Vítejte při sledování 51. kola hokejové extraligy z pardubické ČEZ Areby, kde se dnes představí hráči pražské Sparty!
Domácí stále bojují o předkolo play-off a Pražany nutně potřebují porazit. Sparta je však v tabulce čtvrtá a bude to hodně nepříjemný soupeř.
Po problémech s trombózou se do sestavy Pardubic vrací kanonýr Pavel Brendl. Nehrál od loňského listopadu - uvidíme, kolik prostoru od manažera A-týmu Pardubic Miloše Říhy dostane.

Rozhodčí: Pešina (CZE), Šír (CZE) - Jelínek (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 10 065

Pardubice v minulém kole vyhrály; podařilo se jim dvakrát vymazat ztrátu na brněnskou Kometu a odvezly si tři body za vítězství 3:2.
Sparta doma porazila Vítkovice, čímž Pardubicím v jejich snažení notně pomohla. Právě s ostravským mužstvem a Brnem se totiž perou o předkolo.
0:01
0:40
Sparťan Ton střílel ze středního pásma, rána letěla do plexiskla za gólmanem Salfickým a byla tak prudká, že se odrazila před branku kousek vedle tyče. Obránci možné nebezpečí včas zažehnali.
2:21
Ofsajd Sparty, která je zatím o něco aktivnější.
2:37
Domácí Bartek tečoval v mezikruží Kočího přihrávku, puk šel nad.
3:07
Zakázané uvolnění Pardubic.
3:45
Dvojice Hlinka - Ton dělala v obranné třetině Pardubic neplechu, ale ke kloudné střele se nedostali.
4:30
Domácí Radil hledal na druhé tyči spoluhráče přihrávkou na šíř, ten však kotouč netrefil. V hale to jen zahučelo.
6:40
Delší pasáž bez přerušení, až teď icing Pardubic. Sparta se zatím prezentuje sebevědomým výkonem.
7:07
Bartek střílí po přihrávce do mezikruží Somíka mimo.
7:31
A na druhé straně si po akci Sparty stahuje gólman Salfický puk do lapačky.
8:26
Salfický opět raději přerušuje hru, když k němu po buly přijel po ledě puk.
9:20
Zápas má zatím ostré tempo, kotouč je každou chvíli na jiné straně kluziště.
10:44
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (22. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:0

Slovenský ostrostřelec si najel od pravého mantinelu a bekhendem se trefuje mezi Pincovy betony.
11:23
Domácí Buchtele se těsně nedostal do zakončení - měl by před sebou už jen prázdnou branku.
13:00
Gól Pardubické nakopl, teď "tvrdí muziku" oni.
13:17
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (23. gól v sezóně) , asistence Benák
Stav zápasu Pardubice - Sparta 2:0

Bartek opět uspěl se svým tahem na branku. Vyjel si od zadního mantinelu a pod nohama stínícího Cetkovského a jednoho z beků Sparty překonal Pince.
14:01
Nepřehledná situace, brankář Salfický nakonec našel nahrávaný puk včas pod betony.
15:00
Somík předvedl nechtěný biliár - nahazoval puk, ten se od zadního mantinelu odrazil na konstrukci branky a u tyče překvapil Pince.
16:34
Brendl neuvěřitelně minul prázdnou klec! Kotouč se k němu dostal od mantinelu, kam si pro něj sjížděl Pinc.
17:50
Somík si hezky najel do pásma a vystřelil přes obránce, ten však ránu vytečoval nad.
18:00
Cetkovský se chvíli po buly objevil před Pincem, ale minul.
19:29
Rolinek a Brendl ještě stačili Pince před koncem třetiny zaměstnat, po střele prvního z nich se však ke gólové dorážce neprotlačili.
20:00
Úvod utkání patřil Spartě, ale do vedení šli po gólu Barteka domácí a od té doby byli lepším týmem. Slovenský forvard posléze přidal ještě jednu branku. Zásahy brankářů: Pinc 8, Salfický 7.
20:01
20:30
Do druhé třetiny Sparta vstoupila náporem Hlinkovy řady. Kotouč nakonec skončil v hledišti.
21:10
Domácí zadák Píša vysekl puk Brošovi, který se chystal pálit z otočky.
21:17
22:00
Pražané koušou, do druhé třetiny vlétli ve velkém stylu.
22:20
Konečně se osmělily i Pardubice - Brendl napřáhl na pravém křídle, ale Pinc střelu tečoval vyrážečkou mimo.
23:17
Brendl znovu v akci, tentokrát na levém křídle. Touš po jeho střele přepadl Pince na síťku za břevnem.
23:50
Nosek chtěl prohodit obránce před sebou pod nohama, ten však jeho úmysl přečetl.
24:09
24:52
Bartek střílel z první z pravého kruhu, ale hattrick zatím neslaví. Střela mu nesedla.
25:03
Vyloučen hráč Pilař (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
26:03
První polovina přesilovky k ničemu zásadnímu nevedla.
26:57
Pinc se vytáhl, když proti němu šněroval kličky domácí kapitán Somík. Vlže chytil jeho pokus do lapačky.
27:03
Sparta v pěti. Domácí po většinu početní výhody váhali se střelbou, zakončovat se nebál jen Bartek a zmíněný Somík.
27:17
Pardubický Semorád střílí po zemi z mezikruží těsně vedle.
27:54
Domácí obránce Marušák si po nahrávce do tandemu počínal podobně.
28:39
Buchtele v polovičním přečíslení volil střelu švihem, Pinc vyráží rukavicí.
30:20
Bartek je při chutí, znovu zkoušel štěstí střelou z úhlu.
30:29
Vyloučen hráč Benák (Pardubice), 2 min. za hákování
První přesilovka Sparty.
31:58
Vyloučen hráč Gřegořek (Sparta), 2 min. za podražení
Síly na ledě se vyrovnají po faulu na Cetkovského.
32:32
Vyloučen hráč Hanzlík (Sparta), 2 min. za hákování
Domácí hrají 5 na 3.
33:15
Kočí (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bartek a Cetkovský
Stav zápasu Pardubice - Sparta 3:0

Pardubičtí nevěděli, co si s kotoučem počít, tak to na sebe znovu vzal Bartek a z oblouku vystřelil. Pro dorážejícího Kočího už bylo velmi snadné skórovat, zívala na něj odkrytá brána.
33:15
Pokračuje výhoda Pardubic 5 na 4.
34:24
Rolinek (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Gawryletz a Starý
Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:0

Pardubice využívají tuhle přesilovku stoprocentně. Gawryletz vystřelil a Pinc si proti jeho střele povyjel. Puk se odrazil od zadního mantinelu lobem zpět před branku, kde ho do ní z brankoviště doklepl Rolinek. Ten se mezitím dostal za Pince.
34:56
Buhctele už zvedal ruce nad hlavu na oslavu pátého gólu Pardubic! Jeho střelu však zastavila pravá tyč. Pak skryl tvář v dlaních.
37:18
Stadionem obíhá mexická vlna.
37:47
Broš se hnal za vyhozeným pukem, ale domácí gólman Salfický u něj byl dřív a raději ho schoval pod lapačkou.
38:10
Salfický se štěstím vyrazil do rohu střelu od modré, moc ji neviděl.
38:27
Vyloučen hráč Kočí (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
39:15
Milam trefil příklepem pouze chrániče Starého přes sebou.
39:37
Hovorka (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Hlinka a Pacovský
Stav zápasu Pardubice - Sparta 4:1

Spartě se podařilo vstřelit gól do šatny.
40:00
40:00
Zhruba první tři minuty druhé třetiny Sparta Pardubice ždímala, ale gól nedala. Pardubice se následně 2x prosadily v početní výhodě. Na konci prostřední části hry snížil Hovorka. Zásahy brankářů: Pinc 13, Salfický 5.
40:01
40:30
Vašíček zkusil překvapit Pince od modré.
40:37
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Buchtele (Pardubice) neproměnil
Za faul Hlinky. Buchtele vystřelil na vyrážečku, ale Pinc jeho šanci likviduje.
41:03
Nepříjemná střela Milama od modré prosvištěla kolem Salfického.
41:39
Icing Sparty.
42:16
Zohorna nabídl gólovou šanci Noskovi, tomu však skočil Pinc hokejkou pod nohy a nedovolil mu zasunout puk do prázdné brány.
42:35
Na druhé straně zasahuje Salfický.
42:57
Bartek (Pardubice) vstřelil branku (24. gól v sezóně) , asistence Kočí
Stav zápasu Pardubice - Sparta 5:1

Bartek se přece jen hattricku, když dostal nahrávku z pravé strany. Pince prostřelil mezi betony.
44:10
A arénou opět přebíhá meická vlna.
46:00
Sparťané dvakrát nabíjeli Tonovi před modrou, obě rány letěly vedle.
46:44
Milamova táhlá střela končí v Salfického lapačce.
47:48
Domácí už zkoušejí exhibiční parádičky. Ofsajd Sparty.
49:00
Pardubice si hlídají svůj náskok, hraje se bez přerušení.
49:50
Salfický chytá dvě střely Hlinky, který si najel za pardubickou obranu.
52:00
Sparta se po delší době navezla do obranného pásma Pardubic.
52:46
Vyloučen hráč Pacovský (Sparta), 2 min. za podražení
54:46
Domácí v přesilovce jen šetřily čas a síly.
55:00
Domácí fandové spustili hymnu.
55:51
Slovenský zadák Ďaloga zkusil další ze svých úprků obranou soupeře, ale bez kýženého výsledku.