Příjemný podvečer z Hradce Králové, kde bude za malou chvíli zahájeno utkání 8. kola, v němž se střetnou domácí Mountfield s Kometou Brno.
Oby týmy jdou do utkání po prohře v nedělním kole. Hradec však v derby v Pardubicích získal alespoň bod, když tam prohrál 2:3 v prodloužení. Kometa doma hostila mistry z Plzně a podlehla mu 1:4.
0:01

Rozhodčí: Wagner (CZE), Lacina (CZE) - Bryška (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 3 594

0:30
První zakázené uvolnění, provinila se Kometa.
1:41
Hosté poprvé vystřelili, ale Kuboš od modré branku domácích těsně minul.
2:35
Holec (Kometa) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Zohorna
Stav zápasu Hr. Králové - Kometa 0:1

Tak to bylo rychlé, Holec nejprve Kantora ohrozil z úhlu, ale neuspěl, pak ale dostal puk zpoza branky a to už nedal hradeckému gólmanovi šanci.
3:15
Hosté opět zahráli zakázané uvlonění.
4:45
Hosté opět v tlaku, ale tentokrát domácí je ke střele nepustili.
5:31
Domácí poprvé ve velké šanci, ale střelu Rouska Čiliak vyrazil.
5:47
A hned šance na druhé straně, Zohorna z pěti metrů Kantora nepřekonal.
5:57
Vyloučen hráč Rousek (Hr. Králové), 2 min. za hákování
6:21
Domácí už podruhé vyhazují a hosté se nemohou prosadit.
7:57
Konec přesilovky Komety.
8:27
Šance Mountfieldu, Harant nahodil od levého mantinelu puk před branku, Mertl ho tečoval, ale Čiliak byl přepravený.
9:17
Vyloučen hráč Žižka (Kometa), 2 min. za sekání
10:01
Domácí jsou venku z útočného pásma, nastupuje první útok.
10:44
Nádherná kombinace Hradce, na jejím konci byl v dobré pozici Mertl, bez přípravy vystřelil, ale Čiliak předvedl lapačkou skvělý zákrok.
11:30
Těsně po přesilovce se domácí dostali do šance, ale Kudrna branku netrefil.
12:31
Vyloučen hráč Plášil (Hr. Králové), 2 min. za hru vysokou holí
13:13
Teď to pěkně udělal domácí Šimánek, který v oslabení nahodil puk na Čiliaka a donutil ho jej přidržet, vhazuje se v obranném pásmu Komety.
14:27
Těsně před koncem přesilovky se mohli hosté prosadit, ale Tomáš Svoboda v dobré pozici promáchl.
14:39
Vyloučen hráč Žižka (Kometa), 2 min. za držení protihráče
16:39
Kometa se ubránila, ve druhé minutě přesilovky se domácí v ůbec neprosadili.
17:38
V akci čtvrtý útok Komety, Mrázek se pěkně proháčkoval, ale už před branku nepřihrál
18:00
Do dobré pozice se z levé strany dostal domácí Šimánek, ale Čiliak se zaskočit nenechal.
19:08
Na ledě leží po souboji před vlastní brankou domácí obránce Fruhauf, s pomocí lékaře a spoluhráčů opustil kluziště a Kempný půjde na trestnou lavici.
19:08
Vyloučen hráč Kempný (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
19:15
Hned velká šance domácích, po střele Haranta a vyražení Čiliaka Langhammer branku netrefil.
19:15
20:00
20:01
20:29
Po Šimánkově průniku mohl dát gól Mertl, ale Čiliak byl s betonem u tyčky včas.
20:55
Ke střele z dobré pozice se krátce před koncem přesilovky dostal Květoň, ale gól nedal.
22:38
Teď měl Kantor trochu štěstí, Hanzlíkova střela od modré mu vypadla z lapačky, ale puk těsně přeletěl branku.
24:16
Ke střele se dostal na pravé straně hostující Jakub Svoboda, ale byl moc v úhlu a Kantor puk chytil.
25:21
Do zakončení se dostal z bezprostřední blízkosti domácí Suja, ale těsně minul.
27:10
Před Kantora se dobře dostal Burian, ale domácí obrana ho vystřelit ani přihrát nenechala.
28:20
Kometa teď skoro na minutu nepustila domácí z obranného pásma, vše uklidnil dobrým zákrokem Kantor.
28:55
Po chybě domácích ve středním pásmu se do brejku dostala Kometa, Káňa měl obrovskou šanci, ale Kantora nepřekonal.
29:19
Po další šanci Čermáka si domácí raději vzali oddechový čas.
30:16
Vyloučen hráč Mikuš (Hr. Králové), 2 min. za sekání
Mikuš zastavoval unikajícího Jana Hruška, divákům se tento verdikt vůbec nelíbil.
32:00
Hosté sice drželi pásmo, ale nevystřelili a domácí se osvobodili.
33:00
Nyní se zase blýskl Čiliak - Kudrna jel úplně sám na něj, ale brankář jeho střelu chytil do lapačky.
33:38
Šimánek (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Škoda
Stav zápasu Hr. Králové - Kometa 1:1

Domácí konečně na Čiliaka vyzráli, Šimánek po závaru před brankou do ní puk doslova dostrkal.
33:48
Vyloučen hráč Frühauf (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
35:34
Domácí dobře brání, dokonce Mertl ohrožoval branku Komety a dlouho udržel hosty v jejich obranném pásmu.
36:22
Vyloučen hráč Burian (Kometa), 2 min. za nedovolené bránění
37:34
Ofsajd domácích posouzený jako úmyslný, vhazuje se v jejich obranném pásmu.
38:15
Dvě velké šance, obě zlikvidoval Čiliak, nejprve Kudrnovu utajenou střelu, poté Ptáčkovu z bezprostřední blízkosti.
40:00
Druhá třetina nejprve přinesla tlak Komety, ale pak se začali prosazovat i domácí a zaslouženě vyrovnali.
40:01
41:55
Po více než půlminutovém tlaku čtvrtého domácího útoku, při němž domácí gól nedali, se Kometa konečně osvobodila.
43:18
Pohotovou střelu Tomáše Svobody Kantor lapačkou vyrazil.
45:00
Dvě obrovské šance, nejprve Škodovu a pak Fruhaufovu skvělý Čiliak zlikvidoval, pak došlo k posunutí hostující branky. Tlak domácích narůstá.
45:32
Vyloučen hráč Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za zdržování hry
47:20
Domácí hráli minutu prakticky ve třech, protože Knotek neměl hokejku, přesto se ubránili a Knotek k tomu přispěl zásahem bruslí.
48:44
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za faul loktem
50:30
Další výborný Čiliakův semafor po střele Šimánka téměř od modré.
51:45
Bomba Škody z pravé strany, ale byla z větší vzdálenosti a Čiliak neměl problémy.
53:29
Čiliak si poradil s bekhendovým pokusem Rouska, ale levým betonem posunul branku a diváci bouří.
54:01
Teď Čiliak předvedl něco pro diváky, vysoké nahození na branku vyrazil hlavou.
55:09
Rozhodnout mohl Langhammer, po zpětné příhře se dostal před Čiliaka, ale při kličce do bekhendu mu puk utekl.
57:15
Opět v akci Langhammer, ale poté, co se ocitl v dobré pozici na puk šlápl a než z něj brusli sundal, bylo po ní.
Utkání sleduje 3594 diváků.
59:41
Obrovská šance Šimánka, ale jeho dorážka branku Komety těsně minula poté, co domácí měli výhodu po faulu Zohorny.
59:41
Vyloučen hráč Zohorna (Kometa), 2 min. za podražení
60:00
Hradec v poslední třetině navázal na výkon z druhé poloviny prostřední třetiny a byl k vítězství blíž. Ale stejně jako v pátek s Litvínovem se bude prodlužovat. Domácí budou mít miunutu a čtyřicet vteřiny přesilovku.
60:01
Začalo prodloužení.
60:50
Hosté odolávají, střelu od modré Čiliak vyrazil do ochranné sítě.
Stav zápasu Hr. Králové - Kometa 2:1

Domácí přesilovku vyzžili za 12 vteřin, když Mertl z pravé strany přesně trefil přihrávku přes šířku kluziště, rozhodčí ale nejprve použili videorozhodčího. Na rozhodnutí se čekalo tři minuty.

5. 2. 2023 16:00Hr. Králové–Kometa 1:0
28. 12. 2022 18:00Kometa–Hr. Králové 2:3
6. 11. 2022 16:00Hr. Králové–Kometa 5:1
30. 9. 2022 18:00Kometa–Hr. Králové 4:0
27. 2. 2022 17:00Kometa–Hr. Králové 2:4
16. 1. 2022 16:00Hr. Králové–Kometa 2:3
28. 11. 2021 17:00Kometa–Hr. Králové 1:3
8. 10. 2021 18:00Hr. Králové–Kometa 3:0