Vítejte u online přenosu z letošního druhého derby mezi domácím Dynamem a Hradcem Králové, očekává se návštěva atakující hranici deseti tisíc lidí.
0:00
0:12
Vyloučen hráč Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
Hned po dvanácti vteřinách budeme svědky hry čtyři na čtyři. Hradecký kapitán Smoleňák dostává dvě minuty za hrubost.

Rozhodčí: Lacina (CZE), Svoboda (CZE) - Šimánek (CZE), Zíka (CZE)
Počet diváků: 10 050

0:12
Vyloučen hráč Mikuš (Pardubice), 2 min. za krosček
A domácí Juraj Mikuš za krosček.
0:39
Říčka (Pardubice) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Cienciala a Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:0

Za dalších pár vteřin tu máme i první gól, o který se postaral domácí Robert Říčka, kterého v úniku dvou na jednoho přesně našel David Cienciala.
1:21
Před Frodla se cpal Lalancette, ale domácí gólman jeho bekhend vyrazil.
1:55
Frodl pouze očima kontroloval střelu Kellyho Klímy.
2:43
Po střele od mantinelu v útočném pásmu Dynama poskakoval kotouč téměř po brankové čáře, ale ani Poulíček ani Paulovič jej nedokázali dostrkat do sítě!
3:29
Frodl nadvakrát krotil Smoleňákův pokus.
3:43
Na výlet po pravém křídle se vydal Matěj Blümel, ale Kiviaho jeho pokus vyráží.
4:40
Perret přihrávkou do mezikruží vybídl Kevina Klímu, ale Frodl vyráží!
7:06
Říčka dostal další nabídku od Ciencialy, ale tentokrát nezakončil.
7:39
Aleš Jergl, zkusil Frodla překonat z velkého úhlu, ale domácí gólman puk vyrazil.
8:33
Další brejk Dynama dvou na jednoho, ve kterém Poulíček hledal před brankou Rohlíka, ale Kiviaho se stihl přesunout!
9:40
Lalancette se za pardubickou brankou pěknou kličkou zbavil obránce a nahrával do slotu, ale Frodl připraven.
10:38
Jakub Orsava byl úplně sám před Frodlem, ale domácí gólman vyráží!
11:05
Camara (Pardubice) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Kousal
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:0

Hradec byl v posledních minutách lepším týmem, ale Dynamo nakonec odskakuje do dvoubrankového vedení! Na útočné modré zachytil puk Robert Kousal a nahodil jej před bránu, odkud přesně dorážel Anthony Camara.
11:31
Vyloučen hráč Frodl (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Hradec může odpovědět v přesilovce, protože Dominik Frodl hrál s pukem mimo výseč a dostává dvě minuty za zdržování hry. Odsedí je Ondřej Rohlík.
12:46
Oksanen (Hr. Králové) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Blain a Jergl
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 2:1

Zdálo se, že Hradec špatně vystřídal, ale rozhodčí nechal hru pokračovat a z následného útoku Mountfield skutečně snižuje zpět na rozdíl jedné branky. Ranou z první na pravém kruhu pro vhazování se prosadil Ahti Oksanen.
14:30
Robertson nahazoval puk od modré, ale Kiviaho měl dobrý výhled a puk v pohodě schoval do lapačky.
15:10
15:29
Hradecký Filip Pavlík zkusil vypálit ze středního pásma, ale je z toho pouze další zakázané uvolnění.
17:23
Další zakázané uvolnění Hradce.
17:31
Roman pálil úplně volný z mezikruží, ale Kiviaho má další zákrok!
17:59
Vyloučen hráč Camara (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Hradec bude hrát další přesilovku, Anthony Camara totiž dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
18:04
Dynamo hned po buly vyhazuje kotouč.
19:06
Smoleňák na brankovišti dorážel střelu od modré, ale Frodl udržel puk před čárou.
20:00
Oslabení v závěru první části Dynamo zvládlo a odchází do kabiny při vedení 2:1. Skóre otevřel Robert Říčka, na kterého navázal Anthony Camara a za Hradec snižoval v přesilovce Ahti Oksanen.
20:00
21:14
Z levé strany z první pálil Perret, Frodl ale jeho pokus vyrazil betonem.
21:39
Musil zkoušel procpat puk před hradeckou branku na Kousala, ten se ale k němu nedostal.
23:14
Hradec znovu dotírá v útočném pásmu, Dynamo dostává kotouč pouze do středního pásma.
24:02
Kevin Klíma měl dobrou pozici na střelu, ale puk byl sražen vysoko nad.
24:37
Ofsajd Pardubic.
25:49
Volný Koukal vypálil z dobré pozice a Frodl vůbec nic neviděl, hradecký útočník ovšem minul branku!
26:40
Jerglovu střelu z mezikruží vyráží Frodl.
26:46
Kiviaho sbírá do lapačky bekhend Ciencialy a následuje komerční přestávka.
27:18
Musil nejdřív ztratil puk ve středním pásmu, ale vybojoval jej zpátky a vyslal do úniku Roberta Kousala. Ten však ještě trochu zbytečně hledal Camaru a do finální přihrávky se vložil hostující obránce.
29:20
Hradec v útočném pásmu zachytil domácí rozehrávku a pěknou akci z mezikruží zakončoval Smoleňák, ale do střely se naštěstí pro Dynamo vložil obránce!
30:31
Další chybná rozehrávka domácích dala příležitost Jordanu Perretovi, jeho zakončení ale nemělo potřebnou razanci.
31:26
Perret bolestivě zblokoval ránu od modré a odkulhal na střídačku.
32:38
Nedomlelovu střelu od modré vyráží Frodl.
33:47
Anděl se krásnou kličkou zbavil obránce a jel sám na hradeckého gólmana, nakonec mu ale pod nohy stihl skočit dojíždějící obránce a čistě mu odebral puk!
34:05
Vyloučen hráč Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Dynamo bude hrát přesilovku. Radek Smoleňák dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
34:51
Na Ciencialu zívala odkrytá branka, ale domácí útočník z úhlu trefil pouze boční síť!
35:01
Camara (Pardubice) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Musil 11 a Mikuš
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:1

Z další akce už ale domácí utíkají zpět do dvoubrankového vedení! Celou akci na modré čáře vymyslel Juraj Mikuš, který posunul puk na Musila, ten přihrál mezi kruhy a Camara zvýšil na 3:1.
37:09
Dynamo se gólem na 3:1 dostalo zpět do tempa a okupuje útočné pásmo.
37:41
Blümel měl před sebou na brankovišti prázdnou bránu, ale nedokázal zakončit!
38:12
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za hrubost
V rohu za Frodlovou brankou se do strkanice na zemi pustili domácí Jakub Nakládal s Kevinem Klímou a oba si odsedí dvě minuty za hrubost.
38:12
Vyloučen hráč Klíma 34 (Hr. Králové), 2 min. za hrubost
20:18
Jergl mířil do odkryté brány, ale ze vzduchu puk zastavil Dennis Robertson!
40:00
Ve druhé třetině byl Hradec po většinu času lepším týmem, ale přesto Dynamo dokázalo navýšit své vedení. Svým druhým gólem skóre 3:1 určil Anthony Camara.
40:00
40:43
Lalancette v mezikruží zastavil další špatnou rozehrávku Dynama, ale pálil mimo.
41:35
Košťálkova rána od modré letěla vysoko nad.
42:56
Anděl zkusil překvapit Kiviaha ze středního pásma, ale střela mu nesedla.
44:43
Jordann Perret si navedl puk z pravého křídla mezi kruhy, ale Frodl jeho úmysl střílet mezi betony přečetl.
45:34
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za krosček
Mountfield bude hrát přesilovku. Adam Musil inkasuje dvě minuty za krosček.
46:03
Dynamo podruhé vyhazuje puk až branku Hradce.
46:57
Po pravém křídle zkusil v oslabení pláchnout Matěj Blümel, ale bekhendem trefil pouze boční síť.
47:30
Bomba Jeremieho Blaina se pouze otřela o zadní plexi.
48:35
Dnešní utkání sleduje 10 050 diváků.
48:53
Ofsajd Hradce.
50:13
Roman měl před sebou prostor na brejk, ale nezpracoval přihrávku.
50:28
Na druhé straně na Frodla ujížděl Jakub Orsava, ale s bekhendovým blafákem nepochodil!
51:25
Do konce základní části zbývá necelých deset minut, Pardubice naplno přepínají do módu bránění.
52:09
Frodl betonem vyrazil střelu Nedomlela z pravého křídla.
53:10
Vyloučen hráč Jergl (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Dynamo bude hrát přesilovku, Aleš Jergl dostává dvě minuty za podrážení.
53:57
Hradec vyhazuje puk přes všechny čáry.
54:53
Přesilovka Dynamu vůbec nevychází, ani na chvíli se nedokázalo usadit v útočném pásmu.
55:37
Oksanenova střela z křídla byla zblokována.
56:27
Nakládalovu střelu od mantinelu sbírá Kiviaho do lapačky.
56:48
Rozhodčí nařizuje trestné střílení pro Hradec.
56:48
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Klíma 67 (Hr. Králové) neproměnil
Kellymu Klímovi uskočil puk a vůbec netrefil bránu.
56:48
Hradec si vyžádal oddechový čas, vhazovat se bude v útočném pásmu Dynama a Kiviaho zůstává na střídačce.
57:23
Oksanen (Hr. Králové) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence McCormack a Jergl
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:2

V Pardubicích ještě není hotovo! Svůj druhý gól dnes střílí také Ahti Oksanen, který se prosadil ranou z pravého křídla stejně jako v prvním případě.
57:42
Kiviaho znovu na střídačce, Mountfield bude stupňovat tlak.
58:29
Hradec kombinuje v útočném pásmu.
58:40
Dynamo vytlačilo puk do středu hřiště.
59:46
Klíma 67 (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Klíma 34 a Blain
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:3

Dynamo si dnes body nezaslouží... Hradec je celý zápas lepší a po právu se pár vteřin před koncem při power play dočkává vyrovnání. Prudkou ranou se prosadil Kelly Klíma, který si tak spravil chuť po nepovedeném nájezdu.
60:00
Po krátké přestávce tak bude následovat prodloužení.
60:00
60:27
Patrik Poulíček pálil vedle.
61:28
Frodl vyráží nahození McCormaca.
61:42
Přes beka vyzkoušel Kiviahovu pozornost Říčka, ale hradecký gólman má puk v lapačce.
61:53
Oksanen (Hr. Králové) vstřelil branku (9. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 3:4

Obrat dokonán! Po pravém křídle ujel Ahti Oksanen a kompletuje hattrick. Nejdřív chtěl v brejku dvou na jednoho přihrávat spoluhráči, puk ale zblokoval domácí obránce a vrátil jej na hokejku Oksanenovi, který v pohodě zametl do brány.
Ještě v 57. minutě Dynamo vedlo 3:1, s Hradcem však nakonec prohrává v prodloužení. Hattrick dokonal Ahti Oksanen. Příjemný start do nového týdne vám z Pardubic přeje Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2