Přeji krásné jarní odpoledne! Vítejte při sledování on-line reportáže ze třetího finálového zápasu mezi domácí Slavií a Karlovými Vary.
Stav série je 1:1. Kvůli tomu, že minulý víkend patřil v pražské O2 Areně volejbalu, se změnil systém finále. Teď budou následovat tři zápasy v Praze. Pokud Slavie všechny vyhraje, může slavit obhajobu titulu už v pátek.
Ve čtvrtém útoku Karlových Varů se objeví junior Vít Budínský.

Rozhodčí: Hodek (CZE), Polák (CZE) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)
Počet diváků: 14 521

0:01
0:09
Finále začalo zakázaným uvolněním Varů po necelých deseti vteřinách hry.
0:35
Vyloučen hráč Vondrka (Slavia), 2 min. za krosček
První řada hostí se vytvořila tlak. Vondrka musel faulovat a Vary budou hrát přesilovku.
1:31
Procházka byl připraven před brankou na centr od mantinelu. Ležící Neruda odrazil betonem mimo.
1:53
Slávistický brankř raději ukryl puk do lapačky.
2:15
Přechod do útočného pásma se Varským nepovedl kvůli osfajdu.
2:35
Vondrka je na ledě, domácí úvodní oslabení přečkali.
3:27
Vondrkova přihrávka na Kadlece byla tak prudká, že skončila až na druhé straně ledu u brankáře Slavie.
4:10
Jiří Doležal se opřel do puku, ale jeho střela byla zblokována nad plexisklo.
4:35
Sklenářovu žabku přes obránce netrefil ideálně David Hruška. Pak měl šanci ještě Endál, ale karlovarský brankář Mensator obě šance kryl.
5:45
Vyloučen hráč Červenka (Slavia), 2 min. za napadení
Slavia bude hrát druhé oslabení. Měla sice tlak, ale Červenka vyrobil útočný faul a půjde za něj na dvě minuty na trestnou lavici.
6:45
Karlovým Varům se za minutu nepodařilo usadit v pásmu. Mají problém se tam vůbec dostat.
7:45
Domácí se ubránili, i když hosté jim to výrazně usnadnili. Nebyli nebezpeční.
8:35
Vyloučen hráč Řezníček (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovka pro domácí mužstvo.
9:35
Ani slávistická přesilovka není hrozbou pro Karlovy Vary. Nerudu naopak prověřil Košťál.
10:35
Na konci početní výhody střílel po přihrávce zpoza branky Vladimír Růžička jr., ale Mensator vyrazil.
10:59
Vyloučen hráč Řezníček (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
Řezníček se na trestnou lavici vrací. Slávistického hráče trefil do obličeje.
12:00
Tentokrát domácí mají tlak. Mensator se štěstím chytil střelu Davida Hrušky ramenem.
12:59
Řezníček je na ledě. Otázka je, jak dlouho tam vydrží. Karlovy Vary jsou tak jako tak nyní v plném počtu.
14:25
Slávista Jakub Sklenář se protáhl kolem obránce Proška, ale únik nezakončil. Neudržel rovnováhu a upadl. Do branky dotlačil pouze Mensatora, puk nikoliv.
15:04
Vyloučen hráč Mudroch (K. Vary), 2 min. za hákování
15:15
Bednářův bekhend zády k bráně zachytil před Mensatorem Hruška, ale už byl tak blízko, že nedokázal ohrozit karlovarskou branku.
16:13
Karlovarští vyhazují mimo hru, ale s odrazem o mantinel. Vylučovat se tedy nebude.
17:04
Karlovy Vary jsou kompletní. Slavia až na prvních dvacet vteřin nenadělala soupeři starosti.
17:55
Zákrok Nerudy po Němcově střele se do statistik nezapíše. Rozhodčí už před tím pískali ofsajd.
18:30
Melenosvkého střela už se počítá. A Nerudu pořádně vystrašila, nakonec ji vytěsnil rukou mimo.
19:52
Na závěr první třetiny protáhl Jelínek karlovarského brankáře Mensatora. Ten jeho střelu neviděl, naštěstí pro hosty šla těsně mimo.
20:00
20:01
20:30
Netradiční souboj na útočné modré čáře Varů. Proti Řezníčkovi zakročil Kadlec.
20:40
Vyloučen hráč Skuhravý (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
21:31
Vyloučen hráč Sloboda (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Útočník Dej si vynutil Slobodovo vyloučení a bude se hrát ve čtyřech.
21:57
Červenka nahodil puk na karlovarskou branku, kde nepříjemně vlastního brankáře překvapil obránce Čutta. Málem puk skončil za zády Mensatora.
22:40
Zkrácená přesilovka Varů právě začala.
23:31
Slavia je také v plném počtu.
23:53
Proškovu střelu lízl hokejkou Hluchý. Puk však prolétl kolem Nerudy vedle slávistické branky.
24:40
Kadlec nahodil puk před branku, kde se ho zmocnil útočník Endál. Ani nadvakrát však Mensatora nepřekonal.
25:02
Slavia má tlak, hosté se musí bránit zakázaným uvolněním.
25:20
Kumstát na druhé straně prokličkoval červnobílým lesem těl až k Nerudovi. Zblízka ale nedokázal vystřelit.
26:09
Střelu karlovarského obránce Němce chytil do lapačky Neruda.
26:48
Sklenář střílel přes obránce. Mensator puk vyrazil.
27:57
Bednář měl rychlost, ale při snaze objet Mensatorovu branku uklouzl u zadního mantinelu.
28:15
Vyloučen hráč Žižka (Slavia), 2 min. za zdržování hry
30:15
Slavia je v plném počtu, Vary neměly výraznější možnost.
32:08
Na šance chudou pasáž přerušila komerční přestávka po icingu Slavie.
32:54
Vondrka trefil tyčku! Rychlou střelou zápěstí po přiťuknutí Bednáře mohl otevřít skóre, chyběly milimetry.
33:05
Na druhé straně byl v úniku Procházka, ale skvělým obranným zákrokem jej zastavil Žižka. Pokud by nezasáhl jako první puk, pískalo by se trestné střílení.
34:28
Vyloučen hráč Dej (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
35:57
Tvrdou Kadlecovu střelu Mensator udržel mezi betony.
36:28
Karlovarší jsou sice v pěti, ale musí se bránit. Slavia je na puku a kombinuje v útočném pásmu.
37:42
Kumstát (K. Vary) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Řezníček
Stav zápasu Slavia - K. Vary 0:1

Jako na tréninku si musel připadat Petr Kumstát. Po několika nebezpečných situacích před Mensatorem vyslal dlouhou přihrávku na útočnou modrou Řezníček. Kumstát zcela volný převzal puk a samostatný nájezd zakončil střelou mezi Nerudovy betony.
38:30
Slávista Bednář přispěchal s rychlou odpovědí. Po levé straně prokličkoval před bránu, kde ideálně předložil Hruškovi. Ten však bohužel zlomil hůl. Přesto Mensatora zachránila tyč, nebo konstrukce brány.
40:00
40:01
40:16
Do šesnácti vteřin se vměstnaly dvě zakázaná uvolnění. Obě mají na svědomí hosté.
41:05
Tomáš Micka se na pravém kruhu otočil a vystřelil na karlovarského Mensatora jedovatou střelu. Puk zasáhl masku, proto rozhodčí přerušil.
41:05
41:45
Marek Melenovský se snažil zpoza branky překvapit brankáře Slavie Nerudu. Ale puk do branky nešel, místo toho opustil pásmo.
44:43
Dlouho se hrálo bez přerušení, až se puk zastavil o nohu obránce Dubna, který už byl napůl na střídačce.
45:02
Po Sailerově akci přikryl puk v brankovišti vyrážečkou, kterou si uvolnil tím, že pustil hůl.
45:39
Protiútok Slavie se nekoná. Rozhodčí pískali postavení mimo hru Ednálovi.
45:51
Teď měl Mensator i kus štěstí. Zprava na něj pálil Bednář. K odraženému puku se dostal Červenka, ale netrefil ho ideálně. Proto nemusel přesouvající se karlovarský brankář zasahovat.
46:18
Diváci se skutečně nenudí. Marek Melenovský nadvakrát nepřekonal ležícího Nerudu. Zejména dorážka v leže od karlovarského útočníka vypadala jako gól. Puk ale našel slávistický brankář pod výstrojí.
46:30
Neruda opět prerušil hru. Na kotouč skočil a daleko od branky ho přikryl lapačkou.
46:45
Procházkovu přihrávku z otočky z pravé strany odehrál slávsitický obránce Drtina před dojíždějícím útočník Varů Skladaným.
47:55
Slávista Ednál vyhodil puk na vlastní střídačku, ale byl už ve středním pásmu, takže se nebude vylučovat.
49:30
Melenovský se Skladaným zavezli puk do pásma a dlouho ho drželi v rohu. Akci ukončili tak, že Skladaný z úhlu zasouval puk za brankovou čáru. Kotouč skončil pod valnou hromadou z hráčů obou týmů.
Utkání sleduje 14 521 diváků.
50:35
Skákavý puk před Mensatorem trefil Sklenář. Karlovarský brankář betony odrazil kotouč do rohu.
51:21
Karlovy Vary předvedly rychlý protiútok, ale Skladaný nepřekonal Nerudu. Střílel po přihrávce Mudrucha z levé strany. Varský obránce klidně z mezikruží mohl střílet.
52:45
V útočném pásmu se usadila první karlovarská pětka. Nejprve Kumstát u tyčky nepřetlačil Nerudu, pak přihrával z rohu do dobré pozice Košťálovi. Jeho volej však slávistický brankář vyrazil.
53:50
Endálovu střelu zblokoval obránce Mudroch. Mensator se musel pořádně otáčet, ale nakonec útok Slavie přečkal.
54:55
Vary nemají sílu útočit. Zavezly kotouč do útočného pásma a odejly střídat.
56:00
Sloboda nepustil Skuhravého za modrou čáru. Hra se přelévá ze strany na stranu.
56:24
Vyloučen hráč Mudroch (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
Slávistu Doležala trefila do obličeje Mudrochova hokejka. Karlovarský obránce je prvním hríšníkem ve třetí třetině. Slavia má výhodu přesilovky.
57:03
Červenka (Slavia) vstřelil branku (10. gól v play-off) , asistence Hruška a Bednář
Stav zápasu Slavia - K. Vary 1:1

Slavia využila přesilovku a vyrovnala. Puk se přes pásmo dostal až k pravé tyčce Mensatorovi, kde byl Červenka a plácl do kotouče. Ten se doklouzal těsně za brankovou čáru. Nic s tím neudělal ani karlovarský obránce, který se snažil puk z branky vyndat.
58:20
Hned po buly vystřelil na Nerudu Skuhravý.
59:24
Marek Melenovský tančil s pukem za slávistickou brankou, ukolébal tím obranu soupeře a pak přes brankoviště přihrál volnému Procházkovi. Jeho volej vykryl Neruda.
60:00
Za šedesát minut jsme viděli dva góly. Tři minuty před koncem základní hrací doby vyrvonal Červenka. Zápas se tak bude prodlužovat i přes šance hostů v závěru. Ve finále to bude poprvé.
60:01
60:01
Prodloužení se hraje ve čtyřech hráčích na obou stranách a 10 minut, pokud nepadne gól.
60:20
Bednář si povodil Řezníčka a zpoza branky zadovkou hledal Červenku. Slávistický útočník vystřelil po ledě, puk vyrazil Mensator betonem.
61:25
Duben přilepil bruslí puk k mantinelu, takže rozhodčí přerušili hru.
62:58
Slavia držela v útočné třetině dlouho puk, který na Mensatora vyslal od modé čáry obránce Kadlec. Karlovarský brankář udržel, Ednál se k dorážce nedostal.
63:51
Červenka dostal na levé straně přihrávku do jízdy. Kousek za modrou napřáhl, Mensator proti němu vyjel. Slávistický útočník ještě puk potáhl, ale nedokázal Mensatora přehodit.
64:30
Vašíčkův bekhend odrazil Mensator do rohu.
65:35
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Vašíček (Slavia) za hákování
Vašíček zastavil Melenovského únik faulem. Sám postižený jede nájezd.
65:35
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Melenovský (K. Vary) neproměnil
Marek Melenovský si přibrzdil mezi kruhy, ovšem Neruda zůstal ledově klidný. Karlovarský útočník musel střílel mezi betony, ale tam nebylo místo.
66:36
Diváci pískají. Nelíbí se jim, že Jakub Čutta nebude vyloučen. Poté, co Sklenáře zezadu narazil na mantinel, by měl dostat dvě minuty.
67:10
Chvíli oddechu dopřál svým spoluhráčům vyhozením přes všechny čáry obránce Varů Ondřej Němec.
67:17
Kadlecovu ránu z voleje od modré Lukáš Mensator chytil.
68:30
Doležal na modré přenechal Bednářovi, který trefil jenom obránce Němce.
69:19
Neuvěřitelné sólo předvedl Petr Kumstát. Nastartoval už v obranném pásmu, několika kličkami se vyhnul všem. Zakončit však nedokázal, vypadalo to, že byl faulován. Rozhodčí ale druhé trestné střílení nenařídili.
70:00
I přes šance obou soupeřů a trestné střílení hostů třetí finále vítěze nezná ani po 70 minutách. Rozhodnou samostatné nájezdy.
0:1
Sailer (K. Vary) nájezd proměnil (2 gól v play-off)
Sailer nabral rychlost a prostřelil k tyčce Nerudu.
0:1
Bednář (Slavia) nájezd neproměnil
Jaroslav Bednář tentokrát se střelou na Mensatora nevyzrál.
0:2
Kumstát (K. Vary) nájezd proměnil
Kumstát zakončil blafák pod betony Nerudy.
0:2
Červenka (Slavia) nájezd neproměnil
Červenka taky neuspěl. Mensator chytá do lapačky a Vary slaví výhru. Ve finále vedou stejným poměrem, jakým vyhrály dnes - 2:1.

24. 4. 2016 15:30K. Vary–Slavia 5:6
15. 4. 2016 18:00Slavia–K. Vary 1:3
10. 4. 2016 15:30K. Vary–Slavia 2:1
1. 4. 2016 18:00Slavia–K. Vary 4:2
13. 2. 2015 18:15Slavia–K. Vary 1:2
30. 12. 2014 18:00K. Vary–Slavia 2:0
18. 11. 2014 18:15Slavia–K. Vary 3:2
28. 9. 2014 15:30K. Vary–Slavia 4:2