0:01
0:21
Zápas začal ve velkém tempu. Trávníček dostal pas na modrou, předjel St.Pierrea a řítilse sám na brankáře. Horčička však jeho střelu vytěsnil ramenem.
1:49
Vyloučen hráč Stránský (Plzeň), 2 min. za zdržování hry
Stránský vyhodiíl puk z vlastního pásma do hlediště. Plzeň se tak bude bránit v oslabení.

Rozhodčí: Hradil (CZE), Hribik (CZE) - Bláha (CZE), Svoboda (CZE)
Počet diváků: 6 472

3:49
První část přesilovky se Litvínovu nevydařila, v té druhé však hosté zahrozili. Kubinčák dostal dobrou křížnou přihrávku, ale z ideální pozice mířil mimo. Plzeň je kompletní.
4:03
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za hákování
Přesilovku si tentokrát zahraje Plzeň.
6:03
Přesilovka se domácím nepovedla. Puk je moc neposlouchal a Litvínov se v pohodě ubránil.
8:18
Dvořák clonil před brankou, Heřman toho využil a poslal na litvínovského gólmana ostrou střelu ze střední vzdálenosti. Volke vyrazil puk do rohu.
8:25
Vyloučen hráč Gula (Litvínov), 2 min. za podražení
Dvořák se motal kolem branky, přitom ho fauloval Volke, který chtěl odmést puk, ale podrazil jen útočníka Plzně. Místo brankáře je však vyloučen Gula.
10:25
Domácím se přesilovka nepovedla. Nepřesným zpracováním puku se sami vytlačili z pásma, pak se tam dlouho nedostali. Ohrozit Volkeho mohl jen Straka, ale v dobré pozici neposedný puk nasměroval vedle.
10:43
Jánský zůstal po nárazu u mantinelu na ledě, sudí nevylučují.
11:28
Plzeň šli ve třčch proti dvěma, Straka však poslal Vlasákovi puk do tandemu příliš dozadu.
12:00
Volke je v dobré pohodě, máchl lapačkou a bez potíží chytil oblouček letící od modré čáry.
12:11
Plzeň si vynutila velký tlak. Obrovskou šanci zahodil Kovář, který si sjel k dorážce střely Modrého, ale v ideální pozici zamířil mimo levou tyčku litvínovské branky.
12:55
Vyloučen hráč Kubinčák (Litvínov), 2 min. za sekání
Kubinčák nešikovně oplácel naražení na mantinel a oslabil Litvínov.
13:14
Vostřák (Plzeň) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Straka a Vlasák
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:0

Plzni se povedla dobrá kombinace, která díky pohotovosti Vostřáka skončila gólem. Straka dostal pas na pravý kruh, pálil bez přípravy, ale netrefil puik ideálně a poslal jen šouravou střelu do mlýnice před branku. Tam však stál Vostřák a lehkou tečí usměrnil kotouč do sítě.
13:55
Nervózní Kubinčák si ostře vyšlápl na obránce Hanzlíka, při napadání ho trefil loktem v obličeji. Rozhodčí to přehlédli.
15:39
Elitní plzeňská trojka sehrála přkný brejk. Straka však místo střely v dobré pozici volil nahrávku Vostřákovi. Kdyby prošla,. pálil by plzeňský veterán do prázdné branky, puk však výtečně zblokoval jeden z obránců.
16:51
Straka a jeho křídla jsou znovu na ledě. Kapitán táhl další útok, Vostřákova sražená střela však cestu k brance nenašla.
18:20
Volke řeší další nepříjemnou situaci: Frolo dostal puk na modrou a z pravé strany tvrdě vypálil. Volke skryl puk do lapačky před dojíždějícími soupeři.
18:52
Plzeň je aktivnější, snaží se tvořit a pouští se do jednoho útoku za druhým. Tentokrát však akce skončila zakázaným uvolněním, když Haman nestihl dojet oblouk nahozený ze středního pásma.
19:17
Hüblovu křížnou přihrávku v útočném pásmu Litvínova vystihl Vlasák a najížděl do brejku na bránícího beka, ale háčkoval s pukem tak dlouho, až ho nechal za sebou.
19:55
V závěru třetiny Litvínov tvrdě napadá, Plzeňští však ataky ustáli a dostali puk do středního pásma.
20:00
V první třetině měla Plzeň převahu. Poté, co dokázala využít přesilovou hru, pustila se do útočení a její rychlé výpady dělají starosti defenzivě hostů. Domácí však nedokáží využívat šance, často v dobrých pozicích míří mimo branku nebo do Volkeho.
20:01
20:18
Vostřák se prodíral dopředu, ale jeho průnik zblokoval obránce Skuhrovec.
21:21
Na ledě zůstal chvíli ležet Haman, sudí nepřerušili a útočník během hry odkulhal na střídačku.
1:49
Stránsého střela Volkemu propadla pod betonem, ale ten přece jen změnil směr, takže puk odklouzal vedle.
23:01
Plzeňští vybojovali puk u zadího mantinelu a nahráli Vlasákovi, jkehož střelu z pozice mezi kruhy chytil Volke.
23:24
Plzeň má obrovský tlak: Straka vypracoval velkou šanci pro Vostřáka, který zřejmě trefil tyčku.
23:42
Vopat (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v play-off)
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:1

Ve chvílích, kdy Plzeň jednoznačně ovládala hru, nečekaně udeřil Litvínov. Pomohl mu k tomu velkou hrubkou mladík Jeřábek, který rozehrál puk do nohou napadajícího Vopata. Kapitán hostů si ho hbitě přiklepl na hůl a překonal překvapeného Horčičku.
23:54
Vyloučen hráč St. Pierre (Plzeň), 2 min. za držení protihráče
Otřesená Plzeňm se ihned musela bránit další šanci, ve které se ocitl najíždějící Kubinčák. Po jeho střele fauloval Lukeše St.Pierre a míří na trestnou lavici.
25:54
Litvínovu přesilovka moc nepomohla, naopak spíš vypadl z tempa.
27:00
Vyloučen hráč Petruška (Plzeň), 2+2 min. za hrubost
Petruška atakoval Volkeho, toho mstil Lukeš. Plzeňský hokejista však dostal zvojezný trest, hosté proto budou hrát přesilovku.
27:00
Vyloučen hráč Lukeš (Litvínov), 2 min. za hrubost
27:24
Dvořák sebral v oslabení puk a protlačil se s ním až k brance. tam už však neměl síly ani protor k lepšímu zakončení.
29:00
Druhá polovina přesilovky se Litvínovu povedla. Vopat si přehodil puk na forhend a mířil do poloodkryté branky, ale trefil jen boční konstrukci. Plzeň už je v pěti.
29:38
Vyloučen hráč Martinka (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
Plzeňská první formace si opět vytvořila nápor díky šikovnosti Straky, který vymyslel dvě pěkné akce. Při té první ho fauloval obránce Martinka, domácí si proto zahrají přesilovku.
31:38
Plzni se přesilovka moc nepovedla, Martinka je na ledě.
31:50
Martinka (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Jánský
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:2

Sotva Martinka naskočil na led, dostal puk, najel si do třetiny a švihem vyslal plachtící puk na Horčičku. Ten se nechal rozhodit dojíždějícím Jenáčkem a kotouč mu překvapivě propadl pod rukou do sítě.
32:32
Vyloučen hráč Švarný (Litvínov), 2 min. za hrubost
Švarný přehnal důraz před vlastní brankou a Plzeň má šanci vyrovnat v přesilovce.
32:54
Straka přišel o puk na modré, Litvínov ho vyhodil z pásma.
34:32
Plzni se přesilovka opět příliš nepovedla. Vostřákovi při střele sjel puk a zbytek výhody zkazily nepřesnosti.
34:41
Volke vyrazil ostrou ránu Hanzlíka po buly.
35:07
Vyloučen hráč Stříteský (Litvínov), 2 min. za držení protihráče
Stříteský blokoval Dvořáka, jenž byl bez puku. Plzeň tak bude znovu hrát v pěti proti čtyřem.
35:45
Tentokrát byl úvod přesilovky pěkně sehraný, Vostřákova bomba ale letěla těsně vedle a Litvínov vyhodil.
36:50
Vyloučen hráč Stránský (Plzeň), 2 min. za hrubost
Plzeňští se ve třech natlačili před Volkeho. Stránský však po odpískání oplácel a zbytečně tak vyrovnal síly na ledě.
37:01
Pěkný pokus Vostřáka, který se protáhjl do pásma, zasekl a vypálil. Volke však viděl a neměl problém.
37:07
Litvínoív je v pěti, začíná jeho přesilovka.
37:55
Volke vyrobil chybu, kterou však posléze elegantně napravil. Při rozehrávce za brankou poslal gólman puk na hůl Straky, jenž se otočil a nahodil ho do opuštěné branky. Jenže Volke při návratu máchl lapačkou do vzduchu a puk chytil.
38:50
Plzeň je kompletní.
39:05
Kubát (Litvínov) vstřelil branku (2. gól v play-off)
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 1:3

Další hrubka plzeňské obrany znamená další bleskový gól pro Litvínov. Modrý rozehrál na hůl obránce Kubáta, ten ještě v útočném pásmu sebral puk, obhodil si právě Modrého a zavěsil k tyči.
39:19
Vyloučen hráč Hanzlík (Plzeň), 2 min. za hru vysokou holí
Další rána pro domácí: musí se bránit ve čtyřech.
39:58
Ve druhé třetině už Litvínov přesilovku nevyužije.
40:00
Plzeň začala druhou třetinu velmi aktivně, vypracovalas si i velké šance. Pak ji však srazily hrubé chyby jak mladíka Jeřábka, tak veterána Modrého, po nichž dokázali hosté skórovat.
40:01
40:19
Ještě minutu se bude Plzeň bránit v oslabení.
41:19
Litvínov se v přesilovce k ničemu nedostal. Plzeň je v pěti.
41:27
Kovář dosprintoval za pukem a nahrával Rachůnkovi. Puk se však odrazil od litvínovského obránce mimo dosah Volkeho a dkolouzal křížem přes brankoviště těsně mimo.
42:12
Plzeňský tlak sílí, Petruška měl během pár vteřin dvě velké šance. Poprvé však netrefil puk před poloodkrytou brankou, podruhé mířil do Volkeho.
43:21
Vostřák pálil z otočky, puk však odrazili beci.
44:18
Další plzeňský nápor vyústil jen v puk končící na boční síťce. Někteří diváci jásali, ale šlo je o optický klam.
44:55
Vyloučen hráč Hübl (Litvínov), 2 min. za podražení
Plzeň bude hrát přesilovku.
46:09
První formace Plzně si vynutila velký nápor. Volke však zatím odolává, pochytal ránu Vostřáka i dvě střely Vlasáka - tu druhou dokonce vytěsnil nad branku helmou.
46:55
Strakova lajna zůstala na přesilovce celé dvě minuty, v závětru však už neměla sílu a Litvínov vyhazoval puky. Přesto se Kovář prosmýkl po pravé straně až k brance, ale volke se položil na led a puk vyrazil.
48:06
Vyloučen hráč Kubát (Litvínov), 2 min. za sekání
další přesilovka Plzně. Na led opět míří nesmrtelný titán Straka.
49:00
Plzeň zamkla Litvínov v klasickém psotavení. Po sérii přihrávek vyslal na branku bombu Hanzlík, Volke vyrazil. Tlak Plzně pokračuje.
49:41
Po závaru před brankou Litvínova se do sebe pustili Kovář s Jarešem. Oba si posedí na trestné. Volke předtím zlikvidoval dvě střely zblízka.
49:41
Vyloučen hráč Kovář (Plzeň), 2+2 min. za hrubost
49:41
Vyloučen hráč Jareš (Litvínov), 2+2 min. za hrubost
Pokračuje se v pěti proti čtyřem.
50:06
Po dalších dvou zákrocích Volkeho je Litvínov kompletní.
51:20
Po plzeňské rozehrávce pískli sudí zakázané uvolnění. Domácí se hodně zlobí, puk letěl přes chumel hráčů u mantinelu, kteří měli snahu hrát.
51:56
Strakova lajna na třetí pokus dobyla pásmo, její centr zajel k zadnímu mantinelu pro odražený puk a našel z otočky Vostřáka. Jeho střelu ovšem opět zlikvidovala noční můra Západočechů - litvínovský brankář Volke.
52:10
Vyloučen hráč Stříteský (Litvínov), 2 min. za hrubost
Za vzájemnou potyčku je tu vzájemný trest. Vlasák však dostal za následnou ránu pěstí 2+2 minuty, Stříteský jen klasický menší trest.
52:10
Vyloučen hráč Vlasák (Plzeň), 2+2 min. za hrubost
53:30
Oba týmy už berou síly z rezerv, obětavě skákají za puky a často končí na ledě vkleče nebo vleže. Plzeň se zatímúspěšně brání v oslabení, po němž by měla ještě 6 minut na vyrovnání.
54:10
55:20
Strakova řada se držela v pásmzu, ale do střelecké pozice se nedostala.
55:36
Straka (Plzeň) vstřelil branku (3. gól v play-off) , asistence Kovář a Vostřák
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 2:3

Kapitán zavelel k závěrečnému šturmu. Straka najel k brance od pravého mantinelu, stahovačkou si položil obránce a podél druhého padajícího soupeře se trefil k tyči.
56:04
Modrobílá lavina se znovu valí dopředu, tentokrát ji však zastavil ofsajd.
56:46
Marné pokusy domácích dobýt pásmo skončily brejkem Majdana, který se zprava tlačuil přes Modrého a nakonec vypálil bekhendem. Horčička puk schoval pod lapačkou.
57:18
Vyloučen hráč Jánský (Litvínov), 2 min. za podražení
Jánský nastavil nohu Benákovi při napadání za brankou Plzně a dává tak soupeři velkou šanci na vyrovnání.
57:28
Vlasák (Plzeň) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Kovář
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 3:3

Tři domácí hráči se natlačili před brankoviště a rozpoutali peklo v podobě několika střel zblízka, které skončilo dorážkou Vlasáka dpo ledě do branky.
57:49
Volke se otočil zády proti dotírajícímu Stránskému a zády ho sestřelil. Diváci pískají, ale šlo o čistý bodyček.
58:00
Domácí ostřelují Volkeho ze všech stran, Vostřákův bekhend z úhlu odrazil gólman do rohu.
58:35
Domácí mají v závěru velký tlak, Litvínov nestíhá plzeňské tempo. Volke však odolává.
59:05
Litvínov se dostal do pásma, Kubinčák nebezpečně vypálil a Horčička vyrazil, ani nevěděl jak.
59:59
Plzeň předvedla fantastický závěr třetí třetiny. V posledních vteřinách ještě rozpoutala ohromný kolotoč, litvínovská defenziva absolutně nestačila Strakovu útoku. Modrý však vteřinu před koncem pálil do Volkeho.
60:00
Plzeň měla v poslední třetině drtivou převahu, na Volkeho vyslala 18 střel, kdežto Litvínov na Horčičku jen 4! Využít nápor se však domácím podařilo až v závěru, kdy Straka předvedl parádní individuální akci a dvě minuty nato vyrovnal Vlasák.
60:01
60:01
61:01
Plzeň vstoupila do prodloužení aktivněji. Volke dvakrát vyrazil puk před sebe, litvínovští obránci ale prostor před ním dobře vyčistili.
62:43
Nejistý Horčička pustil pod sebe nahození Jánského, které neudržel v lapačce. Okamžitě však přiskočili dva plzeňští beci, kteří odklidili kotouč.
63:01
Litvínovský kapitán Vopat vystřelil přes obránce, Horčička raději kotouč podržel před dojíždějícím Trávníčkem.
63:31
Straka táhl další útok. Projel kolo celým útočným pásmem a na modré přenechal do tandemu Modrému. Jeho střela se odrazila od chumlu hráčů vedle.
65:00
Oba týmy si dávají pozor na vlastní modré, nyní se hraje bez šancí. Nastupuje ovšem Strakova lajna.
66:00
Iniciativu převzal Litvínov, ale přes bílý val se těžko prosazuje. Hraje se tak především ve středním pásmu.
66:51
Hosté vypadají, jako by čekali na nájezdy. Drží puk, ale vyměňují si ho obránci a dopředu se jim nechce.
67:13
Vyloučen hráč Modrý (Plzeň), 2 min. za podražení
Litvínov bude hrát výhodnou přesilovku 4 na 3!
67:54
Jareš (Litvínov) vstřelil branku (1. gól v play-off)
Stav zápasu Plzeň - Litvínov 3:4

Jareš dostal křížnou přihrávku a z pozice mezi kruhy vymetl horní růžek Horčičkovy branky.
Plzeňská jízda končí, Západočeši jsou i přes ohromnou schopnost zvednout se ve chvíli, kdy vše vypadá beznadějně, prvním týmem, jemuž v extralize skončila sezona.
Litvínov postupuje do čtvrtfinále přesto, že herně byla Plzeň lepší. Litvínov vša podržel skvělý brankář Volke, který byl jasně lepší než Horčička.

26. 2. 2023 15:30Litvínov–Plzeň 2:1
13. 1. 2023 17:30Plzeň–Litvínov 4:1
29. 11. 2022 17:30Litvínov–Plzeň 2:4
16. 10. 2022 16:30Plzeň–Litvínov 4:3
18. 2. 2022 17:30Plzeň–Litvínov 4:3
4. 1. 2022 17:30Litvínov–Plzeň 4:3
7. 11. 2021 16:30Plzeň–Litvínov 3:4
26. 9. 2021 17:30Litvínov–Plzeň 2:5