Vítkovice mají ve čtvrtém finále poslední možnost na výhru. Pokud neuspějí, skončí po roce znovu druzí. Třinec v případě výhry získá poprvé v historii extraligový titul.
Domácí včera neudrželi vedení 1:0, Třinec nakonec zápas dokonale otočil a vyhrál 4:1. Navíc jim dnes budou chybět zraněný Trnka, Rehák, Tomas a Szturc - místo nich jsou na soupisce Kovář, Hlinka, Šedivý a Kucsera. Navíc se s nemocí potýká obránce Malík.
Vítkovice podaly včera po zápase stížnost na rozhodčí. Včerejší duel pískali zkušení Minář se Šindlerem. Dnes bude rozhodovat dvojice Slováků Baluška a Orságh, na čarách Barvíř a Blümel.

Rozhodčí: Baluška (SVK) - Barvíř (CZE), Blümel (CZE)

0:01
0:07
Bonk se hned v úvodu dral do tutovky, ale akci přerušil hvizd sudího. Růžička byl v ofsajdu.
0:25
Vyloučen hráč Zíb (Třinec), 2 min. za hákování
První vítkovickou akci zastavil faulem Zíb, který hákoval na modré Burgra. Vítkovice hrají přesilovku. V té ještě ani jednou ve finále neskórovaly.
1:25
Vítkovicím se přesilovka zatím vůbec nevede, třinec dvakrát vyhodil a Bonk se na chvíli dostal k puku za Málkovou brankou.
2:25
Je po přesilovce. Největší možnost v ní měl třinecký Růžička, který v závěru oslabení najížděl na Málka. Z pravého kruhu však vypálil mimo.
4:00
Třinec drží puk daleko od Hamerlíka. Vítkovické akce končí většinou na červeném valu ve středním pásmu.
4:25
Bonk (Třinec) vstřelil branku (6. gól v play-off) , asistence Varaďa a Růžička
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 0:1

Obránce Vosátko přišel o puk a první třinecká formace předvedla krásnou kombinaci. Na jejím konci byl kapitán Bonk, který sám před Málkem přehodil puk na bekhend a poslal ho mezi betony.
4:59
Třinec měl další velkou šanci a mohl zvýšit na 2:0. Květoň vypíchl puk přesprintoval obranu a nahrál ke druhé tyčce Adamskému. Ten však zlomil hůl a nemohl tak skórovat do prázdné branky.
5:29
Vítkovice jsou opařené, Málek má co dělat. Po dalším náporu raději skryl do lapačky Zíbovu střelu.
6:18
Sýkora (Vítkovice) vstřelil branku (1. gól v play-off) , asistence Burger
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 1:1

Domácí zčistajasna vyrovnávají. Burger najel do pásma, nalákal dva hráče a přihrál volnému Sýkorovi do druhé vlny. Ten najel do pravého kruhu a trefil se pod břevno.
6:49
Třinečtí útočníci dál dělají problémy domácím bekům. Kohn se vytočil za brankou a vystřelil z úhlu, Málek si prostor ohlídal.
7:07
Protiakce Vítkovic: třetí útok si vyměnil puk a Pohl pěknou střelou ohrozil Hamerlíka. Třinecký brankář pohotovým rozklekem vyrazil.
7:31
Adamský se zjevil před brankou, v tísni však odražený puk poslal do betonu Málka.
8:21
Zagrapan se dral na branku, nepochopitelně však zasekl a Vosátko mu přitom odebral puk.
8:30
V těchto minutách se hraje velmi atraktivní hokej se šancemi na boou stranách.
9:02
První útok Třince se znovu prodral do šance. Růžička potáhl puk do středu a mezi kruhy nebezpečně vypálil. Málek jeho pokus mezi nohy vyrazil holí.
10:50
Oba týmy trochu zformovaly defenzivu, takže v těchto minutách už není k vidění tolik šancí jako v divokém úvodu. Vítkovice drží častěji puk, ale dlouho se nedostaly ke střele.
11:43
Zíb (Třinec) vstřelil branku (5. gól v play-off) , asistence Koudelka
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 1:2

Po otočce Koudelky se odrazil puk k Zíbovi, jenž první střelu vypálil do mantinelu. Puk se k němu však vrátil a přes skrumáž hráčů ho obránce švihem poslal pod břevno. Vítkovická defenziva trestuhodně zaspala a nechala Zíba dlouho volného.
12:44
Třinec rozehrál pěknou kombinaci, Kohnova nahrávka přes celé pásmo však Semanovi přeskočila hůl.
13:22
Třinecké napadání dělalo domácím potíže. Klimek ztratil puk, leč Peterek toho nevyužil.
14:02
Vyloučen hráč Zíb (Třinec), 2 min. za hru vysokou holí
Vítkovice si podruhé zahrají přesilovku.
15:00
Třinečtí se v pohodě brání, dokonce chvíli kombinovali v útočném pásmu.
15:32
Hosté svou bohorovnost trochu přehnali. Ostravené jeli ve třech proti dvěma. Klimkovu ránu však Hamerlík vyrazil. Stejně jako po chvíli Vosátkovu střelu od modré.
16:02
Třinec se ubránil, i když vítkovický tlak pokračuje.
16:21
Hosté se osvobodili vyhozením až k Málkovi.
16:42
Po Ujčíkově bekhendovém pasu se dostal ke střele z otočky Húževka. Mířil však dolů a Hamerlík betonem puk pokryl.
17:01
Vítkovická čtvrtá řada si vytvořila velký nápor. Húževka střílel z úhlu bekhendem, Bartoň pak dorážel bombou ze středí vzdálenosti, ale trefil jen Richtra, který se skácel k zemi a po chvíli bolestivě míří na střídačku.
17:32
Vyloučen hráč Káňa J. (Vítkovice), 2 min. za podražení
Káňa přehnal napadání v útočném pásmu a nabídl Třinci první přesilovku.
18:21
Třinec se dlouho nedostal do pásma, ale nakonec tam po nahození vybojoval buly.
18:45
Vrána (Vítkovice) vstřelil branku (9. gól v play-off) , asistence Malík a Klimek
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 2:2

Vítkovice vyrovnávají gólem v oslabení! Klimek perfektně vybojoval puk, nahrál na modrou Malíkovi. Ten si srovnal puk a nahodil ho na branku, kde jej perfektně tečoval Vrána.
19:32
Třinec se v přesilovce k ničemu nedostal, domácí jsou kompletní.
20:00
V první třetině čtvrtého finále se hrál vynikající hokej. Zprvu měl navrch Třinec, domácí obrana si nevěděla rady s jeho napadáním ani kombinacemi. Jenže Vítkovice dvakrát vyrovnaly a nakonec hrají s hosty vyrovnanou partii.
20:01
20:24
Slibnou vítkovickou akci zastavil ofsajd.
21:02
Vítkovické ofenzivní pokusy ve druhé třetině pokračují. Klimek najížděl zprava, ale jeho střelu zblokoval obránce Krajíček.
21:39
Domácí tlačí, Bartoň se dostal ke střele, ale trefil jen Hamerlíka do prsou. O dorážející hráče se postarali Seman s Richtrem.
22:30
Šedivý byl chvíli sám na útočné modré, jenže dostal příliš dlouhý pas, který nezastavil ani rybičkou.
23:03
První útok hostů si vypracoval první šanci pro Třinec ve druhé třetině. Bonk však v tísni vystřelil vedle.
23:33
Další Bonkova střela Málkovi vypadla, ale hosté byli od puku daleko. Po chvíli akci první třinecké lajny přerušil ofsajd.
23:52
Pěkná Káňova střela zpoza obránce skončila na Hamerlíkově rameni.
24:50
Hosté jeli tři na dva, Adamského střelu zprava však Málek vyrazil a dorážky s potížemi pořešili domácí beci.
26:03
Ostravané jsou ve druhé třetině lepším týmem. Bruslí na maximum a dělají problémy domácí obraně. Ta se však stačí zformovat aspoň proti střelám donmácích. Tak jako naposledy po akci Huny a střele Punčocháře.
26:52
Na druhé straně zahrozil Třinec. Protiútok však po Kohnově pasu skončil v rohu.
27:40
Vyloučen hráč Ovčačík (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Ovčačík nebruslil a místo toho nedovoleně zablokoval Adamského, který bez puku jel za dorážkou. Adamský však pád přifilmoval. Bude se hrát 4 na 4.
27:40
Vyloučen hráč Adamský (Třinec), 2 min. za nafilmovaný pád
29:09
Třinci hra ve čtyřech svědčí. Usadil se v pásmu a Zíb otestoval Málka svou klasickou bombou od modré bez přípravy.
29:40
Oba týmy jsou v pěti. Ve stejné chvíli se pokusil pálit Ujčík, jeho střelu z křídla však srazili beci.
30:33
Domácí obrana nechala Bonka dojet puk v rohu a povyjet s ním až před Málka. Tam však už byl Bonk pod tlakem a z úhlu mířil do brankářova betonu.
31:10
Vyloučen hráč Varaďa (Třinec), 2 min. za podražení
Varaďa fauloval Hunu, který se zleva dral před branku.
32:01
Húževka dostal puk do pásma a Malíkovu střelu tečoval Pohl těsně vedle.
32:44
Domácí hrají zatím nejvydařenější přesilovku. Zamkli soupeře, nahození od modré od Malíka i Vosátka však letěla jen do Hamerlíka.
33:10
Třinec vyhodil puk po buly a už je kompletní.
33:32
Trest týmu (Třinec), 2 min. za příliš mnoho hráčů na ledě
Třinec špatně střídal, hrál chvíli v šesti a tak se bude znovu muset bránit v oslabení.
33:54
Malíkovo nahození na branku neprošlo a Třinec vyhazuje.
34:39
Húževka (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Káňa J. a Ujčík
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 3:2

Vítkovicím se přesilovka moc nedařila, ale Húževka pak dostal křížný pas na modrou, vjel do pásma a z levého kruhu nádherně trefil do protějšího rohu nad Hamerlíkovu lapačku.
35:14
Třinec šel ve třech na dva, ale puk přeskolčil Lojkovu hůl.
36:10
První formace Třince předvedla zámek jako by šlo o přesilovku. Jenže nestřílela přesně.
38:07
Vítkovická obrana zasapala a Třinec byl blízko vyrovnání. Zagrapan vyšťoural puk a nenápadně od zadního mantinelu přiťukl Polanskému, který byl úplně sám před brankou. Málek však Vítkovice zachránil bleskovým betonem.
38:48
Burger na druhé straně zamotal hlavy třineckým bekům, ale nakonec se před hamerlíkem dostal jen k bekhendové střele a puk měl moc před sebou, takže pokus byl slabý.
39:12
Další třinecká šance: Zíb sjel před brankoviště a dostal tam puk. Málek opět betonem střelu zblízka vyrazil.
40:00
Vítkovice sehrály dosud nejpovedenější třetinu celého finále. Výtečně bruslily, napadaly a vylepšily přesilovku. A paradoxně skórovaly v oslabení. Přesto se domácí nevyvarovali chyb a zaváhání v defenzivě, takže Třinec měl i přes herní převahu Ostravanů stejné množství vyložených šancí.
40:01
40:31
Varaďa projel do pásma a vyslal na Málka ostrou střelu. Gólman puk vyrazil maskou.
41:03
Na druhé straně najížděl do slibné pozice Ujčík, ale Lojek mu na poslední chvíli vypíchl puk.
41:55
Klimkův pokus z úhlu nemohl Hamerlíka rozhodit.
42:49
Třinec se během dvou vteřin dostal od vlastní branky do šance. Zíb poslal puk na modrou do jízdy Růžičkovi a ten hned vypálil. Málek vyrazil.
43:07
Huna chytrou zadovkou od mantinelu našel před brankou Burgra, ale ten byl zablokovaný.
43:42
Šikovný Květoň projel přes dva hráče do rohu, tam mu však puk vypíchl Bartoň.
44:01
Húževka sebral odražený puk a jel úplně sám na Hamerlíka. Ten však jeho střelu k tyči vystihl a lapačkou odrazil puk do oblouku na zadní mantinel.
45:30
Hraje se dlouho bez přerušení a Vítkovice mají navrch. Třinec sice teď zahrozil brejklem, ae Varaďu beci pokryli.
45:55
Třinec se dostal do brejku dvou na jednoho, puk se dostal křížem k Růžičkovi. Jenže třinecký superstřelec tentokrát zblízka netrefil branku.
47:04
Ve třetí třetině se hraje výborný hokej s ohromným nasazením. Bourák Káňa nyní protlačil puk do pásma a Húževka vypálil, třinečtí beci však jeho pokus srazili.
48:02
Huna dostal puk na hranici brankoviště, sám před brankou mířil z první mezi nohy. Hamerlík však bleskově sklepl betony.
48:59
Třinecká akce na druhé straně málem skončila gólem. Puk při přečíslení doputoval k Hrabalovi, který najel před branku a zblízka vystřelil. Málek však stačil puk škrtnout lapačkou vedle.
49:39
Vyloučen hráč Vrána (Vítkovice), 2 min. za držení protihráče
Třinec bude mít možnost vyrovnat v přesilovce.
50:28
Lojek (Třinec) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Kohn a Květoň
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 3:3

Třinec využívá přesilovku. Proti špatně postavené vítkovické čtveřici rozehrál kombinaci, v níž nahrával Kohn z rohu mezi kruhy Lojkovi, jenž nehlídaný prostřelil Málka.
51:00
Ve Vítkovicíh je pochopitelně vyprodáno. Zápas sleduje 9471 diváků.
52:07
Kohn (Třinec) vstřelil branku (4. gól v play-off) , asistence Krajíček
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 3:4

Vítkoviští fatálně selhali za brankou. Malík zboural soupeře tak nešikovně, že ten padl na hůl Sýkorovi. Domácí tak přišli o puk, jenž hlídaný Krajíšček stihl jednou rukou přiťuknout úplně volnému Kohnovi. Ten bez přípravy trefil pod břevno.
53:31
Domácí se pomalu oklepávají a sbírají síly na závěr. Dobyli pásmo, ale prohranou buly o něj přišli a Adamského nahození při brejku Třince pak skončilo v hledišti.
53:57
Puk teď často létá mimo hřiště, naposledy na střídačku Třince, odkud je šest minut před koncem cítit velké očekávání.
54:27
Vítkovice ne a ne dobýt pásmo. Ujčík skončil s pukem v ofsajdu.
55:11
Třinec se už nikam nežene, ale snaží se vždy dovézt puk do útočného pásma a tam soupeře držet.
55:46
Burger přišel o puk. A Třinec vyhodil do středního pásma.
56:09
Podobně i Ujčík. Třinečtí mu puk vzali a dovezli ho do pásma. Tam jej přenechali domácím a vracejí se.
56:57
Vyloučen hráč Richter (Třinec), 2 min. za držení protihráče
Richter na modré podržel Pohla a Vítkovice budou hrát přesilovku.
57:10
Třinec vyhrál buly a vyhazuje.
57:41
Vítkovice drží puk v pásmu, Malíkovu bombu Hamerlík vyrazil.
58:10
Domácí drží Třinec pod tlakem, málo však střílejí. Malíkovu ránu znovu vyrazil Hamerlík.
58:31
Vítkovičtí drželi unavenou třineckou čtveřici v tlaku, ale kouč Trličík Málka dlouho neodvolal a nevyužil šance hrát 6 na 4. Teď si vzal oddechový čas.
58:32
Vítkovice odvolávají gólmana a hrají v šesti proti čtyřem.
59:03
Veterán Peterek mohl pečetit skóre i titul. Od mantinelu však z útočného pásma netrefil prázdnou branku!
59:30
Klimek (Vítkovice) vstřelil branku (2. gól v play-off) , asistence Káňa J.
Stav zápasu Vítkovice - Třinec 4:4

Vítkovice se dostaly do protiútoku, dravec Káňa najel do pásma a tvrdě vypálil. Jeho střelu Hamerlík vyrazil ke Klimkovi, který vyrovnává! Třinec přitom mohl mít hotovo, kdyby Peterek trefil prázdnou branku.
60:00
Třetí třetina nádherného duelu nabídla divákům nečekanou zápletku. Třinec už sahal po titulu, jenže jeho nejzkušenější hráč Peterek netrefil v jasné pozici prázdnou branku při power play domácích a z akce na druhé straně Vítkovičtí půl minuty před koncem vyrovnali.
Za deset minut se tak bude prodlužovat. Vítkovice díky závěrečnému zmrtvýchvstání budou mít psychickou výhodu.
60:01
60:21
Ujčík se projel až k brance a nehlídaný se mohl dostat do šance, puk mu však uskočil.
61:01
Domácí se tlačí do branky. Huna s Húževkou doráželi na hranici brankoviště, ale neměli klid a Hamerlík byl pozorný. Puk nakonec zalehl vyrážečkou.
61:40
Do tlaku se dostal Třinec, ale vyloženou šanci si nevypracoval.
62:18
Klimek dělá problémy hostující obraně. Podržel puk a pak ho nabídl na modrou Ovčačíkovi. Tomu však střela nesedla.
63:04
Hraje se nehoru dolů, ale domácí jsou nebezpečnější. Ujčík s Burgrem táhli další útok, Hamerlík puk vyrazil.
63:40
Růžička najel do pásma, zasekl a dlouho na místě míchal. Pak místo naznačené nahrávky nečekaně vypálil. Málek vyrazil.
64:07
Vítkovice přišly o puk, ten se dostal až na střídačku Třince. Po delší sobě se přerušila hra.
64:26
Pohl najel zprava a z úhlu otestoval Hamerlíka, ten stál u tyčky a puk chytil.
65:18
Třinec měl opět blízko k titulu. Bonk dostal puk před branku, kde byl úplně sám. Poprvé mu puk sklouzl na Málkův beton, podruhé však dorážel z dvaceti čísel. Jenže Málek fantasticky vykopl beton a zachránil tím vítkovické naděje.
66:30
Vítkovice se nastěhovaly do pásma, malík nahodil před branku a puk se dostal k Húževkovi. Ten v ideální pozici mířil vedle.
67:04
Hrabal skolil za třineckou brankou Hunu, ale sudí už v prodloužení nechtějí vylučovat za běžné fauly.
67:45
Málek znovu zachránil Vítkovice. Bonk prohodil Ovčačíka na modré a jel na branku. Lehce tísněný z boku vystřelil k tyčce, ale gólman znovu skvěle vykopl tentokrát pravý beton.
68:29
Burger vyslal na zteč Ujčíka, ale jeho střelu z pravého křídla ztlumil obránce mimo.
68:49
Málkovi po jedné ze střel vypadl puk z výstroje těsně vedle.
69:28
Obránce Seman projel až do pravého kruhu a z úhlu vypálil bekhendem. Ne zle, Málek měl co dělat.
69:36
Blesková akce na druhé straně: Pohlovu střelu po kombinaci s Vránou vyrazil Hamerlík.
69:48
Třinec měl těsně před koncem prodloužení gólovou šanci. Růžička jel sám na Málka. Jenže vracející se Ovčačík skvěle zezadu skočil rybičku a hokejkou puk odehrál.
65:00
Vítkovice byly v prodloužení aktivnější, ale Třinec nebezpečnější. Měl tři čisté gólové šance. Bonka však dvakrát vychytal Málek a Růžičku zastavil Ovčačík.
1:0
Šedivý (Vítkovice) nájezd proměnil (1 gól v play-off)
Šedivý vykoupal Hamerlíka parádním forhendovým blafákem.
1:0
Polák (Třinec) nájezd neproměnil
Polákův pomalý nájezd Málek ustál, nezbaštil kličku a střelu nad rameno vyrazil.
2:0
Ujčík (Vítkovice) nájezd proměnil
Ujčík zamíchal pukem, a krásně trefil do rohu.
2:0
Bonk (Třinec) nájezd neproměnil
Kapitán Bonk zkusil bekhendový blafák, ale nezvedl puk a Málek posedmé ze sedmi her vyhrává nájedzy v play-off.
Vítkovice v ohromně dramatickém utkání nakonec vítězí v nájezdech a získávají první bod finále. Snížili sérii na 1:3, ta tak pokračuje v úterý v Třinci.

31. 1. 2023 17:30Vítkovice–Třinec 1:2
22. 12. 2022 17:30Vítkovice–Třinec 1:2
2. 11. 2022 17:00Třinec–Vítkovice 1:2
25. 9. 2022 17:00Třinec–Vítkovice 3:5
24. 3. 2022 17:00Vítkovice–Třinec 1:2
23. 3. 2022 19:00Vítkovice–Třinec 1:2
20. 3. 2022 18:00Třinec–Vítkovice 2:1
19. 3. 2022 16:00Třinec–Vítkovice 3:0