Zápas začal. Domácí útočí, ale zatím se jen zahřívají.
Vyloučen hráč Prošek (K. Vary), 2 min. za držení hole

Rozhodčí: Šindler (CZE), Polák (CZE) - Lhotský (CZE), Bejček (CZE)
Počet diváků: 2 140

2:04
Domácím se naskytla hned v úvodu zápasu přesilová hra, ale tu zatím řeší velmi špatně. Více šancí mají hosté, kteří jdou často za pukem do rychleho protiútoku.
2:34
Hosté už jsou v plném počtu. Přesilovka domácím nepřinesla jedinou šanci.
3:10
Domácí si tvoří až teď ve hře 5 na 5. Zatím je to však bez vážnější šance. Vary brání pozorně.
4:10
Puk zavezli do útočného pásma na delší dobu také hosté, ale Cikánek nemusel vážně zasahovat. Karlovarští však tlačí dál, teď se bude vhazovat v jejich útočném pásmu.
4:55
Oba týmy vstoupily do zápasu celkem aktivně, ovšem zatím si nevytvořily lepší střeleckou pozici. Diváci fandí, baví se, ale zatím moc vzruchu neviděli.
5:50
Na tom se nic nemění ani v další minutě. Více teď útočí domácí, ale dál než do rohu kluziště se nedostávají.
6:23
Vyloučen hráč Zucker (K. Vary), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
6:50
Domácí hrají v sedmé minutě již svou druhou přesilovou hru, ale zatím je to stejná bída jako v té první. Mensator zatím nemusel vůbec zasahovat a hosté už podruhé vyhazují.
7:45
Kladno sice hosty zatlačilo na delší dobu, ale nic z toho. Na Mensatora skutečně neletěla zatím žádná střela.
8:50
Domácí mají po další přesilovce. Ještě dlouho po jejím konci drželi útočné pásmo. Teď ale faulovali a budou hrát také oni v oslabení.
8:51
Vyloučen hráč Bílek (Kladno), 2 min. za faul loktem
9:40
Karlovarští svou přesilovku hrají velmi dobře. Tlačí kladenské až těsně před Cikánka, ale zatím bez úspěchu.
10:30
Hostující Čutta pálil z levého kruhu, ale jen do těla Cikánka. Ten tak s jeho pokusem neměl problém. Pozice to však byla velmi nadějná.
11:00
Domácí jsou v plném počtu, ale na dlouho. Čeká je další oslabení.
11:10
Vyloučen hráč Valský (Kladno), 2 min. za hákování
11:30
Kladenští se svými chybami dostávají pod silný tlak hostů. Nabídli jim druhou přesilovku v krátké době a jen se brání. I když, teď to vypadá, že se síli na ledě vyrovnají.
12:17
Vyloučen hráč Loginov (K. Vary), 2 min. za sekání
13:20
Kladno teď čeká minutová přesilovka. Uvidíme, zda si povede lépe než v těch předchozích dvou.
13:45
Zatím je to stejná bída, karlovarští už podruhé vyhodili a do konce přesilovky zbývá pár sekund.
14:50
Oba týmy jsou v plném počtu. Hra se po delší době vyrovnává. Teď je to spíše boj než hokej, ale o to více se diváci baví.
15:59
Hosté se do útoku pouštějí jen sporadicky, spíše se snaží o rychlé protiútoky, které jsou však nebezpečné.
17:07
Jako bych to teď zakřykl. Hostům se podařilo usadit okolo domácího brankáře Cikánka. Tam se také bude vhazovat.
17:43
Jejich tlak trvá. Vhazovat se bude opět po zblokované střele před Cikánkem.
18:20
Domácí Šmach dobrých třicet vteřin bez hokejky. I tak však dokázal hosty udržet v bezpečné vzdálenosti od branky.
19:10
Hra se přemístila za branku Mensatora. Teď se tam přetlačoval ostře Kalla s Košťálem. Výsledkem je vyloučení na obou stranách.
19:20
Vyloučen hráč Kalla (Kladno), 2 min. za napadení
19:20
Vyloučen hráč Košťál (K. Vary), 2 min. za držení hole
19:50
Závěr třetiny se dohrává 4 na 4 a bez šancí.
20:00
20:01
20:15
Druhá třetina začala s mírným opožděním, kvůli nějaké nerovnosti za brankou Cikánka, ale už se hraje. Oba týmy jsou ve čtyřech, ale domácí tlačí.
20:35
Vyloučen hráč Prošek (K. Vary), 2 min. za podražení
Druhý dnešní trest pro hostujícího Proška.
20:40
Zajímavá situace pro domácí. Přesilovka 4 na 3. Uvidíme, jak s ní naloží.
21:01
Paterova střela proletěla těsně vedle Menstora. Ten však nemusel ani zasahovat. Domácí jsou dál natlačeni před jeho brankou, hraje se 5 na 4.
22:14
Domácí Kalla jel sám na Mensatora. Byl sice tísněn, ale dokázal zakončit. Mířil mezi betony, jeho pokus však Mensator vystihl a puk vyrazil.
22:45
Oba týmy už jsou v plném počtu. Přesilovek je zatím na obou stranách dost, ale bez využití. Teď přišel další dobrý zákrok Mensatora. Bude se vhazovat před jeho brankou.
23:23
Po delší odmlce ožívají domácí tribuny a skandují jednohlasně jméno svého klubu. Jejich hráči to však zatím nevnímají, protože se přestali tlačit dopředu. Vhazuje se před Cikánkem.
23:50
Kladenský kapitán Patera si odvedl skvělou obrannou práci, když tak dlouho otravoval hostujícího Zuckera, až mu zblokoval jeho střelu a založil útok svého týmu.
24:56
Skuhravý (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v play-out) , asistence Dej
Stav zápasu Kladno - K. Vary 0:1

Pro domácí přichází šok. Z nenápadné střely od modré propálil vše před sebou hostující Skuhravý. Puk proklouzl Cikánkovi mezi betony. Domácí brankář měl však nejspíše zakrytý výhled.
25:36
Hluchý (K. Vary) vstřelil branku (2. gól v play-out) , asistence Skladaný
Stav zápasu Kladno - K. Vary 0:2

To je studená sprcha pro Kladno. 40 sekund a dvě inkasované branky. Tentokrát dorážel puk do prázdné branky karlovarský Hluchý.
26:31
Stačila minuta hry a zápas se dostal do zcela jiných kolejí. Hosté vedou o dvě branky, jejich fanoušci si tento náskok v rohu stadionu náležitě užívají. Domácí naopak nemají slov. Mají teď co dohánět.
26:45
A karlovarští měli další gólovou příležitost. Střelu Zuckera dokázal Cikánek jen vyrazit před sebe. Své zaváhání však domácí brankář napravil výtečným zákrokem proti dorážce Čachotského. Tento útok Varů je velmi nebezpečný. Teď stálo při kladenských štěstí.
28:10
Domácí jsou jako opaření. Dopředu se téměř vůbec nedostávají, naopak jsou stále pod tlakem Varů.
28:28
Vyloučen hráč Hluchý (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
Teď přichází šance pro domácí. Autor druhé branky Hluchý se nechal vyloučit a nabídl domácím přesilovku.
29:15
Obrovský tlak Kladna. S několika střelami zblízka si však Mensator poradil. Tu největší, tvrdou ránu Šmacha z bezprostřední blízkosti, vyrazil reflexivně betonem nad branku.
30:17
Tlak domácích pokračuje. Tahle přesilovka se jim daří parádně. Co jim je to však platné, když nejsou schopni Mensatora překonat.
30:30
A protože karlovarského brankáře nezdolali, trvala přesilovka celé dvě minuty a teď už skončila. Pro změnu se bude vhazovat před Cikánkem. Tlak Kladna skončil. Prozatím.
32:03
Hosté skutečně po přesilovce opět převzali iniciativu a tlačí se před kladenskou branku. Teď své spoluhráče podržel Cikánek. Na řadě je čištění ledu. Z tribun jsou slyšet pouze hostující příznivci.
33:02
Na světelné kostce nad ledem projíždí stále dokola stav z Mladé Boleslavi a tak jsou domácí fanoušci o trochu spokojenější. I tak se však zatím nemohou radovat. Kladenští hokejisté jsou stále pod tlakem a koledují si o další branku.
34:20
Hra se teď dlouho nepřerušila. Až teď přišel faul hostů a následovala strkanice.
34:24
Vyloučen hráč Čutta (K. Vary), 2 min. za hru vysokou holí
35:00
Minulá přesilovka se domácím povedla, branka z toho však nebyla. Ty předchozí byly tragické, tak uvidíme, co nabídne tato. Zatím jsou kladenští natlačeni před Mensatorem, jejich pokusy však nebezpečné nejsou.
35:07
Vyloučen hráč Patera (Kladno), 2 min. za podražení
Přesilovka nakonec dlouho netrvalo. Provinil se Patera a domácí jdou rovněž do čtyřech.
36:27
Na řadě je krátká přesilovka hostů. Ti se však zatím nejsou schopni dostat do útočného pásma.
37:20
Oba týmy jsou v plném počtu. Patera se rychle zapojil do hry a ujížděl sám na Mensatora. Mířil mezi betony, kam to zkoušejí domácí dnes často. Hostující brankář byl však opět připraven, sklapl je a puk zachytil.
37:55
Kladno touto šancí ožilo a snaží se snížit ještě do konce druhé části.
38:20
Další útok domácích nezastavuje nikdo jiný než Mensator. Bude se vhazovat před jeho brankou.
38:40
Domácí jsou teď mnohem agresivnější a jdou neustále za pukem. Kladenští fanoušci to cítí a hlasitě je povzbuzují. Bude to ještě zajímavý závěr třetiny.
39:29
Karlovarští jsou sice pod tlakem, ale ukazují svou zkušenost. Nikam se příliš netlačí a výsledek si hlídají. Teď jeden z nich takticky zalehl puk ve středním pásmu.
39:45
I přes enormní snahu Kladna, to už na žádnou další šanci nevypadá. Druhá třetina tak končí jasně ve prospěch hostů.
40:00
40:01
40:37
Začátek třetiny patří Kladnu, ale jeho hráči jsou stále bezradní v koncovce.
41:15
První útok v závěrečné třetině za sebou mají rovněž karlovarští, ale bez úspěchu. Hra se teď přelévá ze strany na stranu.
42:10
Domácí fanoušci si žádají gól. Ten kontaktní by se jim rozhodně hodil. Teď soupeře nemají stále ani na dosah.
43:20
Do slibné šance si najížděl domácí Diviš, ale jeho beckhend zblokoval jeden z obránců Varů.
44:14
I na druhé straně přišla šance. Skuhravý střílel zblízka na Cikánka, ten puk vyrazil pouze nad branku. Po nájezdu dalších hráčů se jeho branka posunula a hra byla přerušena.
44:32
Domácí, když už se dostanou do útočného pásma, nejsou schopni uvolnit se ke střele. I proto stále na ukazateli skóre svítí nula u jejich vstřelených branek.
45:40
Čas rychle utíká a Kladno si stále není schopné připravit kloudnou šanci.
46:08
Dalekonosná střela domácích jakoby dokumentovala jejich dosavadní snahu. Pokus daleko před modrou čarou nemohl Mensatora absolutně zaskočit.
46:40
Hosté vedou i na nebezpečnost střel. Cikánek se v kladenské brance musí ohánět mnohem více než jeho protějšek Mensator. Domácí mají co zlepšovat.
47:30
Tempo hry teď uvadá. Hosté jsou uspokojeni svým náskokem, hru hlídají. Domácí sice mají chuť a odhodlání, ovšem zatím si nejsou schopni vytvořit větší brankovou příležitost. Je to stále dokola a čas se krátí.
49:23
Konečně domácí něco vymysleli, i když jim k tomu pomohl odražený puk. Bělohlav však nabídnuté šance pohrdl a zblízka puk za Mensatora nedokázal propasírovat.
49:50
Stadionem se nese zpráva o boleslavském zdramatizování zápasu. I tady tak zápas dostává jiný náboj. Je to znát i na ledě, domácí dělají co mohou, aby se dostali zpátky do hry.
50:06
Vyloučen hráč Eberle (Kladno), 2 min. za podražení
Zkřížení plánů pro Kladno. Zbytečné vyloučení Eberleho znamená dvouminutové oslabení.
50:33
Hostující kapitán Skuhravý je velmi aktivní a neustále domácím hrozí. Tentokrát byl však Cikánek v brance pozorný a drží svůj tým ve hře.
51:20
Přesilovka Karlových Varů zatím není účinná, přesto je puk stále v jejich útočné třetině.
52:15
Kladno by potřebovalo stejný obrat v zápase, který se tu posledně povedl Boleslavi. Ta rovněž prohrávala 2:0 a dokázala v závěrečné třetině srovnat. Zatím to však nevypadá. Kladno teď sice přežilo přesilovku Varů, ale dopředu se nijak nehrne.
53:07
Puk mají stále častěji hostující hráči. Mensator se dlouhé minuty v brance nudí.
53:35
Hra je teď velmi často přerušovaná. Kladno se nemůže vůbec dostat do tempa.
55:04
Mensator si na puk nesáhl už dobrých pět minut. Teď ho jen lehce posunul do rohu kluziště. Domácí jsou doslova bezradní a do konce základní hrací doby zbývá necelých pět minut.
55:59
Domácí teď navíc museli přežít další šance domácích. Cikánek měl hodně namále, především při úniku Melenovského.
57:00
Tak přeci jen se kladenští osmělili, ale Trončinského střelu nedokázal Bělohlav správně tečovat, pouze ji před Mensatorem nechtěně zastavil.
57:26
Domácí ožívají, další jejich gólovka. Eberle se dostal do velmi nadějné pozice, ale Mensatorova lapačka si s jeho pokusem skvěle poradila.
58:05
Tlak Kladna pokračuje, ale marně. Teď se v nadějné pozici nedostal k dorážce kapitán Patera.
58:16
Vyloučen hráč Košťál (K. Vary), 2 min. za nedovolené bránění
59:45
Domácí hrají závěr utkání v početní výhodě. Dát dvě branky za 75 vteřin je však asi nadlidský úkol.