0:00
Vítejte u reportáže z utkání hokejové extraligy mezi domácí Kometou Brno a Hradcem Králové. Úvodní buly vhodí rozhodčí v 18.00.
0:01
0:57
Kometa začala zostra přečíslením dva na jednoho, hráči Hradce se však stihli vrátit a nakonec pustili domácí jen k zakončení zblízka z úhlu, se kterým si poradil Kantor.

Rozhodčí: Baluška (SVK), Müllner (SVK) - Hlavatý (CZE), Tošenovjan (CZE)
Počet diváků: 6 805

3:00
Kudrna (Hr. Králové) vstřelil branku (15. gól v sezóně)
Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 0:1

Chyba obránců Komety! K puku se mezi kruhy zničehonic dostal hradecký útočník a prostřelil bezmocného Trvaje.
7:03
Brněnský útok Vojtěcha Němce se dlouho držel u branky Kantora, nedokázal se však přes důslednou osobní obranu Hradce dostat k zakončení.
8:03
Kometa se snaží nevydařený vstup do zápasu napravit. Tentokrát pěkně z levé strany vystřely Štěpán Novotný. Kantor jeho pokus odrazil do ochranné sítě.
8:31
Hradecký Pláněk prudce nastřelil puk na branku Trvaje, před kterou se o místo pral Škoda. Brněnský gólman těžký puk vyrazil tak, že na něj soupeř nedosáhl.
10:18
Kometa lehce přitlačila, Hradec si raději pomohl zakázaným uvolněním. Jeho obranná hra však působí přesvědčivě.
11:08
V další šanci se ocitl Štěpán Novotný, který byl tváří v tvář Kantorovi. Zblízka a v mírném klinči ho však neprostřelil.
11:32
Teď se hradecký brankář nejspíš lehce orosil. Lehké nahození ze středního pásma před ním poskočilo a vypadlo mu z lapačky kamsi pod tělo. Puk však zkrotil dříve, než k němu dojeli hráči Komety.
13:19
Brno zatím diktuje tempo, ale nedaří se mu vytvořit si vyloženou šanci. Naopak Hradec vytěžil z minima maximum.
14:16
Vyloučen hráč Čermák (Kometa), 2 min. za hákování
Hradecký Škoda se nebezpečně probíjel mezi kruhy a tak brněnský kapitán raději zatáhl za záchrannou brzdu.
15:00
První střela v přesilovce, Trvaj ji zkrotil v lapačce.
15:40
Neporozumění hráčů Hradce využívá Kometa a osvobozuje se.
16:09
Přesilovku Hradce teď zastavila další chyba - ofsajd.
17:00
Vojtěch Němec operoval za brankou, jeho prudká přihrávka před Kantora však nikoho ze spoluhráčů nenašla a dojela přes celé hřiště až k Trvajovi.
18:05
Krátce po sobě dokázala Kometa udělat závar před hradeckým brankářem, ten si však se štěstím v obou případech poradil. Podruhé raději obrana odpálila na zakázané uvolnění.
18:36
Tlak Komety zbrzdilo hradecké nahození puku na Trvaje, který s rychlou rozehrávkou váhal a pak raději puk podržel.
19:07
Teď se Trvaj předvedl proti zakončení Frühaufa, který najížděl neobsazený z levé strany. Brněnský brankář se mu vrhl pod nohy a holí mu lehce vyšťouchl puk, který pak skončil pod jeho tělem.
19:58
U levé tyče Kantorovy branky operoval Vondráček, přes oporu Hradce však puk těsně před přestávkou nepropasíroval.
20:00
První třetina nabídla poměrně nezáživnou podívanou s minimem šancí. Optickou převahu měla Kometa, nedostávala se ovšem do výraznějších příležitostí. Hradec měl takové v první třetině dvě, jednu z nich využil a proto zaslouženě vede. Druhá třetina začne zhruba v 18:55.
20:01
20:24
Vzrušení bylo zbytečné. Nadějnou akci Komety, při které se mezi kruhy ocitl osamocený Tomáš Svoboda, zastavil se zpožděním odpískaný ofsajd.
21:42
Nebezpečný pokus Buriana z levé strany končí těsně vedle branky Kantora.
22:56
Kometa má na začátku třetiny slušný tlak, Hradec jen vyhazuje a v permanenci je i Kantor.
23:28
Prudké nahození Dlapy se snažil před brankou tečovat nehlídaný Vondráček, ale Kantor opět odolal a přilepil puk ke své hrudi.
25:04
Najednou obrovská šance Hradce. Před Trvajem se na chvíli objevili dva osamělí útočníci. Červený se však možná příliš unáhlil, když prudce vystřelil vedle.
27:01
Wasserbauer zleva ani s následnou dorážkou v dobré pozici Kantora neprostřelil.
27:21
Hradecký Marha měl vzápětí podobnou příležitost, také najížděl zleva. Trvaje zkoušel prostřelit mezi nohama, brněnský brankář se nachytat nenechal.
27:56
S nebezpečnými situacemi se roztrhl pytel. Brněnský Hruška pálil jen těsně vedle prudkou ranou od modré.
28:50
Štěpán Novotný si najížděl do ideální pozice na levý kruh, nezpracoval však puk.
29:01
Vyloučen hráč Burian (Kometa), 2 min. za sekání
Brněnský útočník to přehnal, když se snažil vyšťouchnout puk pod brankářem Kantorem.
29:40
Kometa se zatím v pohodě brání.
30:04
Vyloučen hráč Frühauf (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Zbytečný faul i na druhé straně.
30:52
Brno měl přečíslení tři na dva. Hruška vzal vše na sebe a z pravého kruhu vystřelil. Mířil však mírně nad branku.
32:23
Kometa teď několik desítek vteřin tlačila a několikrát i nebezpečně vystřelila. Její počínání by však stejně bylo marné. Celou dobu totiž byla mírně vychýlená hradecká branka, a gól by tak nemohl platit. Když si toho rozhodčí všimli, přerušili hru.
32:39
Buly, prudká střela, jistý Kantor.
34:33
Kometa to teď zahrála až moc "na krásu". Překombinovaná akce skončila ztrátou puku a přečíslením na druhé straně, to ovšem zastavil ofsajd.
35:00
Agilní Novotný po buly prudce zpoza kruhů vystřelil. Trefil hruď Kantora. Z brněnských hráčů však působí právě tento mladík nejživějším dojmem.
36:37
Další útočnou vlnu Komety zastavil ofsajd.
37:09
Hradecký Mertl přebruslil u pravého mantinelu obránce Rašku a dostal se sám před Trvaje. Chyběl už mu však prostor na kličku a střelu do horní poloviny branky si zkušený brankář pohlídal.
38:51
Až v závěru třetiny se Hradec vymanil z tlaku Komety a trochu ji teď zatopil. Brňané raději odehráli na zakázané uvolnění.
39:17
Hruška s Čermákem úřadovali před Kantorem. Ani jeden však zblízka hradeckého gólmana nedokázal prostřelit.
40:00
Šancí ve druhé třetině přibylo, gól však v Brně nebyl k vidění žádný. Kometa má přesto velký tlak a zdá se, že vyrovnávací gól visí ve vzduchu. Padne ve třetí třetině? Uvidíme od 19:48.
40:01
40:33
Hruška (Kometa) vstřelil branku (11. gól v sezóně) , asistence Čermák a Němec
Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 1:1

Brněnský kapitán Čermák uháněl v rychlém útoku podél pravého mantinelu, odtud nahodil puk na branku, před kterou se dral Hruška. Ten jen nastavil hokejku a usměrnil puk za dosud neprůstřelného Kantora.
43:10
Hra se po gólu přelévá ze strany na stranu, ovšem v poněkud opatrném duchu.
44:27
Hru přerušila požďuchovačka za brněnskou brankou.
44:27
Vyloučen hráč Dlapa (Kometa), 2 min. za faul loktem
Tak nakonec se bude i vylučovat, trest ovšem dostal jen brněnský hráč. Je to trochu přísné rozhodnutí.
45:12
Tomáš Svoboda v oslabení nejel vyvezl puk, ale dokonce i ohrozil Kantora. Ten musel puk podržet a Kometa tak spoří sekundy.
45:49
Kometa měla i další šanci v oslabení. Mezi kruhy se sám ocitl Čermák. Jeho střela bekhendem ovšem neměla potřebnou kvalitu.
47:30
A zase Čermák. Odražený puk mu dal příležitost poslat Kometu do vedení, brněnský kapitán však z pravého kruhu vyslal nepřesnou ránu.
48:19
Kometa svírá Hradec, Kováčikova prudká rána od modré ovšem zamířila do ochranné sítě.
49:44
Vojtěch Němec před brankou šťouchl do puku a málem prohodil Kantora. Ten kotouč se štěstím udržel mezi loktem a paží.
52:40
Hra teď dostala opatrné tempo.
52:40
Vyloučen hráč Svoboda T. (Kometa), 2 min. za krosček
Útočná aktivita Svobody za brankou byla už za hranou pravidel.
53:40
Hruška vyhodil, Kometa však ani osvobozovat nepotřebuje, Hradec není schopen sestavit přesilovkový zámek.
54:40
Zoufalá přesilovka Hradce nepřinesla žádnou šanci.
55:00
Do Kajot Arény přišlo v Brně 6 805 diváků. Pár stovek míst tedy zůstalo neobsazených.
56:12
Vyloučen hráč Marha (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Brno má v závěru zápasu jedinečnou šanci rozhodnout.
56:42
Němec (Kometa) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Koreis a Kuboš
Stav zápasu Kometa - Hr. Králové 2:1

A to se povedlo! Koreis dostal puk před brankou, odpoutal se od obránce a posunul kotouč na Němce, kterému už stačilo trefit prázdnou branku.
57:18
Vyloučen hráč Knotek (Hr. Králové), 2 min. za krosček
Brněnský hrdina Němec byl "ztrestán" nešetrným zákrokem u mantinelu. Zvedá se však po chvíli z ledu a přesilovka hraje Kometě do karet.
58:07
Kometu zachraňuje Trvaj. Hradecký obránce Harant na útočném výletě přelstil tři hráče Komety za brankou, vyrazil několika tempy před Trvaje a měl dost času a prostoru pro střelu. Brněnský brankář však předvedl velmi důležitý zákrok.
59:42
Kometa nezkušeně vyhazuje na zakázané uvolnění. Hradec, který už odvolal brankáře, má poslední šanci.