Vítám vás u dalšího online přenosu z pardubické enteria areny. V ní se dnes proti sobě postaví hokejisté Dynama Pardubice a Sparty.
V sestavě domácích se dnes poprvé objeví nová posila Anthony Camara, sedmadvacetiletý Kanaďan zaujme místo na křídle druhé formace. Další novic Marek Ďaloga bude znovu hrát v obraně s Jakubem Nakládalem.
Na svůj první start za Spartu si naopak ještě počká nejčerstvější přírůstek v kabině Pražanů Vladimír Sobotka, ten v sestavě dnešního soupeře Pardubic nefiguruje.

Rozhodčí: Mrkva (CZE), Šír (CZE) - Axman (CZE), Bryška (CZE)

0:00
0:12
Poulíček (Pardubice) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Zdráhal a Svačina
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:0

V boxu činovníků ještě nestihli ohlásit ani všechny rozhodčí a domácí už jdou do vedení! Po úspěšné buly Dynamo zavezlo puk do útočné třetiny, od modré jej na branku nahodil Jan Zdráhal a tečí jej za Neužila usměrnil Patrik Poulíček.
1:04
Hodně rychle ale mohlo být vyrovnáno! Pavel Kantor vyrazil betonem puk přímo před Andreje Kudrnu, ten ale poloodkrytou branku z velkého úhlu netrefil.
2:41
Zakázané uvolnění Sparty Praha.
2:55
Po Nakládalově nahození se v dobré pozici objevil Radoslav Tybor, ale trefil pouze Machovského beton.
3:19
Domácí jsou zatím hodně aktivní, jejich další útok ale zastavil ofsajd.
3:50
Sparta dobře vystihla pardubickou kombinaci ve středním pásmu a dopředu díky tomu mohl Michal Řepík, přes obránce Dynama však zakončit nedokázal.
4:35
Říčka (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Němeček
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:1

Stejně nenápadně, jako se před chvílí prosadily Pardubice, teď vyrovnává i Sparta. Robert Říčka z pravého křídla švihem poslal puk přímo pod víko za překvapeného Pavla Kantora.
5:35
Svačina dobře tečoval střelu Marka Ďalogy, ale puk letěl jen těsně mimo.
6:27
Puk opustil hřiště a následuje komerční pauza, ovšem bez úpravy ledu.
6:42
Do další akce se hnal Řepík, ale i jeho zastavil ofsajd.
7:42
Tomášek (Sparta) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Říčka a Jandus
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:2

Tlak domácích z úvodu zápasu ustal a Sparta otáčí skóre! Po odražení kotouče od zadního mantinelu si puk u pravé tyče pardubické branky zpracoval bývalý útočník Dynama David Tomášek a překonal Kantora.
8:55
Po delším čase si na puk sáhl také Jakub Neužil, lapačkou ovšem pouze přikryl nepovedenou přihrávku domácích.
12:29
Sparta v aktuálních minutách opravdu hodně zaměstnává domácí. Pavel Kantor na poslední chvíli viděl další tečovanou střelu od modré.
13:11
Dynamo pouze vyhazuje puky do středního pásma a brání se nájezdům Sparty.
14:11
Nahodit puk od modré zkoušel domácí Vála, ale ten byl tečován úplně mimo branku.
15:48
Bomba Tomáše Dvořáka byla sražena do ochranné sítě za Kantorem.
16:19
Podél levého mantinelu se do útočného pásma procpal Matej Paulovič, jenž posunul puk na Lukáše Anděla, jeho další přihrávka před branku však už spoluhráče nenašla.
17:02
Na levém křídle dobře mířil Jan Mandát, ale Neužil jeho pokus vyrazil betonem.
18:06
Do dalšího zakončení domácích se dostal Matej Paulovič, jeho pokus byl ale tečován do ochranné sítě.
19:06
Vyloučen hráč Němeček (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Dynamo si dnes jako první zahraje přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění inkasuje David Němeček.
20:00
V první polovině přesilovky však Dynamo nepředvedlo nic. Končí tak první třetina, po které domácí prohrávají 1:2. Po dvanácti vteřinách jim sice vedení zařídil Patrik Poulíček, ale skóre následně otočili Robert Říčka a David Tomášek.
20:00
20:26
Vyloučen hráč Paulovič (Pardubice), 2 min. za podražení
Přesilovku Dynamo nedokončí, dvě minuty za podrážení totiž dostává Matej Paulovič.
20:56
Po pravém křídle se prohnal rozjetý Marek Ďalogy, který v minulosti hrál také za Spartu, ale do zakončení se nedostal.
21:48
Sparta už hraje přesilovku, Dynamo vyhazuje kotouč.
22:25
Pražané se teď vteřinu před vypršením trestu Pauloviče provinili zakázaným uvolněním.
22:47
Ihned po návratu z trestné lavice se do zakončení dostal Matej Paulovič, jeho pokus však zblokoval Jan Piskáček.
23:47
Volný Svačina dostal přihrávku přímo před branku Sparty, Neužil ale jeho pokus vyrazil betonem!
25:34
Z pravého křídla prudce vypálil David Dvořáček, orazítkoval ale pouze mantinel za Kantorem.
26:25
Ke střele se dostal také Michal Řepík, bolestivě zasáhl do nohy Marka Ďalogu.
27:22
Jan Zdráhal nechtěně před vlastní brankou přikopl puk přímo na hůl Matúše Sukeľa, Kantor ale jeho pokus vyrazil.
29:08
Přihrávku do jízdy dostal Marek Ďaloga, ale dostal se do ofsajdu.
29:38
Kantor vyráží střelu Lukáše Pecha.
30:39
Pardubičtí obránci trestuhodně nechávají zakončovat hráče Sparty, jednu střelu vyrazil Kantor, dorážka už šla naštěstí pro Dynamo mimo.
31:29
Na druhé straně dostal nabito Valentin Claireaux, ale vůbec netrefil branku.
32:14
Vyloučen hráč Claireaux (Pardubice), 2 min. za hákování
Další přesilovka pro Spartu, dvě minuty za hákování dostává Valentin Claireaux.
32:36
Pavelkovu střelu od modré vysoko nad tečoval Mandát.
33:23
V oslabení se před Neužila dokázal proháčkovat Matěj Blümel, trefil však pouze sparťanského brankáře!
34:31
Dynamo už bylo kompletní, když se před Kantora přihnal David Dvořáček, prudkým švihem ale domácího gólmana nepřekonal.
35:07
Další okénko v pardubické obraně mohl potrestat kapitán Sparty Michal Řepík, ale i jeho pokus Kantor vyrazil.
35:48
Vyloučen hráč Řepík (Sparta), 2 min. za podražení
Řepík teď nechal hokejku mezi nohama domácího hráče a dostává dvě minuty za podrážení.
37:22
Po minutě a půl přesilovky se Dynamo vůbec nedostalo do zakončení.
37:48
A Sparta je kompletní bez jediného ohrožení branky.
39:17
Claireaux se snažil přihrávat před branku, ale jeho pas byl zblokován.
39:17
Hra je teď ale přerušena, protože v obranném pásmu Dynama zůstal ležet Lukáš Pech, který s bolestivou grimasou zamířil z ledu rovnou do kabiny. Stejně jako během posledního utkání s Dynamem v Praze.
40:00
Ve druhé třetině gól nepadl, po čtyřiceti minutách tak Sparta vede v Pardubicích stále 2:1.
40:00
41:24
Sparta pokračuje v náporu, po střele Říčky si další zásah připisuje Pavel Kantor.
42:35
Puk do jízdy dostal Anthony Camara, ale u mantinelu jej o něj připravili obránci Sparty.
43:09
Sparta vyrazila do protiútoku, ale zastavil ji ofsajd.
43:15
Tentokrát je hra přerušena pro zakázané uvolnění Dynama.
43:43
Vyloučen hráč Tomášek (Sparta), 2 min. za hákování
Třetí přesilovka pro Dynamo, dvě minuty za hákování dostává David Tomášek.
44:06
V oslabení však dobrou přihrávku před Kantora dostal rozjetý obránce David Němeček a domácí gólman jeho pokus jen těsně vyškrábl!
44:59
Po přihrávce od Valentina Claireauxa se ke střele dostal Jakub Nakládal, ale Neužil našel puk v lapačce.
45:43
Dynamo nevyužilo ani další přesilovku, Sparta je kompletní.
46:32
Ofsajd Dynama.
48:32
Tybor zkoušel v útočném pásmu střelu z otočky, ale Neužil zastavil puk lapačkou. U něj dotíral ještě Claireaux, ale i s ním si obránci Sparty poradili.
48:45
Střela Juraje Mikuše letěla úplně mimo.
49:35
Sukeľ vymíchal domácí obranu i brankáře Kantora a posílal puk spoluhráčům před prázdnou kasu, zadáci Dynama ale kotouč odehráli.
50:33
Úplně volný Claireaux dostal na druhé straně přihrávku před Neužila, ale nedokázal puk ani zpracovat.
52:00
Mikuš dobře hledal Svačinu před brankou, ale Neužil jeho teč vyrazil.
52:20
Krátce nato před brankářem Sparty neuspěl ani Jan Mandát.
53:00
Říčka přímo před Kantorem napálil volný kotouč, ale pardubický brankář jej udržel před čárou!
54:08
Dynamo se snaží nacpat dopředu, rozhodčí mu ale v tuto chvíli píská zakázané uvolnění.
54:36
Hned po vhazování v útočném pásmu Sparty se do zakončení tlačil Lukáš Pech, jenž se vrátil do sestavy, Kantor před ním ale puk pokryl lapačkou.
54:47
Byl to znovu Lukáš Pech, kdo dostal dobrou přihrávku mezi kruhy, i tentokrát ale jeho pokus končí v lapačce Kantora.
55:30
Další útočnou kombinaci Sparty překazil Vladimír Svačina, jenž poslal puk do středního pásma, Sparta následně dostala kotouč na zakázané uvolnění.
56:42
Tvrdý, ale zároveň čistý hit musel teď v útočném pásmu Dynama přijmout obránce Marek Ďaloga.
58:40
Do konce utkání zbývá minuta a dvacet vteřin, Dynamo žádá o oddechový čas.
58:49
Rousek (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Řepík a Dvořák
Stav zápasu Pardubice - Sparta 1:3

A je rozhodnuto. Po oddechovém času domácích už Pavel Kantor zůstal na střídačce a prázdnou bránu v pohodě z mezikruží trefil Lukáš Rousek.
59:25
Dynamu vůbec nejde propracovat se do útoku, Sparta dnes z Pardubic body odveze zaslouženě.
Je to tak. Po pojistce Lukáše Rouska do prázdné brány Sparta v Pardubicích vyhrává 3:1 a poráží Východočechy již podruhé v krátkém čase. Z Pardubic vám příjemný vstup do nového týdne přeje Marek Votke.

5. 2. 2023 14:45Sparta–Pardubice 4:2
13. 1. 2023 18:00Pardubice–Sparta 0:0
10. 1. 2023 17:30Pardubice–Sparta 0:3
6. 11. 2022 17:20Sparta–Pardubice 2:3
30. 9. 2022 18:00Pardubice–Sparta 2:3
1. 2. 2022 19:00Sparta–Pardubice 5:4
21. 12. 2021 18:30Pardubice–Sparta 3:2
20. 10. 2021 18:30Sparta–Pardubice 1:2