Hezký den ze Zlína, kam dnes přijel Liberec. Oba týmy jsou zatím v dolních patrech tabulky. Vicemistr ze Zlína je až desátý, dvanáctý Liberec na něj ztrácí dva body.
Vzájemné zápasy v loňské sezoně zvládl lépe Liberec. Doma vyhrál dvakrát (7:5 a 2:1 v prodloužení), ve Zlíně jednou (5:1). Zlín vyhrál jen jednou 6:3.
0:01

Rozhodčí: Šír (CZE), Minář (CZE) - Bryška (CZE), Barvíř (CZE)
Počet diváků: 3 867

0:19
První střela zápasu, Balaštík střílel z levého kruhu do Schwarze.
2:17
Po několika zakázaných uvolněních přišla další střela z levé strany, Melenovský našel jen Schwarzovu lapačku.
3:11
Od modré střílel Zámorský, ale zastavil ji blok clonících hráčů.
3:42
Vyloučen hráč Vampola (Liberec), 2 min. za sekání
4:25
Zlín střílí od modré. Valentovu střelu vyrazil Schwarz do volného prostoru, ale Balaštík nedokázal rychle zareagovat. Pak pálil Marušák, hostující gólman vyrazil.
5:09
Tesařík (Zlín) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Honejsek a Čajánek
Stav zápasu Zlín - Liberec 1:0

Zlín jde po parádní akci do vedení. Honejsek zůstal zcela volný na modré. Naznačil střelu, ale místo ní přihrál Tesaříkovi, který stál nekrytý u branky. Zkušenému obránci stačilo jen nastavit hokejku, aby otevřel skóre.
6:03
Vyloučen hráč Hunkes (Liberec), 2 min. za faul loktem
Naprosto zbytečný a nepochopitelný faul uprostřed hřiště.
6:33
Leška se dostal do polobrejku, ale střelou trefil jen brankáře.
7:31
Po Čajánkově přiťuknutí pálil od modré Tesařík. Schwarz dobře viděl, puk skončil v jeho lapačce.
8:03
Druhé oslabení Liberec zvládl.
8:56
Třetí lajna Zlína kombinovala v útočném pásmu, ale k vyložené šanci jí chyběla přesnější přihrávka.
9:34
Sedláček od zadního mantinelu nahrál před branku Ondráčkovi, ale ten nedokázal pořádně zkrotit skákající puk.
9:49
Propagační střela Marušáka nemohla Schwarze zaskočit.
10:11
Zámorský se dostal až za branku, kde převzal puk od Honejska, vyjel si před Schwarze, který jeho střelu zlikvidoval.
10:34
Vyloučen hráč Urbanec (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
11:34
Čuttovu rána od modré jen těsně minula pravou tyčku.
12:34
Zlín své první oslabení zvládl.
12:35
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Čakajík (Liberec) za hákování
V závěru přesilovky přišel faul na Holíka a trestné střílení.
12:35
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Holík (Zlín) proměnil (2 gól v sezóně)
Holík se štěstím Schwarze prostřelil po ledě.
15:31
Urban zkoušel od pravého mantinelu zaskočit Horčičku, který jeho střelu vyrazil.
15:05
Melenovský pálil z první, Schwarz parádně vyrazil.
15:36
Při šavlované před zlínskou brankou trefil puk nejlépe Víšek, ale mířil jen do lapačky.
16:10
Vyloučen hráč Čutta (Liberec), 2 min. za hákování
18:10
Zlínu přesilovka nevyšla, hosté se bez potíží ubránili.
18:49
Sedláček tečoval Marušákovu střelu těsně vedle, po chvíli střílel od modré Kotvan do Schwarze.
19:14
Liberecký zmar v první třetině nejlépe dokládá Víškovo nahození ze středního pásma, který skočilo v ochranné síti nad brankou.
20:00
První třetina se jasně odehrála ve zlínské režii. Jako by na Liberci ležela tíha předchozího zápasu s Hradcem Králové, v němž ztratil jasné vítězství.
20:01
20:01
V liberecké brance je Marcel Melicherčík. Chytal od začátku, ale z našeho místa na tribuně to nešlo poznat, protože hosté udělali chybu v zápisu. S čísle 92 je uvedený Schwarz, přitom ho má Melicherčík. Za chybu se omlouváme.
23:42
Liberec začal druhou třetinu aktivněji, ale do šance se zatím nedostal.
25:16
Melenovský vystihl rozehrávku Čakajíka, najel si před Melicherčíka, ale blafák nedotáhl.
26:24
Melicherčík vyrazil střelu Köhlera i dorážku Melenovského.
27:23
Druhá třetina zatím plyne bez většího vzruchu.
28:36
Vyloučen hráč Čakajík (Liberec), 2 min. za sekání
28:36
Vyloučen hráč Ulrych (Liberec), ot 10 min. za nesportovní chování
28:58
Veselý marně zkoušel najít backhandem mezeru mezi Melicherčíkovými betony.
30:30
Vyloučen hráč Čajánek (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
30:36
Začíná přesilovka Liberce.
32:30
Čajánek je na ledě, Horčička nemusel ani jednou zasahovat.
33:13
Vyloučen hráč Köhler (Zlín), 2 min. za podražení
33:20
Trma vrma po Hunkesově střele od modré, ale nikdo z modrých hokejistů nedokázal volný puk dorazit, takže Valenta jej odpálil do bezpečí.
35:13
Horčička vyrazil nebezpečnou střelu z brejku a Zlín se znovu ubránil.
36:24
Leška přešel přes dva protihráče a nahrával volnému Veselému, který mohl zakončovat do prázdné branky. Na poslední chvíli přihrávku srazil Hunkes.
40:00
Závěr druhé třetiny přinesl otevřenější hru bez přerušení, ale až na Voráčkovu střelu od modré šance chyběly. Zlín v prostředí části kontroloval hru, Liberec toho zatím moc neukázal.
40:01
40:52
Honejsek promarnil tutovku. Po Kubišově nahrávce od zadního mantinelu stál volný před Melicherčíkem, ale neprostřelil jej.
42:36
Nedvěd motal hlavy obráncům, ale k šanci to nevedlo.
43:07
Vampola na poslední chvíli vložil hůl do střely Veselého.
43:54
Vyloučen hráč Čajánek (Zlín), 2 min. za zdržování hry
45:16
Holík v oslabení proměřil Melicherčíkovu pozornost.
45:54
Čajánek je na ledě. Liberec v úvodu přesilovky kombinoval v pásmu, ale to bylo vše.
47:16
Veselý zachytil puk na modré, vystřelil po ledě, Melicherčík betonem vyrazil.
47:51
Honejsek najížděl z pravé strany, ale libereckého gólmana znovu nepřekonal.
48:38
Horčička na brankové čáře zastavil dorážku Pospíšila.
49:21
Sedláček z otočky těsně minul levou tyčku.
50:00
Urbancovu vysokou střelu od modré chytil Melicherčík do lapačky.
51:29
Valského střela od modré se odrazila od zadního mantinelu na k levému, který z první střílel Nedvěd. Horčička chytil.
51:49
Tentokrát zadní mantinel využil Zlín. Leška na něj napálil puk, který se odrazil před branku. Pro něj si dojel Veselý, ale dostal se do úhlu. Proto ho zadovkou vracel volnému Balaštíkovi, který ale puk netrefil.
53:14
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za nedovolené bránění
54:51
Po Tesaříkově nepovedené střele se do brejku dostal Fillipi. Až jej stíhali dva protihráči, vystřelili z kruhu, Horčička chytil do lapačky.
55:14
Liberec oslabení v pohodě přežil a stále ještě může zápas zdramatizovat.
56:01
Okál (Zlín) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Kubiš a Kotvan
Stav zápasu Zlín - Liberec 3:0

Zlín dlouho kombinoval v pásmu, hosté si pomáhali neodpískanými fauly. Nakonec zastavil puk na modré Kotvan, vystřelil a volný Okál jej tečoval do branky.
56:27
Zápas sleduje 3 867 diváků.
58:02
Vyloučen hráč Kotvan (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
Hosté mají poslední šanci překazit Horčičku nulu.
58:33
Horčička si chce nulu zasloužit. Vyrazil střely Vampoly i Hunkese, přestože toho přes clonící hráče moc neviděl.

9. 2. 2022 17:30Zlín–Liberec 5:3
28. 12. 2021 18:00Liberec–Zlín 4:1
2. 11. 2021 17:00Zlín–Liberec 1:2
21. 9. 2021 18:00Liberec–Zlín 3:4
5. 3. 2021 18:00Liberec–Zlín 5:2
22. 1. 2021 17:00Zlín–Liberec 2:3
12. 1. 2021 17:00Zlín–Liberec 4:3
6. 12. 2020 16:00Liberec–Zlín 2:4