Dobrý podvečer z Olomouce při online přenosu z 3. kola Tipsport extraligy mezi domácím HC Olomouc a PSG ZLín.
Oba týmy spojuje zatím planý vstup do sezony, Olomouc má jeden bod za porážku se Slavií po samostatných nájezdech, Zlín je i díky nedohranému utkání v Brně dosud bez bodu.
Zajímavá jména se objeví v obou brankách. Zlín drží Libor Kašík, který strávil dva roky na Hané. V domácí kleci došlo k výměně - Tomáše Vošvrdu, který odchytal úvodní dvě kola, nahradí dnes veterán Jiří Trvaj.
0:00
0:34
Ránu Kotvana ještě Trvaj s vypětím všech sil vyrazil, dorážka Köhlera měla před sebou už jen prázdnou branku. Puk však netrefil dobře a ten doplachtil na horní síť domácí branky.
0:59
Vyloučen hráč Řezníček (Zlín), 2+2 min. za hru vysokou holí
Marosz zamířil do šatny na šití, hostující Řezníček na čtyři minuty na trestnou lavici.
2:00
Dobrá nabídka po ledě od Majeského těsně minula zlínskou tyč.
3:40
Z přesilovky zbývá 1:19 a domácí nedokáží svého soupeře natrvalo zamknout před Kašíkem.
5:05
Hosté jsou v plném počtu. V závěru oslabení museli čelit několika střelám, všechny ale v pohodě pokryli obránci nebo gólman Kašík.
6:02
Domácí naivně ztratili na červené puk, navíc poslední bek Rašner upadl a Okál jel sám na Trvaje, ale svou kličku namířil do tyče. Olomoucký gólman vzápětí kryl i dorážku Žižky.
7:49
Zlínu se podařilo zatlačit domácí do třetiny, zatím si ale marně hledá místo k pořádné střele.
8:02
Vyloučen hráč Cibák (Olomouc), 2 min. za nedovolené bránění
Tak možná teď. Zlín si zahraje přesilovku po zbytečném faulu Cibáka.
9:50
To bylo střel jak o silvestra! Zlín zasypal Trvaje pokusy z různých úhlů, největší šanci Veselého vykryl ramenem doslova zázračně. Do konce přesilovky zbývá Zlínu dvanáct vteřin.
10:31
Vyloučen hráč Diviš (Olomouc), 2 min. za hákování
A Zlín má další šanci.
10:56
Köhler (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Leška a Balaštík
Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:1

Nabídku Lešky přes domácí brankoviště proměnil ranou z úhlu přímo pod víko Bedřich Köhler.
12:12
Vlach (Zlín) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Ondráček a Valenta
Stav zápasu Olomouc - Zlín 0:2

Domácí mají velký problém. Nestíhají bruslit, ve vlastním pásmu teď jen kopírovali kombinace Zlína, které skončily až v jejich síti.
13:04
Vyloučen hráč Skrbek (Olomouc), 2 min. za podražení
15:00
V závěru přesilovky měl třetí gól na hokejce Holík, jeho ránu z první ale dokázal vykrýt Trvaj. Zlín má i díky třem přesilovkám velkou převahu.
16:59
Diviš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Skrbek a Hrňa
Stav zápasu Olomouc - Zlín 1:2

Obránce Skrbek si drze najel až před Kašíka, ten jeho pokus dokázal vyrazit jen k Divišovi, který puk zametl do sítě.
20:00
20:00
20:59
Vyloučen hráč Žižka (Zlín), 2 min. za nedovolené bránění
21:26
Na pravý kruh si najel Cibák, ale jeho hodně tvrdý příklep dokázal zastavit Kašík.
24:10
Hosté se ubránili, vzápětí si domácí Laš sjednal u mantinelu respekt u jednoho z hlavních sudích, jehož omylem poslal na led. Hlavní rozhodčí se překvapeně díval odkud strom vyrostl.
26:21
Snahu domácím upřít nelze, na to, aby si připravili pořádnou střeleckou pozici, se ale hodně nadřou.
27:00
Připomněl se i Zlín, Čajánek dostal mezi kruhy nabídku, střelu z první po ledě dokázal Trvaj zkrotit.
29:50
Olomoucký zimní stadion sleduje pěkný živý hokej, navíc ve výborné kulise, o kterou se kromě domácích stará i několik stovek zlínských fanoušků.
31:15
Buc našel před odkrytou brankou Paterovu hůl, jeho pokus těsně minul levou tyč Zlína. Domácí viditelně oživají a srovnávají hru.
35:01
Je to tak, Mora teď má více ze hry, mistr ze Zlína trochu vypadl z role a Kašík má v posledních minutách více práce.
35:48
Vyloučen hráč Vlach (Zlín), 2 min. za hru vysokou holí
35:59
Cibák (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Majeský a Rác
Stav zápasu Olomouc - Zlín 2:2

Zlín se nemá čemu divit, o vyrovnání si koledoval. Dorážející Cibák měl před odkrytou brankou snadnou úlohu. Z přesilovky uplynulo jedenáct vteřin.
38:01
Laš (Olomouc) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Matai
Stav zápasu Olomouc - Zlín 3:2

Plecharéna se třese! Domácí otáčí skóre a Zlín, který v první třetině Kohouty školil, je teď viditelně otřesený.
40:00
To je tedy obrat! Domácí ve druhé třetině zahodili ostych nováčka a konečně připomínali tým, který loni proplul první ligou až mezi elitu. Zlín má o přestávce o čem přemýšlet...
40:00
42:30
Vyloučen hráč Vlach (Zlín), 2 min. za podražení
42:33
Vyloučen hráč Patera (Olomouc), 2 min. za podražení
Přesilovka domácích trvala jen tři vteřiny, hned po buly se Patera provinil podražením.
47:37
Vyloučen hráč Zuzín (Olomouc), 2 min. za sekání
45:40
Domácí jsou v plném počtu.
46:30
Zuzin s Kucharczykem ujížděli na jediného obránce Zlína, ten si ale přihrávku slovenského útočníka vyčíhl.
47:18
Rác se uvolnil zadovkou a vybídl Diviše, který zblízka v obrovské šanci trefil Kašíka.
48:50
Vyloučen hráč Buc (Olomouc), 2 min. za hru vysokou holí
50:20
I tohle oslabení domácí přežili a stále drží naději na první výhru v sezoně.
52:24
Zápas na Hané parádně graduje, oba celky se ženou za gólem, Tesaříkovu překvapivou střelu jistý Trvaj našel i přes klubko hráčů. Zatím drží domácím těsné a překvapivé vedení.
54:40
Vyloučen hráč Rác (Olomouc), 2 min. za podražení
Trochu přísné vyloučení domácího Ráce dává hostům další šanci v přesilovce.
56:53
Fantazie! Ševci nekonečně dlouho mačkali domácí, víc než půl minuty neměl Kucharczyk hůl a létala jedna střela za druhou. Hned po skončení trestu se hnal sám na Kašíka Rác ale nedal.
57:46
Do konce třetí třetiny zbývá něco přes dvě minuty.
58:56
Oddechový čas hostů, po něm se bude vhazovat před brankou domácích, takže se dá očekávat power play hostů.
59:44
Power-play ZLínu přinesla několik závarů, 16 vteřin před koncem se ale vhazuje ve středním pásmu.

20. 2. 2022 15:30Zlín–Olomouc 3:2
7. 1. 2022 18:00Olomouc–Zlín 4:0
19. 11. 2021 17:30Zlín–Olomouc 3:2
28. 9. 2021 17:20Olomouc–Zlín 4:2
29. 1. 2021 17:00Olomouc–Zlín 2:4
13. 12. 2020 17:00Zlín–Olomouc 1:4
11. 11. 2020 18:00Olomouc–Zlín 1:4
18. 9. 2020 17:30Zlín–Olomouc 1:4