Vítkovice se chystají na úvodní duel z domácí hokejové trilogie. Díky prohozenému pořadatelství úvodních čtyř utkání série s Budějovicemi bude ČEZ aréna postupně hostit třetí, čtvrtý i pátý zápas.
Deset minut před začátkem se hala pomalu zaplňuje, zatím je obsazená zhruba polovička míst.
Vítkovice přivezly z jihu Čech jednu výhru, mají tedy šanci ukončit sérii doma. K tomu by však musely vyhrát všechny tři utkání na vlastním ledě.

Sestavy a rozestavení

Rozhodčí: Jeřábek (CZE), Šindler (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 7 758

Oba týmy jsou na ledě. Budějovické hokejisty vítá zhruba padesátičlenný doprovod fanoušků.
0:01
Utkání začalo.
0:10
Domácí došťouchali puk do pásma a hosté ho poslali na zakázané uvolnění. Hra se tak rychle stěhuje do jeich pásma.
1:02
První střelu zápasu vyřešil Málek, který vyrazil pokus najíždějícího Gulaše. Pletka poté vlétl do brankoviště a posunul branku.
1:11
Hosté začali aktivně. Po Pletkově ráně nevěděl Málek, že má puk pod sebou, nakonec ho stačil včas zalehnout.
2:30
Úvod je opatrný, obě mužstva se soustředí na obranu a odehrávají puky do středního pásma. Hlavně domácí se zatím dál vyjma prvního vhazování před Kovářem nedostali.
2:50
Až teď si budějovický brankář poprvé osahal puk. Bude se vhazovat po jeho pravici.
2:52
Mikeska vyhrál buly, ale puk odehrál tak prudce, že vystrašil vlastního gólmana. Ten kotouč vyrazil rozklekem.
3:46
První velkou šanci měli domácí. Burger dostal pěknou zadovku od zadního mantinelu a ze dvou metrů se snažil vstřelit gól. Trefil však jen připraveného Kováře a poté spadl do brankoviště.
5:00
Vránova řada zamkla Budějovice v pásmu, ke střele se ovšem nedostala.
5:56
Budějovický obránce Šulc pobavil diváky, když při dostřídávání po odpískání bez cizího zavinění upadl. Jinak se toho moc zajímavého neděje.
6:34
Krátký tlak domácích vyřešil Kovář, ktereý rozklekem vytěsnil puk.
7:32
Hra se otevřela a přinesla po jedné šanci na každé straně. Pšurný se na chvíli ocitl s odraženým pukem sám před Málkem, jeho bekhend však letěl vedle. Na druhé straně tečoval Vrána nahození od modré rovněž těsně vedle.
9:00
Tempo hry se zvedlo, Vítkovice se začínají výrazně tlačit do ofenzivy. Květoň se projel po čistém těle od soupeře po modré v sedě až k mantinelu.
9:45
Kašpaříkova formace se dlouho držela v pásmu, puk však nedokázala dostat od mantinelu do střelecké pozice.
10:21
Agilní Pohl projel přes dvě pásma až k brance, v poslední chvíli však do jeho střely vložil hůl Ptáček a puk ztlumil. Kovář ho pak jen odehrál do rohu.
11:36
Budějovice mají problémy s útočnou modrou. Dvě jejich akce zastaviol ofsajd, poprvé signalizovaný, podruhé už odpískaný.
11:48
Mikeskova řada zdvojených cifer (Mikeska 11, Šimánek 22, Květoň 55) dělá zatím domácím největší problémy. Jakmile je na ledě, hraje se většinou ve vítkovickém pásmu. Málek řešil v krátké době dvě střely.
12:43
Kašpařík dostal dlouhý pas a na pravé straně měl volno. Střelu švihem z kruhu však poslal vedle.
14:01
Hosté mají nyní navrch. Vítkovice chybovaly v obraně a nabídly šanci Kuchejdovi. Jeho slabou střelu však Málek vyrazil.
14:58
Vyloučen hráč Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Káňa ve snaze udržet svůj tým v pásmu fauloval, sudí poprvé v zápase vylučují, i když pár předchozích zákroků už bylo na hraně.
16:00
Vítkovice se brání dobře, hosté se zatím v přesilovce k ničemu nedostali.
16:58
Vítkovice jsou v pěti. Rychlým přístupem v oslabení rozbily všechny budějovické pobyty v pásmu, Málek nemusel vůbec zasahovat.
18:00
Dosud nejlepší vítkovický útočník Pohl znovu sám táhl útočnou akci. Projel až za branku a jednou rukou poslal puk před brankovště. Tam na něj však nedosáhl ani jeden z jeho spoluhráčů.
19:05
Domácí získali puk ve středím pásmu a po krátké kombinaci vystřelil z pravého kruhu Huna. Trefil však jen připraveného Kováře do prsou.
19:44
Závěr třetiny patří Vítkovicím. Kovář toho moc neviděl, když vyrážel střelu od modré. Hosté dvakrát vyhodili na zakázané uvolnění.
20:00
Skončila první třetina.
Utkání zatím chybí góly i lepší atmosféra, přestože hala je velmi slušně zaplněná. Budějovický kotel na konci první třetiny posměšně skandoval směrem k tisícovkám domácích fanoušků: Nejste slyšet!
Na ledě jsou oba celky vyrovnané, uprostřed třetiny měly navrch Budějovice, na začátku a na konci domácí tým. Málek zasahoval sedmkrát, Kovář osmkrát.
20:01
Začala druhá třetina.
20:43
Vítkovice zmáčkly soupeře, Kovář měl práci po nahození od modré. Puk odehrál do rohu.
20:59
Podobný zákrok předvedl i Málek po brejku Budějovic.
22:42
Hraje se nahoru dolů. Nejlepší možnost z toho měly Budějovice, které se dostaly do přečíslení. Kuchejda však neviděl najetého beka, který si najížděl do dobré pozice, a nesmyslně pálil do plných.
22:46
Vyloučen hráč Tomas (Vítkovice), 2 min. za nedovolené bránění
I druhou přesilovku v zápase si zahrají Budějovice.
23:26
Hosté hrají tuto přesilovku lépe než tu první. Nastěhovali se do pásma, Květoň vyslal z pravého kruhu dobrou střelu, ale Málek si poradil.
24:46
Zbytek přesilovky hosté zpackali. Vítkovice jsou kompletní.
25:43
Huna v tísni od mantinelu překvapivě prudce vystřelil, Kovář puk schoval do lapačky.
26:26
Mikeskova řada na chvíli zmáčkla domácí, těm se však díky tomu vytvořil prostor pro brejk. Huna najížděl z pravé strany na branku, ale v klíčové chvíli mu uskočil puk.
27:20
Šulc přišel o helmu a musel sprintovat na střídačku. Vítkovice se díky tomu dostaly do pásma a na chvíli se v něm usadili, budějovická obrana je však k ničemu nepustila.
28:41
Budějovice měly obrovskou šanci otevřít skóre. Dlouho držely puk v rohu, ale pak si sjel před branku obránce Ptáček, dostal puk a byl úplně sám před Málkem. Toho však nepřekonal ani první střelou, ani dorážkou. V obou případech střílel po ledě a Málek puk vykopl betonem.
29:54
Květoň najížděl do šance, Malík ho rukou stáhl na led. Sudí však držení veteránovi odpustili.
30:43
Vítkovice jely do brejku tři na dva. Ujčík však tak dlouho držel puk, až skončil u mantinelu a celou akci odsoudil k zániku.
32:26
Polovina zápasu je pryč a mnoho zajímavého se toho neudálo. Zápasu dominují obrany, málokdy jeden druhého něčím překvapí. Útoky většinou končí v rozích, velkých šancí je poskrovnu.
34:02
Vrána s Klimkem se silově procpali před branku, Klimkovi při otočce na poslední chvíli zvedl obránce hůl. Puk přesto doklouzal k Vránovi, jehož bekhend zblízka si Kovář na ledě pohlídal.
34:42
Burger zaklekl ke střele bez přípravy, ale puk je škrtnul.
35:45
v hale to ožívá, první vítkovický útok dlouho držel puk v pásmu. Budějovická obrana je však precizní. Do náznaku šance se dostal jen Burger, jeho střela z otočky však mířila vedle.
36:17
Vítkovice začínají mít navrch, daří se jim se do prostoru před brankoviště dostat silou. Káńa se dostal s pukem až před branku. V tísni však nezamířil přesně.
36:27
Vyloučen hráč Květoň (Č. Budějovice), 2 min. za hákování
Domácí si zahrají svou první přesilovku v utkání.
37:22
Vítkovice mají tlak, zamkli soupeře. Po dobré Malíkově křížné přihrávce pálil Burger, poté se ve skrumáži do sebe pustilo šest hráčů. Sudí nevylučují.
37:57
Vyloučen hráč Mikeska (Č. Budějovice), 2 min. za držení protihráče
Mikeska fauloval při napadání ve středním pásmu Burgra. Domácí tak mají půl minuty přesilovku pět na tři!
38:22
Ujčík (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Káňa J. a Burger
Stav zápasu Vítkovice - Č. Budějovice 1:0

Těsně před návratem Květoně se domácím podařilo dvojnásobonou přesilovku využít. Burger vypálil mezi kruhy, Kovář puk vyrazil ke Káňovi. Ten ho přiklepl volnému Ujčíkovi, jenž zblízka dotalčil kotouč do prázdné branky.
39:20
Kovář předvedlk parádní zákrok. Szturc dostal puk mezi kruhy a bez připravy dobře vypálil do růžku, Kovář však vytrčil rameno a puk chytil.
39:57
Budějovice jsou kompletní.
40:00
Skončila druhá třetina.
Druhá třetina byla dlouho nezáživná, zápasu dominovaly pozorné obrany. Budějovice měly nejdřív mírnou převahu, ke konci se však domácí probrali a jejich nápor přinesl kýžený gól v přesilovce pět na tři. Vítkovice ve druhé třetině vystřelily na Kováře desetkrát, Budějovice na Málka šestkrát.
40:01
Začala třetí třetina.
40:46
Pletka obral Ujčíka o puk a nahrával najetému Ptáčkovi, tomu však kotouč projel podél těla.
41:18
Sudí přerušili hru, protože na vítkovické modré zůstal ležet zraněný obránce Ovčačík. Přiběhl k němu doktor, ale bek se stále nezvedá.
41:18
Za asistence dvou hráčů nakonec Ovčačík odjíždí na střídačku. Zatleskalo mu 7758 přítomných diváků.
42:02
Mertl dojížděl nahozený puk a nevšiml si rozhodčího Jeřábka, kterého stáhl hokejkou na led. Rozhodčí se rychle oklepal.
43:07
Domácí se důrazně natlačili před branku, Káňa a po něm Pohl stříleli zblízka. Jednou však trefili Kováře, podruhé mířil puk mimo.
43:38
Vyloučen hráč Ptáček (Č. Budějovice), 2 min. za faul loktem
Ptáček fauloval u mantinelu a Vítkovice si zahrají přesilovku.
43:45
Vrána vydoloval u mantinelu puk a mezi Kašpařikovýma nohama ho nahrál Trnkovi. Ten okamžitě vypálil, kotouč se však odrazil od tečujících útočníku na horní síťku.
43:58
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Trnka a Vosátko
Stav zápasu Vítkovice - Č. Budějovice 2:0

Trnka s Vránou si prohodili místa a útočník poslal od modré na branku nahození, které hradbou těl propadlo Kovářovi do sítě.
45:49
Domácím vlil druhý gól síly. Tlačí se do útoku, dobře bruslí. Ujčík táhl slibnou akci, kterou však zhatil Vosátko tím, že v dobré pozici místo střely nesmyslně nahrával k manitnelu.
47:24
Vosátko skolil na led Mertla, který se hnal za dorážkou. Po krátké kočkované se vylučovat nebude.
47:30
Hosté se tlačí před brankoviště, tam však dobře čistí prostor vítkovičtí beci. Ptáčkovu slabou střelu Málek v pohodě chytil.
47:49
Budějovice si po dlouhé době vynutily tlak, Vítkovice to řeší zakázaným uvolněním.
48:19
Húževka (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Ujčík a Malík
Stav zápasu Vítkovice - Č. Budějovice 3:0

Vítkovice sehrály krásnou kombinaci. Ujčík mohl po křížném pasu sám střílet, ale místo toho zamíchal pukem, nalákal brankáře Kováře a nahrál ke druhé tyčce Húževkovi. Ten mířil do prázdné branky.
49:30
Budějovické akce postrádají šťávu. Domácí teď dlouho střídali, hosté mohli jít do brejku, ale nedokázali toho využít. Květoň se s pukem utopil v rohu.
50:01
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Hosté mají přece jen šanci se zmátořit v přesilovce.
52:01
Budějovice přesilovku zpackaly, za celé dvě minuty se usadily v pásmu až v samém závěru.
52:11
Pletkova střela z úhlu nemohla Máílka překvapit.
52:27
Domácí kapitán Burger vyslal střelu zápěstím na budějovickou branku. Kovář v pohodě puk lapil do rukavice.
53:04
Káňa z úhlu málem dopravil skákavý puk za Kovářova záda.
53:21
Vyloučen hráč Voráček (Vítkovice), 2 min. za sekání
Krátký budějovický tlak přinesl hostům přesilovku.
54:00
Hosté tentokrát rozehráli dobrý zámek, ale Novákova střela z úhlu Málka moc neohrozila a Vítkovičtí poté vyhodili puk.
55:21
Ptáčkovu střelu vyrazil Málek vyrážečkou, ránu Kolarze lapačkou. Budějovická přesilovka tak skončila bez úspěchu.
55:55
Květoňovu bombu odrazil Málek ramenem.
56:15
Budějovice se zkoušejí prosadit dlouhými pasy za obranu, ale poslední akce skončila jen zakázaným uvolněním.
56:21
Vyloučen hráč Vrána (Vítkovice), 2 min. za hrubost
Kašpařík se pošťuchvoal s Vránou, sudí poprvé za vzájemnou potyčku vylučují.
56:21
Vyloučen hráč Kašpařík (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
56:33
Vyloučen hráč Gulaš (Č. Budějovice), 2 min. za krosček
Hostům tečou nervy, Gulaš zbytečně fauloval a Vítkovice tak hrají 4 na 3.
57:16
Ujčík připravil gólovou šanci Malíkovi, ten byl sám před Kovářem, ale svýma dlouhýma rukama vysekl takovou kličku, že skončil s pukem za brankou.
58:12
Vyloučen hráč Klimek (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
58:12
Vyloučen hráč Šulc (Č. Budějovice), 2 min. za hrubost
Kolonky vyloučení se v zápise na závěr duelu zaplňují, za další vzájemnou potyčku míří dva hráči na trestnou.
58:33
Oba týmy jsou v pěti.
59:34
Mertl objel branku a vyslal jednu z posledních střel na Málka. Ten se z úhlu nenechal překvapit a blíží se k vychytané nule.
Konec utkání.
Vítkovice uspěly hlavně díky povedeným přesilovkám a v sérii vedou 2:1. Čtvrté utkání se hraje v úterý od 18:10.

Vzájemné zápasy

19. 2. 2023 16:00Vítkovice–Č. Budějovice 1:4
6. 1. 2023 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 0:2
25. 11. 2022 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:3
9. 10. 2022 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 2:3
4. 3. 2022 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:3
8. 2. 2022 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:2
30. 11. 2021 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:2
10. 10. 2021 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 1:2
17. 2. 2021 17:00Vítkovice–Č. Budějovice 5:3
3. 1. 2021 15:30Č. Budějovice–Vítkovice 4:3
20. 11. 2020 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 0:7
2. 10. 2020 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 2:3
21. 5. 2016 15:15Č. Budějovice–Č. Budějovice 0:0
7. 3. 2013 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 2:3
5. 3. 2013 18:15Vítkovice–Č. Budějovice 5:1
4. 3. 2013 17:00Vítkovice–Č. Budějovice 1:2
2. 3. 2013 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 0:4
1. 3. 2013 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:0
13. 1. 2013 17:00Vítkovice–Č. Budějovice 1:2
2. 12. 2012 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 6:5
21. 10. 2012 17:00Vítkovice–Č. Budějovice 4:1
14. 9. 2012 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 2:5
15. 2. 2012 18:15Vítkovice–Č. Budějovice 3:1
24. 1. 2012 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:1
22. 11. 2011 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 3:0
7. 10. 2011 17:20Č. Budějovice–Vítkovice 4:2
13. 3. 2011 18:10Č. Budějovice–Vítkovice 0:2
11. 3. 2011 18:10Vítkovice–Č. Budějovice 3:2
8. 3. 2011 17:40Vítkovice–Č. Budějovice 1:3
7. 3. 2011 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 3:0
4. 3. 2011 18:10Č. Budějovice–Vítkovice 5:0
3. 3. 2011 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 1:3
14. 1. 2011 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 6:1
3. 12. 2010 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 4:6
22. 10. 2010 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:2
17. 9. 2010 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 3:1
2. 2. 2010 17:30Vítkovice–Č. Budějovice 2:0
22. 12. 2009 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:4
30. 10. 2009 18:10Vítkovice–Č. Budějovice 3:2
25. 9. 2009 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 4:3
13. 1. 2009 17:00Vítkovice–Č. Budějovice 1:3
30. 11. 2008 17:00Č. Budějovice–Vítkovice 1:0
14. 10. 2008 17:00Vítkovice–Č. Budějovice 3:1
12. 9. 2008 17:30Č. Budějovice–Vítkovice 3:5

Diskuse

APW: krakow: jak říkáš:-) (20:02)

krakow01: APW: Vitkovice dekuji a tesi se, az si to dame ve finale ;-) (20:00)

APW: gratulačka do Vítkovic..... (19:56)

guam: tady je hotovo (19:42)

db2002: zlin srovnal (19:39)

nekup42: už to dementovali z 4:0 na 3:0.. škoda :-) (19:39)

quaresma: je to 3:0 (19:36)

nekdo: já mám furt 10. minutu a 3:0.. (19:36)

KdysiBedlam: exhibice!! (19:34)

APW: a je jasno.... (19:34)

nekup42: 4:0 hotov (19:34)

KdysiBedlam: Ta trubka co to tu komentuje pise s 5 minutovym zpozdenim......:-(( (19:33)

krakow01: Gooool!! Hotovo ;-)) (19:33)

quaresma: gooooool (19:33)

guam: tak teď už věřím že to tady dobře dopadne (19:32)

db2002: konecne to zacli cistit i pred branou (19:30)

krakow01: Goooool!!! Super!!! (19:24)

APW: no vida..pěkně... (19:23)

KdysiBedlam: Banik prohral, tak aspon Vitkovice by meli udelat radost Ostrave. (19:23)

quaresma: goooool (19:23)

db2002: ovčačik do šatny s kolenem, neni dobry dochazeji nam obranci (19:19)

db2002: koukam ze nehraje Malik (19:06)

krakow01: Tak ted jeste zacit treti tretinu stejne, jako jsme skoncili druhou, a je to tam. (18:58)

db2002: kdyz dneska uplacame 1-0 a nasypem v dalsich dvou zapasech nebudu se zlobit (18:57)

KdysiBedlam: A ted se to tam posype......:-) (18:56)

db2002: snad se vzbudili (18:54)

Palermo: konečně vidím gol,který bych dal i já (18:54)

quaresma: ten Káňa to nahrál s přehledem :)) (18:53)

Usmolená štětina: VŽKG dotoho (18:53)

APW: pěkně... (18:53)

Advertisement