0:00
Hezký podvečer z Brna. Domácí Kometa, která při dnešním mači slaví 61. výročí od založení klubu, hostí hradecký Mountfield. Pěkné chvíle při sledování přeje Jan Daněk.
0:00
Dnešní bitva bude zároveň soubojem přímých sousedů v tabulce. Brňanům patřilo před tímto kolem čtvrté místo, hosté jsou hned za Kometou. V případě vítězství se Hradec posune před rivala.
0:00
Zatímco Kometa v pátek pauzírovala a její zápas se Slavií se bude dohrávat v úterý, tým Petera Draisaitla bude chtít napravit páteční domácí zaváhání s Olomoucí, se kterou padla 1:4.

Rozhodčí: Polák (CZE), Hribik (CZE) - Kis (CZE), Lučan (CZE)
Počet diváků: 7 200

0:00
Fanoušci společně s hlasatelem předříkávají brněnskou sestavu, utkání začne za několik minut.
0:00
Za hlasitého pískotu do potemnělé arény vjíždějí černočervení hosté.
0:00
Ještě než se vhodí úvodní buly, čeká diváky ceremonie. Na strop haly je vytažen dres jedenáctinásobného mistra s Kometou a bývalý československý reprezentant František Vaněk.
0:00
0:22
První šance pro Kometu. Po přihrávce zpoza branky se před brankovištěm zjevil domácí Němec, jeho ztečovaný pokus skončil v ochranné síti.
0:48
Na druhé straně pálí z voleje Kukumberg, jeho pohotová rána těsně míjí pravou Čiliakovu tyčku.
1:15
Dlapa šikovně nahazoval, po závaru se k puku dostal Vondráček, který chtěl ještě přihrávat. Hosté jeho myšlenku vystihli.
2:05
Brankář Komety si připisuje snadný zákrok. Zápas má zatím skvostné tempo.
2:26
Po střele Kovářů se těsně před Čiliakem ocitl Nedvídek, přes betony ale puk do sítě neprotlačil, Brno se i díky práci beků ubránilo.
3:42
Hradec solidně zakombinoval v pásmě Komety. Na konci akce pálil z pravého kruhu Mertl přímo do Čiliaka.
4:40
Teď naopak druhá lajna Komety motala hlavy hostům, aktivní Honejsek s Káňou si ale nedokázali přesně přihrát, aby mohli zakončit. Poté zadáci Hradce vyhazují na zakázané uvolnění.
6:08
Tomu se říkají kleště. Za Kacetlovou brankou vybojoval Koreisův útok puk a už minuty drží hosty ve vlastní třetině. Žádnou střelu si ale domácí nevypracovali.
7:18
Ton (Kometa) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Hruška a Němec
Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 1:0

Kanonýr se výborně zorientoval mezi kruhy. U odraženého puku byl nejdříve a bekhendovou střelou z otočky, která prošla Kacetlovi mezi betony, otevírá skóre zápasu.
8:38
Vyloučen hráč Vondráček (Kometa), 2 min. za podražení
První přesilovku zápasu budou mít k dispozici hosté.
9:03
Kudrna v náporu přichází o puk, domácí vyhazují.
9:57
Kukumberg našlápl na pravém křídle a získává pro hosty pásmo.
10:48
Hradec si žádnou šanci v početní výhodě nevypracoval, naopak mohlo udeřit na druhé straně z brejku. Jeden z brněnských forvardů ale upadl a doklouzal až do postavení mimo hru, zatímco puk zůstal za jeho tělem.
11:48
Šimánkův příklep byl zbytečný, Hradec se před tím dopustil taktéž ofsajdu.
12:45
Z těžkého úhlu technicky pálí kapitán Čermák, hostující golman střelu jen kontroluje.
13:35
Další hradecký ofsajd, hra se trochu rozkouskovala a ztratila úchvatné tempo z úvodu mače.
14:08
Čiliaka vystrašil Vantuch, jeho ránu do horní poloviny branky s problémy gólman vyrazil. Poté však odjel v předklonu na střídačku.
14:11
A vypadá to, že slovenský brankář dnes dochytal.
14:11
Zdá se, že Čiliaka Vantuchova rána zasáhla do hlavy, po krátkém ošetření u lavičky se ale vrací do branky a brankář Faltr se zase v klidu usazuje na střídačku.
14:43
Vyloučen hráč Šimánek (Hr. Králové), 2 min. za hákování
15:23
Po pěkné kombinaci pálí zleva Ton, Kacetl vyráží betonem.
15:48
Tlak brněnských hráčů ještě chvíli pokračoval, pak hosté odpálili puk.
16:16
Vyloučen hráč Pláněk (Hr. Králové), 2 min. za zdržování hry
Hradec bude hrát 27 sekund ve třech.
16:41
Tonovi ujel puk a z dvojnásobné přesilovky Kometa nic nevytěží.
17:28
Po dlouhé kombinaci a křižné přihrávce pálil z voleje Kempný, Kacetl se včas a rychle přesunul a chytá.
18:09
Brankář Mountfieldu se opět předvádí při dalekonosné ráně Kuboše. Puk jistě ukrývá do výstroje.
19:07
Ptáček lehce zaváhal na útočné polovině, brejk druhé hradecké lajny dva na jednoho ale zablokoval dobře stojící Kempný.
19:32
Vydarený pálí téměř z poloviny hřiště. Čiliak si připisuje neméně vydařený zákrok lapačkou.
19:54
Odchod fanouškům za klobásou a pivem znepříjemnil domácí Němec. Ten zůstává ležet v útočné třetině a spěchají k němu již lékaři. Po chvíli se však za jejich doprovdu po vlastních vydává na střídačku.
20:00
20:00
Máme za sebou svižnou první třetinu. V jejím úvodu vícekrát ohrozili brněnskou branku hosté, poté však Kometa převzala iniciativu a po zásluze po dvaceti minutách vede.
20:00
20:30
Hradec se hned vrhnul do útoku a Čiliak stěží vyrážel Kantorovu střelu, zřejmě mě mu pomohla i dobře postavená tyč.
22:01
Kukumberg na polovině plácl do kotouče, před dotírajícím Dejem zakrývá puk brněnský golman pod lapačku.
22:12
Zakázané uvolnění Komety vrací hru zpět před Čiliaka.
22:23
Vantuch (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Frühauf a Beránek
Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 1:1

Domácí teď zaspali před brankovištěm. Vantuch dobře dojel odražený puk, posunul si ho mimo Čiliaka a zkušeně zavěsil do odkryté klece. V Brně se začíná na novo.
22:52
Hosté stejně jako minulou třetinu dobře vstoupili do úvodu, Kometa je nyní horším celkem.
23:20
Nic na tom nemění ani Ptáčkova střela, Kacetl vyráží pravým betonem.
23:39
Čiliak teď neudržel Mertlovu technickou střelu, pomohl mu ale odjíždějící bek, který odvrátil kotouč z nepříjemné zóny.
24:38
Burianova dělovka po přiklepnutí brněnského kapitána Čermáka prosvištěla těsně mimo.
25:36
Koreis (Kometa) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Hanzlík a Honejsek
Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 2:1

Kometa teď ukázkově zatlačila Hradec. Unavení hosté nestíhali a Koreis krásně pronikl z levého křídla až před brankoviště, odkud uklidil bekhendem po ledě puk za Kacetlova záda. V Rondu je opět veseleji, Kometa vede.
26:21
Frühauf teď chybuje v rozehrávce, hostující tým ale jeho minelu rychle napravil.
26:50
Obrovská šance hostů! Mertl se v závaru uvolnil a pálil na opuštěnou klec. Famózní zákrok předvedl Čiliak, který na poslední chvíli vložil do střely hokejku a vytlačil jistý gól na tyč.
28:00
Vyloučen hráč Dej (Hr. Králové), 2 min. za hákování
28:10
Hned v zárodku brzdí domácí Kempného nepřesnost.
29:05
Vyloučen hráč Frühauf (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Kometa hraje přesilovku kreativně a vykoledovala si další faul. Hradec se bude bránit 57 sekund jen se třemi bruslaři.
29:20
Hostující Slovák vystihl rozehrávku a získal pár sekund k dobru.
30:03
Kometa ždímala trojici bránících hráčů, nakonec ale Tonovi uskočil puk a Dej, který se vracel z trestné lavice se díky tomu řítil sám na Čiliaka. Brněnský střelec ale pochybení dokázal napravit, těsně před střelou dokázal hostujícího hráče rozhodit.
30:22
Vyloučen hráč Dej (Hr. Králové), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
A Hradec sráží další taktická chyba.
31:08
Kuboš už vyslal tři nebezpečné střely, ale Hradec odolává díky výbornému Kacetlovi. Přesilovkový tlak Komety pokračuje.
32:09
Němec dobře dojel Kempného střelu, ale ležícího Kacetla nedokázal přehodit. Pokus se zastavil na brankářově levém betonu.
33:00
Atraktivní hokej pokračuje, mezitím je Mountfield už v plném počtu a střelou o sobě dal vědět Mikuš. Čiliak si připisuje další zákrok.
33:38
Vyloučen hráč Kuboš (Kometa), 2 min. za držení protihráče
33:56
Brněnskou euforii trochu ředí přesilovka hostů, Kudrna se ale k zakončení nepropracoval.
34:58
Hradec teď páchá ofsajd.
35:25
Kukumberg tvrdě pálí z pravé strany, Čiliak je připraven.
35:25
Vyloučen hráč Červený (Hr. Králové), 2 min. za hru vysokou holí
Tomu se říká učebnicově zpackaná přesilovka, kromě jedné střely navíc se navíc hosté o výhodu připravili.
35:42
Ale i ve čtyřech byl Hradec nebezpečný. Pláňkovi se ale rána z dobré pozice na pravém kruhu vůbec nepovedla a brankář ani nemusel zasahovat.
37:25
Brněnskou přesilovku řídil Čermák, ale společně s parťáky se k zakončení nedostal. Hradecká teď čtveřice velmi pozorně bránila.
37:58
Nenápadná Tvrdíkova střela proskákal za Čiliaka, ke smůle hradeckým ale v brance neskončila.
1:39
Vyloučen hráč Dujsík (Kometa), 2 min. za držení protihráče
38:32
Slovák z krkolomné pozice pálí vedle pravé tyče, poté domácí beci odpalují kotouč až ke Kacetlovi.
39:15
Hradec v početních výhodách srážejí nepřesnosti, teď červenočerná pětice vyrobila zakázané uvolnění.
39:39
Vyloučen hráč Kudrna (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
Aktivní Káňa si vykoledoval další faul, Kudrna mu nedovoleně nedovolil z pravého křídla zakončit.
40:00
40:00
Hodně akce, hodně šancí, hodně zábavy, ale gól jen jeden. Díky Koreisově sólu vede po čtyřiceti minutách domácí Kometa, ale poslední dějství slibuje napínavý a vyrovnaný závěr.
40:00
40:01
Oba celky načínají poslední třetinu ve čtyřech hráčích.
41:19
Opět se připomíná Ton, který z voleje pálí z levého kruhu, přízemní rána trefuje Kacetlův beton.
41:43
Hradec zkrácené oslabení ubránil, pokračuje se v pěti hráčích na obou stranách.
43:30
Na větší příležitost plné Rondo zatím ve třetí třetině čeká.
45:01
K zakončení se dostal Ptáček, ale jeho umístěná rána arénu nerozjásala. Kacetlův beton byl u pravé tyčky včas.
45:36
Vyloučen hráč Červený (Hr. Králové), 2 min. za sekání
46:25
Zatímco předchozí přesilovky se Kometě herně dařily, teď se trápí.
46:59
Vyloučen hráč Němec (Kometa), 2 min. za podražení
A síly na ledě se vyrovnají.
48:03
Hosté opět v ofsajdu. Mohou alespoň prostřídat a přichystat se na zkrácenou přesilovku.
48:19
V oslabení ujel hostům Koreis. Bekhendovým blafákem si ale na Kacetla nepřišel, který tak důležitým zákrokem udržel Hradec ve hře.
49:20
Čermák se výborně uvolnil, místo střely ale nepřesně přihrál.
50:08
Chvíle klidu pro oba týmy při komerční pauze.
51:01
Mertlovu bekhendovou výzvu před branku nepustil Hanzlík.
52:09
Puk zůstal po karambolu kuriózně na hradecké brance, rozhodčí přerušují hru.
52:51
Ton dnes poněkolikáté pálí, tentokrát se octil nestřežený u levé tyčky, ale opět zasáhl dobře přesunující se Kacetl.
54:04
Vyloučen hráč Vondráček (Kometa), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Svěřenci trenéra Kýhose hráli šesti, rozhodnutí arbitrů se fanouškům nelíbí.
55:34
Hradec v přesilovce přitlačil Kometu, nicméně vyloženou šanci si nevypracoval.
56:15
Vondráček po návratu na led zatáhl puk, v akci po něm pokračoval kapitán Čermák. Po kličce zakončoval mezi betony, ale Kacetl je zavřel včas.
56:57
Kometa teď místo zakončení drží puk, hosté jí marně nahánějí.
57:23
Brněnskou lehkovážnost mohl ztrestat Mertl, ale bekhendová střela Čiliaka nepřekvapila.
58:12
Hradec zakládá ve vlastní třetině jednu z posledních akcí.
58:37
Do odvrácení gólové hrozby se zapojil i brněnský brankář, který hokejkou vyhazuje puk tak šikovně, že to není zakázané uvolnění.