Dobrý večer. Vítejte u sledování on-line přenosu ze šlágru 8. kola mezi Slavií a Plzní. Západočeši o bod zaostávají za vedoucí Slavií, v případě výhry se tedy vrátí do čela. V hale je bude podporovat velký počet fanoušků, kteří byli hodně slyšet už venku před utkáním.
Plzeňský kotel v hale je slušně zaplněný a pořádně hlasitý. Horní patro haly ale otevřeno nebylo, takže návštěva z derby Slavia - Sparta dnes překonána nebude.
0:01
Utkání začalo.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Kubeš (CZE) - Čížek (CZE), Prchal (CZE)
Počet diváků: 7 898

0:19
Málek zasahoval po lehké Beránkově bekhendové střele zprava.
0:44
Hosté už podruhé byli při přechodu do útočného pásma v ofsajdu.
1:19
Vampola (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Důras
Stav zápasu Slavia - Plzeň 0:1

Důras zachytil puk v pásmu, nahodil na branku a Vamola puk jemnou tečí usměrnil mimo Svobodův dosah. Plzeňsští fanoušci oslavují.
2:09
Vyloučen hráč Šindel (Plzeň), 2 min. za hákování
Šindel hákoval na obranné modré pronikajícího Martinku.
2:34
Hruška (Slavia) vstřelil branku (7. gól v sezóně) , asistence Kadlec a Červenka
Stav zápasu Slavia - Plzeň 1:1

Slavia se v přesilovce dobře rozestavila, Kadlec vystřelil odmodré a puk do branky tečoval Hruška.
4:19
Šindel vystřelil od modré, Svoboda lehký puk neudržel a měl štěstí, že neskončil v brance.
6:19
Střelou z pravého kruhu prověřil Málkovu pozornost Micka, plzeňský gólman chytá puk do lapačky.
7:26
Plzeňský útočník Adamský ujel slávistickému obránci Martinkovi, jeho samostatný nájezd ale gólman Svoboda vychytal.
8:30
Hraje se ve velkém tempu. Hosté působí sebevědomě a často podnikají přímočaré výpady ke slávistické brance.
9:56
V souboji dvou sedmnáctek v obranném pásmu Slavie atakoval zezadu Novák Kubalíka. Slávisté díky tomu získali puk a odehráli na zakázané uvolnění. Fanoušci Plzně se zlobí.
10:41
Bednář zavezl puk do útočného pásma, mezi dvěma beky neprošel, ale puk získal Čermák, posunul ho zpátky na Bednáře. Ten ale zleva z těžkého úhlu minul.
12:39
Slávistický útočník Sklenář se snažil uvolnit před brankovištěm, přihrávku ale nedostal, navíc při ostrém souboji přišel o helmu.
11:02
Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Fabuš a Benák
Stav zápasu Slavia - Plzeň 1:2

Po Fabušově přihrávce byl před brankářem Svbodou osamocený Vlasák a z pěti metrů ho chladnokrevně prostřelil. "Svoboda je sněhulák," skandují fanoušci Plzně.
13:03
Bednář zavezl puk po levém křídle do útočného pásma, vystřelil, Málek vyrazil jen před sebe, ale najíždějící Červenka měl k puku a k případné dorážce hodně daleko.
13:47
Hruška (Slavia) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Beránek
Stav zápasu Slavia - Plzeň 2:2

Hruška dostal od Beránka dlouhou přihrávku z obranného pásma až na útočnou modrou a svůj samostatný nájezd zleva zakončil střelou mezi Málkovy betony.
14:44
Drtinu obral ve středu hřiště o puk Čakajík, vyrazil ke Svobodově brance, Drtina se ale stačil vrátit a zaváhání napravit.
15:36
Slavia si málem dala vlastní gól. Od Martinkovy brusle směřoval puk k pravé tyči, Svoboda ho ale stačil betonem zastavit.
16:23
Benák minul z prostoru mezi kruhy. Předtím zase na druhé straně Beránek zleva přestřelil. Hra má spád, nechybějí tvrdé střety, zejména fanoušci Plzně se v hale starají o atmosféru, byť často skandují vulgárně.
17:50
Fabuš zavezl puk do pásma, ztratil nad ním kontrolu, ale zleva se k prudké střele dostal Smrek. Slovenská posila Plzně těsně přestřelila.
19:09
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2+2 min. za hru vysokou holí
Hosté hrají přesilovku. V obranném pásmu Slavie atakoval Jelínek tvrdě u mantinelu Kracíka.
20:00
Skončila první třetina.
20:01
Začala druhá třetina.
20:01
Plzeňští hokejisté pokračují v přesilové hře.
22:09
Z dlouhé přesilovky zbývá poslední minuta, plzeňským hráčům se v ní vůbec nedaří. Na Svobodovu branku letěla jenom Benákova střela, ale nedoletěla, domácí ji srazili. Naopak hraje se spíš ve středním pásmu a občas slávisté hrozí protiútoky.
23:09
Slavia se ubránila a je v plném počtu. Její brankář Svoboda zasahoval až v úplném závěru oslabení, když likvidoval Čakajíkovu střelu od modré.
25:16
Na rozdíl od první třetiny sledují diváci v hale úpornou bitvu plnou osobních soubojů. Povedených hokejových akcí ve srovnání s první částí ubylo.
25:42
Střela slávistického obránce Nováka od modré čáry z pravé strany se lehce otřela o brankovou konstrukci a rozvlnila boční síťku.
26:43
V ponecháne výhodě před trestem Slavie nahrál zprava Straka do prostoru mezi kruhy Vlasákovi, jeho střela zblízka ale končí ve Svobodově lapačce.
26:43
Vyloučen hráč Beránek (Slavia), 2 min. za faul loktem
27:11
Vyloučen hráč Hudec (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Slavia se ve čtyřech vrhla do útoku a Hudec zachraňoval situaci před Málkovou brankou. Hraje se teď čtyři na čtyři.
28:18
Plzeňský útočník Kracík se ve středním pásmu zmocnil puku, najížděl z pravé strany, v kruhu se elegantně vyhnul Kadlecovi, ale brankáře Svobodu střelou mezi betony nepřekonal.
28:43
Slavia je kompletní, pokračuje v pěti.
29:11
Také Plzeň je v pěti, ale domácí pokračují v náporu.
29:23
Vondrka (Slavia) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Hruška a Beránek
Stav zápasu Slavia - Plzeň 3:2

Slávistický útočník dorážel po Novákově střele z pravého kruhu. Podle hlasatele však Novák nemá asistenci, tu podle něj mají Hruška s Beránkem.
29:58
Vyloučen hráč Tomica (Slavia), 2 min. za držení protihráče
30:18
Šance Slavie v oslabení. Beránek s Vašíčkem najížděli dva na jednoho plzeňského obránce, Beránek řešil situaci střelou. Málek puk vyrazil, ale mimo dosah dojíždějícího Vašíčka.
31:58
Slávisté se ubránili. Největší šanci Plzně měl v závěru početní výhody Straka, jeho střelu z prostoru mezi kruhy vyrazil špičkou levého betonu brankář Svoboda.
32:24
Vyloučen hráč Matějovský (Plzeň), 2 min. za faul loktem
33:04
Domácí sehráli ukázkově přesilovkou kombinaci, na jejím konci mohl Červenka střílet z voleje do odkryté branky, ale přihrávku trefil špatně a puk letěl obloučkem mimo.
34:27
Slavia potvrdila nepříliš povedenou přesilovku teď zakázaným uvolněním. Plzeňští hokejisté už pokračují v pěti.
35:33
Vyloučen hráč Smrek (Plzeň), 2 min. za hákování
Z pravé strany se dostával do šance slávistický útočník Hruška, ač hákován Smrekem, zakončil a dokonce dokázal i dorážet. Ale obě střely kryl plzeňský gólman Málek. Domácí teď hrají přesilovku.
36:22
Bednář se po levém křídle dostal až k zakončení, ale jeho bekhendovou střelu zlikvidoval gólman Málek, který dobře vykryl prostor.
36:59
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za nedovolené bránění
Vampola mohl jít ze středního pásma sám na branku, ale Kadlec mu do cesty nastavil hokejku, přes kterou Vampola ochotně přepadl. Pokračuje se čtyři na čtyři.
37:13
Slávistický útočník Beránek si ve středním pásmu narazil s Hruškou, dostal puk zpátky do jízdy, z pravé strany se vřítil do útočného pásma a z pěti metrů zakončoval. Plzeňský gólman Málek puk zastavil vyrážečkou.
37:33
Začíná zkrácená přesilovka Plzně.
38:59
I Slavia už je kompletní. Ovšem v oslabení měla šanci! Do slibné střelecké pozice se napravo dostal Vondrka, jeho pokus dezorientovaný Málek vyrazil jen před sebe, kde se málem dostal k dorážce Červenka.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
41:36
Plzeň vstoupila do třetí třetiny aktivně, tlačí se ke slávistické brance, ale zatím si žádnou vážnější šanci nevypracovala.
42:52
Z levé strany se až před Málkovo brankoviště natlačil Hruška, forhendovou kličkou se snažil přelstít plzeňského gólmana, ten se ale výborně roztáhl po brankové čáře a střelu vyrazil. Hruškova dorážka už k brance nedošla.
43:14
Hned vzápětí šance na druhé straně: Důras od pravého mantinelu nahrál mezi kruhy Čakajíkovi, který okamžitě střílel, ale Svobodu nepropálil.
43:24
Micka (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Doležal
Stav zápasu Slavia - Plzeň 4:2

Po vyhraném buly v obranném pásmu vyhodil Doležal puk ze třetiny, kde ho získal Micka. Nájezd od středového kruhu, při němž ho nezastavil Čakajík, zakončil střelou mezi Málkovy betony. To vše při signalizovaném trestu pro Plzeň.
46:01
Individuální akci předvedl domácí obránce Kadlec, který získal puk u vlastní branky, projel přes celé kluziště do útočného pásma, z rohu po Málkově levici přihrával před branku, ale nikdo z jeho spoluhráčů na puk nedosáhl. Plzeňští následně odpálili na zakázané uvolnění.
46:38
Hereckou etudu předvedl slovenský obránce v plzeňských službách Smrek, který po kontaktu s Červenoou hokejkou, vyskočil vysoko nad led. Rozhodčí však faul správně neodpískal, slávisté se po této situaci dostali do brejku, z něj ale Málka neohrozili.
47:45
Fabuš se snažil proniknout po pravém křídle, Vašíček ho v souboji tělo na tělo nepustil a Fabuš následně skončil na ledě. Plzeňští fanoušci se vztekali a pískali. Chtěli přesilovku.
49:08
Slávisté pozorně brání a podnikají nebezpečné protiútoky. Teď při jednom z nich Červenka hledal střílenou přihrávkou z levé strany najetého Hrušku, tomu však chybělo asi půl metru, aby na puk dosáhl.
50:36
Zápas sleduje 7898 diváků.
51:20
Ve Svobodově lapačce končí puk po Vampolově střele. A to navzdory tomu, že při ráně plzeňského útočníka měl slávistický brankář zakrytý výhled.
53:29
Plzeňští hokejisté dávají všechny síly do útoku, ale pořádně na dostřel slávistické branky se nedostávají - i kvůli obětavosti domácích. Dvakrát v krátkém sledu pálil Důras, ale do obou střel mu slávisté skočili a puk srazili.
54:52
Po krkolomném přechodu přes útočnou modrou čáru přenechal Fabuš puk Smrekovi, ten pálil z levé strany, ale asi půl metru vedle vzdálenější tyče.
55:23
Hru kouskují četná zakázaná uvolnění Slavie.
56:39
Definitivně mohl rozhodnout Hruška, který pálil zleva bekhendem, ale Málek dokázal puk, který směřoval k bližší tyči, vytěsnit mimo branku.
58:02
Plzeňský útočník Kracík nejdřív ve vlastním obranném pásmu zboural Micku, pak se při protiútoku dostal do zakončení, ale jeho střelu z levého kruhu slávistický gólman Svoboda zlikvidoval.
59:19
Zakázané uvolnění Slavie. Plzeňští se dohadují u vlastní střídačky a berou si oddechový čas. Zřejmě zkusí v poslední minutě hru bez brankáře.
59:33
Beránek ze středního pásma zkoušel trefit prázdnou plzeňskou branku, ale nedal.
Konec utkání.
Slávisté vítězí v přímém souboji o první místo a vedou tabulku o čtyři body.

Vzájemné zápasy

30. 1. 2015 17:30Plzeň–Slavia 5:3
9. 12. 2014 18:15Slavia–Plzeň 1:2
31. 10. 2014 17:30Plzeň–Slavia 1:3
19. 9. 2014 18:15Slavia–Plzeň 2:1
25. 2. 2014 17:30Plzeň–Slavia 4:1
3. 1. 2014 18:15Slavia–Plzeň 3:1
19. 11. 2013 17:30Plzeň–Slavia 4:2
4. 10. 2013 18:15Slavia–Plzeň 0:2
3. 4. 2013 17:30Plzeň–Slavia 4:2
1. 4. 2013 18:15Slavia–Plzeň 4:5
29. 3. 2013 19:00Plzeň–Slavia 2:3
28. 3. 2013 18:15Plzeň–Slavia 4:2
25. 3. 2013 18:15Slavia–Plzeň 0:1
24. 3. 2013 17:15Slavia–Plzeň 3:0
18. 1. 2013 18:15Plzeň–Slavia 2:4
4. 12. 2012 18:15Slavia–Plzeň 3:2
23. 10. 2012 17:30Plzeň–Slavia 2:3
16. 9. 2012 15:00Slavia–Plzeň 1:3
3. 2. 2012 18:10Plzeň–Slavia 5:2
22. 12. 2011 17:30Plzeň–Slavia 4:3
6. 11. 2011 13:00Slavia–Plzeň 0:3
2. 10. 2011 18:00Slavia–Plzeň 3:5
1. 2. 2011 18:15Slavia–Plzeň 4:3
28. 12. 2010 18:15Slavia–Plzeň 3:1
16. 11. 2010 17:30Plzeň–Slavia 4:5
5. 10. 2010 18:10Plzeň–Slavia 2:3
31. 1. 2010 17:30Plzeň–Slavia 3:2
13. 12. 2009 15:00Slavia–Plzeň 5:7
25. 10. 2009 17:30Plzeň–Slavia 2:3
22. 9. 2009 18:15Slavia–Plzeň 4:3
27. 3. 2009 17:00Slavia–Plzeň 6:5
25. 3. 2009 17:00Plzeň–Slavia 1:6
24. 3. 2009 17:00Plzeň–Slavia 1:3
21. 3. 2009 17:00Slavia–Plzeň 6:5
20. 3. 2009 17:00Slavia–Plzeň 0:6
1. 2. 2009 17:30Plzeň–Slavia 2:6
26. 12. 2008 17:30Plzeň–Slavia 5:4
2. 11. 2008 18:00Slavia–Plzeň 3:2
26. 9. 2008 18:15Slavia–Plzeň 4:2

Diskuse

noname76: plzenaci zpatky na zem :-))))) (20:50)

noname76: jj, parada! (20:49)

Levák: no jo to je náskok :-) (20:46)

Levák: ne jen mám chuť zapít vítěztví :-) (20:43)

vsez(a)nálek: ty ses ale vtipne :P (20:35)

Levák: 12% :-) (20:26)

Levák: tak mi tu plzeň běž natočit :-) (20:21)

Levák: to je válec :-) (20:20)

aarghot: super uz je hotovo :] (20:14)

vsez(a)nálek: Plzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeen!!!!!!!!!! (20:09)

Levák: koukám že to bude luxusní náskok (19:53)

Levák: simulant (19:46)

Levák: dáme góóóĺa těm odchovancům (19:45)

Levák: to už je lepší do lihu :-) (19:39)

vsez(a)nálek: uffffffffffffffff (19:37)

Lion438: teeeď vyrovnaaaat!!!! (19:32)

vsez(a)nálek: Vyrovnat!!!! (19:32)

vsez(a)nálek: Nedas dostanes :( (19:29)

Lion438: hrušku do moštu a hned!!!!!!!!!!!!!! (19:29)

vsez(a)nálek: Kdyz vidi ze jim jeden hrac dava goly tak jej nejak brani!!! (19:29)

vsez(a)nálek: to si delaj prdel? (19:28)

gas01: Hruska je demon!!!! (19:28)

vsez(a)nálek: neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee (19:28)

Lion438: grrrrrrrrrrrrrrrrrrr (19:28)

Lion438: hudec je ve zlatý helmě!!! (19:27)

vsez(a)nálek: 4 na 4 (19:26)

vsez(a)nálek: vyloucen :( (19:26)

vsez(a)nálek: Hudec je blb :( (19:25)

vsez(a)nálek: PLZEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEN (19:25)

vsez(a)nálek: dame gola plzen! (19:25)

Advertisement