Po téměř čtrnáctidenní extraligové pauze se setkávají velcí rivalové. Proti Růžičkově Slavii tentokrát nebude chytat zraněný Dominik Hašek, jenž v Praze vychytal výhru 5:2. Pardubická legeneda léčí zraněný přitahovač stehenního svalu.
V pardubické sestavě by se měli objevit dva noví Kanaďané z nižší AHL, kteří mají i krátké zkušenosti s NHL: obránce MacKenzie a útočník Pineault. Toho možná kouč Václav Sýkora vyzkouší v prvním útoku vedle Sýkory a Špirka namísto zraněného Pivka.
Zápas bude i zajímavým střetem dvou nejlepších střelců extraligy: Petr Sýkora i Roman Červenka mají oba na kontě 16 gólů.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Šindler (CZE), Reichert (SUI) - Blümel (CZE), Barvíř (CZE)
Počet diváků: 10 194

0:01
Utkání začalo.
0:42
Po krátkém závaru v pásmu Slavie pálil od modré Havíř, obránci střelu tečovali do ochranné sítě.
1:56
Oba týmy se na začátku spíše hledají, první střelu na Růžičku vyslal hostující kapitán Beránek: z kruhu mířil přímo do gólmana.
2:29
Růžička znovu zasahuje, vyhozený puk raději přikryl před dotírajícím Hruškou.
3:30
Zápas zatím kazí nepřesnosti, většina akcí obou týmů končí ztrátou puku ve středním pásmu.
4:50
Až na pár míst zcela zaplněné ochozy sledují zatím zápas bez šancí. Po krátkém bezzubém náporu Slavie vyhazuje Kolář na zakázané uvolnění.
5:15
A další zakázané uvolnění, tentokrát ze strany hostů.
6:21
První velkou šanci zápasu měli hosté, Hruška dostal kolmici na modrou a řítil se úplně sám na Růžičku, ten ale jeho pokus o forhendový blafák vykryl betonem.
7:16
Zápas je rázem o dost atraktivnější, po slávistické šanci se pardubický druhý útok nadlouho usadil v útočném pásmu. Sražené přihrávky létaly těsně kolem slávistické branky, chyběla ale koncovka.
8:03
Čtvrtý útok domácích si vytvořil tlak, Kousal ale po nahození puku dotíral před Furchem marně.
9:19
Koukal v brejku na modré pěknou zadovkou přiťukl puk Zohornovi, kterého vzápětí čistě srazil Žižka. Diváci protestují marně.
9:54
Píša nahodil puk od modré do chumlu těl, ten po odrazu proletěl těsně vedle branky deziorientovaného Furcha.
11:50
Špirko vyšťoural puk pod nohama dvou slávistůp a nahrál před branku Sýkorovi, tomu ale v poslední chvíli vložil do střely hůl Doležal a puk odrazil do rohu.
12:00
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Pardubice přidaly a jejich aktivita vyústila ve faul slávistů. Domácí si zahrají první přesilovku.
12:05
Vyloučen hráč Červenka (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Pardubice si zahrají dlouho přesilovku pět na tři! Na trestnou lavici zamířil Červenka.
13:00
První část přesilovky se moc nepovedla. Domácí zamkli soupeře, ale odehráli zámek příliš čitelně a stříleli jen jednou do Furcha.
14:00
Slavia je ve čtyřech...
14:05
...a v pěti. Domácí velkou výhodu nevyužili, naopak ve třech se Slavia dostala do brejku, při němž otestoval Růžičkovu pozornost Vondrka.
14:22
Vyloučen hráč Kolář (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
První přesilovku si zahraje Slavia.
15:19
Havel (Slavia) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Kadlec a Červenka
Stav zápasu Pardubice - Slavia 0:1

Na rozdíl od Pardubic sehrála Slavia přesilovku jednoduše a hned z toho profitovala gólem. Kadlec nahodil puk od modré do chumlu před brankou a tam ho tečoval za Růžičkova záda Havel.
17:36
Vyloučen hráč Cetkovský (Pardubice), 2 min. za nedovolené bránění
Cetkovského na modré prohodil Vondrka, toho pak bez puku pardubický útočník skolil na led. Slavia si tak zahraje druhou přesilovku.
19:00
Pardubice se třikrát zmocnily puku, ale ne a ne ho vyhodit. Po křížné přihrávce pak trefil z úhlu Červenka tyčku Růžičkovy branky.
19:36
Povedený Růžičkův zákrok ukončil další vydařenou slávistickou přesilovku.
20:00
Skončila první třetina.
První třetina byla opticky vyrovnaná, o čemž svědčí i poměr střel 8:10. Slavia ale vede díky mnohem lépe sehraným přesilovkám.
20:01
Začala druhá třetina.
21:02
Vyhozený puk dojel těsně před zakázaným uvolněním Kolář, z čehož vznikl menší tlak Pardubic. Jejich dvě střely ale letěly mimo branku.
21:40
Při další akci najel do pásma Somík, jeho pokus z kruhu končí v lapačce Furcha.
21:55
Vyloučen hráč Divíšek (Pardubice), 2 min. za držení hole
Po souboji ve středním pásmu vylučují sudí Divíška za držení hole, Slavia si zahraje další přesilovku.
23:21
Kůrka najel do pásma a péříklepem zdálky trefil tyčku.
23:55
Tentokrát se hostům herně přesilovka moc nepovedla, její poslední akce končila zakázaným uvolněním. Přesto byla znovu blízko gólu, po Kůrkově střele chyběly milimetry.
26:18
Dlouhou pasáž bez šancí, při níž se oba týmy dostaly maximálně do rohu soupeřova pásma, ukončil útočník Kolář střelou do Furchovy lapačky.
27:35
Třetí pardubická lajna dostala soupeře pod tlak, Divíšek, Somík i Píša se cpali s pukem do branky, ale nedokázali ho na poslední chvíli zkrotit.
27:49
Z protiútoku tvrdé pálil Hruška od modré, Růžička puk vyrazil.
28:54
Obrovskou šanci na vyrovnání měl Špirko. Po brejku tři na dva se k němu odrazil puk po tvrdé střele Pineaulta z kruhu. Špirko volil před poloprázdou branku střelu golfovým úderem, trefil ale jen přesouvajícího se Furcha.
29:13
V následném závaru pálil znovu Špirko z pozice mezi kruhy, opět pouze do Furcha.
30:13
Vyloučen hráč Vašíček (Slavia), 2 min. za hákování
V polovině začíná mít zápas grády. Přes dvě pásma se krásně prokličkoval Koukal, od modré pak napálil puk do Furcha. Těsně před tím ho fauloval Vašíček a podruhé dnes míří zahřát trestnou lavici.
32:13
Slavia je v pěti. Domácí opět přesilovku prohospodařili, několikrát si nerozuměli na modré a většinou tak jen marně dobývali pásmo. Furcha vůbec neohrozili.
32:47
Po Vondrkově krítké kličkované jedovatě vypálil po ledě Jelínek, Růžička byl připravený.
33:57
Po solidní pětiminutovce jakoby zápas znovu nabíral ospalé tempo, další rozehrávka Slavie končí zakázaným uvolněním.
34:44
Další zakázané uvolnění sudíá pustili. Po chvíli se pak dostal do pásma Sklenář a neslaná nemastná slávistická střela sotva doklouzala k Růžičkovi. Ten puk raději přikryl před dotírajícími útočníky.
35:29
Aktivní Kůrka si zahrál se Sklenářem a Čermákem a hned byl z toho tlak Slavie. Ke střele se ale hosté nedostali.
36:22
Somík (Pardubice) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Divíšek a Píša
Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:1

Po klrátkém náporu domácích doplachtila divoká křížná přihrávka Divíška vyslaná do chumlu před branku až k Somíkovi a ten uklidil puk podél opuštěné tyčky do sítě.
38:30
Třetí formace dostala slávisty díky svému důrazu znovu pod tlak, Cetkovského střelu ale Furch vyrazil a po další akci srazili Píšův pokus obránci mimo.
39:21
Červenka dlouho držel puk v pásmu a pak ho nahodil na branku, Vondrkova teč změnila směr puku těsně mimo.
39:39
Místo očekávaného náporu Pardubic drží puk v útočné třetině Slavia. Jelínkův nenápadný bekhend z otočky nadělal Růžičkovi starosti, gólman nakonec zkrotil neposedný puk v náručí.
40:00
Skončila druhá třetina.
Ve druhé třetině Pardubice srovnaly díky důrazu Somíka, který se dokázal prosadit v chumlu hráčů před brankou.
Domácí se mnohem víc tlačí před Furcha, ale Slavia dobře brání, slušně hraje přesilovky a nebýt tyček, v pohodě by vedla. Na to, že spolu soupeří dva extraligoví favorité, se nehraje příliš pohledný hokej.
40:01
Začala třetí třetina.
41:11
Vyloučen hráč Havíř (Pardubice), 2 min. za podražení
Roth vyslal pěknou kolmicí na modrou do brejku Červenku, ten jel skoro sám na branku, křižovaný pouze Havířem. Domácí obránce jej podrazil a Slavia si tak zahraje další přesilovku.
42:11
Červenka našel krásnou křížnou přihrávkou Jelínka, ale jeho střelu Růžička vyrazil pěkným skluzem.
42:43
Beránek (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Žižka a Tomica
Stav zápasu Pardubice - Slavia 1:2

Slavia opět využívá přesilovku. Žižka sjel od modré s pukem až na kruh, vylákal do rohu Růžičku a objel branku, načež nabídl puk Beránkovi, který jej pohodlně poslal do prázdné sítě.
44:44
Špirko dostal pěkný pas do jízdy a snažil se prosmýknout mezi slávistickými beky. V poslední chvíli ho zastavil Žižka, který mu skokem pod nohy vypíáchl puk.
46:01
Doležal se projel popdél mantinelu celým pardubickým pásmem, pak ale mířil mimo.
46:13
Vyloučen hráč Červenka (Slavia), 2 min. za držení protihráče
Pardubice mají šanci vyrovnat v přesilovce, hru v početní výhodě by ale musely řádně vylepšit.
46:55
Špirko (Pardubice) vstřelil branku (8. gól v sezóně) , asistence Divíšek a Sýkora
Stav zápasu Pardubice - Slavia 2:2

Pardubice srovnávají po bleskové akci. Divíšek najel zleva do pásma a od mantinelu nabídl pukna Špirka. Ten jej poslal bez přípravy za Furchova záda.
48:09
Pardubice ožívají, měli velkou šanci na vedení. Divíšek přihrál od zadního mantinelu Cetkovskému, ten ale zblízka trefil jen hbitého Furcha do betonu.
49:53
Domácí zlepšili bruslení a rázem ovládají zápas. Teď si ale museli dát pozor na Havlův průnik, po němž se puk dostal k volnému Sklenářovi. Před střelou do poloprázdné branky spasil domácí zásah Píši.
50:19
Vyloučen hráč Havíř (Pardubice), 2 min. za držení protihráče
Červenka na modré prohodil Havíře a ten ho naivně chytil za dres. Slavia si zahraje přesilovku.
51:06
Přesilovka se Slavii zatím výjimečně nedaří. Beránkovo nahození Růžička vyrazil, další pokus o dobytí jeho branky končí ofsajdem.
52:19
Pardubice se ubránily, navíc měly velkou šanci v oslabení. Kolář si krásně bekhendem o mantinel obhodil slávistického beka a pak šel s Koukalem dva na jednoho. Podařilo se mu dostat puk až ke svému parťákovi, ale Furch byl, na tuto variantu připraven a rychle se přesunul.
53:13
Další šance domácích: Divíšek nahodil puk před branku, tam se odrazil od Furcha k Cetkovskému. Ten ale ve vzduchu netrefil ideálně a přestřelil branku.
53:47
Růžička se vytáhl, po střele Kadlece předvedl efektní semafor.
54:11
Po pardubickém vyhození v nouzi obloukem až do slávistického pásma upadla bránícímu Žižkovi hokejka a k puku se tak dral Kolář, těsně před ním ho zalehl vyjíždějící Furch.
54:39
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za hru vysokou holí
Přesilovku si zahrají domácí.
56:39
Slavia se ubránila. První polovina přesilovky se domácícm nevydařila, v té druhé sice Koukalův útok zamkl soupeře, ale jedinou střelu vyslal na Furcha Nakládal.
57:20
Na Cetkovského si počíhal na modré Roth, pokračuje se ve hře.
57:38
Vyloučen hráč Drtina (Slavia), 2 min. za podražení
Po krátkém náporu domácích fauloval Drtina. Pardubice mají další přesilovku.
58:43
Pardubice tak dlouho marně dobývaly pásmo, až se Sýkora naštval a napálil puk ze středního pásma na Furcha. Trefil zadní mantinel, od nějž se kotouoč odrazil k dojíždějícímu Špirkovi. Ten ve snaze dorazit ho skočil a povalil Furcha, jenž doklouzal i s pukem do branky, ale až po odpískání.
58:58
Vyloučen hráč Kadlec (Slavia), 2 min. za krosček
Pardubice si po faulu Kadlece podruhé v zápase zahrají přesilovku pět na tři. Tentokrát 40 vteřin. Před tím si ještě trenér Sýkora vzal oddechový čas.
59:38
Dvakrát se Slavii podařilo vyhodit a je ve čtyřech.
59:55
Hosté dobře brání modrou, zápas spěje do prodloužení.
60:00
Skončila třetí třetina.
Třetí třetina nabídla nejzajímavější hokej. Pardubice mohly vyhrát, ale přesilovky zahodily jako ztvrdlý perník. Hraje se vyrovnané utkání, oba gólmani zasahovali ve třetí třetině šestkrát.
60:01
Začalo prodloužení.
60:01
Ještě téměř minutu bude pokračovat přesilovka Pardubic, tentokrát ve výhodnějším poměru 4 na 3.
60:45
Sýkora trefil zprava jen boční síť, po chvíli nabil křížnou přihrávkou Špirkovi. Proti jeho ráně bez přípravy vytáhl Furch tygří skok.
60:58
Nakládal trefil od modré jen ležícího Vašíčka, Slavia se ubránila.
62:02
Somík vypíchl puk ve středním pásmu Vašíčkovi a zprava najel do pásma. Jeho střelu Furch schoval v náručí.
62:56
Vyloučen hráč Nakládal (Pardubice), 2 min. za hákování
Do této chvíle velmi dobře hrající Nakládal pustil za záda Havla, ten najížděl sám na Růžičku. Nakládal jej fauloval a překvapivě je místo trestného střílení pouze vyloučen. Slavia bude hrát přesilovku, kouč Růžička si bere oddechový čas.
63:13
Růžička skryl puk po nahození Kadlece pod betonem, odolal i několika dorážkám Jelínka.
63:37
Roth (Slavia) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Kadlec a Červenka
Stav zápasu Pardubice - Slavia 2:3

Kadlec přihrál na modré puk Rothovi, jenž bez přípravy vypálil po ledě a propálil Růžičku. Střela tak tak přešla modrou čáru, ale přinesla Slavii druhý bod.
Končí velmi vyrovnaný zápas, Slavia vítězí díky třem gólům v přesilovkách. Naopak Pardubice nedokázaly dvakrát využít výhodu pět na tři. Hostující tým vsedě slaví před hloučkem svých příznivců dvoubodovou výhru.
Vyprodaná pardubická aréna rychle prořídla, zápas dnes vidělo 10 194 fanoušků.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

27. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
13. 1. 2015 18:15Slavia–Pardubice 1:6
12. 12. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:1
16. 9. 2014 18:00Pardubice–Slavia 4:2
16. 3. 2014 0:00Pardubice–Slavia 6:4
14. 3. 2014 18:20Slavia–Pardubice 1:0
13. 3. 2014 18:15Slavia–Pardubice 2:4
11. 3. 2014 18:20Pardubice–Slavia 3:4
10. 3. 2014 18:20Pardubice–Slavia 3:0
26. 1. 2014 17:00Pardubice–Slavia 3:1
8. 12. 2013 15:00Slavia–Pardubice 5:4
27. 10. 2013 17:00Pardubice–Slavia 4:5
20. 9. 2013 18:15Slavia–Pardubice 2:1
1. 2. 2013 18:15Slavia–Pardubice 2:1
21. 12. 2012 18:15Slavia–Pardubice 5:0
4. 11. 2012 18:15Pardubice–Slavia 5:2
28. 9. 2012 17:00Pardubice–Slavia 2:5
19. 2. 2012 17:00Pardubice–Slavia 4:5
30. 12. 2011 18:15Slavia–Pardubice 2:6
18. 11. 2011 18:00Pardubice–Slavia 2:3
7. 10. 2011 18:15Slavia–Pardubice 1:2
4. 2. 2011 18:00Pardubice–Slavia 1:3
30. 12. 2010 18:10Slavia–Pardubice 1:5
19. 11. 2010 18:15Slavia–Pardubice 5:4
8. 10. 2010 18:00Pardubice–Slavia 2:4
7. 2. 2010 17:00Pardubice–Slavia 8:0
29. 12. 2009 18:15Slavia–Pardubice 1:2
13. 11. 2009 18:00Pardubice–Slavia 2:3
29. 9. 2009 18:15Slavia–Pardubice 2:5
13. 1. 2009 18:15Slavia–Pardubice 2:0
30. 11. 2008 17:00Pardubice–Slavia 4:3
14. 10. 2008 18:15Slavia–Pardubice 3:2
12. 9. 2008 18:00Pardubice–Slavia 3:4

Diskuse

CocrousPaja: MicKeat,ty taky a fandíš pardubickejm? (21:03)

MicKeat: ja taky:) (20:39)

CocrousPaja: děkuji a k tomu svatomartínské červené víno...no sem pražák tak se mám:-))))))) (20:36)

thorsteinar09: dobre slavka!!! (20:35)

MicKeat: dobrou chut:) (20:31)

CocrousPaja: díky MicKeat a já si jdu dát sekanou s bramborouv kaší;-) (20:30)

CocrousPaja: Je tam!!!Gooooooooooooaaaaaaaaaalllllllllllllllllllllll!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!§ (20:30)

MicKeat: gratuluju k vyhre :) (20:30)

CocrousPaja: a hele a teď když bude gol,tak to zařídil Růžička:-) (20:29)

CocrousPaja: to thorsteiner - to mi povídej.teda Lešek,to je dementek,kdybych byl sparťan tak bych ho taky kopl do koulí,ostuda pro vlastní klub (20:28)

MicKeat: tolik presilovek, a nic z toho (20:27)

thorsteinar09: cervajs gola... (20:27)

MicKeat: jeden se trefi do site druhy do protihrace :D (20:25)

CocrousPaja: zvláštní tolik přesilovek v posledních minutách... (20:25)

MicKeat: to je rychta! (20:24)

MicKeat: :) (20:20)

CocrousPaja: uuuffffffffffffffffffffffff:-) bodík je doma,teď už je to jedno. (20:18)

MicKeat: prodlouzeni, tak to bude "rychla smrt" (20:18)

CocrousPaja: tak aspoň na to prodloužení by to mohli ubránit. (20:18)

CocrousPaja: 5 na tři sakra práce.Hoši bojujte! (20:17)

MicKeat: dalsi slavista:) to jste vsichni takovy?? (20:16)

thorsteinar09: slavieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee goooooooooooooooolaaaaaaaaaaaa!!! (20:14)

CocrousPaja: jé zase přesilovka,furt nás vyhazujou... (20:14)

MicKeat: ne, je to furt 2:2, bohuzel (20:13)

CocrousPaja: jaký 4 dva,už jsem se lekl,musíme vyhrát! (20:11)

MicKeat: tak to jsi moc velky optimista, ja myslim, ze to bude 3:2 pro pernikare (20:08)

tmihc: pce 4 - 2 sla (20:06)

MicKeat: to jsme na tom stejne:) (20:06)

CocrousPaja: já taky:-) (20:05)

CocrousPaja: aha (20:05)

Advertisement