Nejsledovanější utkání dnešního extraligového kola mezi Pardubicemi a Hradcem začíná za necelou půl hodinku. Prolomí konečně domácí smolnou devítizápasovou sérii porážek? Dynamo naposledy Hradec porazilo 6:4.
0:00
0:18
Miloš Bubela se hned na začátek utkání hnal před branku, ale Maxwell si s jeho šancí poradil.

Rozhodčí: Svoboda (CZE), Jeřábek (CZE) - Svoboda (CZE), Lhotský (CZE)
Počet diváků: 10 194

1:26
Z prostoru mezi kruhy to zkoušel také Matěj Chalupa, ale i Hamerlík si napoprvé nepřipravil žádné zaváhání.
2:46
Kusý (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Machala
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:0

Dyannmo jde do vedení! Úplně volný Denis Kusý dostala nádhernou přihrávku od Ondřeje Machaly a pověsil kotouč přímo pod víko Maxwellovy klece.
3:43
Hradec Králové kombinuje v útočném pásmu. Hamerlík nepůsobí moc jistým dojmem, ale puk za svá záda alespoň prozatím nepustil.
4:28
Puk od modré čáry nahazoval hradecký Patrik Miškář, ale kus gumy byl sražen do rohu hřiště.
5:39
Dynamo ujelo do dalšího úniku dvou na jednoho, ale bekhend rozjetého Vondráčka jen prosvištěl kolem Maxwella.
6:47
Treille dobře zabojoval ve středním pásmu, ale když se chtěl vydat do útoku, tak mu kotouč uskočil od hole.
7:19
Marosz hledal před brankou Rolinka, ale puk zablokoval hradecký bek.
7:21
Zakázané uvolnění hostů.
7:43
Wishartovo nahození našel v lapačce Maxwell a následuje komerční přestávka.
7:55
Za kotoučem v útočném pásmu spěchal Lukáš Nedvídek, ale cestu mu dobře zkřížil domácí obránce a jeho šanci zabránil.
8:03
Filip Pavlík vypálil od modré čáry, ale Hamerlík má puk ve své moci.
8:49
Po Sýkorově zatažení kotouče do útočného pásma Dynama na modré čáře napřáhl Marosz, ale Maxwell puk vyrazil svým pravým betonem.
9:05
Na druhé straně se ke střele dostal také Richard Nedomlel, ale puk na Hamerlíka přes bránící hráče nedoletěl.
9:33
Oskars Cibulskis dostal nabito na modré, jeho ránu z první ale mimo tečoval další domácí obránce.
9:55
Do útoku si vyšlápl domácí Antonín Dušek, jeho střelu od mantinelu však vyrazil Maxwell.
12:05
Sýkora se svou formací sice dobře zakombinovali v útočném pásmu, ale finální střela nepřišla, takže Maxwell zůstal bez práce.
12:52
Bičevskis dobře operoval před Hamerlíkem a jen těsně mimo tečoval nahození od modré čáry!
13:39
Vopelka dobře našel přímo před brankou stojícího Bičevskise, ale lotyšský útočník ani napodruhé tváří v tvář Hamerlíkovi neuspěl!
15:05
Hradec má veliký tlak, ale hokej se hraje na góly a na ty vede domácí Dynamo.
15:46
Volný Sýkora měl dost času na střelu, Maxwell ji ale vytěsnil ramenem!
16:30
16:38
Po vhazování v útočném pásmu Hradce se otevřel prostor před Bezúchem, ten ale netrefil.
16:44
Vyloučen hráč Vopelka (Hr. Králové), 2 min. za nedovolené bránění
Dynamo si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání. Lukáš Vopelka míří na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené bránění.
17:43
David Skokan trefuje tyčku Maxwellovy brány!
18:24
Dynamo se celou přesilovku drží v útočném pásmu, ale gól nepřichází.
18:44
A Vopelka je zpět na ledě. Hradec je kompletní.
19:41
Kolem volného Radka Smoleňáka proletěl kotouč, kdyby jej hradecký útočník trefil, měl před sebou prázdnou bránu.
20:00
První třetina dvacátého šestého derby je za námi. Dynamo po ní vede 1:0, když se ve třetí minutě prosadil Denis Kusý. Hradec však měl místy hodně velikou převahu.
20:00
20:54
Na úvod druhé třetiny tu máme zakázané uvolnění Hradce.
21:13
Další zakázané uvolnění hradeckých hokejistů.
22:13
Lukáš Vopelka to zkoušel z nulového úhlu, ale neuspěl.
22:49
Peter Hamerlík tentokrát zachytil další hradeckou střelu a hra je přerušena.
23:29
Mislav Rosandič zpracoval kotouč, nedokázal se však z křídla dostat do lepší pozice před branku a z jeho šance nakonec nic nebylo.
24:01
24:35
Vondráček měl našlápnuto do útočného pásma, ale na modré jej o puk připravil soupeř.
24:47
Pardubický kapitán Tomáš Rolinek na poslední chvíli zablokoval hradeckou střelu mířící do odkryté branky!
25:20
Hamerlík přikryl kotouč lapačkou a máme tu další přerušení hry.
25:29
Vyloučen hráč Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za hákování
Dynamo si zahraje další přesilovku. Rozhodčí nachystal dvě minuty za hákování pro Radka Smoleňáka.
25:43
Rolinek jen těsně mimo tečoval střílenou přihrávku Juraje Mikuše!
26:11
Po další Mikušově střele se kotouč odrazil na hůl Dávida Skokana, na kterého zívala napůl odkrytá branka, Maxwell se ale dokázal parádně a včas přesunout!
26:39
Wishartovo nahození od modré vylétlo vysoko do ochranné sítě.
26:55
Dynamo už překonalo Maxwella a kotouč na brankovišti poskakoval do prázdné, na poslední chvíli jej ale odpálil hradecký obránce!
27:29
Hradec je kompletní.
28:01
Koukal (Hr. Králové) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Smoleňák a Bezúch
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:1

Petr Koukal nádherně z mezikruží vymetl růžek Hamerlíkovy klece! Pardubický gólman neměl vůbec žádnou šanci na reakci.
29:01
Daniel Rákos si vytáhl Hamerlíka z branky a měl na holi hradecké vedení, ale nedokázal zamířit přesně.
29:56
S vyrovnávacím gólem Hradečtí výrazně ožili a znovu zatápí obraně Dynama.
30:43
Wishartovo nahození od mantinelu lapačkou zkrotil Maxwell.
31:31
Zakázané uvolnění Hradce.
31:59
Hradečtí jeli tři na jednoho, ale zakončení na sebe vzal Radovan Pavlík a trefil pouze Hamerlíkův beton.
32:59
Maxwell provětral lapačku při dalším nahození Dynama od modré čáry.
34:00
Dynamo zformovalo obranu a Hradec se teď těžko dostává přes střední pásmo.
34:24
Treille dostal žabičku do jízdy, ale nedosáhl na kotouč.
35:09
Procházka dostal dobrou přihrávku v útočném pásmu, ale ve finální fázi mu puk přeskočil hokejku.
36:14
Z úhlu pálil Miškář, ale Hamerlík jeho pokus vyrazil.
37:09
Matěj Chalupa měl před sebou odkrytou branku a už zvedal ruce nad hlavu, Hamerlík však kotouč zastavil!
37:44
Radovan Pavlík si dobře najel z úhlu před Hamerlíka, ale ani on neuspěl!
37:44
Vyloučen hráč Miromanov (Pardubice), 2 min. za sekání
V závěru druhé části si první přesilovou hru zahraje také Hradec Králové. Dvě minuty za sekání pro Daniila Miromanova.
37:59
V oslabení se do zakončení dostal Rolinek, ale Maxwell jeho pokus vytáhl ramenem.
38:34
Pavlíkova bomba letěla mimo.
39:01
Dynamo vyhazuje kotouč ve chvíli, kdy se rozběhla poslední minuta druhé třetiny.
39:38
Dynamo znovu vyhazuje.
39:44
A domácí jsou kompletní.
40:00
Končí druhá třetina. Hradec v ní dokázal vyrovnat na současných 1:1, když o spojnici nádherně vymetl horní růžek za Hamerlíkem exhradecký kapitán Petr Koukal.
40:00
40:13
Vyloučen hráč Smoleňák (Hr. Králové), 2 min. za podražení
Na začátku třetí třetiny je tu přesilovka pro Dynamo. Dnes již podruhé míří na trestnou Radek Smoleňák, tentokráte na dvě minuty za podrážení.
40:17
Vyloučen hráč Bubela (Pardubice), 2 min. za sekání
Přesilovka Dynama však trvala přesně čtyři vteřiny. Miloš Bubela dostává dvě minuty za sekání.
40:52
Po Maroszově přihrávce se do zakončení tlačil Rolinek, ale nebyl úspěšný.
40:59
Chalupa (Hr. Králové) vstřelil branku (2. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:2

Hradec otáčí vývoj zápasu a jde do vedení! Peter Hamerlík teď absolutně nepodržel svůj tým, když mu mezi nohy propadla ne nijak výrazná střela Matěje Chalupy.
42:18
Oba týmy jsou kompletní.
43:12
Smoleňák sám před Hamerlíkem trefil pouze pardubického brankáře!
43:43
Vyloučen hráč Wishart (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Přesilovka pro Hradec. Ty Wishart inkasuje dvě minuty za držení protihráče.
44:11
Poulíčkovu střelu mohl do odkryté brány dorazit Machala, ale nezasáhl skákavý kotouč!
45:04
Smoleňák z úhlu vůbec netrefil branku.
45:34
Bičevskisova rána tečována mimo tři tyče.
45:43
Wishart je zpět na ledě a Dynamo je kompletní.
46:05
Pavlík (Hr. Králové) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Rosandič a Dragoun
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:3

Dynamo míří za desátou porážkou v řadě! Na 3:1 pro Hradec totiž přesnou střelou nad Hamerlíkovu lapačku zvyšuje Filip Pavlík.
46:45
Dušek dostal dobrou přihrávku, ale nezakončil.
47:40
Denis Kusý prudkou ranou trefuje tyč za Maxwellem!
49:30
Vyloučen hráč Cardwell (Pardubice), 2 min. za faul loktem
Další přesilovka pro Hradec. Jacob Cardwell dostává dvě minuty za faul loktem.
49:45
Antonín Dušek dostal přihrávku mezi kruhy, ale netrefil branku.
50:12
Dynamo vyhazuje.
50:38
Vyloučen hráč Hrabal (Pardubice), 2+10 min. za vražení na hrazení
Hradec bude hrát padesát tři vteřin v pěti proti třem. Josef Hrabal dostává dvě + deset minut osobního trestu za vražení na hrazení.
50:38
Hradec Králové ještě před přesilovkou sahá pro oddechový čas.
50:38
Vyloučen hráč Cardwell (Pardubice), ot 10 min. za nesportovní chování
Během oddechového času rozhodčí ještě jednou vylučuje. Na domácí střídačce emoce neudržel Jacob Cardwell a dostává deset minut osobního trestu za nesportovní chování.
52:33
Hradec povětšinou držel útočné pásmo, ale žádnou větší šanci si nepřipravil.
54:25
Rolinek měl našlápnuto mezi dva hradecké obránce, ale byl v ofsajdu.
54:31
Z pravé strany pálil Machala, ale Maxwell zaměstnal svou lapačku.
54:47
55:39
Rákos zavezl puk do útočného pásma, ale zde jej uzmula domácí obrana.
56:28
Ještě před modrou čárou vystřelil Chalupa, Hamerlík si ale s jeho střelou poradil.
57:13
Sýkora posílal kotouč před branku na teč, ale Treille puk poslal mimo.
57:51
Oddechový čas si vzalo také domácí Dynamo.
57:51
Hamerlík zůstává na střídačce a domácí to budou ještě z posledních sil zkoušet v šesti.
58:04
Vincour (Hr. Králové) vstřelil branku (12. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Hr. Králové 1:4

Mountfield ale pardubickou power play využívá bleskurychle. Ještě v útočném pásmu Dynama dostal namazáno Tomáš Vincour a v klidu dopravil puk do prázdné brány.
59:01
Rozběhla se poslední minuta dnešního utkání.
59:35
Rolinkovu střelu vyráží Maxwell.
Dvacáté šesté derby končí. Domácí Dynamo vůbec nezvládlo druhou část zápasu, nemělo ani potřebné štěstí a zaslouženě prohrává 1:4. Jedná se už o jeho hrozivou desátou prohru v řadě. Z Pardubic se s vámi pro dnešek loučí Marek Votke.

5. 3. 2023 16:30Hr. Králové–Pardubice 3:1
20. 1. 2023 18:00Pardubice–Hr. Králové 4:1
4. 12. 2022 17:10Hr. Králové–Pardubice 4:0
21. 10. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 5:2
18. 2. 2022 18:00Pardubice–Hr. Králové 1:4
4. 1. 2022 17:30Hr. Králové–Pardubice 1:4
7. 11. 2021 17:00Pardubice–Hr. Králové 3:4
26. 9. 2021 17:20Hr. Králové–Pardubice 5:2