Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Přiletí Židlický? Situaci v NHL sledujeme, nebyl konkrétní kouč Kalous

10 2016
Kluci, dejte si voraz! Čeští hokejisté dostali v úterý na mistrovství světa volno. Po výborném vstupu do turnaje nebudou mít ani trénink, ani mítink s trenéry. Prostě si užijí v ruské metropoli zaslouženou „přestávku na kafe“. Dorazí pak posily z NHL?

„Odehráli jsme tři velmi těžká utkání ve čtyřech dnech. Prostě jsme se tak rozhodli, aby si kluci odpočinuli nejen fyzicky, ale i psychicky,“ řekl asistent Jiří Kalous v hotelu Crowne Plaza, kde česká výprava bydlí.

Samozřejmě vnímáme podporu fanoušků. Je neskutečná a pro kluky pozitivní, protože většina lidí nám nevěřila. Kluci si svými výkony podporu zaslouží.
Jiří Kalous

Hráči mají po obědě volný program, plánují procházky po Moskvě. Na hokej myslet nemusí, avšak trenéři půjdou společně na Rudé náměstí a začnou se připravovat na další utkání.

Češi vedou po úvodních duelech skupinu, porazili Rusko i Švédsko. V nájezdech přemohli Lotyšsko. „Ale nesmíme to přeceňovat,“ varuje kouč Kalous.

„Priorita je stále postoupit do čtvrtfinále. Soustředíme se na čtvrteční zápas s Norskem.“

Národní mužstvo nyní čekají relativně slabší soupeři, ale slovo outsideři Kalous od novinářů nerad slyší. „My je tady nevidíme. Dneska už je to přežitek. Když se podíváte na soupisky, tak hráči všech týmů hrají NHL a nejlepší evropské ligy. Nemůžeme si dovolit dělat v tom nějaký rozdíl. Každý soupeř je těžký, respektujeme ho. Na druhou stranu chceme po hráčích, aby si věřili a věřili systému. To se nám zatím daří.“

Kurzy na MS v hokeji

Úterý 10.5.

Slovensko - Německo 1.75 x 4.50 x 4.10

Švýcarsko - Dánsko 1.75 x 4.40 x 4.00

Kazachstán - Norsko 2.85 x 4.40 x 2.10

Maďarsko - Francie 5.20 x 5.20 x 1.50

Středa 11.5.

Slovensko - Bělorusko 1.85 x 4.50 x 3.20

Švýcarsko - Lotyšsko 1.80 x 4.30 x 3.50

Finsko - Maďarsko 1.01 x 25 x 40

Švédsko - Kazachstán 1.15 x 8.70 x 11

Trenéři však chtějí hráčům zdůrazňovat, aby se vyvarovali chyb. Hlavně v zadních řadách.

„Občas obráncům zbytečně dlouho trvá rozehrávka z pásma, při forčekingu soupeře dochází ke ztrátám puku. Potřebujeme, aby se bekům nabízeli útočníci a puk šel rychle dopředu. Od začátku přípravy vyžadujeme, aby beci byli aktivní,“ vysvětluje Kalous, na čem je potřeba v průběhu světového šampionátu ještě pracovat.

Možné posily: Hertl, Hemský, Faksa, Židlický?

Do fungujícího kádru nechce Vladimír Vůjtek se svými kolegy zasahovat. Na druhou stranu po nočním vývoji ve Stanley Cupu se nabízí několik možných posil - San Jose s obráncem Romanem Polákem a útočníkem Tomášem Hertlem bude hrát s Nashvillem sedmý zápas; dvojice forvardů Aleš Hemský, Radek Faksa z Dallasu se zase chystá na sedmý duel proti St. Louis (Dmitrij Jaškin).

„S hráči, kteří hrají soutěž, nejsme v přímém kontaktu. Necháváme je v klidu. Ale situaci sledujeme,“ naznačil asistent Kalous.

A co zkušený obránce Marek Židlický, kterému v New York Islanders sezona už skončila?

Josef Jandač v pondělí řekl, že jeho oslovení český tým zvažuje. „Nechci předbíhat,“ odpověděl nyní Kalous, jeho nástupce ve Spartě.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze