Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Rusové vyhlíží posily, na MS povolali trio Ovečkin, Kuzněcov a Orlov

Alexandr Ovečkin v dresu Ruska. | foto: Reuters

11 2016
Ruským hokejistům úvod domácího šampionátu nevyšel, zvláště prohra 0:3 s Čechy byla potupná. Ve středu však ze zámoří dorazila báječná zpráva. Sbornou nejspíš posílí obávaný snajpr Alexandr Ovečkin i další dva borci z Washingtonu: šikula Kuzněcov a bek Orlov.

Washington v noci z úterý na středu vypadl z play-off NHL, když ho v šesti zápasech vyřadil Pittsburgh. Ruským hráčům v týmu ale sezona nekončí - Ovečkin, Kuzněcov i Orlov dostali nabídku ruské reprezentace a pravděpodobně na ní kývnou.

Zda a kdy všichni tři do Moskvy přiletí, ovšem není momentálně jasné. Podobně totiž Ruská federace ledního hokeje reagovala i na vyřazení New York Islanders, kdy v pondělí zveřejnila zprávu, že povolala útočníka Nikolaje Kuljomina. Ten však musí nejprve absolvovat výstupní lékařskou kontrolu a doposud do dějiště MS nepřiletěl.

Předpokládá se, že minimálně Ovečkin dorazí. Jeho oddanost k reprezentaci je obdivuhodná, vždyť letos by ho čekalo už dvanácté mistrovství světa a představil se také na třech olympiádách. Podle Jaroslava Špačka, kouče české reprezentace, by přijel „ snad i se zlomenou nohou.“ Se zdravotní prohlídkou si asi třicetiletý Rus hlavu lámat nebude.

Ovečkin byl podle všeho s ruskou reprezentací domluvený už předem a čekalo se jen na to, jak daleko jeho Washington v play-off NHL dojde.

Někteří experti ovšem varují, že případný příjezd tří hvězd by mohl narušit tým, na který je v Rusku obrovský tlak. Podle Jevgenije Malkina (který se přičinil o vyřazení Capitals) však přítomnost Ovečkina a spol. tým zvedne: „Kluci určitě pomůžou, jsou to přirození vůdci.“

Borci z Capitals obsadí tři ze čtyř volných míst v ruském kádru. Trenéři ještě teoreticky mohou počkat na Tarasenka ze St. Louis nebo na Nišučkina z Dallasu.

Autor:
Najdete na iDNES.cz

mobilní verze