Slavia hostí podruhé za sebou doma Liberec, s nímž si jedou v sezoně prohodila pořadatelství zápasu. Pražanům se na soupeře od Ještědu daří, v této sezoně vyhráli dva vzájemné zápasy ze tří a v posledním utkání porazili Liberec 7:1.
Liberci se však v novém roce daří, postupně se propracoval na druhé místo tabulky. Slavia je aktuálně sedmá s velkým odstupem na osmlou Plzeň - jejím cílem je dostat se do první šestky, aby nemusela hrát předkolo play-off.
Domácím bude nadále chybět zraněný kapitán Petr Kadlec, céčko na dres si nechal nažehlit zkušený útočník Marek Tomica.

Rozhodčí: Minář (CZE), Mikula (CZE) - Gebauer (CZE), Lederer (CZE)
Počet diváků: 4 296

0:01
1:11
Bartovič (Liberec) vstřelil branku (6. gól v sezóně) , asistence Podkonický
Stav zápasu Slavia - Liberec 0:1

Slávistický junior Krejčík ztratil mezi kruhy puk a Bartovič pohotovou střelou překonal Kopřivu.
3:40
Liberec je po gólu aktivnější, často se drží v pásmu Slavie. Nedvěd objížděl branku, ale nahozený puk do mlýnice před Kopřivou nakonec uklidili domácí beci.
5:00
Slávisté jsou zaskočení, puk je neposlouchá a je pro ně těžké se s ním dostat přes libereckou modrou. Pinc se v brance hostů musí nudit.
6:20
Kudrna dovezl puk do pásma, poslal ho za branku Nedvědovi a ten ho okamžitě elegantně vrátil najíždějícímu Kudrnovi. Útočník ve velké šanci pálil bez přípravy, ale přestřelil.
7:50
Slávisté chybují ve vlastním pásmu. Jaškin namazal Vakovi, ale jeho rychlou střelu z kruhu Kopřiva zlikvidoval.
8:15
Slávisté jeli chvíli ve dvou na jednoho. Jaškin si stáhl puk a chtěl přihrát, ale perfektně ho pokryl obránce Moravec.
9:00
hra nyní nemá valnou úroveň, většinou se topí v nepřesnostech a nahazování puků. Chybičky se nevyvaroval ani veterán Nedvěd, který nahrál ve středním pásmu na hůl jednomu ze slávistů.
9:49
Liberec měl obrovskou šanci. Kudrna obral podruhé během jednoho střídání za brankou juniora Baráka a nahrál Nedvědovi. Ten byl zcela volný před brankou, ale trefil jen klesajícího Kopřivu do betonu.
10:34
Do další gólové šance se dostal přes zoufale prostuponou obranu Slavie Hořava, který projel polovinou hřiště až před Kopřivu. Stáhl si puk forhendovou stahovačkou, ale v zakončení mu zabránil vracející se domácí bek.
12:01
Špaček dostal puk od zadního mantinelu, ale Kopřivu z úhlu nepřekvapil.
13:56
Hra se otevřela. Po šanci Svobody sehrál Liberec pěkný protiútok, Víškovi zakončujícímu ze druhé vlny však puk přeskočil hůl.
15:05
Pinc odrazil hokejkou tvrdou střelu Poletína, Liberec pak vyhodil puk na zakázané uvolnění.
15:54
Liberec se usadil v pásmu domácích, ale dlouho se neměl ke střelbě a nakonec ztratil puk za brankou.
16:02
Vyloučen hráč Vantuch (Liberec), 2 min. za hákování
Slavia si zahraje první přesilovku.
17:04
Bartovič jel v oslabení zcela sám na Kopřivu. Ten proti jeho blafáku odvážně skočil a vypíchl puk holí. Bartovič se ho znovu zmocnil u mantinelu, ale než ho stačil poslat zpátky, Kopřiva se do branky vrátil.
17:27
Vyloučen hráč Dušek (Liberec), 2 min. za hrubost
Slavia bude hrát půl minuty v pěti proti třem!
18:02
Liberec se náporu ubránil, vyhodil puk a je ve čtyřech.
19:27
Slávistům se přesilovková série nepovedla. Liberec znovu dvakrát hrozil v náznaku úniku v oslabení. Hosté jsou kompletní.
20:00
Liberec byl v úvodní části lepším týmem. Využíval nezkušenosti mladé slávistické obrany, v níž chybí kapitán Kadlec. Hrozil v brejcích, důrazem odebíral soupeři puky a vypracoval si i dost šancí. Pinc zasahoval jen čtyřikrát, Kopřiva osmkrát.
20:01
20:34
Slavia začala zostra, nápor v úvodu třetiny musel vyřešit Pinc, který odrazil tvrdou střelu od modré.
22:01
Slávisté se dostali k dalšímu tlaku. poletín objížděl branku a bekhendem nahodil puk na Pince. Ten odolal, i když ve skrumáži inkasoval ránu holí do masky.
23:12
Kuboš přišpendlil na mantinel agilního Kudrnu. Liberec se přesto dostal do pásma, do šance však nikoliv.
25:00
Ve druhé třetiny dominují obrany a hlídání středního pásma. Ani jeden z týmů se proto nedostává do šancí.
25:10
Defenziva se přece jen na chvíli otevřela a slávisté toho hned využili, když šli ve dvou na jediného libereckého onbánce. Puk dostal Poletín, ale ani svou druhou šanci ve druhé třetině nevyužil, trefil jen připraveného Pince.
26:38
Zápas dusí nepřesnosti. Po další sérii pokusů, které končily ve středním pásmu, se po chybě Liberce dostal ke střele Svoboda. Pálil přes obránce, ale Pinc máchl lapačkou a puk do ní schoval.
26:53
Nedvěd chtěl vysunout kolmicí do brejku Čakajíka, ale ten měl puk na dlouhou hůl. Místo šance Liberce tak z toho bylo jen zakázané uvolnění.
28:46
Poletín se dostal do třetí šance během deseti minut. Měl puk na holi mezi kruhy, ale byl tísněn obránci a jeho střela skončila zblokovaná v rohu.
30:00
V polovině utkání se stále Slavii nepodařilo vstřelit gól. Přitom v minulém domácím utkání s Libercem jich dala sedm. Hosté dobře bruslí a pokrývají domácí útočníky už od středního pásma.
31:29
Slavia měla velmi blízko vyrovnání. Rozehrála pěknou kombinaci, Pinc první střelu vyrazil. K puku se však dostal Tomica, který objel branku a mohl skórovat do odkryté sítě. Pinc se však bleskově stihl zvednout a přesunout a proti puku natáhl ruku. Zkoumá se video.
Sudí rozpažili, Pinc zastavil puk ještě před brankovou čárou.
32:22
Tomica se dostal k další střele. Namířil puk přes obránce, ale nad branku.
32:50
Pinc je teď v permanenci, předvedl další zákrok. Ještě předtím však sudí Minář odpískal hru vysokou holí.
33:29
Liberecké číslo 17 se obtisklo do slávistické 71: Derner poslal u mantinelu čistě k ledu Doležala.
34:57
Nedvěd poslal nahození z otočky před slávistickou branku, ale puk přes skrumáž těl ke Kopřivovi neprošel. Následný kratší tlak první liberecké řady už šanci nepřinesl.
36:18
Po střele Slavie se puk odrazil od zadního mantinelu ke Svobodovi, Pinc byl se v tu chvíli složitě přesouval. Kotouč však útočníkovi skákal nad ledem a Svoboda ho netrefil ideálně.
36:54
Vyloučen hráč Nedvěd (Liberec), 2 min. za hru vysokou holí
Nedvěd při bránění Jelínka přehnal důraz a míří na trestnou lavici.
37:08
Vondrka (Slavia) vstřelil branku (14. gól v sezóně) , asistence Třetina a Krenželok
Stav zápasu Slavia - Liberec 1:1

Slavia využívá po 14 vteřinách přesilovku. Třetina našel bekhendem Vondrku, který stál úplně osamocený u pravé tyčky. Posunout puk za záda bezmocného Pince nebyl problém.
39:30
Druhá třetina se dohrává v poklidu. Ani jeden z týmů se nikam nežene.
40:00
Ve druhé třetině podali domácí mnohem lepší výkon. Omezlili chyby v obraně, přidali na pohybu a vypracovali si víc šancí. Kořpiva zasahoval ve druhé části šestkrát, Pinc desetkrát.
"První třetina byla hrozná, řekli jsme si v kabině, že tak to dál nejde," uvedl v přestávkovém rozhovoru autor vyrovnávací branky Michal Vondrka. "Doufám, že rozhodneme v té třetí a zápas nepůjde do prodloužení."
40:01
41:22
Po chybě Liberce ve středním pásmu šli slávisté opět ve dvou na jednoho. Svoboda se snažil křížem nahrát, ale do přihrávky vletěl Holub a zablokoval ji. Skvělé střídání dotáhl po chvíli liberecký obránce dalším dobrým obranným zákrokem.
41:51
Vyloučen hráč Jaškin (Slavia), 2 min. za hákování
Poprvé v zápase si zahraje přesilovku Liberec.
42:35
Hosté se usadili v pásmu. Dlouho sice krotili neposedný puk, ale pak ho Nedvěd poslal na modou Hunkesovi a po jeho ráně musel Kopřiva kotouč krotit nadvakrát před dotírajícími útočníky hostů.
43:51
Ve zbytku přesilovky se Liberec do tlaku nedostal, Slavia je kompletní.
44:54
Po Pincově zákroku se spárovaly dvojičky rozparáděných soupeřů. Hrozící šarvátku však sudí vščas zaženhali.
45:02
Po dalším zákroku Pince přepadl přes libereckého gólmana útočník Třetina. Pinc zůstal ležet na ledě a je otřesený. Za pomoci maséra a potlesku haly se po minutě zvedá.
45:18
Liberec se dostal do bleskového brejku, Čakajík zakončoval zcela sám u pravé tyčky. Z místa, odkud dal ve druhé třetině gól Vondrka, však liberecký zadák bez přípravy mířil vedle.
46:23
Vyloučen hráč Jelínek (Slavia), 2 min. za podražení
Slavia se znovu musí bránit v oslabení.
Zápas sleduje 4296 diváků.
47:32
Liberci se přesilovka nedaří. Dostal se k jediné střele, tu však zblokovali paydající slávisté do horní sítě.
48:23
Slavia se ubránila. Liberec se držel v pásmu, ale střílel špatně: dva pokusy zblokovali bránící slávisté, jednou letěl puk nad branku.
48:36
Trenér Růžička si pro unavené slávisty vyžádal oddechový čas.
50:02
Slibnou libereckou akci přerušil ofsajd.
50:24
Kopřiva se dobře přesunul proti střele Moravce hned po buly a vykryl ji ramenem.
51:00
Liberec zmáčkl slávisty v pásmu, ale skončil s pukem jen po rozích.
52:11
Slavia jela do brejku ve třech, Mickovu střelu od mantinelu však Pinc v pohodě odrazil vyrážečkou.
53:15
Vyloučen hráč Derner (Liberec), 2+2 min. za hru vysokou holí
Svoboda vyvážel puk z pásma a stíhal ho Derner, který útočníka zasáhl holí do obličeje. S krvavým šrámem přichází i čtyřminutový trest a tím slušná šance Slavie na obrat v zápase.
54:09
Vondrka projel do pásma a poslal do šance Krenželoka, který střílel z úhlu. Pinc však výrazně povyjel a puk zkrotil.
54:55
Slavii se nedaří trvale usadit v pásmu soupeře. Hosté potřetí vyhodili puk.
55:09
A počtvrté...
55:46
Popáté se jim to však už nepovedlo. Puk, který slávisté zachytili na modré, se dostal k Rothovi. Ten však při pokusu o střelu zlomil hůl.
56:25
Další útok Slavie vyhnala z pásma přihrávka rukou.
57:15
Slavia dlouhou početní výhodu prohospodařila. Liberec je znovu v pěti.
58:02
Nedvěd tentokrát svou laxnost poněkud přehnal. V rohu ztratil puk při snaze rozehrát dlouhý pas do středního pásma a nabídl šanci Slavii. Jelínek však trefil z kruhu jen Pince.
58:34
Liberecký brejk skončil na levém betonu Kopřivy.
59:00
Slavia se snaží rozhodnout ještě před prodloužením. Tlačí se dopředu, napadáním sbírá liberecké rozehrávky. Puk však neposlouchá.
59:43
Nedvěd ještě vypracoval šanci pro Liberec: mazácky si počkal na Kopřivovu rozehrávku a přihrál puk z rohu Duškovi. Ten však místo volné branky trefil přesouvajícího se Kopřivu do břicha.
60:00
Po 6é minutách se nerozhodlo, zápas míří do prodloužení.
60:01
Začalo prodloužení.
60:40
Úvod prodloužení ovládl Liberec. Podkonický se dostal k odraženému puku a snažil se z úhlu překvapit Kopřivu. Ten se ale přesunul k tyčce a kotouč chytil.
61:24
Dušek mohl rozhodnout. Individuálně projel až před Kopřivu, položil si ho, ale v klíčové chvíli mu sjel puk.
62:43
Poprvé v prodloužení zahrozili domácí: Jelínek v brejku mířil těsně vedle.
63:45
Tomica zblokovla střelu od modré, ale netušil, že má puk pod nohama. Trončinský si pro něj sjel, ovšem před šancí zachránili Slavii obětaví beci.
64:24
Jelínek (Slavia) vstřelil branku (3. gól v sezóně) , asistence Krenželok
Stav zápasu Slavia - Liberec 2:1

Liberec byl ve většině prodloužení lepší, ale půl minuty před jeho koncem chyboval na modré a nabídl Slavii brejk, což se mu stalo osudným. Krenželok vypíchl puk a v pádu ho nahrál volnému Jelínkovi. Ten se krásně trefil do horního růžku.

25. 1. 2015 15:00Liberec–Slavia 1:3
2. 1. 2015 18:15Slavia–Liberec 1:2
23. 10. 2014 18:00Liberec–Slavia 4:1
14. 9. 2014 17:00Slavia–Liberec 3:2
14. 1. 2014 18:15Slavia–Liberec 5:6
30. 12. 2013 18:00Liberec–Slavia 3:2
26. 11. 2013 18:15Slavia–Liberec 3:4
1. 10. 2013 18:20Liberec–Slavia 2:1