Vítejte u online přenosu z dohrávky 32. extraligového kola mezi domácím Dynamem a pražskou Spartou.
Očekává se návštěva přes devět tisíc lidí, která bude sledovat jeden z nejtradičnějších extraligových soubojů vůbec. Vzájemná bilance obou soupeřů je zatím vyrovnaná, v prvním utkání zvítězili Pražané doma 3:2 po nájezdech, v enteria areně pak zvítězilo Dynamo taktéž 3:2, ovšem po 60 minutách.
Poslední utkání Dynama v Brně (4:1) nedohrál útočník Tomáš Hyka, který je ale již na dnešek připraven. Chybí naopak znovu zraněný gólman Dominik Frodl, do pardubické klece si tak znovu stoupne Roman Will a na lavičku usedne Lukáš Matěcha.

Rozhodčí: Pražák (CZE), Šír (CZE) - Hlavatý (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 9 614

Útočník Dynama Robert Kousal bude dnes mít proti sobě jmenovce. Třetí zápas za Spartu totiž po trejdu z Boleslavi odehraje Pavel Kousal. V minulém kole se podílel na výhře Sparty nad Kladnem 4:0, když mu byl uznán gól do prázdné branky.
Sparta v Pardubicích nastoupí poměrně oslabená, na marodce jí zůstává hned několik hráčů - Dominik Simon, David Tomášek, Jakub Krejčík a Adam Polášek
0:00
0:23
Sparta se hned usadila v útočném pásmu, od modré čáry nahazoval Mikliš, ale jeho pokus neprošel.
1:04
Sparta je aktivní i nadále, bekhend Erika Thorela však vyrazil Will.
1:41
Vyloučen hráč Vitouch (Sparta), 2 min. za podražení
Dynamo se může zformovat v přesilovce, David Vitouch totiž dostává dvě minuty za podrážení.
2:04
Dvakrát už to z první zkoušel Lukáš Radil, ale ani jeden pokus nemířil přesně.
3:04
Sparta hraje velmi tvrdě a vyhazuje puk až za Willa.
3:26
V oslabení ujel sám na pardubickou branku Jakub Konečný, ale Will jeho střelu vyrazil!
4:17
Vondráček zkusil prudkou střelu zápěstím, ale přestřelil.
5:39
Dynamo má velký tlak v útočném pásmu.
6:21
Hodně aktivní byl Tomáš Zohorna, ale Kovář jeho střelu vyrazil. Následuje první komerční pauza.
6:27
Zakázané uvolnění Sparty.
6:39
Sparta se ovšem po buly rychle přesunula do útočného pásma a dobrou pozici před Willem měl Jan Buchtele, jeho bekhend ale skončil v lapačce pardubického gólmana!
7:21
Zakázané uvolnění také na straně Dynama.
7:38
Sparťanské nahození na pardubickou branku tečoval Matej Paulovič a málem překonal vlastního brankáře!
8:10
Další zakázané uvolnění Sparty.
8:46
Z poměrně ostrého úhlu na pravém křídle pálil Tomáš Zohorna a Jakub Kovář puk vyrazil jen těsně mimo branku!
9:58
Po přihrávce od Poulíčka tvrdě pálil Peter Čerešňák, ale netrefil branku.
10:14
Zakázané uvolnění Pardubic.
12:21
Horák nahazoval nebezpečný puk do pardubického brankoviště, ale adresáta nenašel.
13:18
Adam Musil rychle otočil hru ve středním pásmu a předal puk Tomáši Vondráčkovi, jeho pokus ale neměl razanci.
13:48
Nahození Sparty od modré čáry končí v lapačce Willa. A potom další komerční brejk.
14:59
Sparta výborně napadá pardubickou rozehrávku a dostává Dynamo pod tlak.
15:24
Dobrou pozici měl Lukáš Sedlák, ale netrefil branku.
16:31
Na levém křídle se puk odrazil před Michala Řepíka, ale jeho střelu Will zkontroloval betonem.
18:47
Lukáš Sedlák s Davidem Ciencialou se dostali sami před Kováře, ale Sedlákova přihrávka neprošla přes gólmana Sparty!
19:51
V závěru třetiny Dynamo ještě několikrát ohrozilo hostující branku, ale Jakub Kovář tlaku odolal.
20:00
V první třetině jsme v Pardubicích sledovali hokej, který snesl parametry vyřazovacích bojů. Skóre se neměnilo, ale šancí bylo dost. Tu největší měl hostující Jakub Konečný, jenž v oslabení uháněl sám na Willa, ale neuspěl.
20:00
20:22
Schylovalo se k běžnému vhazování po levici Romana Willa, místo toho se však do sebe pustilo několik hráčů.
20:22
Vylučovat se ale nebude a rozhodčí provede vhazování.
21:03
Vyloučen hráč Sobotka (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
Další přesilovka pro Dynamo. Vladimír Sobotka inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
21:47
Sparta ale oslabení zvládá dobře, Dynamo se zatím neusadilo v útoku.
23:03
Sparta už je kompletní, domácí se vůbec k ničemu nedostali.
23:17
Navrátilec z trestné lavice Vladimír Sobotka tvrdě pálil doprostřed branky a Will neměl problém.
23:56
Sobotka (Sparta) vstřelil branku (10. gól v sezóně) , asistence Forman
Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:1

Sobotka si ale spravil chuť jen o chvíli později! Vyhrál souboj u mantinelu, natlačil se před Willa a otevřel skóre zápasu.
24:36
Šanci na vyrovnání měl Robert Kousal, který měl prostor na levém křídle, ale jeho příklep nebyl přesný.
24:44
Vyloučen hráč Dvořák (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovku si vyzkouší také Sparta. Tomáš Dvořák inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.
24:48
Dynamo hned po buly vyhazuje puk.
25:12
Lukáš Sedlák získal puk v útočném pásmu Dynama a ocitl se sám před Kovářem, nadvakrát jej ale nedokázal překonat!
26:17
Také Dynamo své první oslabení zvládá a Spartu moc do ničeho nepouští.
27:11
Do kroku šlápl Lukáš Radil, ale nedostal se přes posledního obránce.
27:52
Tomáš Tomek měl dost místa na levém křídle, ale zakončil přímo do lapačky Romana Willa.
28:11
Rána Tomáše Dvořáka od modré přelomila hůl bránícího hráče, ale branku netrefila. Neuspěl ani Hyka s přihrávkou na Sedláka.
29:30
Roman Will číhal na sparťanské zakončení, ale puk tečoval jeho bránící spoluhráč a domácí gólman měl co dělat, aby stihl na změnu směru kotouče zareagovat.
29:58
Will má další zákrok po střele Ostapa Safina z pravého kruhu pro vhazování.
30:37
První útočná formace Pardubic už roztáčela kolotoč v útočném pásmu, ale hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.
32:36
Adam Musil to zkusil z mezikruží, ale Kovář vystrčil svůj beton.
33:07
33:34
Na pravém křídle se otevřel prostor pro rozjetého Jana Buchteleho, ale bývalý pardubický útočník netrefil branku.
34:32
Z modré čáry si Tomáš Dvořák sjel do mezikruží, kam dostal přihrávku, ale zakončení mu nesedlo a netrefil branku.
35:27
Tomek dobře obešel obránce, ale jeho následná střela nemířila přesně.
36:38
Ondřej Vála chyboval u mantinelu v obranné pásmu a nabídl Spartě velkou šanci, kterou ale uhasil domácí gólman Will.
37:09
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za podražení
Sparta bude hrát další přesilovku, Adam Musil vyfasoval dvě minuty za podrážení.
37:57
Dynamo využilo pádu hostujícího beka na modré a jelo do brejku dvou na jednoho! Po přihrávce od Kousala ale Tomáš Zohorna pouze vystřelil Kovářovi hůl z ruky.
38:47
V dalším pardubickém úniku ve vlastním oslabení byl Lukáš Sedlák, který se natlačil před Kováře, ale gólman Sparty udržel puk před brankovou čárou!
39:04
Němeček (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Vitouch a Thorell
Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:2

Sparta ale nakonec přesilovku přece jen využívá! U mantinelu vybojoval puk David Vitouch a dovezl jej před Willa, kde puk přebral David Němeček a prosadil se nad rameno pardubického brankáře.
39:43
40:00
V další části hry už se skóre dvakrát měnilo, když se nejprve prosadil Vladimír Sobota a v oslabení zvyšoval David Němeček. Sparta tak v Pardubicích vede 2:0, domácí v prostřední dvacetiminutovce zazdili celou řadu šancí.
40:00
41:26
Lukáš Sedlák měl našlápnuto do dalšího brejku, ale hostující beci jej sevřeli do kleští a elitní bek neprošel.
42:04
Ondřej Vála trefil břevno za Kovářem!
42:57
Z levého křídla to zkoušel David Kaše, ale Will byl připraven.
43:28
Sparta bude mít další přesilovku, hraje ve výhodě.
43:51
Vyloučen hráč Zohorna (Pardubice), 2 min. za podražení
Dvě minuty pro Tomáše Zohornu za podrážení.
44:16
Po sparťanské kombinaci byl puk tečován mimo hřiště a hra je přerušena.
44:35
Dynamo vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
45:51
Velký závar před pardubickou brankou!
45:57
Řepík (Sparta) vstřelil branku (12. gól v sezóně) , asistence Kaše a Sobotka
Stav zápasu Pardubice - Sparta 0:3

A je z toho třetí gól hostů! Dynamo už sice bylo v pěti, ale Sparta stále držela útočné pásmo, před Willem se s pukem šikovně otočil David Kaše a předložil jej před prázdnou Michalu Řepíkovi, jenž neměl problém.
46:49
Válova střela od modré letěla mimo.
47:15
Sedlákova rána neprošla přes obránce, který jej navíc před brankou Sparty poslal tvrdě k zemi.
49:00
Dynamu už příliš času nezbývá, dotírá na obranné pásmo Sparty, ale ta dnes v obraně při vyrovnaném počtu hráčů téměř nedělá chyby.
50:14
Pokus rozjetého Davida Ciencialy byl tečován vysoko do ochranné sítě.
50:35
Po souboji u mantinelu se puk došoural před Romana Willa, kolem nikdo nebyl, ale domácí gólman se přesto rozhodl přerušit hru.
51:29
51:51
Domácí obránce Hrádek spěchal za pukem do útočného pásma, ale je pískáno další zakázané uvolnění.
51:56
Po buly zkusil Willovu pozornost od mantinelu Safin, ale puk je v lapačce domácího gólmana.
53:37
V útočném pásmu se na chvíli usadilo Dynamo, Sparta raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.
54:08
Přes obránce zkusil z posledních vypálit kapitán Dynama Patrik Poulíček, ale Kovářovi s tímhle pokusem starosti nadělat nemohl.
55:09
Sparta znovu zatápěla Dynamu, ale Will zasahovat nemusel.
56:09
Ani proti Miroslavu Formanovi, který z otočky přestřelil branku.
56:12
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 9 614 diváků.
56:43
Kolářův pokus od modré byl tečován do ochranné sítě.
57:33
Dynamo se samo vyhnalo z útočného pásma.
59:01
Do konce zápasu zbývá jedna minuta, o vítězi je jasno.
59:25
Poslední vteřiny dnešního utkání domácí tráví v útočném pásmu, ale Kovář je bez práce.
59:49
Sparta ještě dostává puk na zakázané uvolnění.
Sparta dnes vyškolila Dynamo z produktivity a v Pardubicích vítězí jasně 3:0 především díky skvělému výkonu Jakuba Kováře. Příjemný zbytek pracovního týdne vám z enteria areny přeje Marek Votke.

5. 2. 2023 14:45Sparta–Pardubice 4:2
13. 1. 2023 18:00Pardubice–Sparta 0:0
10. 1. 2023 17:30Pardubice–Sparta 0:3
6. 11. 2022 17:20Sparta–Pardubice 2:3
30. 9. 2022 18:00Pardubice–Sparta 2:3
1. 2. 2022 19:00Sparta–Pardubice 5:4
21. 12. 2021 18:30Pardubice–Sparta 3:2
20. 10. 2021 18:30Sparta–Pardubice 1:2