Hezké pozdní odpoledne z Pardubic. Nemůže bý třeskutější bitvy, než kterou slibuje dnešní derby "mechu" a "perníku".
Do začátku ostře sledovaného duelu nám zbývá přibližně 25 minut, nicméně už nyní jsou slyšet oba tábory fanoušků.
Očekává se, že i letošní třetí vzájemné měření sil bude vyprodané do posledního místa. Věřme, že všech 10194 fandů vytvoří perfektní kulisu hodnou derby o krále východních Čech.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Wiegand (SUI) - Blaha (CZE), Špůr (CZE)

Dnes bude souboj rivalů zpestřen o nástup bývalého kouče Hradce Petera Draisaitla, který v týdnu nastoupil na lavičku Dynama. Hned při své premiéře dokázal německý kouč s českými kořeny dovést Pardubice k výhře 3:2 na ledě brněnské Komety.
Ovšem i hradecký Mountfield slavil v pátečním kole tříbodový triumf, když paradoxně pomohl svým dnešním soupeřům. Porazil totiž doma 4:2 Karlovy Vary, které na červenobílý mančaft v tabulce dotírají.
Obě letošní derby vyhráli Hradečtí a vždy třígólovým rozdílem. Nejdříve uspěli v Tipsport areně 5:2 a v domácím prostředí si připsali skalp 4:1.
Sestavy obou celků už jsme slyšeli. V té pardubické nedochází k žádné změně. Hráči už jsou na ledě. Za pár chvil to vypukne.
0:00
0:27
To je nástup. První velkou šanci Dynama spálil Lukáš Nahodil, který vyrazil až z vlastního pásma. Procpal se až před Kacetla, ale puk do sítě nepropasíroval.
0:48
První zákrok z kategorie lehčích si připisuje gólman Dynama Brandon Maxwell.
1:37
Nepovedenou střelu Štajnocha od modré šikovně tečoval Voženílek, ale puk bránu těsně minul.
2:37
Po ráně Bokroše ze středního pásma opět zasahuje Kacetl. V prvních minutách se má hradecký gólman co ohánět.
4:29
Hosté zatím mají problémy se založením útoku a přechodu středního pásma. Dynamo si v tomto směru počíná mnohem lépe.
5:09
Hradec vyhazuje na zakázané uvolnění.
6:20
Pronikajícího Pavlíka zastavil čistým způsobem jeden z beků Dynama.
6:11
Pardubický koník zatím kouše mnohem nebezpečněji, než drápou pařáty hradeckých lvů. Stav je však stále bezgólový.
6:55
Marcinko nahodil puk až ke Kacetlovi, který ho pro jistotu ukryl v lapačce. Vhazuje se po pravici Kacetla.
8:34
Hradec rozjíždí další útočnou akci z vlastního pásma.
8:46
Pokus o ohrožení pardubické brány záhy skončil. Píská se icing.
9:29
Nahození Štajnocha šikovně tečoval Rapáč. Kacetl s problémy vyrazil.
9:29
Vyloučen hráč Rapáč (Pardubice), 2 min. za vražení na hrazení
První přesilovka pro Mountfiled.
10:00
Po Bednářově přihrávce přes pásmo se ke střele dostal Honejsek, ale Maxwell se stihl včas přemístit.
11:29
Už po konci přesilovky vyhodil Maxwell puk až do sítě. Naštěstí sudí sinalizuje, že to bylo s přispěním jednoho ze soupeřů.
12:40
Druhá domácí formace teď byla ve velkých kleštích. Hradecký nápor však ustálo Dynamo bez pohromy.
13:35
Čtvrtý útok Pardubic se na chvíli usadil v hradeckém pásmu. Po reklamní pauze se bude vhazovat před střídačkou hostů.
13:41
Dej se těžce zvedá z ledu. Zjevně dostal někam do obličeje.
13:41
Vyloučen hráč Štajnoch (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Nakonec je z toho k nelibosti domácích fandů trest pro slovenského beka Štajnocha.
14:37
Dynamo brání bez větších problémů. Puk je až u Kacetla.
15:23
Jen to zahučelo. Maxwell neudržel kotouč, který se následně povaloval po brankovišti. Americký brankář ho ale stihl i s přispěním spoluhráčů zalehnout.
15:41
Dynamo je kompletní.
17:40
Vyloučen hráč Pavlík (Hr. Králové), 2 min. za podražení
V souboji pětadvacítek byl u puku dříve domácí Nahodil. Mladíku Pavlíkovi nezbývalo, než se uchýlit k nedovolenému zákroku.
18:11
Rána Štajnocha propadla Kacetlovi mezi betony. Puk posléze proklouzl těsně mimo pravé tyče.
19:18
K volnému puku se dostal Orsava, sjel si mezi kruhy, ale švihem nechal vyniknout Kacetlovu lapačku.
20:00
První dvacetiminutovka je minulostí. Gól jsme v ní sice neviděli, ale nelze říci, že by nebylo na co koukat. Větší šance lze registrovat na straně Dynama, za který neuspěli Nahodil či Štajnoch. Hradec zahrozil maximálně v přesilovce, ale skóre je nadále bezgólové.
20:00
20:37
Kaut se rychle obtočil kolem brány, před ketrou hledal Orsavu. Ten však selhal.
21:08
Frühauf (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Pilař a Ihnačák
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 0:1

Hradecký bek projel z vlastního pásma a od modré namířil svoji pumelici přesně do "vinglu". Hradec jde díky přesné střele do vedení.
23:15
Gregorcovu přízemní střelu tečoval Sýkora, ale puk končí opět těsně vedle.
24:34
Hradec je po vstřeleném gólu při chuti. Maxwell má puk v lapačce.
26:02
Rozehrání útoku teď nedopadlo zcela podle představ Pardubic. Sýkora předvedl rybičku a po jeho zásahu skončil puk mimo mantinely.
26:18
Orsava se umjě prokličkoval až k zakončení, ale Kacetl betonem puk vyrazil mimo.
26:51
Vyloučen hráč Ihnačák (Hr. Králové), 2 min. za vražení na hrazení
Ihnačák za pardubickou bránou sejmul Gregorce a jde se zchladit na trestnou. Druhá početní výhoda pro Dynamo.
27:48
Slovinský bek Gregorc nahazoval puk na Kacetl. Ten měl sice zakrytý výhled, ale černý kus gumy ukryl ve výstroji.
28:30
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (15. gól v sezóně) , asistence Gregorc a Redenbach
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1

Tuhle přesilovkou kombonaci si může Dynamo nechat patentovat. Po ťukecu Redenbacha a Gregorce se puk dostal k Sýkorovi, jehož dělovka rozvlnila síť. Kacetl byl bez šance.
30:10
A pardubický snajpr s číslem 37 mohl rázem stav otočit. Tentokrát to zkusil švihem, ale Kacetl byl pozorný.
30:39
Pardubice se stále jeví jako aktivnější tým.
31:00
Přesto se nyní Hradečtí osmělili. Pláněk pálil od modré. Maxwella však nevyděsil.
32:24
Šeda se zaklesl s Bulíkem, který střet neustál a zboural pardubickou bránu. Vylučovat se nebude.
32:24
Předchozí pasáže patřily Hradci. Ten sevřel Dynamo v jeho obranné třetině, jenže gólový efekt to nemělo.
33:56
Snahu třetího útoku pardubických mladíků zastavil hvizd sudího kvůli ofsajdu.
35:33
Moučka ztratil na modré puk. Následné přečíslení Hradce skončilo ke štěstí Dynama po tečované střele až v síti.
36:19
Nahození s jasným účelem vybojování pásma.
37:34
Vyloučen hráč Hronek (Hr. Králové), 2 min. za držení protihráče
Hronek si podržel Poulíčka a oslabuje Hradec, který měl několik chvil předtím vskutku drtivý tlak.
38:53
Dej (Hr. Králové) vstřelil branku (13. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:2

To byla hrubice! Maxwell se nedohodl s obránci a snažil se rychle rozehrát. Jeho úmysl ale vystihl Dej, který si následně sjel od mantinelu na kruh a propálil Maxwella.
40:00
Po druhém dějství je veseleji mezi hradeckými příznivci. Jejich oblíbenci vedou 2:1, když zatím rozdílový gól vsítil ve 39. minutě v oslabení Dej.
40:00
40:24
Vyloučen hráč Dej (Hr. Králové), 2 min. za sekání
Při rychlém brejku Dynama zastavil Dej nedovoleně Štajnocha. Oba hráči tvrdě narazili do mantinelu. Hůře dopadl hradecký hráč. Ten musel led opustit v doprovodu lékaře. Trest tak odpyká Bednář.
42:16
Pardubice měly několik slibných možností vyrovnat. Dělovky Sýkory i Štajnocha správný cíl nenašly a pouze rozduněly mantinel za bránou Hradce.
42:50
Hradec už je v pěti. Nicméně Dynamo zůstává v jeho pásmu.
43:36
Kukumberg se prodíral podél pardubické střídačky. Puk poté skončil mimo hřiště.
46:17
Rapáč (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Nahodil a Orsava
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:2

Je srovnáno a aréna bouří. Nahodil vybojoval puk před hradeckou bránou., kam ho následně dopravil přesnou střelou Rapáč.
46:54
Zatím to tady máme z pohledu domácích střelců takovou košíkovou. Jak Sýkora, tak i slovenský forvard Rapáč totiž na přilbě nosí ochrannou mžížku.
48:05
Aréna píská, jelikož pardubickým fandům se nezdál zákrok na jednoho z hráčů Dynama v hradeckém pásmu.
50:13
Puk uvízl v chumlu hráčů na dohled od hradecké střídačky. Rozhodčí po pár sekundách hru přerušil.
50:57
Vyloučen hráč Pilař (Hr. Králové), 2 min. za podražení
52:36
Tak zatím největší šanci měl hradecký Šimánek, který ujel po špatné kombinaci Dynama v útočné třetině.
53:19
Maxwell váhal s podržením puku, čehož hosté využili, zmocnili se puku a ohrozili domácí bránu. Honejsek nasměroval puk i s pomocí zákroku Maxwella vedle.
54:11
Gregorc zaváhal napolovině hřiště. Následné přečíslení však zazdil Dej, kter vzal zakončení na sebe místo přihrávky na najíždějícího spoluhráče.
55:13
Vhazování v pásmu Pardubic.
56:00
Sýkora dostal krásný pas do jízdy od Nahodila. Kacetl dobře mířenou střelu vyrazil.
57:04
Necelé tři minuty do konce třetí třetiny. Dočká se Dynamo prvních bodů z letošních derby?
57:11
Sýkora (Pardubice) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Marcinko a Redenbach
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:2

Totální euforie v pardubické aréně. Marcinko zatáhl puk za hradeckou bránou. K odraženému puku se dostal Sýkora, který další bombou posílá Dynamo porpvé do vedení.
58:05
Střelu Kukumberga vyrazil Maxwell až do sítě. Hradec si bere oddechový čas.
58:19
Hradec je v šesti! Kacetl zůstává na střídačce.
59:16
Tlak Hradce sílí, ale Dynamo odolává ze všech sil.
59:16
Tajm Pardubic. Aréna je na nohou. Vhazuje se u Maxwella.
59:38
Marcinko zkusil trefit prázdnou bránu, ale minul.
Drama je u konce. Slaví po něm Dynamo, které poráží své rivaly 3:2. Největší podíl na tříbodovém zisku má nejlepší domácí hráč Petr Sýkora. Zkušený kanonýr rozhodl o výhře Pardubic dvěma zásahy.
Tímto se z Pardubic loučíme a těšíme se na vás v úterý při dalším duelu Dynama, které v 18 hodin vyzve Mladou Boleslav.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2