem přihrávat spoluhráči do druhé vlny, ale ruský obránce se do přihrávky položil a puk neprošel.
42:33
43:54
Tichonov nahazoval puk na českou branku, ale dorážky se nikdo neujal.
44:32
Na Alexeje Kručinina zívala prázdná branka, ale ruský útočník nadvakrát nedokázal dopravit kotouč do sítě! Češi tak stále vedou 2:0.
45:37
Dmitry Kagarlickij dobře kroužil v útočném pásmu a bekhendovou přihrávkou ještě před brankou hledal Pavla Bučněviče. Rittich však situaci vyřešil.
47:03
Hrbas pokazil přihrávku a dopředu se vypravili Rusové. Jejich akce ovšem taktéž dopadla neslavně a kotouč odlétl do rohu hřiště.
47:51
Filip Chytil posílal před branku kotouč pro Adama Musila, jemuž by stačilo pouze doklepnout kotouč do poloodkryté branky, ale Musil puk nezasáhl.
49:06
Bučněvič sám před Rittichem, ale domácí brankář dokázal zlikvidovat další šanci Ruska!
49:13
Vyloučen hráč Chlapík (Česko), 2 min. za hákování
Sborná bude hrát přesilovku. Dvě minuty za hákování si odsedí Filip Chlapík.
49:27
Kručinin (Rusko) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Mamin a Bereglazov
Stav zápasu Česko - Rusko 2:1

A po čtrnácti vteřinách se Rusům daří snížit na rozdíl jedné branky! Odražený kotouč uklidil z levého kruhu pro vhazování za záda bezmocného Ritticha Alexej Kručinin.
50:09
Za českou brankou byl tvrdě dohrán Lukáš Klok, ale hra pokračuje.
50:57
Český tým v cestě do útoku zastavuje ofsajd.
52:27
Za ruskou obranu se pár rychlými kroky dostal Filip Chytil, ale s jeho střelou si Košečkin v pohodě poradil.
53:14
Před Davidem Tomáškem se otevřel prostor a domácí útočník spálil velkou šanci! Nejprve pálil nepřesně, ale kotouč se odrazil od zadního mantinelu a nabídl Tomáškovi dorážku. Tu však zachytil Košečkin.
54:19
Bučněvič z New York Rangers hledal někoho před brankou, ale neúspěšně.
54:57
David Rittich kryje kotouč a hra je přerušena.
56:16
Svůj na nějakou dobu poslední zápas v národním týmu v České republice koučuje Josef Jandač. Tipsport arena mu nyní děkuje za dosavadní odvedenou práci.
57:20
Českou obranou proklouzl Viktor Tichonov a byl úplně sám před Rittichem! Na 2:2 ale nevyrovnal.
58:37
Stránský se Zadinou si před Košečkinem proti jedinému obránci dvakrát krásně vyměnili kotouč, ale druhý jmenovaný ruského brankáře nepřekonal!
59:04
Rusové jsou v šesti!
59:41
Češi se vymanili z tlaku a dostávají kotouč ven ze třetiny.
A je konec! Český národní tým vyhrává na turnaji Carlson Hockey Games 2018 i svůj třetí zápas a poráží Rusko 2:1! O branky se dnes postarali Filip Chytil s Matějem Stránským a za Rusy skóroval Alexej Kručinin.
Češi byli jasným vítězem turnaje už před dnešním utkáním, ale třetí výhrou prvenství v Pardubicích stvrdili definitivně. Za chvíli jim bude po právu předán pohár pro vítěze.
Rusové na turnaji nevyhráli ani jedno utkání a končí na čtvrtém místě. O druhém a třetím v pořadí rozhodne večerní utkání mezi Švédskem a Finskem. Z Pardubic se s vámi pro dnešní den loučí Marek Votke.

12. 2. 2022 14:10Rusko–Česko 5:6
18. 12. 2021 13:30Rusko–Česko 5:2
14. 11. 2021 12:30Česko–Rusko 2:5
21. 5. 2021 15:15Rusko–Česko 4:3
15. 5. 2021 15:00Česko–Rusko 4:0
14. 2. 2021 12:00Česko–Rusko 4:7
19. 12. 2020 13:30Rusko–Česko 4:1
8. 11. 2020 12:30Česko–Rusko 0:3