Dobrý sváteční podvečer! Vítejte u sledování podrobné reportáže z utkání Sparta - Plzeň.
Domácí se vezou na vítězné vlně, ale dnes budou mít velmi těžkou úlohu. Výhrou z derby povzbuzená Plzeň bude chtít uspět. Zvlášť když Spartě chybí například Vykoukal a Černošek v obraně. V útoku vypomáhá Ladislav Vlček a junior David Tůma.
Hráči už jsou nastoupeni na hrací ploše. O hráčské asociaci mluví k divákům Martin Dejdar, populární herec a představil Jana Krola z hokejového seriálu Poslední sezóna.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jebavý (CZE), Turčan (CZE) - Pavlovič (SVK), Rozlílek (CZE)
Počet diváků: 6 485

Hráčská asociace obdarovala při svém evropském turné tři kluby z české extraligy. Za Plzeň převzala 25 kompletních výstrojí pro mladé hráče dvojice hráčů Jaroslav Modrý a Martin Straka.
Za Litvínov dárek převzal Jiří Bubla. Za domácí při bouřlivém potlesku přebírá šek Martin Ručinský.
Halou bude hrát státní hymna.
Poté, co se připomnělo, že se slaví 20 let od pádu totalitního režimu, je vše připraveno na zahájení zápasu.
0:01
Utkání začalo.
0:38
První útok vedl za Plzeň Martin Straka, sparťanská odpověď zněla: zakázané uvolnění.
1:48
Po jedné šanci na každé straně. Adamský byl před Cháberou sám, ale přestřelil. Na opačné straně hřiště zasahoval proti Netíkovi Pöpperle.
3:26
Oba týmy trochu rozpačitě rozehrávají. Dlouhý pas plzeňského beka na Vostřáka na útočnou modrou Sparta přečetla.
4:36
Víc práce má určitě Chábera. Nejprve nejistě kontroloval puk plachtíti vzduchem, pak vyrazil betonem bekhendový pokus Hvily.
5:21
Na sparťanskou zteč musel zavelet až kapitán. David Výborný dostal dobrou přihrávku na vrchol kruhu, ale Pöpperle si počkal a šanci mu zlikvidoval. Jenže sparťanská akce pokračovala. Výborný od mantinelu nahazoval. Bez odezvy spoluhráčů.
6:44
Vampola (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v sezóně) , asistence Bomersback
Stav zápasu Sparta - Plzeň 0:1

Pěkný plzeňský gól. Váhavou rozehrávku Sparty potrestal Bomersback, který přiťukl Vampolovi. Ten před Cháberou nestřílel, ale objel branku a u druhé tyčky zasunul puk za čáru.
8:15
Plzeň se řítila do protiútoku, který zleva zakončoval tvrdou střelou Heřman. Chábera pouze vykopl betonem před sebe. Dojíždějící Machodla si málem dal vlastní gól.
8:15
Vyloučen hráč Hanzlík (Sparta), 2 min. za hrubost
8:15
Vyloučen hráč Heřman M. (Plzeň), 2 min. za sekání
9:31
Hokej se čtyřmi bruslaři je velmi svižný. Nejprve musel další plzeňské střele Chábera, pak Pöpperle sledoval Ručinského střelu míříci vedle.
10:23
Hanzlík i Heřman jsou zpátky na ledě. Oba sledovali, jak Kovář z mezikruží střílel. Puk sice skončil v síti, ale v ochranné za brankou. Přizvedl jej sparťanský bek.
10:41
Adamský atakoval stojící Cháberu, který měl puk v rukavici. Výborný mu vyčinil.
10:50
NAŘÍZENO TRESTNÉ STŘÍLENÍ! Hanzlík (Plzeň) za hákování
10:50
TRESTNÉ STŘÍLENÍ Ton (Sparta) neproměnil
Trestné střílení jel sám faulovaný. Petr Ton však nezvolil svůj oblíbený blafák. Střelu mezi betony Pöpperle vystihl.
12:12
Vyloučen hráč Benda (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
12:30
Sparta začala přesilovku mizerně. Tonovu přihrávku vystihl Adamský a Plzeň drží puk.
13:30
Až pískot diváků probudil sparťany. Puk do pásma zavezl Broš dost krkolomně. Šance z toho nebyla.
14:12
Plzeň je v plném počtu, při bránění se ani moc nezpotila.
15:05
Vyloučen hráč Gulaši (Sparta), 2 min. za hákování
Šikovné ruce ukázal Tomáš Vlasák, obranou Sparty háčkoval až do gólu. Stopku mu vystavil faulem Gulaši.
16:05
Sparťané nemohou vyhodit. Plzeň je sevřela v pásmu. Naštěstí pro brankáře domácích bez střelby.
17:00
Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (1. gól v sezóně) , asistence Vlasák a Straka
Stav zápasu Sparta - Plzeň 0:2

Sparta se z tlaku dokázala vymanit, jenže pak plzeňští útočníci vrátili hru do pásma a tečovanou střelou po ledě skórovali. Ještě v početní výhodě.
17:43
Brzké snížení mohli zajistit Netík s Ručinský. Netík nahrál Ručinskému, kterému puk u tyčky přeskočil čepel. Jinak by zakončoval do prázdné brány. Pak ještě sparťanská 26 vybojovala puk pro Netíka. Jeho střelu našel v lapačce Pöpperle.
18:03
Vyloučen hráč Scofield (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
19:35
Sparťané sice Pöpperleho obstřelují. Jenže plzeňský gólman všechno chytá. Tahle přesilovka už je ze sparťanské strany lepší, jenže neefektivní.
20:00
Skončila první třetina.
20:01
Začala druhá třetina.
20:30
Kratěna udělal na modré rychlou kličku, uvolnil se ke střele, ovšem puk zaduněl o zadní hrazení.
21:42
Pöpperle vyrazil Výborného střelu po ledě.
22:19
Vyloučen hráč Netík (Sparta), 2 min. za hákování
22:40
Hanzlíkovu střelu sparťané srazili do rohu a ušetřili cenné vteřiny z oslabení.
23:20
Plzeňskému obránci na modré puk přeskočil hokejku a dopadl do středního pásma. Ofsajd se nepískal, ale hosté museli vyklidit útočnou třetinu.
24:00
Na brejk číhal za bukem (přesněji na modré čáře) Petr Ton. Jenže prudký pas nezpracoval.
24:42
Ručinský zleva nahrál velmi dobře na pravý kruhu Netíkovi. Ten však netrefil puk. Mocně napřáhl, jenže akorát komicky upadl při pokusu o bombu, která by mohla ohrozit Pöpperleho.
25:25
Pöpperle zatím není pro Spartu k překonání. Domácím se navíc teď nepovedla rozehrávka, takže se pískal icing.
26:02
Straka si najel u levé tyčky do šance. Bekhendová střela těsně minula protější tyč.
26:34
Scofield se ve středním pásmu dobře zorientoval, zadovkou přihrál do sóla Vampolovi. Plzeňský útočník zvolil střelu, kterou Chábera chytil. Jenže se musel ujišťovat, zda mu puk neproklouzl mezi betony.
27:27
Plzeň tlačí, evidentně je dvougólvý náskok neuspokojil. Chábera musel řešit ošemetnou situaci. Puk tečovaný vlastním obráncem však tygřím skokem přilehl.
28:22
Po dlouhé době v útoku Sparta. Ton ale nečekal na spoluhráče, od modré rovnou vystřelil. Jen Pöpperlemu do náruče.
28:27
Výborný (Sparta) vstřelil branku (4. gól v sezóně) , asistence Macholda
Stav zápasu Sparta - Plzeň 1:2

Velká chyba Tomáše Pöpperleho! Machodlovo nahození směřovalo mimo branku, jenže plzeňský brankář po něm máchnul lapačkou. Ovšem tak nešťastně, že puk skočil na tyčku. Za čáru kotouč doklepl Výborný. Velmi snadná práce.
30:13
Plzeň není otřesená. Naopak Chábera má práci. Musí se hodně otáčet.
30:31
Scofield trefil tyčku. Další rychlý vpád Plzně do pásma. Nahrávka na kruh, střela z voleje...jednoduchý recept na Spartu platí.
31:00
Strakova křížná střela po ledě minula těsně pravou tyčku.
31:48
Pěkná přihrávka Netíka přes celé pásmo na Ručinského. Puk dopadl přímo na čepel sparťanského útočníka, Pöpperle se rychle přesunul a Ručinský ho trefil.
32:21
Pokračuje hokej nahoru - dolu. Hraje se svižně. Bomersback se po pravé straně vřitil do pásma, převzal puk a bekhendem minul branku. Pak ještě střelu od modré tečoval před Cháberou Tvrdík. Sparťanský brankář přikryl kotouč lapačkou.
33:00
Rozruch v plzeňské obraně udělal Jakub Langhammer, který po přerušení ještě vrazil do brankáře. Hned se na něj snesl zlý pohled tří hráčů v modrém dresu. Podle MF DNES nejhezčím v extralize.
33:48
Vyloučen hráč Gulaši (Sparta), 2+2 min. za hru vysokou holí
Sparťan fauloval mimo hru. Ale u plzeňského hráče se objevila krev. Před prerušením ještě předvedl zajímavou kreaci Michal Dvořák, který letící puk nakopnul ve vzduchu. Takové věci jsou k vidění spíše v Gambrinus lize při fotbale.
34:20
Sparta se zatím brání ofenzívou. Ale bude to mít těžké, ve čtyřech bude hrát dlouho.
34:43
Vyloučen hráč Vostřák (Plzeň), 2+2 min. za hru vysokou holí
To už neplatí. Vostřák totiž trefil do obličeje Kratěnu. Divákům se ale nelíbilo, že dostal pouze 2 minuty. A pískotem si vynutili další dvě minuty navrch
35:47
O rýhu na ledě se zasekl a upadl Martin Straka. Vznikla tak možnost brejku pro sparťany. René Vydarený uháněl společně s Tonem na jediného obránce. Obránce se rozhodl pro střelu. Pöpperle chytil do lapačky.
36:14
Broš (Sparta) vstřelil branku (5. gól v sezóně) , asistence Macholda a Netík
Stav zápasu Sparta - Plzeň 2:2

Pöpperle měl v první třetině řadu skvělých zákroků, jenže nyní podruhé chyboval. Michal Broš na pravém kruhu udělal piruetku a přes obránce se dostal do střelecké pozici. Jenže bekhendem spíše nahodil, přesto kotouč proklouzl mezi nohama Pöpperleho.
37:40
Výborný ve středním pásmu vypíchl kotouč, posunul doprava Tonovi, který objel branku a počkal si na obránce. Od modré Jan Hanzlík střílel z voleje, ovšem střela nebyla ideální. Klouzala po ledě, nebyla ani nijak prudká. Pöpperle dobře viděl a chytil.
38:38
Dvořák s Adamským jeli po záváhání Sparty ve středním pásmu do brejku. Adamský střílel, pak místo dorážky přihrál Dvořákovi. Kdyby mu nepřeskočil puk čepel hokejky, Chábera by byl bezmocný.
39:16
Ručinský střílel na hranici pravého kruhu. Pöpperle vykopl betonem.
39:47
Sparťanský obránce rozehrával zpoza branky. Před ní se odehrála vtipná situace. Plzeňský Adamský dotíral a Cháberu mu máchal vyrážečkou před obličejem.
40:00
Skončila druhá třetina.
40:01
Začala třetí třetina.
40:32
Pöpperle rozehrával za vlastní brankou trochu nejistě. Pomohli mu obránci.
40:44
Vyloučen hráč Vampola (Plzeň), 2 min. za nedovolené bránění
41:10
Výborný lechce prokličkoval středním pásmem, dostal se ale jen kousek za modrou.
41:57
Pöpperle se nenechal zaskočit nečekaným odrazem puku od zadního mantinelu zpátky před branku. Prostor u tyčku ucpal betonem, kotouč zůstal viset na síťce.
42:43
Vteřinu před návratem Vampoly konečně plzeňští přerušili. Puk málem trefil do hlavy někoho na střídačce hostů. Předtím měli dobré příležitosti Ručinský a Výborný. Pöpperle pokaždé zasáhl.
43:35
Benák střílel ze středového kruhu. Chábera vyrazil betonem.
44:20
Bratru 20 vteřin hráči bojovali o puk v rohu. Chtěli jej zašlápnout, aby rozhodčí přerušil. Plzeňští se ale z prekérní situace vymanili a pokračovali v tlaku.
45:49
Ve druhé třetině byla na Spartě asi jiná mužstva. Svižný hokej ve třetí části vystřídala hra plná nepřesností. Viz rozehrávka Sparty, která končí icingem.
47:00
Broš na modré převzal křížný pas. Udělal dva kroky a prudce vystřelil. Pöpperle vyrazil před sebe. K dorážce se dostal Netík, ale i proti němu stačil Pöpperle zasáhnout a tečovat puk mimo tři tyče.
48:11
Malý kousek pro střelu dostal při střídání plzeňské pětky Ručinský. Ale už neměl sílu na víc, než aby vystřelil z dálky. Pöpperle lapačkou ztlumil puk a pak ještě rozehrál.
48:51
Vyloučen hráč Langhammer (Sparta), 2 min. za hákování
49:16
Scofield se hned po buly tlačil za dorážkou. Před volnou bránou Sparty ho ale odstavili obránci. Pak schytal dělovku plzeňského obránce do nohy Kratěna.
50:10
Dobrá práce Tona. Díky rychlým nohám ušetřil čas z oslabení.
51:53
Kovář se chystal střílel, když ho na zem povalil Gulaši. Plzeňský útočník sparťanského obránce alespoň strhnul s sebou.
53:50
Proti Vostřákově střele vykopl beton Chábera a vyrazil puk mimo.
54:26
Na druhé straně jel Ton podél levého mantinelu, plzeňský obránce před ním upadl. I když měl sparťanský útočník volnou cestu přihrát Ručinskému, nepovedlo se mu to.
55:12
Sparta vyhodila na zakázané uvolnění. Trochu se sklidní atmosféra, která je trochu vypjatá kvůli některým hraničním zákrokům.
55:56
Hanzlík střílel nad ledem, před Pöpperlem tečoval Langhammer. Puk skončil v náručí plzeňského gólmana.
56:22
Netík přihrával zadovkou naslepo. Podle toho to i dopadlo. Puk minul sparťany a skončil v plzeňské moci.
57:31
Plzeňští si hezky vyměnili puk ve středním pásmu. K nebezpečnější střele se nedostali.
57:50
Jenže si to vynahradili. Petr Vampola střílel hodně ostře někam na hlavu Chábery, ten odrazil lapačkou.
58:49
Vyloučen hráč Broš (Sparta), 2 min. za nedovolené bránění
58:49
Vyloučen hráč Straka (Plzeň), 2 min. za hrubost
60:00
Skončila třetí třetina.
Základní hrací doba o vítězi nerozhodla. Bude se prodlužovat.
Na každé straně 4 bruslaři, pokud nepadne za 5 gól, budou následovat nájezdy.
60:01
Začalo prodloužení.
60:30
René Vydarený vyslal na Pöpperleho vydarenou střelu, která břevno minula jen těsně. Navíc se puk odrazil od mantinelu zpátky k brance. Tam už plzeňský brankář zasáhl.
61:11
Straka se vrátil z trestné lavici, podíval se po hřišti. Našel přihrávkou Vampolu, který od levého mantinelu střílel. Chábera vyrazil.
62:01
Gulašiho nahození zklepával před Pöpperlem Ručinský. Jenže plzeňský brankář chytil. A za trochu zbytečný atak si sparťanský útočník vysloužil nelichotivou nadávku z kotle hostujících fans.
63:14
Koreisovi puk utekl. Má ho Pöpperle, který přerušil hru. Bude se vhazovat po jeho pravici.
63:48
Chábera přikryl kotouč lapačkou. Teď se zase bude vhazovat před jeho brankou.
64:12
Adamského rána mimo.
64:41
Přes celé hřiště prokličkoval Petr Ton, rozjel se jako buldozer. Koncovka se mu nepovedla.
64:51
Gulašiho střela byla přizvednutá nad plexisklo.
64:59
Případnou poslední střelu Sparty na Pöpperleho zachránil Jiří Hanzlík, který si sednul na puk. A nepůjčil ho nikomu.
65:00
Skončilo prodloužení.
O bodu navíc rozhodnou samostatné nájezdy.
Začaly samostatné nájezdy.
0:1
Straka (Plzeň) nájezd proměnil
Martin Straka si pohrál s Cháberou.
1:1
Netík (Sparta) nájezd proměnil
Netík střelou vyrovnává.
1:1
Vlasák (Plzeň) nájezd neproměnil
Chábera skvěle vytrčil hůl.
1:1
Broš (Sparta) nájezd neproměnil
Ani Broš neproměnil. Trefil Pöpperleho.
1:1
Kovář (Plzeň) nájezd neproměnil
Proměnil, nebo neproměnil? Zkoumá se video. Kovář bekhendovým blafákem trefil buď břevno, nebo to byl gól...
Rozhodčí rozpažil.
2:1
Výborný (Sparta) nájezd proměnil (5 gól v sezóně)
Výborný rozhodl. Protlačil puk asi pod betonem Pöpperleho.
Konec utkání.

Vzájemné zápasy

29. 1. 2023 17:20Plzeň–Sparta 4:3
22. 12. 2022 18:30Sparta–Plzeň 3:0
2. 11. 2022 17:30Plzeň–Sparta 4:0
25. 9. 2022 17:00Sparta–Plzeň 3:2
15. 2. 2022 18:30Sparta–Plzeň 5:3
31. 10. 2021 16:30Plzeň–Sparta 6:3
19. 10. 2021 17:30Plzeň–Sparta 5:4
19. 9. 2021 13:00Sparta–Plzeň 4:3
29. 1. 2021 18:00Sparta–Plzeň 4:0
13. 12. 2020 16:30Plzeň–Sparta 2:6
24. 11. 2020 17:00Sparta–Plzeň 1:3
18. 9. 2020 17:15Plzeň–Sparta 5:3
26. 1. 2020 16:30Plzeň–Sparta 6:3
18. 12. 2019 18:30Sparta–Plzeň 2:1
27. 10. 2019 13:00Plzeň–Sparta 2:3
15. 9. 2019 0:00Sparta–Plzeň 0:0
12. 9. 2019 18:30Sparta–Plzeň 7:6
11. 2. 2019 18:30Sparta–Plzeň 3:4
3. 2. 2019 15:00Sparta–Plzeň 4:5
8. 1. 2019 18:30Sparta–Plzeň 0:0
26. 12. 2018 16:30Plzeň–Sparta 5:2
21. 9. 2018 17:30Plzeň–Sparta 2:3
28. 1. 2018 15:30Sparta–Plzeň 2:4
20. 12. 2017 17:30Plzeň–Sparta 3:1
24. 10. 2017 18:20Sparta–Plzeň 0:2
17. 9. 2017 16:30Plzeň–Sparta 4:3
3. 3. 2017 18:20Sparta–Plzeň 2:3
15. 1. 2017 16:30Plzeň–Sparta 2:3
2. 12. 2016 18:30Sparta–Plzeň 2:1
16. 10. 2016 16:30Plzeň–Sparta 0:5
8. 4. 2016 17:20Plzeň–Sparta 2:3
6. 4. 2016 18:20Sparta–Plzeň 6:1
3. 4. 2016 16:45Plzeň–Sparta 2:1
2. 4. 2016 16:00Plzeň–Sparta 2:4
30. 3. 2016 18:20Sparta–Plzeň 4:3
29. 3. 2016 17:50Sparta–Plzeň 3:7
23. 2. 2016 17:30Plzeň–Sparta 3:4
10. 1. 2016 17:00Sparta–Plzeň 1:2
22. 11. 2015 16:30Plzeň–Sparta 2:4
9. 10. 2015 18:30Sparta–Plzeň 5:4
23. 1. 2015 17:30Plzeň–Sparta 1:2
5. 12. 2014 18:30Sparta–Plzeň 3:4
19. 10. 2014 17:30Plzeň–Sparta 2:5
12. 9. 2014 18:30Sparta–Plzeň 3:1
26. 1. 2014 17:30Plzeň–Sparta 1:0
7. 12. 2013 19:30Sparta–Plzeň 4:2
27. 10. 2013 18:20Plzeň–Sparta 1:2
20. 9. 2013 18:00Sparta–Plzeň 3:1
3. 2. 2013 17:00Sparta–Plzeň 2:4
26. 12. 2012 17:30Plzeň–Sparta 2:1
14. 11. 2012 18:30Sparta–Plzeň 3:2
30. 9. 2012 14:00Plzeň–Sparta 5:4
17. 1. 2012 18:30Sparta–Plzeň 4:3
3. 1. 2012 17:30Plzeň–Sparta 5:2
26. 10. 2011 17:30Plzeň–Sparta 4:5
20. 10. 2011 18:10Sparta–Plzeň 4:1
18. 1. 2011 17:30Plzeň–Sparta 2:0
7. 12. 2010 18:00Sparta–Plzeň 4:3
29. 10. 2010 18:00Sparta–Plzeň 3:0
21. 9. 2010 17:30Plzeň–Sparta 4:3
5. 3. 2010 18:10Plzeň–Sparta 1:3
10. 1. 2010 17:00Sparta–Plzeň 4:5
17. 11. 2009 17:00Sparta–Plzeň 3:2
6. 10. 2009 17:30Plzeň–Sparta 3:2
15. 1. 2009 17:00Sparta–Plzeň 4:5
5. 12. 2008 17:30Plzeň–Sparta 1:4
17. 10. 2008 18:00Sparta–Plzeň 2:4
14. 9. 2008 17:30Plzeň–Sparta 6:4

Diskuse

eltopo: Ale vezem bodik,tak spokojenost (19:53)

jmadras: No a zase sme nezvl?dli prodloužen?. To už je tak pop?t? za sebou? (19:51)

eltopo: nebo jim to vyhral video rozhodci,kdo vi:))) (19:51)

derossini: Plzeň dobrý, ale NIC NEŹ SPARTA!!!!!!! (19:50)

eltopo: nic nevadi hosi,vyhral stastnejsi team (19:50)

gavial: gratulace rozhodcimu (19:50)

Pavel.M.: kapitááááááán (19:49)

dejfr: jooooo (19:49)

tolwyn: a je to tam (19:49)

vsez(a)nálek: fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuj (19:49)

kingg: gooooooooool (19:49)

Redman 69: Gratulace Sparta. (19:49)

limix: nech?pu, je tam 50 rozhodč?ch a stejně jsou všichni na HO... (19:48)

limix: chjooooooooo (19:47)

dejfr: jo (19:45)

dejfr: dobře Netík (19:45)

eltopo: STRAKA:))))))))))))))))) (19:45)

pechy borec: musi sparta prohrat se moh smat fratišek viborni ja sem motor (19:43)

limix: super, PLzeň 2:0 :-)) (19:43)

eltopo: tak to vypada na najezdy,coooo, (19:41)

dejfr: tak Ton,málem (19:41)

derossini: SPARTA PRAHA OLÉ!!! Rozhodne TON!! (19:37)

dejfr: Vydarený poslal vydarenou střelu...ten koment. si to užívá (19:37)

eltopo: hej hej Plzenaci Plzenaci hej hej (19:36)

gavial: Plzeeeeeeeeeeeeen (19:33)

eltopo: Pojdme Plzen dame gooool!!! (19:33)

motoracekjede: Pardubky - Motor 2:4 a konec:o)))) (19:32)

eltopo: Pleeeen Plzeeen Plzeeen (19:31)

dejfr: to byl nějakej rychlej konec (19:31)

tolwyn: to je skandal (19:29)

Advertisement