Vítejte u další online přenosu z pardubické enteria areny, která bude konečně velmi solidně zaplněná! Domácí Dynamo v ní dnes bude hostit Bílé Tygry z Liberce.
Tygři v posledních pěti utkáních střídají prohry a výhry, což by podle těchto propočtů dnes vycházelo na porážku. To by se jistě Dynamu velmi hodilo, jelikož se Východočeši v poslední době velmi trápí.
Dynamo prohrálo čtyři z posledních pěti utkání a pokud nechce vypadnout z top čtyřky, mělo by pořádně zabrat. Pomoci k tomu může třeba návrat Anthonyho Camary do druhého útoku vedle Musila s Kousalem. Kanaďanovi již vypršel třízápasový distanc.

Rozhodčí: Kika (CZE), Vrba (CZE) - Zíka (CZE), Klouček (CZE)
Počet diváků: 4 597

Liberec bude dnes v Pardubicích postrádat produktivního útočníka Dávida Grígera, v brance Tygrů bude stát Petr Kváča.
0:00
0:39
Dynamo se po úspěšném vhazování drží na kotouči, ale cestu do útočného pásma zatím nenašlo.
0:46
Zakázané uvolnění domácích.
1:08
Camara zkoušel zpracovat přihrávku do jízdy, ale puk mu odskočil.
1:43
Roman chtěl do útočného pásma přihrávkou rozjet Matěje Blümela, toho ale zastavil ofsajd.
2:41
Liberec se zatím víceméně nedostal ke kotouči, Blümel střelou minul branku.
3:46
Camara dostal nahrávku do dobré pozice ve slotu a už si chystal střelu, nakonec ale nezakončil ideálně.
4:53
Vyloučen hráč Šmíd (Liberec), 2 min. za hrubost
Dynamo může svůj tlak ještě vystupňovat v přesilovce, Ladislav Šmíd totiž dostává dvě minuty za hrubost.
5:01
Pardubice se ale hned po buly vyhnaly z pásma.
5:56
Liberec zašlápl kotouč ve svém útočném pásmu a šetří vteřinky.
6:35
Přesilovka se Dynamu vůbec nedaří, puk je znovu u Frodla.
7:59
Okénko v pardubické obraně uviděl Melancon, ale nakonec pouze nahodil puk do útočného pásma.
8:30
Blümel se kličkou zbavil obránce a mířil nad beton Kváči, liberecký gólman ale jeho nebezpečný pokus vyrazil!
8:51
Po buly v útočném pásmu Liberce pálil od modré Jan Štibingr, ale nemířil přesně.
9:08
Pískán je ofsajd Liberce.
9:30
V útočném pásmu Dynama se kotouč odrazil k volnému Davidu Ciencialovi, ale než zpracoval puk, byl u něj obránce.
10:18
Rozjetý Anděl hledal na modré čáře Válu, ale ten propagační střelou našel pouze Kváčovu lapačku.
10:27
Zdráhalovo nahození od modré bylo sraženo mimo tři tyče.
12:03
Liberec měl k dispozici brejk dvou na jednoho, ale přihrávka přes pardubického obránce neprošla.
12:50
Jan Šír pálil mimo.
14:12
Vyloučen hráč Poulíček (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Možnost první přesilovky dostává také Liberec, Patrik Poulíček inkasuje dvě minuty za držení.
14:34
Šmíd nahazoval puk od modré čáry a Frodl měl co dělat, aby mu puk neskončil za zády. Zkrotil ho až napodruhé.
15:29
Ani Liberec ale zatím pardubickou branku v přesilovce příliš neohrozil, dostává se dokonce do ofsajdu.
16:15
Nikým nehlídaný Adam Klapka se dostal s pukem do bezprostřední blízkosti Frodla, ale nedokázal zvednout puk přes jeho beton!
17:01
Najman zkusil nachytat Frodla střelou z úhlu, ale neuspěl.
17:12
Další ofsajd Dynama.
17:46
Rozjetý Hrádek si v útočném pásmu chystal střelu, ale trefil pouze prvního obránce před sebou.
17:53
Na druhé straně liberecká střela z pravého kruhu končí v náruči Frodla.
19:09
Kousal vymíchal obránce a ještě hledal před brankou Camaru, ten ale nezakončil.
20:00
Nepříliš pohledná první třetina je u konce a na ukazateli skóre stále svítí dvě nuly. Ani jeden z týmů nedokázal využít nabídnutou přesilovku.
20:00
20:34
Liberec se na úvod třetiny usadil v útočném pásmu, ale Frodl je zatím bez práce.
20:56
Do samostatného úniku startoval Matěj Blümel, ale nakonec jej stihl dojet bránící hráč.
21:15
Od modré čáry vystřelil Sergijenko, ale Vála má puk v lapačce.
21:32
Vyloučen hráč Sergijenko (Pardubice), 2 min. za hru vysokou holí
Liberec bude hrát další přesilovku, Sergijenko dostává dvě minuty za vysokou hůl.
21:49
Jan Odroš šikovnou tečí přímo před Frodlem úplně změnil dráhu puku, ale domácí gólman zaúřadoval lapačkou!
22:22
Dynamo vyhazuje puk až za Kváču.
22:54
Filippiho tvrdá rána byla sražena mimo.
23:57
Jakub Rychlovský si navedl puk do středu hřiště, ale následně nemířil přesně.
24:21
Ofsajd Dynama.
24:31
Do mezikruží dostal přihrávku Tomáš Filippi, ale Frodl zasáhl vyrážečkou.
24:48
Musil 11 (Pardubice) vstřelil branku (16. gól v sezóně) , asistence Košťálek
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:0

Rozjetý Jan Košťálek zapracoval v útočném pásmu Dynama, vrátil puk před branku, kam si najížděl Adam Musil a bývalý liberecký útočník neměl se zakončením žádný problém!
25:14
Urban nahazoval puk od mantinelu, ale Kváča jej má v lapačce.
25:55
Matej Paulovič sklepl puk pro Matěje Blümela přímo před prázdnou branku, ale domácí útočník těsně minul!
25:55
Blümel byl o chvíli později jednou z ústředních postav i v další situaci, když se pustil do bitky s libereckým Jakubem Rychlovským, oba borci rychle skončili na zemi.
25:55
Vyloučen hráč Rychlovský (Liberec), 2 min. za hrubost
25:55
Vyloučen hráč Blümel (Pardubice), 2 min. za hrubost
25:55
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za nesportovní chování
Liberec ale přece jen bude hrát přesilovku, protože domácí střídačka dostává ještě dvě minuty za nesportovní chování. Odsedí je Robert Říčka.
27:13
Adam Musil podporovaný spoluhráčem v oslabení postupoval na branku, ale v dobré pozici nakonec zamířil mimo!
27:39
Dynamo vyhazuje kotouč.
28:07
Už při vyrovnaném počtu hráčů na ledě se do dobré příležitosti dostal liberecký Marek Zachar, jenž tvrdě vypálil přes obránce, ale Frodl vytáhl efektní a zároveň i efektivní zákrok lapačkou!
28:18
Rychlovský pálil hned po buly v útočném pásmu Liberce, ale minul.
29:26
Vyloučen hráč Klapka (Liberec), 2 min. za krosček
Dynamo bude hrát přesilovku, liberecký Adam Klapka dostává dvě minuty za krosček.
31:59
Urban přenechal na levém křídle puk rozjetému Heclovi, ale jeho střela byla sražena do ochranné sítě.
32:28
Vyloučen hráč Petgrave (Pardubice), 2 min. za podražení
Po komerční pauze si přesilovku zahraje také Liberec, jelikož domácí obránce Matt Petgrave dostává dvě minuty za podrážení.
33:23
Melancon z první od modré vypálil hodně mimo.
34:22
Klepiš v dobrém postavení trefuje Frodlův beton!
35:11
Dynamu se dnes příliš nedaří přechod do útoku, je pískán další ofsajd.
35:44
Frodl opět proti střele Kepiše vytáhl další zákrok betonem.
37:00
Sebastian Čederle nezpracoval dlouhou přihrávku a píská se zakázané uvolnění Liberce.
37:12
Ofsajd Liberce.
37:28
Blümel s Poulíčkem jeli dva na jednoho, ale vyměnili si kotouč o jednou navíc než bylo potřeba a nedokázali zakončit!
38:02
Další zakázané uvolnění Liberce.
38:24
Druhá domácí formace se usadila v útočném pásmu, nadvakrát pálil Kousal, ale ani jednou neuspěl.
38:54
Camara ze slotu mířil vedle.
39:47
Šmíd si chystal střelu z mezikruží, ale trefil pouze bránícího hráče.
40:00
Ve druhé třetině už padl první gól zápasu a Dynamo po ní vede 1:0. V pětadvacáté minutě se prosadil exliberecký útočník Adam Musil poté, co jej přesnou přihrávkou našel před brankou Jan Košťálek.
40:00
40:38
Poulíček se snažil hledat najíždějícího Pauloviče, ale puk se k němu nakonec nedostal přes dva bránící hráče.
41:03
Daleko víc prostoru už měl rozjetý Anthony Camara, ale jeho střela byla sražena vysoko do ochranné sítě.
41:09
Dynamo začalo aktivně, Kousal minul bekhendem z mezikruží.
41:30
Klepiš se chtěl kličkou zbavit Košťálka, ale do zakončení se nakonec nedostal.
42:34
Heclův pokus byl sražen mimo.
43:08
Anděl se dostal k puku přímo před Kváčou, ale hostující gólman zvládl vystrčit svůj pravý beton!
44:00
Blümel zpracovával kotouč na útočné modré, ale dostal se do ofsajdu.
44:07
David Aubrecht u liberecké střídačky tvrdě dohrál Roberta Kousla a strhla se menší bitka mezi několika hráči.
44:07
Rozhodčí rozmýšlí tresty, z ledu jsou zatím odklízeny krvavé stopy.
44:07
Vyloučen hráč Aubrecht (Liberec), 5+20 min. za zásah do oblasti hlavy a krku
Pět minut za Davida Aubrechta odsedí Martin Faško-Rudáš.
44:07
Vyloučen hráč Musil 11 (Pardubice), 2 min. za hrubost
45:20
Melancon projel do útočného pásma Liberce, ale do zakončení se nedostal.
45:49
Tvrdá rána Zdráhala sice protáhla Kváču, ale puk šel mimo.
46:07
Začíná tříminutová přesilovka Dynama.
46:37
V oslabení se před pardubickou branku dostal Petr Jelínek, ale domácí obrana jej zablokovala.
46:56
Říčka pálil do betonů Kváči.
47:22
Camara jen těsně vedle tečoval střílenou přihrávku od Kousla.
47:59
Dynamo se vyhnalo do středního pásma.
48:29
Košťálek dostal nabito na modré čáře, ale Kváča jeho pokus z první vyrazil nad branku.
49:13
Liberec vyhodil puk, ale Frodl jej rychle vrátil na útočnou modrou, tou dobou už byl ale Liberec v pěti.
50:04
Lukáš Anděl dobře zapracoval v útočném pásmu Dynama a vytvořil prostor pro Ondřeje Válu, jehož tvrdou ránu má ale Kváča v lapačce.
50:41
Poulíček zavezl puk do útočné třetiny Dynama a posunul jej před branku Matěji Blümelovi, ten ovšem nebyl v dobrém úhlu a trvalo dlouho než se srovnal do zakončení. Kváča moc práce nakonec neměl.
51:08
Další špatný přechod domácích do útoku a je z toho ofsajd.
51:08
Dnešní utkání v Pardubicích sleduje 4 592 lidí.
51:46
Na Zacharovi v útočném pásmu Liberce visel Kousal a hostující útočník nakonec v pádu mířil mimo.
52:10
Přesný na druhé straně nebyl ani Robert Kousal.
52:58
Ofsajd Liberce, následuje komerční pauza.
53:39
Blümel číhal na další přihrávku do brejku, ale puk se k němu nedostal.
53:57
55:19
Říčka pálil od modré čáry do betonů Kváči.
55:52
Derner (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:1

Liberec vystupňoval tlak v útočném pásmu a vyrovnal na 1:1! Před Lukášem Dernerem se otevřel prostor, liberecký bek si nachystal puk na střelu a propálil Dominika Frodla.
55:52
Domácí Dynamo však bere trenérskou výzvu!
55:52
Gól platí, trenérská výzva byla neúspěšná a Dynamo tak bude navíc hrát v oslabení.
55:52
Trest týmu (Pardubice), 2 min. za zdržování hry
Trest odpyká Robert Říčka.
56:48
Michal Hrádek našel rozjetého Blümela, ten ale neměl dobrý úhel a trefil pouze Kváču.
57:32
Melancon (Liberec) vstřelil branku (3. gól v sezóně)
Stav zápasu Pardubice - Liberec 1:2

A pohroma pro Pardubice je dokonána! Liberec se znovu usadil v útočném pásmu a střela TJ Melancona od modré doplachtila až za Dominika Frodla.
58:37
Je pískáno zakázané uvolnění Liberce a Dominik Frodl odjíždí z branky!
58:57
Musil pálil z úhlu, Kváča vyráží.
59:13
Camara stál před prázdnou bránu, ale puk se od něj odrazil mimo!
59:13
Dynamo ještě bere oddechový čas.
59:35
V mezikruží měl velkou šanci Říčka, ale trefil pouze Kváču! Následně neudržel nervy a pustil se do bitky s Markem Zacharem.
59:35
Vyloučen hráč Říčka (Pardubice), 2 min. za hrubost
59:35
Vyloučen hráč Zachar (Liberec), 2 min. za hrubost
59:42
Liberec zkusil trefit prázdnou bránu přes celé hřiště, ale je z toho pouze zakázané uvolnění.
S koncem zápasu ještě TJ Melancon u mantinelu složil Mateje Pauloviče, ale na výsledku už to nic nezmění.
Ještě čtyři minuty před koncem Dynamo vedlo 1:0, jenže Liberec vyrovnal, domácí vzali neúspěšnou trenérskou výzvu a v následném oslabení inkasovali gól na 1:2. Východočeši tak v závěru základní části prohráli počtvrté v řadě a začíná na nich ležet pořádná deka.
Příjemný zbytek večera vám z Pardubic přeje Marek Votke.

28. 2. 2023 18:00Liberec–Pardubice 5:1
13. 1. 2023 18:00Liberec–Pardubice 3:4
29. 11. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:3
16. 10. 2022 17:00Pardubice–Liberec 1:0
22. 2. 2022 18:00Pardubice–Liberec 1:2
9. 1. 2022 16:00Liberec–Pardubice 3:4
23. 11. 2021 17:20Pardubice–Liberec 2:3
1. 10. 2021 18:00Liberec–Pardubice 3:4