Hezký den, vítejte u podrobné on-line reportáže z druhého finále play-off. Třinečtí včera spláchli Vítkovice jednoznačně 5:2, dnes je čeká druhý zápas na domácím ledě.
Vítkovice jdou do druhého finálového duelu s pevně stanoveným cílem. Vyvarovat se faulů a zastavit famózního střelce Martina Růžičku, který už roztrhal všechny ligové rekordy vyřazovacích bojů.
Podle posledních zpráv není zcela v pořádku vítkovický útočník Petr Vrána, který se v play-off trefil už šestkrát a patří mezi tahouny útoku Ostravanů.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Jeřábek (CZE) - Jelínek (CZE), Pešek (CZE)
Počet diváků: 5 200

0:01
0:22
Burger se objevil v dobré pozici u Hamerlíkovy tyčky, trefil brankářův beton.
1:12
Třinečtí se zatím nedostali do hry, puk drží Vítkovice. Teď rozehrávají další útok.
1:45
Neuspěl ani veterán Peterek, na modré čáře ho zastavila vítkovická hráz.
2:31
Jenže najednou Peterek vymyslel perfektní pas na Koudelku, který zůstal nehlídaný před Málkem. Schoval se za čtyřmi soupeři a trefil spojnici tyčí. Rozhodčí ještě budou situaci konzultovat u videa.
3:01
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hru vysokou holí
Gól nepadl, Třinec si ale zahraje přesilovku po faulu Burgra.
3:30
Bonk dvakrát ohrozil Málka. Nejprve zůstal na chvíli sám u tyčky, poté si individuálně proklestil cestu pásmem. Pokaždé ho vítkovický brankář vychytal.
4:41
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Špatné střídání Třince, počet hráčů na ledě se vyrovná.
5:10
Nezpracoval kotouč a šance mu utekla. Vítkovický Káňa se neúspěšně probíjel za obranu.
6:03
Vítkovice už načali přesilovku, třinecká obrana si zatím ale udržuje odstup.
6:20
Nakonec hosté rozehráli puk na Ujčíka, jehož střele pomáhal k úspěchu Káňa. Hamerlík udržel kotouč.
6:41
Třinec už hraje v plném počtu. Hrňa se vrátil na led.
7:13
Třinečtí před brankou zaváhali a málem toho využil Szturc. Pálil od mantinelu, jenže nezamířil přesně.
8:14
Mezihra bez šancí, o puk se však především starají Vítkovice. Třinec jen čeká, co soupeř vymyslí.
8:39
Káňa převzal kotouč ve výborné střelecké pozici, pod tlakem ovšem musel pálit hodně narychlo. Trefil Hamerlíka do hrudi.
9:23
Další nápor Vítkovic. Ukončil ho Varaďa, jenž se vrhl proti ráně Ovčačíka. Vyrazil ji mimo hřiště.
9:52
Vyloučen hráč Trnka (Vítkovice), 2 min. za podražení
Vítkovice tlačí, ale Třinec podniká nebezpečnější výpady. Teď pozornosti hostů unikl Květoň a Trnka ho musel faulovat.
10:12
Zíbovu tvrdou ránu schytal Húževka, Vítkovice se díky jeho statečnému pádu osvobodily.
11:00
Lojek si sjel do hloubi třetiny, ale Vítkovičtí ho nepustili k lepší střele. Puk zblokovali a vyhodili.
11:31
Krajíček stihl odzbrojit unikajícího Szturce a hned založil další atak.
11:52
Trnka na ledě, Vítkovice přečkaly obávanou třineckou přesilovku.
12:54
Vítkovice se zamotaly ve vlastní třetině a soupeř rozehrál kombinaci, kterou zakončil před brankou Varaďa. Puk přeletěl břevno i tvrzené sklo.
13:43
Ke Káňovi se dvakrát odrazil kotouč, třineckým lesem těl a holí se ale neprosekal. Hamerlík pak lapačkou zakryl kotouč.
14:14
Vyloučen hráč Adamský (Třinec), 2 min. za podražení
Adamský u mantinelu podrazil Vosátka, sudí Jeřábek mu udělil menší trest.
14:41
Puk zatím nepřešel do třinecké třetiny, Vítkovice hrají ve středním pásmu.
15:29
Poté sice hosté obsadili útočné pásmo, k nebezpečnější střele ale jejich snaha nevedla.
16:03
Vyloučen hráč Burger (Vítkovice), 2 min. za hákování
Malík chyboval, špatnou rozehrávkou vytvořil šanci pro Květoně. Oheň musel hasit faulem Burger.
16:32
Bonk trefil prvního hráče před sebou, přesilovka Třince nezačala dobře.
17:29
Ani další minuta přesilovky nebyla úspěšná. Domácí hráli s pukem u hrazení, pak Lojek vypálil mimo hřiště.
18:03
Vítkovice se znovu bez problému ubránily. Početní výhody Třince dnes tolik hrůzy nenahání.
18:40
Káňa se na modré čáře rozjížděl nechráněnou cestou, jenže nedokázal nabrat dostatečnou rychlost. Obránci ho nakonec obklíčili.
19:34
Růžička zachytil špatnou rozehrávku a uháněl k bráně. Po zákroku obránce ale skočil na led. Rozhodčí nevylučoval.
20:00
Vítkovičtí utkání otevřeli zcela jinak než včerejší duel. Od úvodu tlačili na soupeřovu branku a vypracovali si i několik slibných pozic. Ke gólu se ovšem stejně více přiblížil Třinec. Hrozil především David Květoň, který dokonce nastřelil tyč.
20:01
20:31
Hamerlík kvůli Burgrově aktivitě neměl klid na zákrok. Střílel proti němu z dálky Káňa, puk se odrazil od betonu směrem k mantinelu.
21:33
Hned po vhazování sebral puk Seman a poslal ho na branku. Málek zkoušku zvládl přerušil hru.
21:52
Seman se znovu ocitl u kotouče. Na brankovišti dorážel pokus Peterka, obrana Vítkovic nebezpečný prostor rychle vyklidila.
23:23
Obraz hry se ve druhé třetině převrátil. Puk teď vedou třinečtí hokejisté a Vítkovice pouze odvracejí hrozby.
24:18
Z otočky pálil Kohn, Málek znovu zasáhl.
24:49
Vyloučen hráč Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za hákování
Ovčačík nestíhal pohyb Peterka, Třinec si zahraje další přesilovku.
25:31
Obránce Hrabal se objevil na chvíli sám před Málkem, rychle se k němu stáhly vítkovické dresy a třinecký hokejista ani nezakončil.
26:49
Vítkovice se ubránily i v dalším oslabení. Tentokrát jim ale Třinečtí způsobili více starostí.
27:31
Hrňa převzal kotouč od Peterka, střela mu v dobré pozici před Málkem ale vůbec nevyšla. Kotouč sklouzl z čepele a zamířil do rohu.
28:40
Třinec zůstává v útočné třetině, Vítkovice ve druhé třetině Hamerlíka ještě ani nezahlédly
29:24
Krajíček ve velké šanci! Perfektní zákrok předvedl Málek, ostrou střelu z voleje vyrazil betonem mimo branku.
30:21
Ovčačík nevytáhl kotouč od hrazení a Vítkovice znovu musely odolávat soupeřovu náporu. Třinečtí jsou v těchto chvílích všude.
30:58
Peterek vracel kotouče před branku. Nikdo ze spoluhráčů se s hokejkou do brankoviště nenatáhl, Málek přikryl puk.
31:50
Po vhazování vyklouzl z vítkovického sevření Richter. Málek proti němu vyjel a pokryl i mezeru mezi betony. Třinecký bek neměl, kam by zamířil.
32:19
Trnkova rána od modré narazila zavadila o Hamerlíkovu lapačku, puk spadl před brankoviště, kde se pral Vrána. Lojek ho ovšem rychle odklidil.
32:20
Vyloučen hráč Krajíček (Třinec), 2 min. za hrubost
Krajíček se po odpískání oháněl pěstmi a inkasoval dvouminutový trest.
33:19
Růžička po křídle sprintoval proti Málkovi, tvrdá rána švihem zaplula kolem tyče.
34:19
Vítkovicím přesilovka moc nevyšla. Kombinace se zadrhly už při prvních pasech, Třinec aktivně napadal.
35:10
Málek řešil potíže s Krajíčkovou střelou od modré. Puk mu skákal kolem betonu, podařilo se mu ho ale zadržet.
35:40
Malík od mantinelu zkoušel pozornost nevytíženého Hamerlíka. Třinecký gólman lehce máchnul lapačkou.
36:21
Klimek se vypletl kolem třineckých útočníků a přesunul puk k Pohlovi. Hamerlík zakročil.
37:01
Do tempa se zase vrátily Vítkovice. Vyrovnaly hru ve středním pásmu a Třinec několikrát pouze vyhodil puk. Naposledy Václav Varaďa.
38:12
Polák si nabruslil do pěkné pozice, jenže mířil těsně vedle tyče.
38:50
Vrána kopal do kotouče, snažil se hrát. Zíb ho ovšem udržel u mantinelu, vhazovat se bude před Hamerlíkem.
39:22
Vrána křížem projel třetinou, jenže než stačil vypálit, spadl do branky Varaďa. Posunul ji a vítkovický forvard už neměl střelecký cíl.
40:00
V Třinci se odehrály dvě podobné třetiny. Pouze si oba celky vyměnily úlohy. Tentokrát domácí určovali, kde a jak se bude hrát. Přesto si vypracovali pouze jednu větší šanci. Měl ji obránce Krajíček, výborně proti němu zasáhl Málek.
Zásahy brankářů ve druhé třetině: Hamerlík 8 - Málek 9.
40:01
40:20
Zíb přebral puk před modrou čárou a proklouzl ještě blíž k bráně. Zkusil přihrát před Málka, kotouč ale dorazil jen k Vítkovickým.
41:16
Třineckým nevyšla série dlouhých přihrávek, přesto udrželi útočné pásmo. Na chvíli zavařili Málkovi a jeho obraně.
42:01
Klimek táhl vítkovický útok po levé straně. Hamerlík vyrazil puk trochu nešikovně do středu, nikdo v modrém ale k volnému kotouči nedorazil.
42:37
Hrabalovu střelu schytal Bonk, do útoku vyrazily Vítkovice.
42:58
Vítkovičtí Vosátko s Húževkou se srazili na vlastní modré a Varaďa s Růžičkou okamžitě vyrazili do přečíslení. Varaďa zvolil střelu a trefil hranu Málkovy lapačky.
43:37
Burgerovo nahození prolětělo za Káňou, mladý útočník se ho přesto snažil tečovat. Nepovedlo se mu to.
44:36
Hamerlík se musel natáhnout po výborné Vránově ráně, vytěsnil kotouč pouze ke Klimkovi. Ten byl ale tísněn a nezamířil přesně.
44:46
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Varaďa po volném Klimkovi sáhl hokejkou a trefil ho do obličeje. Vítkovická přesilovka.
45:15
Pohl zkusil překonat Hamerlíka střelou do protipohybu. Z úhlu netrefil branku.
45:37
Ujčík vyslal puk z větší dálky. Hamerlík vyrazil a Vítkovice musí založit útok znovu.
46:46
Vítkovice neproměnily další přesilovku, početní výhody jim dnes vůbec nejdou.
47:45
Bojuje se o každý puk, šance znovu chybí. Hraje se hlavně kolem mantinelů.
48:15
48:42
A Málek opět uspěl proti třineckým střelcům. K Růžičkovi se odrazil kotouč, ale brankářův beton opět zasáhl bleskově.
49:22
A pak zničil i šanci Květoně, který pronikl k tyči a mířil pod horní tyč.
49:49
Neuspěli ani Bonk s Varaďou, Třinečtí tlačí na branku.
50:15
Jenže Trnka už skočil na led, Vítkovice znovu ubránily oslabení.
51:10
Květoňův vysoký puk si Málek nadrazil a poté hokejkou odpálil. Hráči přestali hrát v domnění, že puk vypadne ze hřiště. Jenže se vrátil přímo na hokejku Pohla. Vítkovický forvard v protiútoku ovšem vybruslil do nevýhodného střeleckého úhlu.
52:12
Hokejisté už neriskují. Nezkouší kličky, raději zahrají puk na jistotu.
53:00
Třinecký Kohn se obtočil kolem branky, Vítkovičtí ho však o zakončení připravili. A rychle vyhodili...
53:33
Varaďa sestřelil spoluhráče Růžičku. Třinecký kanonýr teď v předklonu odjíždí na lavičku.
53:52
Pvoedená Pohlova střela mířila přesně pod Hamerlíkovu vyrážečku. Třinecký gólman stihl zasáhnout a puk nepropustil.
54:25
Vítkovičtí na chvíli rozbili tábor v útočné třetině. Húževka nahazoval, Hamerlík vyrazil. Šance ale nevznikla.
55:31
Hrňovu střelu zblokoval Trnka, třinečtí hokejisté se pokusili o výpad.
55:58
Na opačné straně hrozil šikovný Ujčík. Našel si střeleckou pozici, přesto puk narazil do obránce.
56:40
Že by se už čekalo na prodloužení? Oba celky se nepouští do masivnějších útočných operací, bojuje se ve střední třetině.
57:11
Ostrou střelu Zíba vytěsnil Málek, třinecký bek rychle spěchá zpátky do obrany.
58:00
Vyprodaná aréna už tuší, že se zřejmě rozhodne až v prodloužení. Kotouč se už delší čas neobjevil před brankou.
58:59
Varaďa (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Růžička
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 1:0

Tak Třinečtí to stihli! Důrazný Varaďa, kterého hlídali dva strážci, dotlačil do branky střelu Růžičky. Puk přepadl nešťastnému Málkovi přes rameno.
59:20
Adamský (Třinec) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Růžička a Zíb
Stav zápasu Třinec - Vítkovice 2:0

Vítkovice odvolaly brankáře Málka a Martin Adamský potvrdil do prázdné brány druhé třinecké vítězství.