Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Kempný se místo procházky kurýroval. Na NHL zatím nemyslím, tvrdí

10 2016
Moskva (Od našeho zpravodaje) - Když sjel Michal Kempný výtahem do recepce luxusního moskevského hotelu a bavil se s novináři, z jeho výrazu, nálady i hlasu bylo znát: Nejsem stoprocentně zdráv. Ale jeho další účast na hokejovém mistrovství světa by to ohrozit nemělo.

Kempný s českým týmem na výlet do centra hlavního města Ruska neodcestoval, zůstal na pokoji. „Budu se dávat zdravotně dohromady, necítím se moc dobře,“ řekl 25letý bek z Omsku.

Ale do čtvrtečního utkání s Norskem (15.15) chce být bývalý „Komeťák“ připravený. „Není to ideální, ale dáme se do kupy,“ slíbil.

Jaké máte s odstupem jedné noci pocity po tak vydařeném obratu v utkání se Švédskem?
Jen ty nejlepší! Nepovedla se nám trochu první třetina. Ale pak se ukázala síla týmu, dokázali jsme zápas otočit a zvládnout.

Neměli jste trochu strach, že se skórem už nic neuděláte? Nebo zafungovalo, jak do vás trenér Vladimír Vůjtek vtloukával sebevědomí?
Pan Vůjtek trochu zvýšil hlas. I my jsme si řekli, že musíme hrát úplně jinak. Pak jsme nastoupili ve vyšším tempu a utkání se vyvíjelo pro nás.

Proč jste na začátku zápasu dělali takové chyby? Bylo to z nervozity?
To bych neřekl. Ale jezdili tam na nás dva na jednoho, dostali jsme dva góly... Nevím, čím to bylo. Máte pravdu, vstup do utkání nebyl ideální, ale naštěstí to pak bylo o něčem jiném.

Nejste trochu překvapení, že jste dokázali porazit Rusko i Švédsko, tedy dva špičkové soupeře?
Nejsme překvapení. Podáváme stabilní výkony, vycházíme z poctivé obrany a jsme jeden tým, to je důležité.

Je právě v soudržnosti největší síla týmu?
Hlavně jsme si řekli, že bez bojovnosti a obětavosti to nepůjde. A když nebudeme hrát jako jeden mančaft, tak nemáme šanci uspět. Jsem rád, že kabina funguje. Máme dobrou partu. Zatím je všechno, jak má být.

Mění se teď cíle týmu? Není lákavé uhrát první místo ve skupině, z hlediska možná lehčího soupeře pro čtvrtfinále i kvůli setrvání v Moskvě?
Čekají nás nevyzpytatelní soupeři. Norsko, Kazachstán, Dánsko jsou soupeři, kteří hrají nepříjemný hokej. Musíme se na to dobře připravit. Ale nechci říkat, jestli budeme první nebo druzí ve skupině. Budeme se snažit hrát pořád ten náš hokej.

Kouč Vůjtek hovořil o tom, že další týmy, které vás čekají, nelze považovat za slabé soupeře. Souhlasíte?
Je to pravda. Týmy, které jsem zmiňoval, mají také hráče z nejvyšších soutěží, třeba i v Rusku. Zápasy budou těžké. Hokej se v dnešní době vyrovnal. Už to není Kazachstán, který býval před deseti lety, nebude to jednoduché. Nebylo by dobré létat v oblacích, snažím se držet při zemi. Jedině s tímhle přístupem můžeme uspět.

Cítíte, že se podpora českých fanoušků zvyšuje?
Věřím, že snad jo. Ze začátku nám lidi tolik nevěřili, po těch třech zápasech jsme dokázali, že hokej hrát umíme a chceme hrát hlavně pro fanoušky. Doufám, že nám budou přát.

Berete to tak, že vám případný úspěch českého týmu na šampionátu může pomoct k angažmá v NHL? Spekulovalo se třeba o zájmu Chicaga.
Momentálně na to vůbec nemyslím, nemá to cenu. Snažím se soustředit na národní tým, abychom na mistrovství světa byli úspěšní, dělali radost lidem doma. A pak se uvidí.Hokej na zimních olympijských hrách 2018

Hokejový turnaj v jihokorejském Pchjongčchangu startuje ve středu 14. února.

Čtvrtek 15. února, 13.10: Česko - Korea
Sobota 17. února, 4.10: Kanada - Česko
Neděle 18. února, 8.40: Česko - Švýcarsko

Josef Jandač, Martin Erat, Roman ČervenkaOndřej Němec, Dominik Furch, Pavel Francouz, Vojtěch Mozík, Jakub Nakládal, Michal Řepík, Michal Birner"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka
"Nikdo vás nevytočí jako vlastní dítě," potvrzuje psycholožka

Jak na dětskou výchovu, řeší psycholožka v rozhovoru pro eMimino.cz

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze